sitemapvision

Економіка

Назад

Інформація для суб'єктів малого та середнього бізнесу

Засідання Конкурсної комісії четвертого відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів буде проведено «14» вересня 2021 року о 10:00 за адресою: м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 39, Конференц-зал.

Відкрито конкурс із залучення інвестора до реалізації проєкту «Будівництво багатоповерхових житлових будинків по вул. Пилипа Орлика у Центральному районі Маріуполя». Рішення про організацію та його проведення прийняла постійно діюча конкурсна комісія із залучення інвесторів Маріупольскої міської ради.

Відповідно до рішення Маріупольської міської ради від 09.10.2020 №7/57-5670 «Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів у місті Маріуполі», рішення Виконавчого комітету Маріупольської міської ради від 24.03.2021 №119 та протоколу засідання Постійно діючої конкурсної комісії із залучення інвесторів №3 від 30.08.2021 року визначено:

Об’єкт конкурсу: Земельна ділянка комунальної власності площею 1,4 га по вул. П. Орлика, у центральному районі м. Маріуполь з кадастровим номером 1412300000:04:019:0168.

Обсяги робіт, які мають бути проведені інвестором: Будівництво багатоповерхових житлових будинків по вул. Пилипа Орлика у Центральному районі м. Маріуполь передбачено на вільній від забудови земельній ділянці кадастровий номер: 1412300000:04:019:0168. Тип власності: Комунальна власність. Цільове призначення: 02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку для будівництва та подальшого функціонування багатоповерхових житлових будинків Площа ділянки: 1.4 га.

На земельній ділянці проєктом передбачено будівництво двох житлових будинків.

- 9-поверховий 3-секційний 207-квартирний житловий будинок;

- 9-поверховий 5-секційний 342-квартирний житловий будинок.

Розмір інвестиційного внеску. Переможець конкурсу сплачує інвестиційних внесок, що не може бути менше, ніж вартість оренди земельної ділянки, на якій розміщений інвестиційний об’єкт. Розмір інвестиційного внеску встановлюється постійно діючою конкурсною комісією із залучення інвесторів.

Розмір реєстраційного внеску Учасник інвестиційного конкурсу сплачує Реєстраційний внесок, у розмірі 2500 грн.00 коп. (дві тисячі п’ятсот гривень 00 коп.), без урахування ПДВ на наступні банківські реквізити:

Номер рахунку (IBAN): UA908999980314080544000005686

Код отримувача (ЄДРПОУ): 37967785

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Отримувач: Донецьке ГУК/Марiуполь. МТГ/24060300

Примітка: у призначенні платежу вказати – ПІБ (Назва підприємства); ІПН (ЄДРПОУ підприємства); оплата реєстраційного внеску в рамках інвестиційного конкурсу «Будівництво багатоповерхових житлових будинків по вул. Пилипа Орлика у Центральному районі м. Маріуполь».

Кошти, сплачені Учасниками інвестиційного конкурсу до бюджету міста в якості Реєстраційного внеску, поверненню не підлягають.

Конкурсна документація учасникам конкурсу видається за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Казанцева, 33, департамент з питань економіки Маріупольської міської ради, тел. (0629) 47-43-91; 33-70-45 (понеділок – п’ятниця з 9.00 до 16.00) протягом 30 (тридцяти) календарних днів починаючи з наступного дня після дня публікації даного оголошення при наявності документа, що підтверджує сплату учасником реєстраційного внеску.

Конкурсні пропозиції подаються учасниками конкурсу особисто або через уповноважених осіб протягом 30 (тридцяти) календарних днів починаючи з наступного дня після дня публікації даного оголошення за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Казанцева, 33, Департамент з питань економіки Маріупольської міської ради, (понеділок – п’ятниця з 9.00 до 16.00).

Критерії оцінки конкурсних пропозицій. Основні критерії визначення переможця конкурсу:

Поданий проєкт повинен містить техніко-економічні показники та терміни реалізації, які не погіршують показники, що вказані у пояснювальній записці до проєкту (додаток 4 до конкурсної документації).

Додаткові критерії визначення переможця конкурсу:

- Пропозиції щодо покращення прибудинкової інфраструктури, зазначеної у технічній документації до проєкту:

кількість майданчиків для ігор дітей, для відпочинку, для зайняття спортом;

відведена окрема територія та її площа для паркування велосипедів, автомобілів;

відведена окрема територія та її площа для сміттєвих контейнерів.

- Термін реалізації проєкту;

- Якість матеріалів, що використовуються під час будівництва;

- Забезпечення енергоефективності забудови;

- Найбільш вигідні умови, щодо кількості житлової площі, що передаються у власність муніципалітету;

- Наявність фахового досвіду з реалізації проєктів з житлового будівництва.

