sitemapvision

Городянам

Назад

Детальна інформація про заклади культури

Філармонія, театри


Адреса:
87515 м. Маріуполь, пл. Театральна, 1.
Е-mail: mardramtheater@gmail.com.
Сайт:http://donetsk-region-theater.in.ua
Телефон приймальної: (0629) 33-33-67.
Графік роботи театру: Пн.-Пт. з 9.00 до 17.30. Перерва з 12.30 до 13.00
Телефони каси театру: (0629) 34-56-63; +38 067 629 15 50.
Графік роботи каси: з 11.30 до 18.00. Понеділок - вихідний.

Донецький академічний обласний драматичний театр (у Маріуполі) – це великий культурний заклад з багатою історією, давніми традиціями і славетним минулим, але водночас це сучасний, потужний колектив з розмаїттям талантів, молодою душею і великим творчим потенціалом, який прагне йти в ногу з часом, намагається своїми виставами не тільки розважати і тішити глядача, але й ставити болючі актуальні питання, відкликатись на нагальні гострі проблеми, що стоять перед суспільством і країною сьогодні.

Відлік історії театру починається з 1878 року, коли в Маріуполі почала працювати перша професійна акторська трупа під керівництвом антрепренера, режисера і актора, сина місцевого купця, Василя Леонтійовича Шаповалова. В різні роки колектив очолювали видатні діячі театрального мистецтва, а сузір'я яскравих творчих особистостей становило злагоджену сильну трупу. В репертуарній афіші зараз, як і завжди, представлені українська та закордонна класика і новітня світова драматургія. З успіхом ідуть вистави за творами Старицького і Ґолдсміта, Шевченка і Булгакова, Франка і Гоголя, Шварца та Гріна, постановки за п’єсами сучасних українських авторів Павла Ар’є, Неди Нежданої, Тетяни Іващенко, Світлани Новицької, Олександра Вітра.

Театр наразі є єдиним професійним колективом в області. Природно, що навантаження на нього, очікування й вимоги до нього збільшилися, і, цілком усвідомлюючи свою відповідальність перед глядачами регіону, колектив охоче виїжджає на гастролі з виставами для дітей і дорослих, при цьому не зменшує кількості прем'єрних постановок, намагається урізноманітнити репертуар, експериментує. Зберігаючи найкращі традиції минулого, вірність вищім професійним критеріям і відданість своїм глядачам, колектив впевнено і рішуче іде вперед – від нових викликів до нових перемог.

Головні театральні події 2020 р.

Попри те, що 2020 рік видався дуже непростим через пандемію коронавірусу і пов'язані з нею карантинні обмеження, театр випустив протягом року 9 прем'єр. Зокрема, на великій сцені знайшла перше в Україні втілення п'єса Неди Нежданої «Майдан Інферно». Постановка була присвячена до Дня Героїв Небесної Сотні, прем'єра відбулася 20 лютого. До Дня Національної поліції України був здійснений ще один унікальний проєкт: спільно з Головним управлінням Нацполіціі в Донецькій області театр підготував виставу «Шлях додому» за оригінальною п'єсою І. Тура про життя в окупованому Донецьку. З цим спектаклем колектив зробив велику поїздку областю: постановку подивилися жителі 22 населених пунктів Донеччини. Ще одне першопрочитання відбулося влітку на малій сцені театру: лірична комедія за оповіданням Чехова «Вірочка». Вже у вересні цим спектаклем колектив відкривав Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» в Херсоні, де отримав позитивні відгуки глядачів і Диплом в номінації «Краще музичне оформлення». Новий театральний сезон було відкрито 10 жовтня прем'єрою вистави «Пограбування опівночі» М. Митровича, а через тиждень зіграли ще одну прем'єру на великій сцені – «Кохання у стилі бароко» Я. Стельмаха. У листопаді глядачі вперше подивились сумну комедію «Людина, яка платить» І. Жаміака, а завершила парад прем'єр 2020 року трагікомедія «Дикун» А. Касони. На малій сцені з початку сезону вийшли дві нові вистави: «Станція» О. Вітра і «FRIDA» Т. Іващенко. А ще у грудні колектив підготував святкову музичну виставу «Різдвяна коляда»: автентичними колядками та щедрівками, записаними на території Донеччини, артисти привітають з прийдешнім Різдвом жителів прифронтових міст і сіл.


Маріупольська камерна філармонія була відкрита у вересні 2018 року за рішенням міської ради  та підтримкою міністерства культури. Це перший в Україні заклад такого типу. Філармонія об`’єднала під своїм дахом три муніципальні оркестри – камерний оркестр «Ренесанс» (головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Василь Крячок), оркестр духової та естрадної музики (головний диригент Василь Шакула), оркестр народних інструментів (головний диригент Юлія Чайн). Маріупольську камерну філармонію очолив заслужений діяч мистецтв України Василь Крячок. Артисти філармонії постійні учасники міських заходів, часто виступають на культурних майданчиках, парках та скверах міста.

Музичні колективи філармонії знаходяться в постійному творчому пошуку. Лідером з цікавих творчих проектів є камерний оркестр «Ренесанс». Один з його найважливіших проектів - фестиваль-конкурс юних виконавців «Музичний листопад», який є єдиним у своєму роді проектом на південному сході України, де талановиті діти мають можливість вийти на новий рівень гри разом з оркестром.

З 2018 року філармонія проводить фестиваль музичного мистецтва «Mariupol Classik», в якому беруть участь музичні колективи філармонії та артисти з різних міст України. В різний час на сцені закладу виступили: Паоло Скібілія (Італія), Д.Морозов (м.Харків), солістка Міланської опери Ла Скала Марія Раткова, О.Ширяєва, «TenorsBel'Canto», В.Туліс(м.Київ), А.Чувпило(м.Київ), Р.Кушина (м.Моршин), Ю.Дякунчак(м.Дрогобич), Ю.Кот(м.Київ), В.Митряєв(м.Київ), О.Чундак(мУжгород), Наталія Толпиго(м.Київ), Тетяна Павличук-Тишкевич (Київ) Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди(г.Київ), Віртуози Kyiv Mozart Quartet, Ансамбль класичної музики « АМАДЕУС» (м.Дніпро), родина Шутко (м.Львів), Дніпровський Академічний Театр Опери та Балету (м.Дніпро), Симфонічий оркестр (м.Сєвєродонецьк), Солісти Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету Є.Лисицький і М.Семко, Т.Скрипніков і О.Білоусов (м. Дніпро) та інші.

Не зважаючи на те, що в умовах карантинних обмежень десятий ювілейний фестиваль-конкурс для юних виконавців з оркестром «Музичний листопад» перенесено на 2021 рік, 4 грудня на сцені Маріупольської камерної філармонії відбувся концерт лауреатів попередніх конкурсів «Vivat, «Музичний листопад!». Юні музиканти мали можливість виступити з камерним оркестром «Ренесанс» під керівництвом головного диригента, заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка. Демонстрували свою майстерність учні Маріупольського фахового коледжу культури і мистецтв Єрьоменко Діана (2 курс, клас викладача Ляшенко Н.В. ), Кривоус Софія (3 курс., клас викладача Ляшенко Н.В.), Волошенюк Аніта(1 курс), учень Школи мистецтв Єсауленко Андрій (8 кл., клас викладача Ляшенко Н.В.) та Остапчук Артур(фортепіано) з міста Запоріжжя ( 4 курс Музичного Фахового коледжу ім.П.І.Майбороди. Клас викладача Л.Д. Кісіной). Юні музиканти отримали безцінний досвід гри з оркестром та безліч позитивних емоцій, ну і, звичайно, квіти та оплески.  

У грудні маріупольські глядачі побували на концерті оркестру народних інструментів під керівництвом головного диригента Юлії Чайн. Вони з задоволенням подивились розважальну концертну програму "Зимовий карнавал". Феєричні музичні композиції, веселі пісні супроводжувались щирими оплесками та оваціями.

14 грудня на сцені Маріупольської камерної філармонії відбувся моноспектакль «Сила пісні», присвячений творчості Олександра Вертинського. Сценарна розробка цього творчого проекту належить академіку, почесному ректору ПГТУ Ігору Жежеленку, який був присутній у глядацькому залі. Музична складова програми належить головному диригенту камерного оркестру «Ренесанс», заслуженому діячу мистецтв України Василю Крячку. Текст від автора професійно та зворушливо читав Валерій Сарбей. Глядачі з цікавістю спостерігали за контрасним сюжетом оповідання О.Вертинського «Сила пісні», яке було написане у 1927 році під час перебування в Румунії. Бурхливі оплески та овації супроводжували музичні композиції П.Сарасате «Циганські наспіви», П.Сарасате «Угорський чардаш», Ч.Парумбеску «Балада», В.Монті «Чардаш», угорські танці Й. Брамса, які лунали на протязі спектаклю у виконанні камерного оркестру «Ренесанс».  


Адреса:
 вул. Георгіївська, 3
E-mailConceptiotheatrum@gmail.com
Телефон: +380979818868
Часи роботи: вівторок, п'ятниця, субота, неділя з 16:00-21:00
Соціальні мережі: facebook.com/conceptiotheatreinstagram.com/conceptiotheatrum

Незалежний театр авторської п'єси «Концепція» народився 1 лютого 2019 року з ініціативи творчого тандему поетеси Марії Грецької та режисера Олексія Гнатюка. Сценічний простір театру відрізняється в звичному розумінні класичного театру своєю камерною моделлю. Подібні театри, популярні в Європі і в столичних містах, де глядачеві надається унікальна можливість стати учасником вистави. У нашому театрі 30 місць, глядачі проживають разом з акторами все, що відбувається на сцені, мимоволі стаючи учасниками спектаклів. У нас немає сцени на узвишші, сценічний простір є продовженням зорового залу, що дає можливість глядачам повністю занурюватися в атмосферу вистави. У складі трупи 17 осіб, серед них є досвідчені актори і ті, які займаються у студії при театрі. В об'єднання нашого театру входять режисери, організатори культурно-дозвіллєвої діяльності, поети, актори з багаторічним стажем. 

 Потрібно відзначити, що наш театр не має вікових обмежень, головний критерій потрапити в трупу - це талант і бажання працювати. 

При театрі функціонує студія, де можна навчитися нелегкому ремеслу актора і закріпити набуті навички на показах. Завдання студії - виховати актора, який досконало володіє своїм тілом, як образним інструментом, голосом та уявою. Для цього в процесі навчання акторській справі ми застосовуємо різні методики і акторські тренінги.

Зараз модно осучаснювати класику, прикладом чого служить відома формула «Шекспір у джинсах». Але ми вважаємо, що набагато цікавіше нова драматургія, нові думки, нове сприйняття реальності

Театр «Концепція» можна назвати «сучасним» перш за все в європейському розумінні - як театр сучасної драматургії. Під «сучасною» маються на увазі не тільки і не стільки п'єси з сучасного життя, а твори, що відображають подих часу, дух нашої епохи. Ще одна унікальність театру, що наші постановки авторські та ексклюзивні. Наша територія - це територія вільної творчості, ми шукаємо свого глядача і нам є, що йому сказати.


Адреса:
м. Маріуполь, вул. Харлампіївська 17/25
Телефон: 096 92 67 528
Електрона адреса:antontelbizov85@gmail.com
Соціальні мережі:https://www.facebook.com/groups/teatromaniya/?ref=share

Народний театр «Театроманія» було створено у січні 2011 року як театральний клуб молодим режисером та актором Антоном Тельбізовим. За 9 років існування колектив зумів здобути статус «народного», поставити більше 20 вистав для дітей та дорослих, підготувати до вступу не одне покоління юних акторів і акторок, взяти участь у численних фестивалях і конкурсах.

Наразі «Театроманія» - це сучасний молодий театр, що завжди шукає нові форми й засоби для діалогу з глядачами. Основний напрямок роботи - висвітлення проблем сучасності та розробка соціальних проектів. Колектив активно гастролює, охоче освоює нестандартні майданчики. В репертуарі є масштабні й камерні вистави, а також провокаційні перформанси.

Завдяки участі у програмі міні-грантів від Маріупольської міської ради, театр створив соціальну арт - виставку «Вибір за тобою», а також у цьому році отримав кошти на створення діджиталізірованої вистави «Тіні забутих предків», прем’єра відбудеться восени 2020 року.

Народний театр «Театроманія» вийшов за лаштунки Маріуполя і України, та створює колаборації з театрами та режисерами Німеччини.

«Театроманія» завжди прислуховується до серця та тонко відчуває кожного й кожну. Це дім, двері якого завжди відкриті, а господарі чуйні та щирі. Тут говорять про важливе крізь сміх і сльози, тут не приховують свій біль і поділяють радощі, тут чують і слухають.


