sitemapvision

Прозоре місто

Назад

Повідомити про факти корупції

Повідомити про корупційне правопорушення

Стаття 21. Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції

Громадські об’єднання, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання корупції мають право:

повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, Національному агентству з питань запобігання корупції, керівництву чи іншим представникам органу, підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення або у працівників яких наявний конфлікт інтересів, а також громадськості.

Стаття 53. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції

Особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), - особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою.

Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб, у зв’язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог цього Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".

Маріупольська міська рада співпрацює із особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» збоку посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, закладів.

У разі письмового звернення, автору повідомлення необхідно вказати своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу та поставити особистий підпис.

Повідомлення також може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно).

УВАГА! Повідомлення підлягає розгляду, якщо:

  • воно містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення посадовими особами місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, закладів;
  • інформація стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Повідомити про корупційне правопорушення можна наступними способами:

1

Спеціальна телефонна лінія управління з питань безпеки, протидії корупції та оборонно-мобілізаційної роботи Маріупольської міської ради:
53-49-46         
Режим роботи спеціальної телефонної лінії: понеділок - п’ятниця: з 8 год. до 17 год.

2

Спеціальна електронна скринька департаменту з питань безпеки, протидії корупції Маріупольської міської ради: anti-corruption@mariupolrada.gov.ua

3

Контактний центр міста Маріуполя 
за телефонними лініями Контакт центру м. Маріуполя 15-55, (050)345-15-55, (067)345-15-55)
через Інтернет (http://kkc-mariupol.bissoft.org) цілодобово

4

Відправити електронне повідомлення через веб-сайт Маріупольської міської ради:

- за допомогою "Електронної приймальні міської ради" http://mariupolrada.gov.ua/council-request;
- за допомогою "Електронної приймальні" на сторінці міського голови http://mariupolrada.gov.ua/ru/person/bojchenko-vadim-sergijovich,
- за допомогою "Електронної приймальні" на сторінках заступників міського голови http://mariupolrada.gov.ua/person/assistants

5

Поштою на адресу Маріупольської міської ради (пр. Миру, 70 або вул. Митрополитська, 39): у разі направлення повідомлення поштою у ньому слід робити позначку такого змісту: "Про корупцію".

6

Звернутися до відділу звернень громадян міської ради

  • письмово на адресу вул. Архітектора Нільсена, 26, каб.3
  • телефоном (0629) 33-45-57

7

Письмовим повідомленням через «Скриньки довіри «Муніципалітет без корупції!», які встановлені в приміщеннях:

  • Центру надання адміністративних послуг (пр. Миру, 107),
  • адміністративної будівлі міської ради (вул. Митрополитська, 39),
  • Центральної районної адміністрації міської ради (пр. Миру, 29-б),
  • Приморської районної адміністрації міської ради (вул. Чорноморська, 6),
  • Лівобережної районної адміністрації міської ради (пр. Перемоги, 16),
  • Кальміуської районної адміністрації міської ради (пр. Металургів, 193)

Про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень також можна повідомляти спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції:

 

 

дата оновлення: 28.05.2021