Додаткову інформацію та роз’яснення щодо об’єкту інвестування можна отримати за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Казанцева, 33, Департамент з питань економіки Маріупольської міської ради, тел. (0629) 47-43-91; 33-70-45 (понеділок – п’ятниця з 9.00 до 16.00).

Проведення конкурсу та прийом конкурсних пропозицій починається з наступного дня після дня публікації даного оголошення

Пропозиції від учасників конкурсу приймаються протягом 30 (тридцяти) календарних днів починаючи з наступного дня після дня публікації даного оголошення

 

Засідання Постійно діючої конкурсної комісії із залучення інвесторів буде проведено «30» серпня 2021 року о 10:00 за адресою: м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 39, Конференц-зал.

Засідання Постійно діючої конкурсної комісії із залучення інвесторів буде проведено «23» липня 2021 року о 14:00 за адресою: м. Маріуполь, пр. Металургів, 193, Актова зала.

Відповідно до рішення Маріупольської міської ради від 27.05.2020 №7/52-5141 Про затвердження програми з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі визначено:

Організатор конкурсу – Маріупольська міська рада (87500, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Миру, 70).

Форма державної фінансової підтримки, для надання якої здійснюється відбір.

Фінансова підтримка надається переможцям конкурсного відбору (далі отримувачі) на безоплатній та безповоротній основі.

Обов’язковою умовою надання фінансової підтримки є:

співфінансування у розмірі не менше 30% суб’єктом підприємництва витрат на реалізацію проєкту;

передбачення умовами проєкту створення нових робочих місць за умови збереження наявного персоналу та обов’язкове працевлаштування працівників на новостворені робочі місця.

Не допускається у якості співфінансування вже придбане обладнання та основні фонди, виплата заробітної плати, сплата податків та інших обов’язкових платежів, відшкодування витрат на відрядження, рекламу, створення сайтів, сплата комісій банківської установи, кредитні та будь-які інші зобов’язання, речі особистого вжитку, сплата за отримання ліцензій та дозволів, навчання, перепідготовку, та підвищення кваліфікації, купівлю/оренду квартир та іншої житлової нерухомості, купівлю/оренду транспортних засобів, купівлю/оренду нежитлової нерухомості, що не буде задіяна у виробництві.

Загальний розмір фінансової підтримки одному отримувачу за рахунок бюджетних коштів не може перевищувати 250 тисяч гривень.

Кошти фінансової підтримки не можуть бути використані отримувачем на:

купівлю/оренду квартир та іншої житлової нерухомості;

купівлю/оренду нежитлової нерухомості;

купівлю/оренду транспортних засобів;

купівлю вживаного обладнання, в тому числі вживаних транспортних засобів;

навчання, перепідготовку, та підвищення кваліфікації;

отримання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності;

придбання оборотних активів, зокрема сировини для виробництва товарів та надання послуг, основних та допоміжних  матеріалів палива, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, запасних частин, тари будівельних матеріалів та інших матеріалів, призначених для використання в ході операційного циклу  виробництва, які входять до складу продукції, або є необхідними компонентами для її виготовлення;

придбання малоцінних та швидкозношувальних предметів;

виплату заробітної плати, сплату податків та інших обов’язкових платежів;

відшкодування витрат на відрядження, рекламу, створення сайтів;

заставу, депозит, сплату комісій банківської установи, кредитні та будь-які інші зобов’язання;

транспортні послуги;

купівлю речей особистого вжитку.

Право на одержання фінансової підтримки мають суб’єкти підприємництва, які за сукупністю відповідають наступним критеріям (за винятком виключень зазначених у цьому Порядку):

у разі визначення Конкурсною комісією з відбору проєктів суб’єктів підприємництва переможцями конкурсного відбору, на момент підписання угоди про фінансову підтримку, мають бути зареєстровані та здійснювати діяльність на території Маріупольської територіальної громади;

у випадку, якщо суб’єкти, вже зареєстровані, з моменту державної реєстрації має пройти не більше дванадцяти місяців;

розробили або реалізують проєкти, умовами яких передбачається придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення для організації та розширення виробництва та (або) надання послуг за наступними пріоритетними напрямами соціально – економічного розвитку міста:

машинобудування, виробництво машин, устаткування готових металевих виробів;

виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування;

переробка сільськогосподарської продукції (у тому числі створення міні-виробництв);

впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій, виробництво продукції для енергозбереження, крім придбання устаткування відновлюваної енергетики для виробництва електроенергії;

креативні індустрії, а саме освоєння та розроблення високотехнологічних виробів, впровадження інноваційних технологій, нових програмних продуктів;

виробництво продуктів харчування;

виробництво будівельних матеріалів;

розвиток туризму (у тому числі виробництво сувенірної продукції);

розвиток спортивної індустрії;

рибна ловля та переробка риби;

виробництво швейних виробів та взуття (легка промисловість).