Адреса:
вул. Харлампіївська,17/25 (ПК Молодіжний)
Час роботи: 10.00 до 18.00, крім понеділка
Телефон: 0984804595
Соціальні мережі: https://m.facebook.com/mariupolteatrkukol

Маріупольський театр ляльок єдиний в Донецькій області театр для дітей та дорослих. Його історія починається з групи лялькарів, які почали працювати для дітей ще в 90-і роки XX століття. Засновник театру Заслужений діяч естрадного мистецтва України Ірина Руденко. Офіційно театр ляльок, як комунальний заклад, був відкритий в 1997 році.

За час існування театру було поставлено понад 60 лялькових вистав. У репертуарі театру ляльок, є такі вистави: «Три веселих поросяти», «Дюймовочка», «Теремок», «Маленький принц», «Білосніжка і сім гномів», «Чукоккала», «Ай, да Мицик», «Лисиця і Ведмідь», «Цікава лисичка» і багато інших. Щорічно театр відвідує понад 12 тисяч дітей і дорослих.

При театрі ляльок у 2010 році створена Перша театральна школа-студія і Дитяча академія Театру і Кіно, в якій займається більше 80 дітей і підлітків від 3-х до 25 років. У школі викладають кваліфіковані педагоги такі дисципліни як акторська майстерність, сценічна мова та рух, вокал, хореографія та ін. При школі працює театр юного глядача «Персонажі». Творчий колектив театру завжди радий зустрічі з маленьким і дорослим глядачем.  


Адреса:
м. Маріуполь, пр.Металургів, 52, на базі Маріупольської камерної філармонії
E-mail: dramcom.mariupol@gmail.com
Телефон: 067 451 1579
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/dramkom/?eid=ARDjPDrJuyUmJ2pegusY2iRWX7GrC2utUEmPETGk7pqcTO45vSVqTjSoXpyPqdoRUxsqj9dvn2Q-CY0w

Колектив створений в 2019 році за підтримки маріупольської камерної філармонії.

Оснавная естетична спрямованість - класичний психологічний театр. Назва «ДрамКом» - абревіатура від слів «драма» і «комедія». Наше завдання - створення репертуарного театрального колективу, який буде пропонувати увазі маріупольського глядача якісні вистави, традиційної театральної школи.

Віковий спектр театральної артілі - від 20 до 69 років. Це дає можливість не обмежується себе у виборі п'єс. Серед учасників ДрамКома кілька людей з професійними акторськими дипломами, студенти акторського відділення і люди, які називають себе «любителі». Ми пишаємося тим, що в наших рядах дуже відомий журналіст, знаменитий на всю країну фотограф, директор кінофестивалю, челоовек, чия небезпечна служба в лавах МНС, дозволяє нам - городянам спокійно засинати. В цілому «ДрамКом» - це аматорський колектив, нас усіх об'єднує безмежна любов до театрального мистецтва і бажання подарувати нашому улюбленому місту ще одну можливість, побачити якісні вистави, не виїжджаючи за межі Маріуполя.

Ми весь час працюємо над собою, не дивлячись ні на які труднощі. Сподіваємося, найближчим часом, після закінчення карантину, ми представимо на суд глядачів ще 2 прем'єри.

Минулий рік був для нас досить плідним. ДрамКом взяв участь у 2 фестівалях “Маріуполь театральний” і  “TEATR. NET”, де отримали дипломи та стали лауреатами. Наш глядач побачив 2 прем'єри “Контрабас разбушувався” та “Мій великий Кенгуру”. На початку нового року плануємо випуск ще двох вистав. Також, мі почали роботу над виставою, орієнтованою на фестивальні гастролі.

З ЛЮБОВ'Ю Театральна Артіль «ДрамКом».

Театр відкрився 27 жовтня 2019 року і показує вистави на площадці Маріупольського театру ляльок. Більшість акторів-з професійною освітою. Театр-член асоціації «Незалежний театр України». У репертуарі: «Голос тихої безодні» Неди Нежданої, «Селфі зі склерозом» Олександра Володарського, «Сватання in Gon4arivці» за Г.Ф.Квітка-Основ’яненком, «Твори Й.Бродського». Наразі готується до виходу «Палата №6» Антона Чехова. Театр сучасного спрямування тяжіє до постмодерну та так званого «мислячого» театру, шанує класику. Вистави граються українською та російською мовами.

Театр співпрацює з Першою Маріупольською театральною школою-студією, учні старших груп беруть участь у виставах. В рамках просвітницького проекту «мистецький хаб «ВО!»(видатні особистості) професійни актори разом із творчою молоддю читають та записують твори видатних письменників та поетів.

Цього року театр брав участь у  культурно-мистецькому театральному проекті "Theatre Day Fest" та всеукраїнському конкурсі «ГРА». В першому міжнародному театральному інтернет-конкурсі «Театр net» отримав Диплом лауреата Першого ступеня за виставу «Сватання in Gon4arivці».

Наш театр-родина. За своєю формою театр-частина громадської організації, всі творчі і технічні співробітники беруть участь в проектах на благодійній основі.

Перший недержавний театр Маріуполя  «Terra Incognita» (свій театр для Своїх)

Адреса: м.Маріуполь, вул. Харлампіївська, 17/25

Тел. 097004 2525 

пошта: direktorart5@gmail.com

Сторінка театру у ФБ  https://www.facebook.com/terrateatr/

Сторіка Інстаграм       teatrterra

Сторінка на сервісі Teatr.Love

 https://theatre.love/theatres/mar-upolskiy-teatr-terra-incognita/?fbclid=IwAR2JE1U0HuSeR_9S-R4me1clfJlcSawgpID8jF7LfFpHH_c5f70J5eR5jXA

 

 

Музеї

Адреса: вул. Георгіївська, 20.
Електронна адреса:muzmar95@ukr.net
Сайт: http://museum.marsovet.org.ua
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Телефон: +38 (0629) 33 33 38.

Музей краєзнавства в Маріуполі було засновано 6 лютого 1920 року. Він – найстаріший в Донецькій області. Його колекція налічує понад 60 тис. музейних предметів з історії та природознавства Надазов'я. До його фондів увійшли експонати заснованого ще в 1893 році історико-церковно-археологічного музею при Маріупольській Олександрівській гімназії. Сам музей розміщується в старовинній будівлі поч. ХХ ст. Майже всі туристичні маршрути ведуть до музею, бо  #Тут варто:

- послухати професійну розповідь екскурсовода;

- пізнавати цікаві факти про природу Надазов’я;

- пізнавати разом історію про стародавнє минуле краю;

- побачити унікальні експонати;

- отримати наукову консультацію з краєзнавства;

- знайти унікальні факти в науковій бібліотеці музею;

- придбати музейні видання;

- відвідувати авторські проекти та екскурсії;

- відвідувати виставково-лекційну залу музею, де проходять виставки та цікаві заходи та засідання клубу краєзнавців.

Адреса: вул. Георгіївська, 55.
Електронна адреса: muzmnb1989@gmail.com.
Сайт: http://museum.marsovet.org.ua
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Телефон: +38 (0629) 33 52 07.

Музей народного побуту було відкрито у 1989 році.Експозиції розповідають про побут та культуру представників основних національностей, які заселили територію Надазов'я протягом XVIII-ХІХ століть.

Музей народного побуту слід відвідати, бо #Тутварто:

- відчути культурне розмаїття жителів краю та колорит національного костюму;

- побачити особливості життя різних народів: від будівництва та оздоблення оселі, до господарчого інвентаря та ремісницького знаряддя;

- разом відмічати народні свята;

- провести уік-енд в музеї та на музейному подвір'ї всією сім'єю.

Адреса: вул. Георгіївська, 58.
Електронна адреса: mariupol.hud@gmail.com
Сайт:http://museum.marsovet.org.ua
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Телефон: +38 (0629) 33 32 09.

Художній музей ім. А.І. Куїнджі було відкрито 29 жовтня 2010 року. Будівля, в якому розташований музей — старовинний особняк 1902 року, виконаний в стилі північний модерн. Постійна експозиція музею розповідає про життя та дивовижний світ творчості геніального майстра світла маріупольця Архипа Куїнджі. В музеї експонуються три оригінальні твори великого художника – ескіз "Червоний захід" і два етюди " Осінь. Крим" і "Ельбрус"та копії його робіт.У затишних залах музею знаходяться живописні і графічні роботи сучасників А. І. Куїнджі - І.К. Айвазовського, А. П. Боголюбова, В. В. Верещагіна, Н. Н. Дубовського, Л. Ф. Лагоріо, і. І. Шишкіна. Тут знаходиться портрет Куїнджі, виконаний його учнем Г. О. Калмиковим. У залах другого поверху — змінні експозиції. Тематика виставок змінюється щомісячно.Художній музей ім. А.І. Куїнджі слід відвідати, бо #Тут варто:

 • ознайомитись з мистецькою спадщиною краю;
 • побачити шедеври світового мистецтва;
 • отримати натхнення та малювати на пленері;
 • завітати на відкриття мистецької виставки.


Адреса:
87592, Донецька обл., м. Маріуполь, сел. Сартана, вул. Генерала Куркчі, 37а.

Сартанські музей - нині КУ «Музей історії та етнографії греків Приазов'я» - заснований в 1987 р заслуженим працівником культури Папуш І.А.

Важливою складовою діяльності музею завжди був пошук нових форм роботи, до яких ми відносимо: «День сім'ї в музеї»; участь в конференціях, зумконференціях, воркшопах і ін .; участь у втіленні проекту «Пам'ять народна ...», підсумком якого стало внесення на меморіальну Стеллу 17 прізвищ наших односельчан, полеглих на річці Молочна в роки Другої Світової війни; участь в ініціативі відкриття в Сартані пам'ятника «Дзвін Чорнобиля»; підготовка матеріалів для присвоєння звання «Почесний громадянин 2020» двом односельцям: Лафазан І.Л., гвардії полковнику авіації (посмертно) і Янгічер С.В., майстру спорту з греко-римської боротьби.

На базі музею журналістами різних видань створені численні відеоролики, а до 240-річчя заснування нашого селища Львом сандалового знятий фільм «Квітуча Сартана», а художниками Маріуполя передані в дар музею 27 полотен, що склали виставку «Земні простори».

Великим успіхом на інтернет - просторах користується соц.страніца «КУ Музей історії та етнографії греків Приазов'я», де висвітлюються всі значущі події в житті діаспори, живуть пам'ять про заслужених людей і заклик до збереження румейської мови.

Центр сучасного мистецтва

Адреса: 87500 м. Маріуполь, пр. Металургів,25
E-mail: centre_kuindzy@i.ua
Телефон: +38 (062) 933 22 26
Сайт: https://kuinji.com

Міський центр сучасного мистецтва і культури ім.Куінджі заснований у 2004 році та об'єднує в собі виставковий зал і музей медальєрного мистецтва. Експозиція представлена ​​творами різноманітних стильових напрямків живопису і графіки, декоративно-прикладного мистецтва і скульптури, таких як безпредметність і неокласика, монументалізм і камерна лірика, соцреалізм і поставангардний живопис. Інформаційні зони, фото, відео та текстові матеріали дозволяють отримати відвідувачам повне уявлення про сучасне мистецтво України 20-21 століття.

Місія Центру сучасного мистецтва і культури ім.Куінджі - знаходити, вивчати, колекціонувати і популяризувати творчість талановитих художників сучасної України.

Історія формування фондів Центру сучасного мистецтва починається зі зборів скульптури малих форм Заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина Маріуполя Єфіма Вікторовича Харабет (1929-2004г.г.), на честь якого був названий Музей медальєрного мистецтва, автора символіки міста Маріуполя (герб, прапор, церемоніальний знак міського голови). Експозицію нового музею склали близько 700 експонатів: медалей, плакет, жетонів, медальйонів, емблем, барельєфів і скульптур малих форм. Експонати музею виконані в різних металах, сплавах, порцеляні, глині, гіпсі, теракоті тощо. Колекція фондів Центру сучасного мистецтва і культури ім.Куінджі поповнюється протягом 15 років творами художників України та Маріуполя, чиї роботи зберігаються в Національних художніх музеях України, в зібраннях Європи, Америки тощо.

До найбільш яскравих експонатів Центру можна Віднести розробки Єфіма Харабета - державних Нагород України - «Почесної Відзнаки Президента», ордена и Медалі Богдана Хмельницького, Медалі «Захиснику Вітчизни»; картину Олександра Клименка «Володимирський ікона Божої матері» (2014 року, кришка з під снарядів, темпера , сусальне золото, 53,5х30), картину Емми Андрієвської «Над хмарами - як вшанування Леонардо да Вінчі». Щороку проводяться понад 70 експозиційних та освітніх проекти, а Фонди Центру Куїнджі налічують вже більш ніж 2200 експонатів.