Право на одержання фінансової підтримки не мають суб’єкти підприємництва, які відповідають одному або декільком з наступних критеріїв:

є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

є нерезидентами України, за винятком випадків, передбачених міжнародними договорами України;

здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним із основних видів діяльності;

визнані банкрутами, або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за одержанням фінансової підтримки;

мають заборгованість перед бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування або мають прострочену заборгованість з виплати заробітної плати.

отримали державну підтримку з порушенням умов її надання або умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився, в тому числі часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого підприємництва;

отримують державну допомогу, сукупний розмір якої незалежно від її форми та джерел перевищує за будь-який трирічний період  суму еквівалентну 200 тисячам євро, визначену за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України, що діяв на останній день фінансового року;

отримують фінансову підтримку, яка не відповідатиме Критеріям оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 57.

Умови проведення конкурсного відбору

Організацію та проведення конкурсного відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів, здійснює конкурсна комісія з відбору проєктів суб’єктів підприємництва (далі конкурсна комісія), склад якої затверджено рішенням Маріупольської міської ради.

Суб’єкти підприємництва, які бажають взяти участь у конкурсному відборі (далі учасники конкурсного відбору), протягом терміну, визначеного в оголошенні для подачі документів заповнюють форму анкети, розміщеної на веб-сайті Маріупольської міської ради, та подають до Центру надання адміністративних послуг наступний пакет документів:

заяву на участь у конкурсному відборі за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку;

для суб’єктів підприємництва - копію Виписки або Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – для заявників фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб;

бізнес-план з фінансово-економічним обґрунтуванням проєкту згідно структури, визначеної у додатку 2 до цього Порядку;

календарний план реалізації проєкту;

довідку про банківські реквізити, видану банківською установою, в якій відкрито розрахунковий рахунок (за наявності);

довідки про відсутність простроченої заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, внесків до фондів загальнообов’язкового соціального страхування, з виплати заробітної плати на початок місяця в якому подана заява (за наявності);

інформацію про розмір державної допомоги, отриманої після 02 серпня 2017 року, та зобов’язання (у довільній формі) про доведення до відома головного розпорядника інформації про отримання будь-якої нової державної допомоги протягом строку отримання фінансової підтримки.

У разі подання документів представником суб’єкта звернення додатково додається копія документу, що підтверджує повноваження особи як представника (засвідчена у встановленому законодавством порядку).

Кожен претендент може подати заяву на отримання фінансової державної підтримки тільки одного виду, що надається з місцевого бюджету у вигляді фінансової підтримки на реалізацію проєктів суб’єктів мікро та малого підприємництва.

Заяви, подані з неповним пакетом документів (не відповідають вимогам пункту 3 розділу IV порядку) не реєструються, та повертаються учасникам конкурсного відбору із зазначенням підстав їх повернення. У разі усунення виявлених недоліків, учасник конкурсного відбору до закінчення кінцевого строку подання заяви має право подати її повторно.

До конкурсного відбору не допускаються суб’єкти підприємництва які є:

переможцями конкурсних відборів та у поточному або попередніх роках отримали фінансову підтримку за рахунок коштів міського чи обласного бюджетів;

пов’язаними (афілійованими) особами з переможцями конкурсних відборів, які у поточному або попередніх роках отримали фінансову підтримку за рахунок коштів міського чи обласного бюджетів.

пов’язаними (афілійованими) з суб’єктами середнього та великого підприємництва, відповідно до ст. 55 Господарського Кодексу України.

Додаткову інформацію щодо конкурсу з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі можна отримати в департаменті з питань економіки Маріупольської міської ради за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Казанцева, 33, 1 поверх, каб.14 або за тел. (0629) 33-70-45, електронна пошта: dep.econom@mariupolrada.gov

 

Адреса, за якою надається документація для участі у конкурсі:

Центр надання адміністративних послуг: м. Маріуполь, пр. Миру,107

Віддалені робочі місця Центру за адресами:

«Соціальний офіс «Мультицентр»: м. Маріуполь, вул. Українського козацтва, 51

Спільний сервісний центр з МВС у ТРЦ «Порт Сіті»: м. Маріуполь, Запорізьке Шосе, 2, І поверх в ТРЦ «Порт Сіті»

 

Прийом заяв на участь розпочинається з «01» липня 2021 року.

Документи від учасників конкурсу приймаються  до «01» серпня 2021 року. 

 

Заява

Структура бізнес-плану

На третій конкурсний відбір було подано 5 проєктів.