Так, у 2020 році у Центрі Куїнджі пройшли таки масштабні проекти, як:

- персональна виставка Олексія Леонова, скульптора зі світовим ім’ям. Роботи, створені цим видатним митцем, зараз знаходяться на всіх континентах планети, включаючи Антарктиду. Це автор, з яким зустрічався Папа римський Франциск під час передачі Риму створеного ним пам'ятника матері Терези та скульптурного зображення Франциска Ассизького. А у штаб-квартирі НАСА в місті Х'юстон (штат Техас, США) встановлена бронзова статуя першої людини в космосі, космонавта Юрія Гагаріна, роботи Олексія Леонова.

- виставка Шрі Чинмой, відомого у всьому світі філософа, композитора, поета, письменника, художника, спортсмена та суспільного діяча. Його виставки проходили в музеях, галереях і залах по всьому світу. Серед них - будівля ООН і музей Метрополітен (Нью-Йорк, США), Лувр (Париж, Франція), музей Олександра Кеніга (Бонн, Німеччина).

- виставка "Re-MoRe" - арт-інсталяції зі вторсировини з проекту #green_fest_mrpl
"Море без сміття". Це проект, організований ініціативними групами та громадськими організаціями міста за підтримки Маріупольської міськради.

- виставка творчості культової української художниці та неординарної жінки Емми Андієвської. Вона народилася в України, є американською громадянкою, мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародних премій та Національної премії ім.Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу.

Навчальні заклади культури


Адреса:
87517, м. Маріуполь, вул.Чорноморська, 27 та Новоросійська, 2
E-mail: mrplmusicschool1@gmail.com
Телефон: +38 (062) 937 10 15
Сайт: https://mrplmusicschool1.wixsite.com/musicschool1/novini-1 
Реєстрація на блокчейн: https://gurtok.bloqly.com/#/

В КЗ «Маріупольська музична школа № 1» дітей навчають грати на різних інструментах, співати, малювати і танцювати. За 45 років 1700 учнів отримали музичну освіту. Хтось став професійним музикантом, хтось залишився любителем, але все приводять своїх дітей вчитися в рідну школу. Удосконалюються методи роботи, зростає майстерність, учні підкорюють своїм талантом міста України і Європи, беручи участь в конкурсах. КУ «Маріупольська музична школа № 1» - другий дім, можливість займатися творчістю, розвивати свій талант і головне бути щасливим.

«Музика — потужне джерело думки». 

Музична освіта надає дітям великі можливості у виборі професії, способу життя, розширює кругозір, гармонічно розвиває дитину. У Приморському районі, за адресою  Чорноморська, 27/Новоросійська, 2, працює КЗ «Маріупольська музична школа №1».

429 учнів у школі навчають 60 викладачів. Навчання відбувається на фахових відділах: 

 • Фортепіанному : «Вчені точно визначили, що уроки гри на фортепіано можуть допомогти дітям посилювати навички обробки і володіння мовою» ;
 • оркестровому (скрипка, альт, віолончель: «Гра на струнних інструментах допомагає дитині розвивати координацію й моторику, оскільки вимагає узгоджених рухів кистей, рук і ніг»;
 • вокально-хоровому : «Навчання співу для дітей формує базу для розвитку мовлення, зміцнюючи голосовий апарат і вдосконалюючи дикцію. Співаючи, малюк розвиває почуття ритму, голос, формує виразну інтонацію та правильну артикуляцію при вимові звуків. Завдяки вокалу організм краще протистоїть застудам»;
 • відділі народних інструментів (гітара, домра, баян, акордеон) : «Щоб красиво грати на гітарі з максимальною віддачею цього інструменту потрібно багато і старанно працювати. Це виховує характер і волю гітариста, заняття  на баяні або акордеоні розвивають також координацію між розумом і м'язами, яка згодом переноситься на багато процесів повсякденної діяльності» ;
 • музичне мистецтво естради (саксофон, флейта, кларнет, труба, гітара, бас-гітара, фортепіано, синтезатор, ударні інструменти) : «Гра на барабанах лікує і має терапевтичний ефект. Вчені з медичного центру Мідвілл (США) довели, що під час гри на ударних підвищується кількість наших імунних захисників (NK-клітин), а також спостерігається істотне зниження гормону стресу - кортизолу. При грі на духовому інструменті створюється опір потоку повітря, що видихається. Це допомагає добре розкритися альвеолам, розвиває легеневу тканину, покращує газообмін в організмі, збільшує життєвий об'єм легенів. »
 • загально-естетичному, на якому діти навчаються малювати, танцювати, співати, а також засвоюють обраний за бажанням інструмент : «Щоб виховати людину думаючим і відчувающим, його слід, перш за все, виховати естетично» - Фрідріх Шиллер.
 • Теоретичному : «Предмети як сольфеджіо, слухання музики і музична література розширюють і збагачують уявлення будь-якої дитини про музичне мистецтво».

Навчальний рік 2020-2021 пройшов для школи дуже активно.

Удосконалюючи свою майстерність учні взяли участь в конкурсах і стали лауреатами 63-х Міжнародних конкурсів з охопленням таких країн: Україна, Болгарія, Азербайджан, Греція, Казахстан, Італія, Чехія, Німеччина, Грузія, Чорногорія, Польща, Австрія ; 24 Всеукраїнських та міських, регіональних, 4-х міських.

464 заявки для участі в конкурсах були подані і реалізовано.

8 учнів вирішили обрати професію музиканта і надійшли в Маріупольський коледж культури і мистецтв.

Школа активно працює, впроваджує нові методики для цікавого, корисного і професійного навчання кожної дитини.

Новий навчальний рік 2021-2022 відкриє нові горизонти - конкурси, можливість навчатися на інструментах за типовими навчальними програмами, а також індивідуальними, малюкам - розвиватися естетично: танцювати, малювати, співати. Художникам спробувати себе в мистецтві відображати світ фарбами і олівцями. Дорослі підлітки, можуть освоїти інструмент та програму музичної школи за 3 роки.

Фортепіано, скрипка, віолончель, домра, баян, акордеон, гітара, флейта, саксофон, ударні інструменти, електрогітара, сольний спів, хоровий спів, естетичне відділення - це для кожного можливість реалізувати себе, розвивати талант, знайти свій напрямок в житті, а головне бути культурною, освіченою людиною.


Адреса
: 87513, м. Маріуполь, вул. 26 квартал, б. 2
E-mail: mzsch@ukr.net
Телефон: +38 (006) 293 83 14
Сайт: https://mzsch2.com

Маріупольська музична школа №2 розташована у Кальміуському районі за адресою 26 квартал, б.2. За 59 років існування школи її закінчили 1948 учнів, більш 400 стали професійними музикантами. Учні школи постійно беруть участь у різноманітних конкурсах. У 2020-2021 навчальному році лауреатами міжнародних, всеукраїнських конкурсів стали 112 учнів. Наші вчителі прививають дітям любов до музики та розкривають їх таланти. До кожного учня в школі свій індивідуальний підхід.

В поточному навчальному році колектив школи в педагогічній діяльності бере за основу такі пріоритети:

 • Забезпечення високої якості навчання з максимально можливою доступністю;
 • Розкриття здібностей і творчих задатків дітей, урахування їхніх вікових та індивідуальних особливостей, гармонійний розвиток духовного потенціалу особистості;
 • Підготовка найбільш обдарованих дітей до участі у конкурсах та до вступу у вищі навчальні заклади культури.

Відділи музичної школи №2:

Фортепіанний відділ

На фортепіанному відділі навчають грі на фортепіано та синтезаторі.

Оркестровий відділ

Навчають грі на струнно-смичкових  та духових інструментах.

Струнно-смичкові: скрипка та віолончель.

Духові:блок-флейта, флейта, кларнет, саксофон, труба.

Відділ народних інструментів

Навчають грі на домрі, гітарі, баяні та акордеоні.

Теоретичний відділ

Вивчають сольфеджіо та музичну літературу. Також існує клас сольного співу.

Другий рік поспіль працює група раннього розвитку, яка входить до переліку додаткових освітніх послуг для дітей віком від 3 до 5 років включно. Вивчають ритміку, освоюють гру на шумових інструментах, розвивають вокальні здібності.

Як зареєструвати свою дитину у музичну школу?

1. Один із батьків (законний представник) реєструється на порталі  https://gurtok.bloqly.com;

2. Вносить дані дитини, обирає бажану школу та гурток;

3. Учні мають змогу навчатися за фахом: фортепіано; гітара; акордеон; баян; домра;скрипка;віолончель; саксофон; флейта;блок-флейта;кларнет; труба; сольний спів.

4. Після заповнення заявки на цьому сайті за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі. Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови вдалого прослуховування (прослуховування дітей в цьому навчальному році буде проводитися з 20 серпня 2020р.) та надання повного пакету документів (вказаний нижче).

     ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ

1. Заява за формою (надається)               

2. Свідоцтво про народження дитини (2 копія)                                                                                           

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о.    

Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

Адреса: 87502, м. Маріуполь, вул. Менделєєва,13 а
E-mail: muzshkola-3@ukr.net
Телефон:+38 (062) 922 24 15
Сайт: https://muzshkola-3.com

КЗ «Маріупольська музична школа № 3 Маріупольської міської ради» відвідують 582 здобувача освіти. Гордістю школи є «Зразковий Джаз-ансамбль саксофоністів», який регулярно стає переможцем престижних фестивалів і конкурсів. У минулому навчальному році на базі школи було відкрито театральне відділення, яке наприкінці року відзвітувало постановкою професійного спектаклю «Лев, чаклунка та платтяна шафа». У 2021-2022 учбовому році школа відкрила відділ хорового співу задля більшого залучення дітей до мистецької освіти. У вересні 2021 року 6 випускників нашої школи стали студентами КЗ «Маріупольський фаховий коледж культури і мистецтв».

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ

Вік дитини не менше 6 років.

Після заповнення заявки на сайті  https://gurtok.bloqly.com за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі. Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови надання повного пакету документів (вказаний нижче «перелік документів») та вдалого прослуховування.

Учні мають змогу навчатися за фахом:

- фортепіано;

- синтезатор;

- гітара;

- акордеон;

- баян;

- домра;

- скрипка;

- віолончель;

- саксофон;

- флейта;

- блок-флейта (сопілка);

- кларнет;

- труба;

- ударні інструменти;

- сольний спів;

- образотворче мистецтво.

«Мистецтво робить нас більш  людяними, допомагає спілкуватися за допомогою  іншої, власної мови.»

У КЗ «Маріупольська музична школа № 3»  працюють 3 відділення - музичне, образотворче та театральне.

Музичне відділення налічує 6 відділів:

Фортепіаннийвідділ.

Фортепіано – це прекрасний музичний інструмент, який дає практично не обмежені можливі для розвитку творчого музичного потенціалу дитини. Ідеальний інструмент для початку кар’єри;             

Відділ струнно -смичкових інструментів.

Скрипка та віолончель – класичні музичні інструменти, на яких вчили грати ще кілька століть тому. Сьогодні можна купити інструменти різних розмірів і для різного віку дитини.

Не слід уникати Відділ духових та ударних інструментів хоча б тому, що  гра на духових інструментах (флейта, блок - флейта, кларнет, саксофон, труба) розвиває дихання, а також сприяє правильному формуванню осанки. А якщо у дитини проблеми з опорно – руховим апаратом, чи є порушення координації – вам допоможуть ударні інструменти.

Відділ народних інструментів .

Домра (кобза), акордеон, баян (кнопковий акордеон)  – народні інструменти на яких можна грати як народну музику,  так і шедеври світової, класичної музики.

Гітара сьогодні є найпоширенішим і доступним інструментом. Граючи на ньому ваша дитина буде зіркою будь-якого свята.

 Відділ сольного співу.

Вокальне мистецтво – один з найдавніших видів музичного мистецтва у якому провідне місце належить голосу співака.

Теоретичний відділ.

Надасть можливість вашій дитині бути грамотним музикантом. Теоретичні  предмети – сольфеджіо, світова музична література , хор.

Навчаясь на образотворчому відділенні  ваша дитина концентрується на творчості і відволікається від усіх проблем. Малювання стимулює обидві півкулі мозку. Тому особливо таке заняття корисне дітям, які ростуть і розвиваються.

Театральне відділення – це гра, у якій ваша дитина розвивається як особистість.

УВАГА !!!

Прослуховування дітей в цьому навчальному році

буде проводитися з 20 серпня 2020р.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ

1. Заява за формою (надається)

2. Свідоцтво про народження дитини (1копія)

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о.

Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

ПІЛЬГИ

1 - діти з малозабезпечених сімей,

2 - діти з багатодітних сімей,           

3 - діти-інваліди, яким не протипоказане навчання,                  

4 - діти-сироти,                                                               

5 - діти, позбавлені батьківського піклування,                                                      

6 - діти, батьки яких загинули (померли)  під час проходження військової служби                                      

7 - діти ветеранів війни та учасників бойових дій,                                                       

8 - діти, які втратили одного з батьків.

Враховуйте, що законодавством відведено не більше 25 відсотків пільгових місць в черзі.

ПЕРЕЛІК  ДОКУМЕНТІВ  ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГИ

КОПІЇ  ДОКУМЕНТІВ  ПОДАЮТЬСЯ  В  ДВОХ  ЕКЗЕМПЛЯРАХ

Діти сироти – пільга 100%

- Копії документів про опікунство

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Багатодітна сім'я – пільга 100%

- Копія довідки про склад сім'ї, з вказівкою дати народження дітей

- Копія посвідчення багатодітної сім'ї

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Малозабезпечена сім'я – пільга 100%

- Копія довідки про отримання соціальної  допомоги

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Діти-інваліди – пільга 100%

- Копія свідоцтва про інвалідність (термін дії)

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Діти учасників бойових дій – пільга 50%

- Копія свідоцтва про народження

- Копія посвідчення УБД (одного з батьків)

- Заява на пільгу

Діти, що втратили одного з батьків - 50%

- Копія свідоцтва про шлюб

- Копія свідоцтво про народження

- Копія свідоцтво про смерть годувальника

- Копія свідоцтва про народження

- Довідка про склад сім'ї

- Заява на пільгу

КОПІЇ  ДОКУМЕНТІВ  ПОДАЮТЬСЯ  У  ДВОХ  ЕКЗЕМПЛЯРАХ , заява у довільній формі  пишеться також у двох екземплярах. 

Враховуйте строк дії  довідок, усі довідки мають бути чинними на час подання .

Пільга починає діяти з того місяця, у якому подані всі необхідні документи  за умови подання їх до 10 числа поточного місяця. Якщо, документи подані пізніше пільга буде нараховуватися з наступного місяця.


Адреса:
87592 м. Маріуполь, сел. Сартана, вул. Лафазана, 30
E-mail: muzshcola4@ukr.net
Телефон: +38 (0629) 54 02 61
Сайт: https://msh4.com.ua/

Ми в Інстаграм - @muzshcola4mariupol

Ми в Facebook- @muzskola4

Музична школа №4 розташована у с.Сартана. В школі навчаються 272 учня, працюють 37 професійних викладачів. Наші учні вчаться грати на музичних інструментах, співати, малювати, приймають участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, вивчають українську та грецьку культуру.  В закладі створені всі умови для навчання - чистота, уют, тепло та приємна  атмосфера.

Школа розвивається у 3 напрямках: музичному, художньому та загально-естетичному. П’ятнадцять спеціалізацій: фортепіано, скрипка, віолончель, блок-флейта, саксофон, труба, кларнет, ударні інструменти, гітара, баян, акордеон, вокальний спів, хоровий спів, бузукі, образотворче мистецтво.   

Для самих маленьких – є  групи «естетичного класу» Учні естетичного класу отримають комплекс предметів  на яких зможуть реалізувати свій творчий потенціал, а саме: театр, хор, образотворче мистецтво,  діти навчяться  спілкуватися в колективі, гарно співати, зможуть проявити свою фантазію на уроках з образотворчого і театрального мистецтва.

Учні та викладачі школи регулярно приймають участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсах, та здобувають перемогу.  

В школі створені ансамблі викладачів, вокальний ансамбль  «Happy Teachers Band», вокально-інструментальний ансамбль «Фарос», інструментальний ансамбль «Скерцо».

В художньому класі діти навчяться не тільки гарно малювати, а ще пізнають різноманітні техніки декоративно-прикладного мистецтва. Учні художнього відділу стали ілюстраторами двох книжок Сартанської письменниці Анастасії Папуш « Є квіти…» та « Дороги долі. Чисті криниці». Завдяки проекту «Простір Мрій» від УКФ, за ескізом учениці відділу Рожнової Ксенії була створена скульптура «Ліра» ковалем Андрієм Хортом з Чернівців , яка зараз прикрашає двір музичної школи.

З 2018 року учні нашої  школи – стають одними з стипендіатів Маріупольської міської ради 2018 – Жарков Олександр (клас фортепіано, викладач Кокарева-Свирська Н.Ю.), 2019 – Гадзан Еліна ( клас фортепіано, викладач Салькова І.В.), 2020 – Сосновська Любов ( клас фортепіано, викладач Богадиця Н.В.). Також в 2020 році були нагороджені два стипендіата Сартанської селищної ради - Сосновська Любов ( клас фортепіано, викладач Богадиця Н.В.) та Кірик Владислав ( клас акордеону, викладач Балджи І.М.).

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ:

1. Заява за формою (надається)

2. Свідоцтво про народження дитини (1копія)

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о. Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ - Для подання заявки на вступ до закладу, батьки повинні зареєструватися на сайті https://gurtok.bloqly.com  Після заповнення заявки на цьому сайті, за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі №4. Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови надання повного пакету документів (вказаний вишче «перелік документів») та вдалого прослуховування.

Прослуховування дітей в цьому навчальному році буде проводитися з 20 серпня 2020 року.

Ви можете користуватися державними пільгами:

1 - діти з малозабезпечених сімей - 100%

2 - діти з багатодітних сімей - 100%

3 - діти-інваліди, яким не протипоказане навчання - 100%

4 - діти-сироти - 100%

5 - діти, позбавлені батьківського піклування - 100%

6 - діти, батьки яких загинули (померли) під час військової служби - 50%

7 - діти ветеранів війни та учасників бойових дій - 50%

8 - діти, які втратили одного з батьків - 50%

Пільга починає діяти з того місяця, у якому подані всі необхідні документи  за умови подання їх до 10 числа поточного місяця. Якщо, документи подані пізніше пільга буде нараховуватися з наступного місяця.

!!! Враховуйте, що законодавством відведено не більше 25 відсотків пільгових місць в черзі.

Структура навчання з 6-7 років:

1 рівень - Елементарний - 4 роки навчання, по закінченню видається свідотство.

2 рівень - Базовий (середній) - 5 років навчання, по закінченню видається свідотство.

3 рівень - Поглиблений ( професійно-орієнтований) - 2 роки навчання, для підготовки до ВНЗів.

Структура навчання з 8-9 років:

1 рівень - Елементарний - 3 роки навчання, по закінченню видається свідотство.

2 рівень - Базовий (середній) - 4 років навчання, по закінченню видається свідотство.

3 рівень - Поглиблений ( професійно-орієнтований) - 1-2 роки навчання, для підготовки до ВНЗів.


Адреса:
87547, м. Маріуполь, вул. Троїцька, 1
E-mail: muzshkola5@ukr.net
Телефон: +38 (067) 913 75 85
Сайт: http://music-school5.com

Музична школа №5 була відкрита 1 січня 1974 року, і з того часу дружний колектив викладачів навчає дітей музичному мистецтву, бо музика – це найкращий шлях до життєвого успіху.

Головне завдання нашої школи – прищепити дітям любов до прекрасного, розширити їх кругозір, а деяким - пов’язати все своє життя з мистецтвом.

Новаторський підхід наших викладачів базується на особистому досвіді. Це дає можливість пробуджувати в дитині бажання набувати професійної виконавчої майстерності, а не сидіти годинами в сучасних гаджетах.

Учні нашої школи – творчі особистості. Разом з викладачами вони - учасники фестивалів та багатьох інших культурних заходів сумісно з Департаментом культурно-громадського розвитку Маріуполя. Кожного року наші кращі випускники вступають до вищих мистецьких навчальних закладів, а деякі повертаються викладачами нашої школи.

Також, незважаючи на карантинні обмеження, у 2020-2021 навчальному році наші учні отримали 68 нагород з Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів.

За останні роки преміями міського голови були нагороджені такі викладачі школи: Саравас А.В. (клас гітари), Яковлева Т.О. (клас фортепіано), Мацегора І.М. (клас фортепіано), стипендією – учень Челборах Олександр (гітара).

Наші викладачі постійно підвищують свою кваліфікацію, виходять на Всеукраїнський рівень. Так, Мацегора І.М. у 2021 році стала партнером Всеукраїнського проекту "Літопис Майбутнього України" (Творчість та Мистецтво) та отримала диплом за особистий внесок у створенні майбутнього України у галузі творчості та мистецтва.

В музичній школі №5 працюють 33 висококваліфікованих викладача, які навчають дітей за такими музичними напрямками:

 • Фортепіано, скрипка, віолончель, блок-флейта з 5 років
 • Баян, акордеон та гітара з 7 років
 • Саксофон з 9 років
 • Сольний спів
 • Хоровий спів з 6 років

Окрім того, школа надає додаткові освітні послуги на підставі самоокупності для учнів будь-якого віку.

В 2021 році в повному обсязі здійснено набір учнів на новий 2021-2022 навчальний рік.

Колектив МШ №5 тісно співпрацює з загальноосвітніми школами району, а в 2021 році розширює ці контакти, відкриваючи нові класи з надання додаткових освітніх послуг в ЗОШ №36.

Детальніше про школу та вступ до школи дивіться на офіційному сайті  http://music-school5.kl.com.ua


Адреса:
87515, м. Маріуполь,вул. Куїнджі, 82
E-mail: imkuinji@gmail.com
Телефон: +38 (062) 933 43 71
Сайт: https://kuinji.com

Маріупольська художня школа була заснована в 1967 році на базі Палацу культури «Іскра», а в 1972 році був отриманий статус державної школи. У 1997 році школі було присвоєно ім'я знаменитого земляка – художника Архипа Івановича Куїнджі.

У 2022 році школі виповниюється 50 років. З нагоди ювілейної дати у школі планують  зробити масштабну художню виставку, залучивши до участі усіх бажаючих випускників школи.  На сьогодняшній день школу закінчило більше 3300 чоловік. Багато з них, продовжили навчання в середніх і вищих навчальних закладах, обрали професію художника–дизайнера, живописця, скульптора, театрального декоратора, графіка, художника–педагога, художника –модельєра, архітектора, художника прикладних напрямків, мистецтвознавця.

Навчальна програма школи складена на основі загальнодержавних програм з урахуванням академічної освіти в галузі образотворчого мистецтва. Навчання побудовано на системному освоєнні художніх дисциплін: малюнка, живопису, станкової композиції, скульптури, декоративно–прикладного мистецтва, історії мистецтва народів світу.

Художня школа ім. А. і. Куїнджі - є активним учасником державних соціальних програм. Важливе місце в житті школи - це участь та перемоги наших вихованців в обласних, всеукраїнських, регіональних та міських виставках, фестивалях дитячої творчості.

Для міста Маріуполя школа стала центром дитячої художньої творчості. Викладачі школи та її учні протягом усіх років реалізують просвітницькі програми, читають лекції та проводять бесіди з питань історії образотворчого мистецтва в загальноосвітніх школах, бібліотеках та дитячих садках.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ СВОЮ ДИТИНУ ДО ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ? 

Зарееструватись на сайті: https://gurtok.bloqly.com/#/ знайти Маріупольска художня школа ім А.І. Куїнджі, подати заявку, додати скани документів: свідоцтво про народження, ІНН, довідка від лікаря, документи підтверджуючі льготу. Перевірити отримання заявки та розгляду школою.

Вступні іспити з 03.08.20-25.08.20. Принести з собою фарби гуаш, або акварель,ємність для води,пензлі, папір формату А3, олівець, гумка, кнопки. Завдання: намалювати з натури, натюрморт в кольорі (наприклад: кувшин з яблуком на столі) за дві години часу.  Мати при собі такі документи: оригінали та ксерокопії документів: свідоцтво про народження, ІНН дитини, довідка від лікаря, документи підтверджуючі льготи.

Маріупольська ХШ ім. А.І.Куїнджі, навчає академічному малюнку, живопису, композиції, скульптури.  В нас не має вікових обмежень, є групи для початківців, заняття поводять професійні викладачі. Ще є вільні місця у групах самоокупності, чекаємо на ваші таланти! Дзвонити, реєструватис за телефоном (0629) 33-43-71 з 9.00 – 16.00.


Адреса:
вул. Гранітна,116
Телефон: +38 (062) 952 03 13
Сайт: http://msm-school.com.ua

«Маріупольська спеціалізована музична школа» - заклад освіти, що має на меті надати всебічний художній розвиток Вашій дитині. Мистецьке виховання в широкому сенсі – це формування духовних потреб людини, його моральних уявлень, інтелекту, розвиток емоційного сприйняття та естетичної оцінки життєвих явищ. В такому розумінні – це виховання Людини.

Мистецьке виховання в нашому закладі ставить акцент на духовність та творчість, на художню якість та професіоналізм, на створення художньо розвинутої особистості. Художній розвиток дитини – це в першу чергу навчання його прекрасному та корисному. Дитина вчиться творити своїми руками, оцінювати те, що вона створила та публічно демонструвати результати своєї роботи. Творча діяльність дитини надає вірні орієнтири для її виховання, розвиває почуття прекрасного, відчиняє багатогранний світ, що її оточує.

В нашому закладі надаються освітні послуги за напрямками музичного, образотворчого та хореографічного мистецтв. Освітні програми закладу дозволяють реалізовувати індивідуальну освітню траєкторію в залежності від потреб та уподобань дитини, розвинути творчий потенціал кожного учня та підготуватися до подальшого професійного мистецького навчання.

Відвідайте наш офіційний сайт http://msm-school.com.ua

Спостерігайте за успіхами Ваших дітей на нашій сторінці у Фейсбуку https://www.facebook.com/msmshmar

Творче дитинство – успішне майбутнє!

Чекаємо на Вас за адресою вулиця Гранітна, 116!

Відділи школи:

--- фортепіанний відділ   -  вивчаються предмети: «фах удосконалення технічних навичок», «читання з листа», «бесіди про мистецтво», «музична грамота», «сольфеджіо», «теорія музики», «всесвітня музична література», «фортепіанний ансамбль», «камерний ансамбль»

--- оркестровий відділ  -  інструменти:скрипка, віолончель, сопілка, флейта, саксофон. Вивчаються предмети: «фах удосконалення технічних навичок», «читання з листа», «бесіди про мистецтво», «музична грамота», «сольфеджіо», «теорія музики», «всесвітня музична література», «ансамбль»(за видом інструмента)

--- народний відділ  -  інструменти:гітара, бандура. Вивчаються предмети: «фах удосконалення технічних навичок», «читання з листа», «бесіди про мистецтво», «музична грамота», «сольфеджіо», «теорія музики», «всесвітня музична література», «ансамбль»(за видом інструмента)

--- вокально-хоровий відділ  -  класичний вокал, естрадний вокал. Вивчаються предмети: «фах удосконалення технічних навичок», «читання з листа», «бесіди про мистецтво», «музична грамота», «сольфеджіо», «теорія музики», «всесвітня музична література», «ансамбль»

--- відділ образотворчого мистецтва  - вивчаються предмети: «малюнок», «композиція», «живопис», «ліплення».

--- хореографічний відділ  -  напрямки: бальний танок, народний танок, класичний танок.

Вимоги до вступу у 2020-2021 навчальному році.

Зарахування до Школи ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ!

Час та тривалість уроків за розкладом - 2-3 дні на тиждень.

Навчання в закладі у будні дні: у другій половині дня та у суботу в залежності від розкладу.

Освітня програма передбачає вивчення комплексу дисциплін в залежності від обраної спеціальності.

По закінченню навчання за освітньою програмою видається СВІДОЦТВО ПРО ПОЧАТКОВУ МИСТЕЦЬКУ ОСВІТУ державного зразку.

Структура навчання - (вступ до Школи  з 6-7 років):

1. рівень - Елементарний - 4 роки навчання, по закінченню видається свідоцтво.

2. рівень - Базовий (середній: загально мистецьке спрямування, професійне спрямування) - 5 років навчання, по закінченню видається

  свідоцтво.

3. рівень - Поглиблений ( професійне спрямування) - 2 роки навчання, для підготовки до ВНЗ.

Структура навчання (вступ до Школи  з 9 до 12 років):

1. рівень - Елементарний - 3 роки навчання, по закінченню видається свідоцтво.

2. рівень - Базовий (середній: загально мистецьке спрямування, професійне спрямування) - 4 років навчання, по закінченню видається

  свідоцтво.

3. рівень - Поглиблений ( професійне спрямування) -  1 рок навчання, для підготовки до ВНЗ.

Питання щодо спеціальностей, термінів навчання за телефоном +380 97 583 0458 (Ткачова Алла Олександрівна заступний директора по навчально – виховної роботи).

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ:

1. Заява за формою (надається)

2. Свідоцтво про народження дитини (1копія)

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о.

Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ - Після заповнення заявки на цьому сайті, за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у КЗ «Маріупольська спеціалізована музична школа». Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови надання повного пакету документів (вказаний висче «перелік документів») та вдалого прослуховування.

Прослуховування дітей в цьому навчальному році буде проводитися з 20 серпня 2020 року до 10 жовтня 2020 року.

Пільгами у закладі користуються:

1. - діти з малозабезпечених сімей - 100%

2. - діти з багатодітних сімей - 100%

3. - діти-інваліди, яким не протипоказане навчання - 100%

4. - діти-сироти - 100%

5. - діти, позбавлені батьківського піклування - 100%

Пільга починає діяти з того місяця, у якому подані всі необхідні документи  за умови подання їх до 5 числа поточного місяця.

Якщо, документи подані пізніше пільга буде нараховуватися з наступного місяця.

!!! Враховуйте, що законодавством відведено не більше 25 відсотків пільгових місць в черзі.

https://gurtok.bloqly.com/?fbclid=IwAR0VgBSZSWTJ28-Kr4fQbqRsPXaXRwZsGSBOul_LahJ8udZBQ4O_3PR7hEQ#/locations/467


Адреса: 
87515, м. Маріуполь, пр. Миру, 48
E-mail: shkolais@ukr.net
Телефон: +38 (062) 933 30 34
Сайт: http://artschool.com

Комунальний заклад Маріупольська школа мистецтв є початковим мистецьким навчальним закладом , що належить до системи позашкільної освіти та є початковою ланкою спеціальної мистецької освіти. Заклад надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, готує підгрунття для занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури та мистецтва. Викладачі нашої школи використовують вітчизняні традиції та інноваційні освітні методики навчання і виховання. Випускникам закладу видаються свідоцтва про позашкільну освіту.

Сьогодні наша школа є одним із провідних закладів мистецької освіти і є осередком дитячої та юнацької творчості міста Маріуполь. Учні школи живуть повноцінним творчим життям, залучаються до виступів в концертах та мистецьких заходах нашого міста. Беруть участь в Міжнародних, Всеукраїнських, Регіональних, обласних та міських фестивалях, конкурсах.

В нашій школі мистецтв Ви маєте змогу вивчати :

 • музичне мистецтво :
  • гра на обраних музичних інструментах (фортепіано, струнні, народні, ударні та духові, естрадні інструменти)
  • вокал (академічний та естрадний)
 • образотворче мистецтво ;
 • театральне мистецтво ;
 • хореографічне мистецтво.

Мета нашого закладу:

 • Загальнокультурна і професійна підготовка учнів до вступу у ВНЗ ;
 • Розвиток творчої, діяльної, обдарованої, інтелектуально й духовно збагаченої людини ;
 • Залучення до мистецтва юних громадян ;
 • Розвиток особистості, зміцнення цінностей культури ;

Основні задачі :

 • Забезпечення відповідності змісту і якості освіти ;
 • Створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку дітей ;
 • Зосередження на особистості учня .

У Маріупольській школі мистецтв виховують висококультурну особистість, яка відчуватиме потребу змінювати світ, в якому живе.

ПРАВИЛА ВСТУПУ:

Право вступу до закладу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах віком від 4 до 12 років (в залежності від обраної спеціалізації).

З 2020 року порядок вступу до закладу передбачає обов’язкову реєстрацію на gurtok.bloqly.com. Обирайте заклад КЗ «Маріупольська школа мистецтв Маріупольської міської ради» (https://gurtok.bloqly.com/#/locations/460).

Заклад пропонує навчання за наступними освітніми програмами:

 1. Музичне мистецтво - Інструментальні класи (фортепіано, скрипка, віолончель, флейта, гобой, кларнет, саксофон, труба, тромбон, ударні інструменти, електрогітара, бас-гітара, класична гітара, домра, цимбали, баян, акордеон) - 6-12 років (бюджет).
 2. Музичне мистецтво - Сольний спів - 6-12 років (бюджет).
 3. Образотворче мистецтво - 6-12 років (бюджет).
 4. Хореографічне мистецтво (класичний, народний, сучасний танець) - 5-12 років (бюджет).
 5. Підготовче відділення - ранній мистецький розвиток 4-6 років (контракт).
 6. Театральне мистецтво - 6-12 років (контракт).

Навчання на бюджетному місці передбачає батьківську плату у розмірі 250-400 грн на місяць в залежності від обраної спеціальності.

Реєструйте свою дитину в обраний клас (гурток) та слідкуйте за чергою.

З 20 по 30 серпня 2020 року Вас буде запрошено взяти участь у вступних випробуваннях. За рішенням вступної комісії Ваша дитина може бути рекомендована або не рекомендована до зарахування на бюджетні місця. У разі відмови у вступі на бюджетне місце Вам буде запропоновано пройти підготовку до вступу наступного року у підготовчій групі за контрактом.

Чекаємо на Ваші таланти!

Вищі навчальні заклади культури


Адреса:
м. Маріуполь, 87515, пр. Миру, 5/62,
Е-mail: muzuch@meta.ua
Сайт: http://muzmar.com.ua/
Телефон: (0629)33-24-43,(0629)47-05-21
Графік роботи: 8:00-18:00. Вихідний – субота, неділя.
Тривалість навчального процесу: 8:00-18:00 вихідний – неділя.

Маріупольський коледж мистецтв засновано у 1966 році. Це єдиний в Донецькій області ВНЗ який надає послуги мистецької освіти за двома спеціальностями: 025 «Музичне мистецтво», 026 «Сценічне мистецтво». За роки своєї діяльності коледж підготував більше двох тисяч фахівців: викладачів музичних шкіл, концертмейстерів, артистів ансамблів, артистів оркестрів, диригентів оркестрів, диригентів хорів, акторів.

За останні 5 років студенти коледжу стали лауреатами більш ніж 300 конкурсів та фестивалів; 53 студента отримали дипломи з відзнакою і продовжують навчання у самих престижних ВНЗ м. Києва, м. Львова, м. Одеси, в Польщі, Німеччині.

Творчі колективи коледжу виступали на відомих сценах України: Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» (м. Київ), Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського (м. Київ), Софійська площа (м. Київ).

Студенти та викладачі Маріупольського коледжу мистецтв були обличчям України в Греції, Словаччині, Чорногорії, Польщі, Франції, Італії, ОАЕ.

Коледж очолює Валентина Дмитрівна Андронова - Заслужений працівник культури України. 

Маріупольська філія НАОМА

Адреса: 87555, м.Маріуполь, вул.Георгіївська, 69 (вхід з вул.Архітектора Нільсена, 33)

Е-mail: mrpl.naoma@ukr.net

Посилання на сайт:http://naoma.edu.ua/ua/academy/marupolska_flya/, https://www.facebook.com/naomamariupol

Телефон: 0629 484 032

Графік роботи: понеділок-п’ятниця: з 9:00 до 18:00

Примітки: Маріупольська філія НАОМА – відокремлений структурний підрозділ Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, створений з метою надання якісної художньої освіти талановитій молоді південно-східного регіону України. Філія має ліцензію на впровадження освітньої діяльності за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» за двома освітніми програмами: «Станковий і монументальний живопис», «Графіка вільна, оформлення та ілюстрація книги» за освітнім ступенем «Бакалавр». Форма навчання – денна. Ліцензований обсяг ‑ 30 осіб на рік. На базі філії діють освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», що дозволяє вступникам з непідконтрольних територій та лінії розмежування Донецької та Луганської областей, а також з тимчасово окупованих територій Криму вступати до ЗВО за спрощеною процедурою.

Маріупольська філія НАОМА є важливим культурно-мистецьким центром Маріуполя. Тут відбуваються засідання круглих столів з культурологічної та мистецтвознавчої проблематики, працює гурток з мистецтвознавства для юних дослідників-членів Малої Академії наук України, проводяться фестивалі («Вікно у дивосвіт») та конкурси («Крок до Олімпу») художньо-естетичного спрямування.

В межах реалізації Концепції ЮНЕСКО «освіта протягом життя» Маріупольська філія НАОМА с 2019 року пропонує мешканцям Маріуполя участь в освітньо-мистецькому проекті «ART для всіх» для підвищення професійного рівня та вдосконалення майстерності в галузі образотворчого мистецтва.

 

Пандус: планується.