З них прийняли участь у конкурсі 5 проєктів:

Онлайн-система тестування профорієнтації та бізнес-навичок»

Робоклуб для дітей та підлітків «ROBOFUN» 

Виробництво термопанелей з декоративним покриттям методом заливки в  форму ППУ (пінополіуретану)

Підлітковий розважальний ІТ-центр «Digital Art Center»

Започаткування бренду натуральної косметики «Gesty»

За рішенням Конкурсної комісії з відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів переможцями третього конкурсного відбору визначено проєкти: Виробництво термопанелей з декоративним покриттям методом заливки в  форму ППУ (пінополіуретану) з кількістю балів 64,65; Робоклуб для дітей та підлітків «ROBOFUN» з кількістю балів 61,94.

Засідання Конкурсної комісії третього відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів буде проведено «18» травня 2021 року о 10:00 за адресою: м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 39, Конференц-зал.

Відповідно до рішення Маріупольської міської ради від 27.05.2020 №7/52-5141 Про затвердження програми з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі визначено:

Організатор конкурсу – Маріупольська міська рада (87500, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Миру, 70).

Форма державної фінансової підтримки, для надання якої здійснюється відбір.

Фінансова підтримка надається переможцям конкурсного відбору (далі отримувачі) на безоплатній та безповоротній основі.

Обов’язковою умовою надання фінансової підтримки є:

співфінансування у розмірі не менше 30% суб’єктом підприємництва витрат на реалізацію проєкту;

передбачення умовами проєкту створення нових робочих місць за умови збереження наявного персоналу та обов’язкове працевлаштування працівників на новостворені робочі місця.

Не допускається у якості співфінансування вже придбане обладнання та основні фонди, виплата заробітної плати, сплата податків та інших обов’язкових платежів, відшкодування витрат на відрядження, рекламу, створення сайтів, сплата комісій банківської установи, кредитні та будь-які інші зобов’язання, речі особистого вжитку, сплата за отримання ліцензій та дозволів, навчання, перепідготовку, та підвищення кваліфікації, купівлю/оренду квартир та іншої житлової нерухомості, купівлю/оренду транспортних засобів, купівлю/оренду нежитлової нерухомості, що не буде задіяна у виробництві.

Загальний розмір фінансової підтримки одному отримувачу за рахунок бюджетних коштів не може перевищувати 250 тисяч гривень.

Кошти фінансової підтримки не можуть бути використані отримувачем на:

купівлю/оренду квартир та іншої житлової нерухомості;

купівлю/оренду нежитлової нерухомості;

купівлю/оренду транспортних засобів;

купівлю вживаного обладнання, в тому числі вживаних транспортних засобів;

навчання, перепідготовку, та підвищення кваліфікації;

отримання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності;

придбання оборотних активів, зокрема сировини для виробництва товарів та надання послуг, основних та допоміжних  матеріалів палива, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, запасних частин, тари будівельних матеріалів та інших матеріалів, призначених для використання в ході операційного циклу  виробництва, які входять до складу продукції, або є необхідними компонентами для її виготовлення;

придбання малоцінних та швидкозношувальних предметів;

виплату заробітної плати, сплату податків та інших обов’язкових платежів;

відшкодування витрат на відрядження, рекламу, створення сайтів;

заставу, депозит, сплату комісій банківської установи, кредитні та будь-які інші зобов’язання;

транспортні послуги;

купівлю речей особистого вжитку.

Право на одержання фінансової підтримки мають суб’єкти підприємництва, які за сукупністю відповідають наступним критеріям (за винятком виключень зазначених у цьому Порядку):

у разі визначення Конкурсною комісією з відбору проєктів суб’єктів підприємництва переможцями конкурсного відбору, на момент підписання угоди про фінансову підтримку, мають бути зареєстровані та здійснювати діяльність на території Маріупольської територіальної громади;

у випадку, якщо суб’єкти, вже зареєстровані, з моменту державної реєстрації має пройти не більше дванадцяти місяців;

розробили або реалізують проєкти, умовами яких передбачається придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення для організації та розширення виробництва та (або) надання послуг за наступними пріоритетними напрямами соціально – економічного розвитку міста:

машинобудування, виробництво машин, устаткування готових металевих виробів;

виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування;

переробка сільськогосподарської продукції (у тому числі створення міні-виробництв);

впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій, виробництво продукції для енергозбереження, крім придбання устаткування відновлюваної енергетики для виробництва електроенергії;

креативні індустрії, а саме освоєння та розроблення високотехнологічних виробів, впровадження інноваційних технологій, нових програмних продуктів;

виробництво продуктів харчування;

виробництво будівельних матеріалів;

розвиток туризму (у тому числі виробництво сувенірної продукції);

розвиток спортивної індустрії;

рибна ловля та переробка риби;

виробництво швейних виробів та взуття (легка промисловість).