Палаци культури


Адреса:
87516, м.Маріуполь, вул. Азовстальська 13
E-mailkugdk2017@gmail.com
Телефон: +38 (062) 922 12 54
Facebook: www.facebook.com/groups/GDK
Сайт: http://www.kugdk.com.ua/

Міський Палац культури - одне з найстаріших закладів культури в місті і єдине в Лівобережному районі. Історія Палацу цікава і багата подіями. З 1952 року він був осередком культури будівельників, а з 1996 року став Міським Палацом культури. За роки існування, Палац став не просто серцем культури Лівобережного району, а й центром розвитку творчості з міжнародним ім'ям.

Наші колективи і керівники впевнено і переможно прославляють Маріуполь на Міжнародних платформах. Наша команда - це кращі з найкращих, одна сім'я. Керівники колективів - креативні, сучасні й активні. Проводять флеш-моби, постійно вдосконалюють свою майстерність, беруть участь в майстер-класах, а також щорічно проводять «День відкритих дверей» - презентацію своїх колективів для жителів міста, що значно сприяє бажанню населення приєднатися до творчого процесу.

В даний час у Палаці працюють 30 колективів художньої самодіяльності та клубів за інтересами, в яких щорічно займається близько 800 дітей і дорослих. В цьому числі 5 колективів художньої самодіяльності мають звання «народний», 7 «зразковий». Всі вони - постійні учасники міських і районних заходів, збірних концертів, присвячених професійним, державним і міським святам. А так же Палац активно співпрацює з іншими культурними центрами та закладами Маріуполя.

Протягом декількох років, для жителів Лівобережжя проводиться цикл «Всією сім'єю - до Палацу» - заходи розважального, інтелектуального та інформаційного характеру по культурному розвитку і просуванню сімейних цінностей, де вся сім'я може провести дозвілля разом.
У 2017 році до нас приєднався Приморський СКБ, де ми активно виступаємо з культурно-розважальними та просвітницькими програмами. Творчі колективи обслуговують 14 КСН, сцену Міського саду, Театральний сквер, парк «Веселка». Більше 5 років нас пов'язує тісна дружба з профспілковим комітетом комбінату «Азовсталь». Для працівників та їх дітей ми організовуємо і проводимо святкові шоу-програми до Нового Року та інших свят.
З 2018 року активно співпрацюємо з ЦПСС, проводимо заходи для представників центру на наших майданчиках, а так само співпрацюємо з УРК, бібліотеками району, Лівобережної районною адміністрацією, ГЦФРН «Спорт для всіх».
У 2019-му році Палац був удостоєний права представляти місто Маріуполь на святкуванні Дня Європи в місті Бахмут, де нам випала честь представляти Бельгію. Так само активно ведеться робота з людьми старшого покоління: танцювальні вечори «В колі друзів», розважальні програми. У конкурсі «Модники і Модниці» для цієї категорії населення, наші колективи, співробітники надавали активну методичну та практичну допомогу учасникам. Інклюзивний фестиваль «Разом - ми єдині» було організовано та проведено у співпраці з іншими Палацами нашого міста.

2020 рік став цікавим для Палацу, адже ми невпинно винаходили нові способи комунікації з жителями міста і не переставали працювати ні на секунду. Навіть дистанційно, наші колективи прославляли місто і перемагали на Міжнародних фестивалях і конкурсах.

Всю актуальну інформацію можна отримати на нашому сайті: http://www.kugdk.com.ua/, в розділах: головна сторінка, про палац, афіша, колективи, заходи, наша команда, новини, документація та звіти, контакти. Також з цього року є можливість отримати інформацію про умови та вимоги  зарахування до гуртків, через електронну систему Blockchein, де також можна залишити свою заявку та данні для проведення конкурсу: https://gurtok.bloqly.com/#/admin/locations/459.

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ КУ”Міський Палац культури” 2020-2021

Сучасна  хореографія:

 Зразковий ансамбль сучасної естрадної хореографії "Адреналін".Знаємо-джазмодерн. Вміємо-класичний тренаж.Любимо-хіп-хоп.Обожнюємо-контемпорарі. Конкурсний відбір з 5-ти років

https://www.facebook.com/groups/2196948483931080/

Час занять:

Понеділок 15:00-20:00

Вівторок 15:00-20:00

Середа 15:00

Четвер 20:00

Субота 10:00-20:00

Балетмейстр  колективу Ольга Валеріївна Нежеванна (тел. 098 377 43 74 )

Зразковий театр естрадного танцю "Релеве" Якщо ваша дитина палає танцем, танцює всюди, танцює завжди-вам до нас! Саме тут можливо відчути себе і танцором, і актором.  Набір до колективу здійснюється на конкурсній основі з 5-ти років

https://www.facebook.com/groups/3221024597949459/

Час занять:

Вівторок  15:30-20:15

Середа 15:00-19:45

Четвер 15:30-20:00

П’ятниця 15:30-20:15

Субота 11:00-14:45

Режисер колективу- Вікторія Віталіївна Олійник( тел. 067 597 41 38)

Класична хореографія:

Зразковий ансамбль класичної хореографії "Пірует".Грація,плавність,струнка фігура-це про нас.  Також про нас- самодисципліна,впевненість в собі. Набір дівчаток 5-7 років на конкурсній основі

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013407602908

Час занять:

Понеділок  15:00-19:00

Вівторок 15:00-19:00

Середа 16:00-19:00

Четвер 15:00-19:00

Неділя 11:00-17:00

Балетмейстер  колективу Ірина Миколаївна Шилова (тел. 098 176 51 32)

Бальна хореографія:

Народний ансамбль бального танцю "Вернісаж"  Крута осанка-це БАЛЬНИК! Дитина навчиться :комунікаційності, вмінню достигати цілі, а ще-знаходити компроміс. Важливі навичкі, так? Ну і,звісно, неперевершено танцювати! Чекаємо на відбір з 5 років.

Хоббі-група -18 років  без обмежень віку

https://www.facebook.com/groups/291468992117701/

Час занять :

Вівторок  16:30-20:30

Середа 15:00-20:00

Четвер 16:00-20:30

П’ятниця 15:00-19:30

Субота 15:00-19:30

Балетмейстер  колективу Марина Іванівна Юшина (096 283 09 57), Концертмейстери: Віктор Георгійович Юшин, Марина Вікторівна Віннікова (тел. 098 740 27 30)

Народна хореографія :

 Зразковий ансамбль народного танцю "Світанок" . Поринути в яскравий світ народного танцю-це сюди! Запрошуємо хлопчиків та дівчаток на конкурсній основі з 5 років

Час занять:

Понеділок 16:00-19:00

Вівторок 16:00-18:30

Середа 16:00-18:30

Четвер 16:00-19:00

Неділя 10:00-16:00

Балетмейстер  колективу Наталя Борисівна Галиця (тел. 067 881 32 87)

Східна хореографія:

Ансамбль східної хореографії "Фіруза".  Східний танець-це філософія привабливости. Гнучкість,пластичність, яскравість-здобувай з нами! Дівчатка з 6 років. Дорослі-без обмежень віку

Час занять :

Вівторок- 16:00-20:00

Субота-14:30-19:00

Керівник колективу Лариса Вікторівна Сабіашвілі (тел.098 111 10 31)

Циркове мистецтво:

Народний естрадно-цирковий колектив "Весела арена" .  Працелюбство,талант помножені на багаточасову роботу-це те,що дає успіх не тільки на сцені, а і в житті! Акробатика, жонгляж, еквілібр, повітряна гімнастика- і це ще не все, чому можуть тут навчити! Набір на конкурсній основі з 7 років

https://www.facebook.com/groups/315189285885979/

Час занять :

Понеділок 15:00-19:00

Середа 15:00-19:00

П’ятниця 15:00-19:00

Неділя 15:00-20:00

Режисер  колективу Панов Микола Анатолійович, Техніки:Панов Володимир Володимирович, Панова Тетяна Миколаївна ( тел. 098 657 14 97)

Вокал:

Народна студія сольного співу. Абсолютний індивідуальний підхід. Співати може кожний! Ваше бажання та працьовитість-наші знання! Набір на основі прослуховування. Вік-з 10 років

Час занять :

 Понеділок 15:30-19:00

Вівторок  16:30-20:00

Середа 15:30-19:00

П’ятниця 16:00-19:00

Субота 12:00-15:00

Хормейстер колективу -Аліна Худенко (тел. 096 479 76 39)

Народний театр пісні "Forte music". Дисципліни -вокальне мистецтво, акторська майстерність, хореографія. Діяльність- сольні виступи ,колективні форми творчості-мюзикли, вистави. З 6 років на основі прослуховування

Час занять :

Вівторок  15:30-17:30

Середа 15:30-18:30

Четвер 16:00-17:00

П’ятниця 16:30-18:30

Субота 11:00-16:00

Режисер Ольга Вікторівна Яворська ( тел. 096 566 33 64)

Театральне мистецтво:

Зразковий театр "Грані". Життя-театр. Вчитися грати та перемагати! Класичний театр саме тут! Отримай свою головну роль через кастинг. З 6 років

Режисер Марина Едуардівна Захарова (тел. 067 627 07 66))

Зразковий театр моди "Анжеліка".Стати моделлю? Дефілеювати по  самих крутих подіумах? Все починається з першого кроку!  Вам-до нас! Конкурсна основа! Хлопчики та дівчатка з 3 до 16 років

Час занять :

Неділя 11:00-15:00

Керівник колективу-Анжеліка В’ячеславівна Єфімова( тел. 067 706 70 92)

 

ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО КОЛЕКТИВІВ ПРОВОДИТЬСЯ НА ОСНОВІ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ.

Конкурсний відбір до колективів буде проходити у період  з 25.08.2020р. по 31.10.2020р. Час проведення відбору по кожному окремому колективу буде повідомлено додатково.

ДОПУЩЕННЯ ДІТЕЙ ДО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ МОЖЛИВО ЛИШЕ ПІСЛЯ ЗАПОВНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ ЗАЯВКИ  СИСТЕМІ БЛОКЧЕЙН https://gurtok.bloqly.com/

 

Для зарахування дитини, необхідно надати наступні документи:

1. Свідоцтво про народження дитини або паспорт (оригінал та копія);

2. Ідентифікаційний податковий номер (оригінал та копія);

Звільняються від оплати за навчання (виховання) у розмірі 100%:

- діти-сироти;

- діти,позбавлені батьківського піклування;

- діти з малозабезпечених сімей;

- діти з багатодітних сімей;

- діти з інвалідністю,яким не протипоказане навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (за висновком медичної комісії).

 

Зменшується оплата за навчання (виховання) на 50%:

- дітям,батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні антитерористичної операції/ операції об’єднаних сил (ООС);

- дітям ветеранів війни та учасників бойових дій;

- дітям,які втратили одного з батьків.

 

Перелік документів,необхідних для отримання пільг за навчання (виховання) у підготовчих групах колективів на 2020-2021 навчальний рік:

1. Для дітей-сиріт та дітей,які позбавлені батьківського піклування:

- заява опікуна;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- рішення про призначення опіки чи піклування – (оригінал та копія).

2. Для дітей з малозабезпечених сімей:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

 -  свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

 - довідка органу соціального захисту про призначення допомоги малозабезпеченій                           сім’ї відповідного терміну дії (оригінал).

 3. Для дітей з багатодітних сімей:

  - заява батька чи матері або особи,яка їх замінює;

  - свідоцтво про народження дітей багатодітної родини (оригінал та копія);

  - довідка про склад сім’ї (оригінал), або довідку про реєстрацію місця проживання (місця перебування), або довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (оригінал);

   - посвідчення дитини з багатодітної сім’ї – (оригінал та копія).

  4. Для дітей з інвалідністю:

   - заява батька чи матері або особи,яка їх замінює;

   - свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

   - посвідчення про інвалідність – (оригінал та копія) або довідка про інвалідність (оригінал);

   - медична довідка про те, що дитина може навчатися за обраним фахом.

   5.Для дітей,батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні антитерористичної операції/ операції об’єднаних сил (ООС),дітей ветеранів війни та учасників бойових дій:

- заява батька чи матері або особи,яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- свідоцтво про смерть – (оригінал та копія);

- довідка про загибель під час проведення антитерористичної інформації/операції об’єднаних сил (ООС) – (оригінал та копія).

6. Для дітей,які втратили одного з батьків:

- заява батька чи матері або особи,яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- копія свідоцтва про смерть (оригінал та копія).


Адреса:
87524 пр. Металургів, 150
E-mail: dk.metallurg150@gmail.com
Телефон: +38 (062) 947 31 74
Сайт: http://ukrdim.com.
Соціальні мережі: www.facebook.com/ukrayinskiydim

Дата народження Міського палацу культури «Український дім» (до цього Палац металургів маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча) - липень 1982 року. З січня 2017 Палац металургів став підрозділом департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради. А з січня 2018 року, згідно з рішенням Маріупольської міської ради, на його базі створено Комунальну установу «Міський палац культури «Український дім».