Право на одержання фінансової підтримки не мають суб’єкти підприємництва, які відповідають одному або декільком з наступних критеріїв:

є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

є нерезидентами України, за винятком випадків, передбачених міжнародними договорами України;

здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним із основних видів діяльності;

визнані банкрутами, або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за одержанням фінансової підтримки;

мають заборгованість перед бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування або мають прострочену заборгованість з виплати заробітної плати.

отримали державну підтримку з порушенням умов її надання або умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився, в тому числі часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого підприємництва;

отримують державну допомогу, сукупний розмір якої незалежно від її форми та джерел перевищує за будь-який трирічний період  суму еквівалентну 200 тисячам євро, визначену за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України, що діяв на останній день фінансового року;

отримують фінансову підтримку, яка не відповідатиме Критеріям оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 57.

Умови проведення конкурсного відбору

Організацію та проведення конкурсного відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів, здійснює конкурсна комісія з відбору проєктів суб’єктів підприємництва (далі конкурсна комісія), склад якої затверджено рішенням Маріупольської міської ради.

Суб’єкти підприємництва, які бажають взяти участь у конкурсному відборі (далі учасники конкурсного відбору), протягом терміну, визначеного в оголошенні для подачі документів заповнюють форму анкети, розміщеної на веб-сайті Маріупольської міської ради, та подають до Центру надання адміністративних послуг наступний пакет документів:

заяву на участь у конкурсному відборі за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку;

для суб’єктів підприємництва - копію Виписки або Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – для заявників фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб;

бізнес-план з фінансово-економічним обґрунтуванням проєкту згідно структури, визначеної у додатку 2 до цього Порядку;

календарний план реалізації проєкту;

довідку про банківські реквізити, видану банківською установою, в якій відкрито розрахунковий рахунок (за наявності);

довідки про відсутність простроченої заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, внесків до фондів загальнообов’язкового соціального страхування, з виплати заробітної плати на початок місяця в якому подана заява (за наявності);

інформацію про розмір державної допомоги, отриманої після 02 серпня 2017 року, та зобов’язання (у довільній формі) про доведення до відома головного розпорядника інформації про отримання будь-якої нової державної допомоги протягом строку отримання фінансової підтримки.

У разі подання документів представником суб’єкта звернення додатково додається копія документу, що підтверджує повноваження особи як представника (засвідчена у встановленому законодавством порядку).

Кожен претендент може подати заяву на отримання фінансової державної підтримки тільки одного виду, що надається з місцевого бюджету у вигляді фінансової підтримки на реалізацію проєктів суб’єктів мікро та малого підприємництва.

Заяви, подані з неповним пакетом документів (не відповідають вимогам пункту 3 розділу IV порядку) не реєструються, та повертаються учасникам конкурсного відбору із зазначенням підстав їх повернення. У разі усунення виявлених недоліків, учасник конкурсного відбору до закінчення кінцевого строку подання заяви має право подати її повторно.

До конкурсного відбору не допускаються суб’єкти підприємництва які є:

переможцями конкурсних відборів та у поточному або попередніх роках отримали фінансову підтримку за рахунок коштів міського чи обласного бюджетів;

пов’язаними (афілійованими) особами з переможцями конкурсних відборів, які у поточному або попередніх роках отримали фінансову підтримку за рахунок коштів міського чи обласного бюджетів.

пов’язаними (афілійованими) з суб’єктами середнього та великого підприємництва, відповідно до ст. 55 Господарського Кодексу України.

Додаткову інформацію щодо конкурсу з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі можна отримати в департаменті з питань економіки Маріупольської міської ради за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Казанцева, 33, 1 поверх, каб.14 або за тел. (0629) 33-70-45, електронна пошта: dep.econom@mariupolrada.gov

 

Адреса, за якою надається документація для участі у конкурсі:

Центр надання адміністративних послуг: м. Маріуполь, пр. Миру,107

Віддалені робочі місця Центру за адресами:

«Соціальний офіс «Мультицентр»: м. Маріуполь, вул. Українського козацтва, 51

Спільний сервісний центр з МВС у ТРЦ «Порт Сіті»: м. Маріуполь, Запорізьке Шосе, 2, І поверх в ТРЦ «Порт Сіті»

 

Прийом заяв на участь розпочинається з «01» березня 2021 року.

Документи від учасників конкурсу приймаються  до «01» квітня 2021 року. 

 

Заява

Структура бізнес-плану

На другий конкурсний відбір було подано 8 проєктів.