Понад 350 заходів різного рівня щорічно проводиться творчим колективом ПК. З 2017 року Палац культури «Український дім» став засновником і організатором щорічного відкритого фестивалю національної культури «Ukraine ornament - Українські візерунки». А з 2019 року - фестивалю соціальних відеороликів «Нам тут жити». Кількість відвідувачів Палаца культури в рік становить близько 140 000 чоловік.

У Палаці культури «Український дім» працює тринадцять колективів художньої самодіяльності (в яких займається понад 800 осіб). Одинадцять з них зі званням «Зразковий» і «Народний». Творчі колективи Палацу відомі як в рідному місті, так і далеко за його межами. Вони багато разів ставали переможцями Міських, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Так само в «Українському домі» працює 13 клубних об'єднань. Загальна чисельність учасників всіх творчих колективів до 2000 чоловік.

У Палаці культури є спортивний зал. Протягом тижня відвідуваність спортзалу становить понад 800 осіб.

Концертний зал МПК «Український дім» використовується для проведення концертів професійних артистів-вокалістів, симфонічних оркестрів, театральних труп. Кількість глядачів на цих концертах в рік близько 35 000 чоловік.

У 2020 році в Міському палаці культури «Український дім» запланована реконструкція, в ході якої, передбачена модернізація сцени, заміна звукового обладнання і світлових приладів. Це дозволить Палацу відповідати світовим стандартам, проводити заходи на високому професійному рівні, стати одним з найпривабливіших Палаців України, в технічному оснащенні для проведення професійних концертів і заходів Всеукраїнського та Міжнародного рівня.

Набір учасників колективів МПК «Український дім» сезону 2020-2021 оголошено за такими напрямками:

 • народна хореографія,
 • сучасна хореографія,
 • класична хореографія,
 • циркове мистецтво,
 • естрадний вокал,
 • театральне мистецтво.

Згідно рішення Маріупольської міської ради, виховання у підготовчих групах колективів міських палаців культури м. Маріуполя проводиться на платній основі.

Народний ансамбль танцю «Квітень»

В репертуарі Народного ансамблю танцю «Квітень» близько 60 номерів – хореографічні сюїти і композиції, картинки і мініатюри, танці практично всіх регіонів барвистої України і народів світу.

Цей колектив народився у квітні 1993 року, а вже 18 червня того ж року, було присвоєно звання «Народний».

Графік репетицій: понеділок, вівторок, середа (15:00-20:00), субота (09:00-14:00)

Народний вокальний ансамбль «Мелодія» (рік створення 1972-ий) - це яскравий творчий союз професійних вокалістів. Молоді, талановиті виконавиці мають багаторічний досвід спільної праці на сцені.

Створений у 1992 році народний ансамбль сучасної хореографії «Проспект» пройшов шлях від групи початківців, які виконують сучасні танці, до зрілого колективу зі своїм творчим почерком, репертуаром, баченням свого власного місця в сучасному хореографічному мистецтві. Графік репетицій:

Вівторок: 17.00 – 20.00

Четверг: 17.00 – 20.00

П’ятниця: 17.15 – 20.00

Творчим злетом народної студії класичної хореографії, учасники колективу вважають 2005 рік, коли популярність колективу вийшла за межи міста Маріуполя.

В даний час, в репертуарі колективу є  як балетні вистави так і окремі балетні номери. Крім цього номери і в жанрі сучасної хореографії.

Графік репетицій:

Понеділок: 15.00 – 20.15

Вівторок: 15.15 – 18.45

Середа: 15.00 – 20.15

четверг: 15.00 – 16.30

П’ятниця: 15.00 – 20.15

Субота: 12.00 – 15.15

Народна шоу група «Максімум» зібрала у своєму складі талановиту молодь, яку об'єднала безмежна любов до музики, бажання в піснях висловити своє світовідчуття, передати свої емоції. У шоу групі «Максимум» об'єднані вокальний та хореографічний жанри. 80% репертуару колективу складають

Пісні сучасної української естради.

Графік роботи:

Понеділок: 14.00 – 16.00

Середа: 18.15 – 19.30

Четверг: 18.30 – 20.00

П’ятниця: 18.00 – 19.00

Цирк - це веселощі, чудеса, дзвінкий сміх. Народний естрадно-цирковий колектив "Арго" завжди дарує своїм глядачам радість і гарний настрій. Це колектив, який об'єднав в своєму складі любителів циркового мистецтва від 5 до 35 років. Репертуар колективу охоплює багато жанрів циркового мистецтва. Також є і самостійні естрадно-циркові вистави: «Сорочинський ярмарок», «Холодне серце», «Аліса в країні чудес», «Мавка»  та інші.

Графік репетицій:

Понеділок: 15.00 – 18.00

Вівторок: 14.00 – 19.00

Середа: 15.00 – 17.00

Четверг: 14.00 – 19.00

Неділя: 11.00 – 17.00

Глядачеві, який вперше бачить  виступ зразкового ансамблю народного танцю "Веснянка", здається, що він вдихає аромат весни, відчуває поезію України з її яскравим неповторним колоритом танців майже всіх регіонів. Історія цього колективу неймовірно цікава. Її наповнює постійний творчий пошук, яскраві постановки, блискучі гастролі, підкорення вершин. За роки існування колектив домігся безліч перемог і отримав велику кількість нагород.

Графік репетицій: понеділок, середа: 15.30 – 20.00;

вівторок, четверг: 15.30 – 20.30; 

п’ятниця: 16.30 – 20.00;

субота: 9.30 – 19.00

Зразковий ансамбль естрадного танцю "Строката компанія" - це талант, працьовитість і натхнення, набуття краси і гармонії в сучасному світі, це гордість Палацу культури, міста і багатої на таланти України. Де б і коли б не виступала «Строката компанія», енергетика якої може запалити навіть самого флегматичного глядача, їй аплодували, відзначаючи високий рівень постановок і високої майстерності.

Графік репетицій: понеділок, середа: 18.00 – 20.00

Вівторок, п’ятниця: 15.30 – 19.15                         

четверг: 16.00 – 20.00                                                                                                                                                                 

субота: 14.30 – 16.30

неділя: 10.00 – 16.00

Вже перші кроки зразкового театру пісні "Радість" виявилися впевненими та успішними. Кожен номер у їх виконанні – справжнє свято дитинства, хоча назвати номером виступ «Радості» було б не зовсім правильно. Швидше за все – це маленьке уявлення, де діти співають, танцюють, грають.

Графік репетицій: Понеділок: 16.15 – 19.00

Вівторок: 15.30 – 18.00

середа:15.00 – 18.00

четверг: 15.00 – 18.30

п’ятниця: 15.30 – 18.15

Зразковий театр «Варіант» 

Колектив об'єднав навколо себе малих та дорослих хлопчиків та дівчат, захоплених театральним мистецтвом та глибоко відданих театру. В наступний час, до складу театру увійшла студія естрадних мініатюр. Пліч о пліч ці колективи працюють над створенням етнічного театру, удосконаленням акторської і постановочної  майстерності.

Розклад занять:

Понеділок – П’ятниця:16.00 – 19.00

Субота: 14.00 – 17.00

Неділя: 16.00 – 20.00

Народна хореографія:

 • Студія «Вєснушкі» Зразкового ансамблю танцю «Веснянка», хлопчики віком від 4 до 10 років, дівчатка від 4 до 6 років, (набір до 40 осіб). Керівник колективу Міщенко Інна Олександрівна (т. 068 438 59 79)

Сучасна хореографія:

 • Зразковий ансамбль естрадного танцю «Строката компанія»,  хлопчики  та дівчатка віком від 5 до 11 років (набір до 50 осіб); Керівник колективу Ліхуша Наталя Володимирівна (т. 067 986 70 68)

Класична хореографія:

 • Підготовча група Народної студії класичної хореографії (балет), дівчатка віком від 3,5 до 6 років (набір до 20 осіб). Керівник колективу Калініна Ганна Віталіївна (т. 097 238 83 87), Горбачьова Оксана Ігорівна (т.068 779 71 97).

Циркове мистецтво:

 • Студія Народного естрадно-циркового колективу «Арго»:
 • молодша група:  хлопчики  та дівчатка віком від 5 до 6 років (набір до 30 осіб);
 • середня група: хлопчики  та дівчатка віком від 7 до 12 років (набір до 50 осіб).

Керівник колективу Гур’єва Оксана Павлівна (т.067 759 00 54).

Естрадний вокал:

 • Вокально-хореографічна студія «Крапельки» хлопчики  та дівчатка віком від 5 до 7 років (набір до 60 осіб);
 • Зразковий театр пісні «Радість» дівчата та хлопці віком від 8 до 15 років, (набір до 100 осіб).

Керівник колективу Баранова Ірина Валеріївна (т.097 197 70 64).

Театральне мистецтво:

 • Зразковий молодіжний театр «Варіант», дівчата та хлопці віком від 7 до 14 років, (набір до 15 осіб);
 • Студія естрадних мініатюр «Маракуйя», дівчата та хлопці віком від 7 до 14 років, (набір до 15 осіб).

Керівник колективу Романюк Олександр Геннадійович (т. 097 918 43 09).

ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО КОЛЕКТИВІВ ПРОВОДИТЬСЯ НА ОСНОВІ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ.

Конкурсний відбір до колективів буде проходити з 20.08 по 06.09.2020, про конкретні дати відборів буде повідомлено додатково.

ДОПУЩЕННЯ ДІТЕЙ ДО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ МОЖЛИВО ЛИШЕ ПІСЛЯ ЗАПОВНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ ЗАЯВКИ В СИСТЕМІ Blockchain https://gurtok.bloqly.com/#/

Для зарахування дитини, необхідно надати наступні документи:

1. Свідоцтво про народження дитини або паспорт(оригінал та копія);

2. Ідентифікаційний податковий номер (оригінал та копія).

Перелік пільгових категорій

Звільняються від оплати за навчання (виховання) у розмірі 100%:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти з малозабезпечених сімей;
 • діти з багатодітних сімей;
 • діти з інвалідністю, яким не протипоказане навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (за висновком медичної комісії).

Зменшується оплата за навчання (виховання) на 50%:

 • дітям, батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (ООС);
 • дітям ветеранів війни та учасників бойових дій;
 • дітям, які втратили одного з батьків.

Перелік документів, необхідних для отримання пільг за навчання (виховання) у підготовчих групах колективів на  2020-2021 навчальний рік:

1. Для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування:

- заява опікуна;

- свідоцтво про народження дитини;

- рішення про призначення опіки чи піклування (оригінал та копія).

2. Для дітей з малозабезпечених сімей:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- довідка органу соціального захисту про призначення допомоги малозабезпеченій сім`ї  відповідного терміну дії (оригінал).

3. Для дітей з багатодітних сімей:

- заява батька чи матері або особи, яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дітей багатодітної родини (оригінал та копія);

- довідка про склад сім`ї (оригінал), або довідку про реєстрацію місця проживання (місця перебування), або довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (оригінал);

- посвідчення дитини з багатодітної сім`ї (оригінал та копія).

4. Для дітей з інвалідністю:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- посвідчення про інвалідність (оригінал та копія), або довідка про інвалідність (оригінал);

- медична довідка про те, що дитина може навчатися за обраним фахом.

5. Для дітей, батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (ООС), дітей ветеранів війни та учасників бойових дій:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- свідоцтво про смерть (оригінал та копія);

- довідка про загибель під час проведення антитерористичноїоперації /операції обєднаних сил (ООС) – (оригінал та копія).

6. Для дітей, які втратили одного з батьків:

- заява батька чи матері або особи, яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- копія свідоцтва про смерть (оригінал та копія).


Адреса:
87515, м. Маріуполь, вул. Харлампіївська, буд. 17/25
E-mail: molodezhnyy@gmail.com
Телефон: +38 (062) 933 45 45
Сайт: http://dkmolod
Соціальні мережі: www.facebook/DKMolodMarUa

Палац культури «Молодіжний» знаходиться в історичній будівлі, якій понад 120 років. Більше 80 з них тут знаходились заклади культури - Палац праці, згодом ПК заводу «Азовсталь», а тепер і палац культури «Молодіжний», що відкритий у 2010 році як центр творчого натхнення для молоді. Це комплексна широкодоступна клубна установа, яку створено з метою роботи з молоддю у сферах інформаційної підтримки та культурного дозвілля, творчої діяльності, відродження традицій, культури обрядів України і культур національних меншин, підтримки ділової активності та науково-просвітницьких ініціатив молоді.