З них прийняли участь у конкурсі 7 проєктів:

Створення fashion простору «FashionisHere»

Креативна інноваційна фотостудія для бізнесу (В2В) з можливістю виїзної зйомки

Застосування малих безпілотних апаратів в інфраструктурі, промисловості, геодезії та сільському господарстві

Студія лазерно-фрезерувальної різки «Wood Dream»

Спортивна школа «You Dojo»

Столи з епоксідної смоли

Центр інтерактивних розваг «LightPlay»

 

Учасник з проєктом "Виробництво безшовного термоізоляційного матеріалу методом напилення" відмовився від участі у конкурсному відборі. 

За рішенням Конкурсної комісії з відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів переможцями другого конкурсного відбору визначено проєкти: Центр інтерактивних розваг «LightPlay» з кількістю балів 61,31; Створення fashion простору «FashionisHere» з кількістю балів 57,92; Креативна інноваційна фотостудія для бізнесу (В2В) з можливістю виїзної зйомки з кількістю балів 56,83.

Засідання Конкурсної комісії другого відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів буде проведено «08» грудня 2020 року о 14:00 за адресою: м. Маріуполь, пр. Миру, 93-Б, Центр розвитку стартапів "1991 Mariupol".

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згорання та посилення контролю за продажем таких товарів» від 02.12.2020 № 1019-IX      внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме збільшено розмір штрафних санкцій, які набирають чинність з 01.01.2021 р.:

Стаття 156. Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку -

штраф від  3 400 грн. до 10 200 грн. з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особі, яка не досягла 18-річного віку, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби -

штраф від 6 800 грн. до 13 600 грн.

Торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, -

штраф від 6 800 грн. до 13 600 грн.

Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

штраф від 13 600 грн. до 23 800 грн. з конфіскацією предметів торгівлі.

Засідання Конкурсної комісії з відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів за програмою з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі, затвердженою рішенням Маріупольскої міської ради від 27.05.2020 №7/52-5141, що було заплановане на «02» листопада 2020 року переноситься у зв’язку з карантином та запровадженням посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 641 від 22 липня 2020 року (зі змінами).

Про остаточну дату проведення Конкурсної комісії буде повідомлено додатково.

Відповідно до рішення Маріупольської міської ради від 27.05.2020 №7/52-5141 Про затвердження програми з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі визначено:

Організатор конкурсу – Маріупольська міська рада (87500, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Миру, 70).

Форма державної фінансової підтримки, для надання якої здійснюється відбір.

Фінансова підтримка надається переможцям конкурсного відбору (далі отримувачі) на безоплатній та безповоротній основі.

Обов’язковою умовою надання фінансової підтримки є:

співфінансування у розмірі не менше 30% суб’єктом підприємництва витрат на реалізацію проєкту;

передбачення умовами проєкту створення нових робочих місць за умови збереження наявного персоналу та обов’язкове працевлаштування працівників на новостворені робочі місця.

Не допускається у якості співфінансування вже придбане обладнання та основні фонди, виплата заробітної плати, сплата податків та інших обов’язкових платежів, відшкодування витрат на відрядження, рекламу, створення сайтів, сплата комісій банківської установи, кредитні та будь-які інші зобов’язання, речі особистого вжитку, сплата за отримання ліцензій та дозволів, навчання, перепідготовку, та підвищення кваліфікації, купівлю/оренду квартир та іншої житлової нерухомості, купівлю/оренду транспортних засобів, купівлю/оренду нежитлової нерухомості, що не буде задіяна у виробництві.

Загальний розмір фінансової підтримки одному отримувачу за рахунок бюджетних коштів не може перевищувати 250 тисяч гривень.

Кошти фінансової підтримки не можуть бути використані отримувачем на:

купівлю/оренду квартир та іншої житлової нерухомості;

купівлю/оренду нежитлової нерухомості;

купівлю/оренду транспортних засобів;

купівлю вживаного обладнання, в тому числі вживаних транспортних засобів;

навчання, перепідготовку, та підвищення кваліфікації;

отримання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності;

придбання оборотних активів, зокрема сировини для виробництва товарів та надання послуг, основних та допоміжних  матеріалів палива, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, запасних частин, тари будівельних матеріалів та інших матеріалів, призначених для використання в ході операційного циклу  виробництва, які входять до складу продукції, або є необхідними компонентами для її виготовлення;

придбання малоцінних та швидкозношувальних предметів;

виплату заробітної плати, сплату податків та інших обов’язкових платежів;

відшкодування витрат на відрядження, рекламу, створення сайтів;

заставу, депозит, сплату комісій банківської установи, кредитні та будь-які інші зобов’язання;

транспортні послуги;

купівлю речей особистого вжитку.

Право на одержання фінансової підтримки мають суб’єкти підприємництва, які за сукупністю відповідають наступним критеріям (за винятком виключень зазначених у Порядку використання коштів місцевого бюджету, передбачених на надання фінансової підтримки новоствореним суб’єктам підприємництва на реалізацію проєктів (далі - Порядок):

зареєстровані та здійснюють діяльність на території міста Маріуполя;

з моменту державної реєстрації пройшло не більше дванадцяти місяців;

розробили або реалізують проєкти, умовами яких передбачається придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення для організації та розширення виробництва та (або) надання послуг за наступними пріоритетними напрямами соціально – економічного розвитку міста:

машинобудування, виробництво машин, устаткування готових металевих виробів;

виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування;

переробка сільськогосподарської продукції (у тому числі створення міні-виробництв);

впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій, виробництво продукції для енергозбереження, крім придбання устаткування відновлюваної енергетики для виробництва електроенергії;

креативні індустрії, а саме освоєння та розроблення високотехнологічних виробів, впровадження інноваційних технологій, нових програмних продуктів;

виробництво продуктів харчування;

виробництво будівельних матеріалів;

розвиток туризму (у тому числі виробництво сувенірної продукції);

розвиток спортивної індустрії;

рибна ловля та переробка риби;

виробництво швейних виробів та взуття (легка промисловість).

Право на одержання фінансової підтримки не мають суб’єкти підприємництва, які відповідають одному або декільком з наступних критеріїв:

є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

є нерезидентами України, за винятком випадків, передбачених міжнародними договорами України;

здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним із основних видів діяльності;

визнані банкрутами, або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за одержанням фінансової підтримки;

мають заборгованість перед бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування або мають прострочену заборгованість з виплати заробітної плати.

отримали державну підтримку з порушенням умов її надання або умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився, в тому числі часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів суб’єктів малого підприємництва;

отримують державну допомогу, сукупний розмір якої незалежно від її форми та джерел перевищує за будь-який трирічний період  суму еквівалентну 200 тисячам євро, визначену за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України, що діяв на останній день фінансового року;

отримують фінансову підтримку, яка не відповідатиме Критеріям оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 57.

Умови проведення конкурсного відбору

Організацію та проведення конкурсного відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів, здійснює конкурсна комісія з відбору проєктів суб’єктів підприємництва (далі конкурсна комісія), склад якої затверджено рішенням Маріупольської міської ради.

Суб’єкти підприємництва, які бажають взяти участь у конкурсному відборі (далі учасники конкурсного відбору), протягом терміну, визначеного в оголошенні для подачі документів заповнюють форму анкети, розміщеної на веб-сайті Маріупольської міської ради, та подають до Центру надання адміністративних послуг наступний пакет документів:

заяву на участь у конкурсному відборі за формою, визначеною у додатку 1;

копію Виписки або Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – для заявників фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб;

бізнес-план з фінансово-економічним обґрунтуванням проєкту згідно структури, визначеної у додатку 2;

календарний план реалізації проєкту;

довідку про банківські реквізити, видану банківською установою, в якій відкрито розрахунковий рахунок;

довідки про відсутність простроченої заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, внесків до фондів загальнообов’язкового соціального страхування, з виплати заробітної плати на початок місяця в якому подана заява;

інформацію про розмір державної допомоги, отриманої після 02 серпня 2017 року, та зобов’язання (у довільній формі) про доведення до відома головного розпорядника інформації про отримання будь-якої нової державної допомоги протягом строку отримання фінансової підтримки.

У разі подання документів представником суб’єкта звернення додатково додається копія документу, що підтверджує повноваження особи як представника (засвідчена у встановленому законодавством порядку).

Кожен претендент може подати заяву на отримання фінансової державної підтримки тільки одного виду, що надається з місцевого бюджету у вигляді фінансової підтримки на реалізацію проєктів суб’єктів мікро та малого підприємництва.

Заяви, подані з неповним пакетом документів (не відповідають вимогам пункту 3 розділу IV порядку) не реєструються, та повертаються учасникам конкурсного відбору із зазначенням підстав їх повернення. У разі усунення виявлених недоліків, учасник конкурсного відбору до закінчення кінцевого строку подання заяви має право подати її повторно.

До конкурсного відбору не допускаються суб’єкти підприємництва які є:

переможцями конкурсних відборів та у поточному або попередніх роках отримали фінансову підтримку за рахунок коштів міського чи обласного бюджетів;

пов’язаними (афілійованими) особами з переможцями конкурсних відборів, які у поточному або попередніх роках отримали фінансову підтримку за рахунок коштів міського чи обласного бюджетів.

пов’язаними (афілійованими) з суб’єктами середнього та великого підприємництва, відповідно до ст. 55 Господарського Кодексу України.

Додаткову інформацію щодо конкурсу з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі можна отримати в департаменті з питань економіки Маріупольської міської ради за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Казанцева, 33, 1 поверх, каб.14 або за тел. (0629) 33-70-45, електронна пошта: dep.econom@mariupolrada.gov

 

Адреса, за якою надається документація для участі у конкурсі:

Центр надання адміністративних послуг: м. Маріуполь, пр. Миру,107

Віддалені робочі місця Центру за адресами:

«Соціальний офіс «Мультицентр»: м. Маріуполь, вул. Українського козацтва, 51

Спільний сервісний центр з МВС у ТРЦ «Порт Сіті»: м. Маріуполь, Запорізьке Шосе, 2, І поверх в ТРЦ «Порт Сіті»

 

Прийом заяв на участь розпочинається з «01» вересня 2020 року.

Документи від учасників конкурсу приймаються  до «01» жовтня 2020 року. 

Засідання комісії назначено на «02» листопада 2020 року за адресою: м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 39, Конференц-зал.

 

Заява

Структура бізнес-плану

На перший конкурсний відбір було подано 5 проєктів.

З них прийняли участь у конкурсі 4 проєкти:

«Столи з епоксидної смоли»

««Maria Fedorivna» Маріупольська кондитерська»

«Цех з виробництва гумової плитки та гумового покриття»

«Учбовий центр «Майстерня краси»»

Проєкт «Створення креативного простору «FASHIONisHERE»» не допущено до участі у конкурсі у зв’язку з невідповідністю умовам Порядку використання коштів місцевого бюджету, передбачених на надання фінансової підтримки новоствореним суб’єктам підприємництва на реалізацію проєктів, затвердженого Рішенням Маріупольської міської ради від 27.05.2020 №7/52-5141 «Про затвердження програми з відбору проєктів новостворених мікро та малих підприємств і фізичних осіб-підприємців для фінансування на безповоротній основі».

За рішенням Конкурсної комісії з відбору проєктів суб’єктів підприємництва, яким буде надаватись фінансова підтримка на реалізацію проєктів переможцем першого конкурсного відбору визначено проєкт ««Maria Fedorivna» Маріупольська кондитерська».

28.07.2020 року о 09:00 за адресою вул. Митрополитська, 39, конференц-зал, відбудулось засідання Комісії з питань звільнення від сплати податкових зобов’язань, за результатами якого з 53 заявок від суб'єктів підприємницької діяльності було схвалено - 50, відмовлено - 3.

Процедура реєстрації/ліквідації

Платформа ефективного регулювання PRO

Бізнес-освіта

Можливості для ведення бізнесу

№ з/п

Найменування ринку

Місце знаходження

1

«Іллічівський»

пр. Нікопольський, 2

2

«Україна»

вул. Маміна-Сибіряка, 41А

3

«Південь»

бул. Меотиди, 7/39

4

«Привіз»

вул. Азовстальська, 76

5

«Новий»

вул. Азовстальська, 66

6

«Денис-В»

вул. Олімпійська, 157/1

7

Філії ринку «Денис-В»

вул. Олімпійська, 197

8

«Сонячний»

пр. Перемоги, 106А

9

«Олімпійський»

вул. Олімпійська, 104

10

«Київський»

вул. Київська, 31

11

«Південний»

вул. Флотська, 125

12

«Центральний»

пр. Металургів, 64

13

«Застава»

пр. Будівельників, 60

14

«Славутич»

пр. Миру, 116

15

«Екоринок»

вул. Писарєва, 28

16

торгові ряди з функцієй міні ринка

бул. Шевченка, 262А

17

«Кировський»

вул. Котляревського, 1

18

«Космос»

бул. Шевченка, 295А

19

«Браш»

бул. Шевченка, 262

20

«Каліфорнія»

вул. Митрополитська, 99

21

«Юмовила»

вул. Троїцька, 75

22

«Західний-2»

вул. Пилипа Орлика, 85/18

23

ОРСП «Азовський»

вул. Купріна, 11

Положення про розміщення тимчасових споруд

Графічна частина комплексної схеми розміщення тимчасових споруд

Архітектурні типи

Робота комісії

Комунікація з підприємцями

Згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме збільшено розмір штрафних санкцій, які набрали чинності з 01.01.2019 р.:

Стаття 156. Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами.

Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії -

штраф від  3 400 грн. до 10 200 грн.

Продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів поштучно, або торгівля алкогольними напоями, у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби, -

штраф від 1 700 грн. до 6 800 грн.

Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук, -

штраф від 3 400 грн. до 10 200 грн.

Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - штраф від 10 200 грн. до 20 400 грн. з конфіскацією предметів торгівлі.

дата оновлення: 16.09.2021