Палац культури «Молодіжний» є комунальною установою, заснованою на власності територіальної громади м.Маріуполя. Засновником є Маріупольська міська рада. Установа є юридичною особою, утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом.

Палац має концертну залу на 385 місць, 5 залів для занять хореографією, кабінет для занять вокалом, кабінет для занять театрального мистецтва, молодіжний простір «ArtPazzle», студію звукозапису, внутрішній дворик для проведення малих форм мистецтва та інші допоміжні простори для реалізації ідей молоді міста. Для здійснення свого функціоналу Палац обладнаний звуковою та світловою апаратурою та укомплектований професіональними спеціалістами: керівниками колективів, режисером народного театру «Театроманія», акомпаніаторами, звукорежисерами та освітлювачем, має різноманітну костюмна базу.

Колективом палацу культури «Молодіжний» для самореалізації молоді та розвитку культури та з метою просування молодіжного альтернативного мистецтва  ведеться проектна діяльність.   

Правила прийому в колективи КУ «ПК «Молодіжний»

УМОВИ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ

Набір дітей до гуртків  на 2020-2021 навчальний рік розпочнеться з 17.08.2020 року.

Для вступу необхідно:

 • У зв’язку із впровадженням електронної черги дітей та молоді на здобуття послуг із навчання в закладах культури клубного типу необхідно зареєструватися на сайті http://gurtok.blogly.com;
 • Надати сканкопію свідоцтва про народження дитини (при реєстрації в електронній черзі);
 • Надати сканкопію Довідки про пільги (при реєстрації в електронній черзі);
 • Надати сканкопію Довідки про місце реєстрації дитини (при реєстрації в електронній черзі);

Надати адміністрації закладу:

 • Заяву про зарахування дитини до колективу;
 • Анкету учасника колективу;
 • Згоду батьків на збір та обробку персональних даних дитини відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року №2297-VI;
 • Довідку про стан здоров'я дитини;

Пред’явити адміністрації закладу:

 • Довідку про пільги-оригінал;
 • Довідку про місце реєстрації дитини-оригінал;
 • Свідоцтво про народження дитини-оригінал;

Інші умови:

 • Пройти  тестування, прослуховування, конкурс, співбесіду, відбірковий перегляд на предмет встановлення природних даних для визначення рівня підготовки дитини та  схильності до виду творчості;
 • 1-й та 2-й рік навчання проводиться на платній основі згідно до розпорядження міського голови.

КУ «ПК «МОЛОДІЖНИЙ»

 

 

 

НАЗВА КОЛЕКТИВУ

СТИСЛИЙ ОПИС

ГРАФІК РОБОТИ

Танцювальний колектив «Маріупольська школа класичної хореографії»

Керівник колективу  Олена Бєркова

Основи класичної хореографії, акробатика, стрейчинг, корекція постави та плоскостопості, танцювальна практика, фітнес для маляток. Участь в виставах та  фестивалях.

Запрошуються діти від до 3- 11 років.

Звичайні дівчатка перетворюються на квітки, лебедів, чайок.

 І все це завдяки мистецтву танцю.
Тел. 097-962-29-69
 

 

ПН 16:00-20:00

ВТ, СР, ЧТ 15:00-19:00

ПТ 15:00-17:00

Танцювальний колектив «Балет центр»

Керівник колектву Анастасія Петрова

Заняття класичним танцем, вивчення танцювальних номерів, участь у фестивалях, робота над неокласичними, сучасними напрямами танцю, акробатика, акторська майстерність, підготовка до вищих професійних хореографічних закладів, приймаються підготовлені діти.

Запрошуються діти та молодь 10-17 років.

Запрошується молодь від 16 років за напрямком «Body balet» – фітнес на основі балету.

 Юні учасниці створюють танцювальні казки завдяки творчій насназі та таланту. Неймовірні, легкі, пластичні красуні дарують глядачам емоції своїми номерами на сцені.

Тел. 097-962-29-69

ПН, СР, ЧТ 16:00-20:00

ВТ, ПТ 17:00-20:00

Колектив сучасної та естрадної хореографії «Сузір`я»

 

 

Керівник  Марина Коршунова

Сучасна та естрадна хореографія, стилізовані номери, партнерна гімнастика, участь у фестивалях і концертах, відкриті уроки по групах, створення репертуару нових танців, які цілком відповідають сучасним тенденціям світового мистецтва і в той же час відрізняються яскравою національною самобутністю.

Запрошуються діти та молодь 3-15 років.

Тел. 067-854-87-82

ПН, ПТ 15:00-19:00

СБ, НД 10:00-14:00

ВТ 10:00-12:00

Народний театр «Театроманія»

Режисер Антон Тельбізов

Театральний колектив, репертуар якого нараховує більше 10 вистав та перформансів. Активний учасник культурного життя міста.

Акторська майстерність, сценічний рух, сценічна мова, ритміка, сценічний бій, теорія театру. Колектив відіграє важливу роль у художньо-творчому та духовно-естетичному розвитку молоді міста, постійно приймає участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, міських заходах. Проте основний напрямок роботи – пошук нових форм в сценічному мистецтві, гастролі та розробка соціальних проектів.

Запрошується молодь віком 14-35 років.

ПН, СР, ПТ 13:00-19:00

Театр живих статуй «Ла Вита»

Керівник колективу Самойлова Ольга

Естетичне виховання учасників, розвиток масової художної та технічної творчості, організація відпочинку людини, гармонічний розвиток особистості. Займаються акторською майстерністю, роблять живі статуї

Запрошується молодь віком 14-35 років.

 Один із небагатьох у Маріуполі колективів, у якому навчають пластиці, гриму та нерухомості для створення живих скульптур.

Тел.0679393442

ПН 12:00-17:00

ВТ, СР 14:30-16:30

Колектив сучасного танцю «Імпульс»

Керівник колективу Анна Паніотова

Вік учасників: 4-15 років

Індивідуальный підхід до дитини, творча атмосфера, сучасний танець та його стилі, розтяжка та пластика, елементи акробатики, сценічна практика. Дивовижні номери та виступи на сцені.

Тел. 098-251-68-34

 

 

СР, ПТ, СБ 17:00-20:00

СБ 10:00-13:00

Дитяча театральна студія «Балаганчик»

Керівник Єлизавета Чагір

Дітлахи займаються акторською майстерністю та сценічним мовленням. Вік учасників: 6-15 років.

тел.0974284567

 

 

ПН 14:00-20:00

ЧТ, НД 14:30-16:00

 


Адреса:
87510, м. Маріуполь, Пр. Адмірала Луніна, буд. 71
E-mail: dkchayka@ukr.net
Телефон: +38 (062) 937 81 88
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/206794349841781/

Міський палац культури «Чайка» розташован на високому пагорбі і звертає на себе захоплені погляди городян і туристів. Він став дійсно прикрасою Приморського району і головним місцем дозвілля маріупольців та гостей міста. Засновником палацу культури було Азовське морське пароплавство в 1958 для працівників порту та жителів міста, як палац культури «Моряків». І у 2000 році палац був переданий на баланс міста і перейменований в Міський палац культури «Чайка».

За більш ніж півстолітню історію було засновано багато творчих колективів і творчих династій. Талановита молодь знайшла себе в різних напрямках творчої діяльності не тільки в Україні, але і в різних куточках світу. Культурні заходи, які проходять за участю та з ініціативи МПК «Чайка» сприяють розвитку багатогранного, національного, естетичного напрямку колективів художньої самодіяльності.

Народний театр танцю «Азовські чайки» в 1976 році перший зробив успішні концертні гастролі в Німеччину і Польщу. А з 1991 року поїздки з обміну творчим досвідом до Франції стали регулярними і щорічними. У 2019 учасники колективу побували на Міжнародному фестивалі «Beregszaszi unnepi estek» в Угорщині.

Народний театр бойових мистецтв «Білий лотос», володіючи унікальними здібностями в цьому напрямку, після успішного виступу на Національному телепроекті «Україна має таланти», став відомим не тільки в Україні, а й за кордоном. У Франції на Міжнародному фестивалі BUDO EXPO 2018: Warrior of Light Martial Arts Show вони стали переможцями.

Колектив орієнтальної хореографії «Дарін» внесений до Книги рекордів України  є учасником встановленого рекорду в категорії «Масовий захід» по виконанню східного танцю і унікальної техніки «шими».

Творча робота палацу ведеться в патріотичному напрямку, по збереженню і розвитку української культури. Колективи Палацу культури завжди активні учасники масштабних культурних подій в місті.

Перелік послуг:

 • занятия у студіях, гуртках (підготовчи групи хореографічних/театральних/циркових та вокальних колективах);
 • проведення послуг з організації забезпечення заходу;
 • проведення розважально-ігрових заходів для молодших та старших школярів;
 • проведення концертів і спектаклів колективів художньої самодіяльності;
 • проведення святкових/новорічних заходів для молодших та старших школярів.

Набір дітей від 4х років, підлітків та дорослих.

Документи для вступу:

 • копія свідотства про народження та довідка від педіатра (для дітей від 4 до 13 років включно)
 • ІПН
 • копія паспорту (від 14ти років).

Період занять - з вересня по червень включно.

Пільгові категорії:

100 %

 • діти-сироти
 • діти, позбавлені батьківськивського піклування
 • діти з малозабезпечених сімей
 • діти з багатодітних сімей
 • діти з інвалідністю, яким не проипоказане навчання у початкових спеціалізованих мистецьких закладах (за висновком медичної комісії)

50%

 • діти, батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні АТО (ООС)
 • діти ветеранів та учасників бойових дій
 • діти, які втратили одного з батьків

Маршрути міського транспорту до закладу:

тролейбус - 2,4,4А,7,8,10,13 зупинка "ДЮІ"

автобус - 8А,18А,18n,28А зупинка "ДЮІ"

маршрутне таксі - 101,105,111,154,154А,211 зупинка "ДЮІ".

Повна інформація: https://gurtok.bloqly.com/#/

Народний театр танцю «Азовські чайки» є спадкоємцем у міжнародному обміну учасників закордонних танцювальних колективів та раз на рік здійснює закордонні гастрольні вояжі. Зберігає традиції украінського народного танцю та популяризує українську культуру у своїй творчості. Хореографічні композиції та картинки, мініатюри, музичні казки і міні-спектаклі урізноманітнюють репертуар.

Графiк роботи: вівторок, четвер: 14.30 – 20.30. недiля: 11.00 – 17.00.

Народний ансамбль танцю «Райдуга» — потужний колектив, де танцем є їх імпульс, биття серця, їх дихання та життя. Різнобарвний та колоритний репертуар за стилями. Яскраві костюми. Відточена техніка. Багатовіковий досвід, як у навчанні, так і у творчій презентації. Вони не намагаються танцювати краще інших, вони намагаються танцювати краще за себе.

Графiк роботи: вівторок, четвер     16.00 – 20.00. середа, п'ятниця: 16.00 – 19.00. субота: 12.00 – 19.00.

Зразковий ансамбль танцю "Асорті" є однією великою родиною хореографічного мистецтва різних напрямків від фольклорного до сучасного. Багато подорожує, набуває досвід на фестивалях та конкурсах, підіймая рівень своїх учасників.     

Графiк роботи: понеділок, середа: 14.30 – 19.30; четвер: 15.00 – 16.30. субота: 09.30 – 17.00.

Колектив орієнтальної  хореографії "Дарін" уперше у місті була впровадженна система навчання на базових ритмах східного танцю - Максум, Вахда Кибира, Масмуди Кибир, Мальфуф, Заффа, Халиджи, Саиди, Фаляхи та навчання складає такі напрямки танцю, як орієнталь (класика), фольклор та шоу-беліданс. З метою профілактики жіночого здоров'я колектив спрямован на молодь та дорослих жінок, пропагує естетику танцю та розвивая пластику рухів.

Графiк роботи: вівторок, четвер: 14.30 – 17.00. Субота: 11.00 – 15.00.

Эстрадно-цирковий колектив «Оскар» був створений у вересні 2003 р. та за період свого існування був гостем фестивалей у Китаї, Турції, Греції та Ливані. За період роботи у міських, районних та обласних заходах, колектив знайом глядачу своїми яскравими сучасними  цирковими номерами. І вже після великої перерви наново почав свою роботу у МПК «Чайка», навчая дітей мистецтву циркової акробатики та пластики.

Графiк роботи: понеділок 14.30 – 20.30. середа 14.30 – 20.30.  п'ятниця 14.30 – 20.30.  

Народний колектив інструментальної музики та співу налічує у своєму складі гурти "Thylacine Prg." та "FM Band", які мають у своєму репертуарі різноманітні твори та кавер-версії, що робить їх дуже впізнаваними і популярними у місті. Музиканти своєю музикою пропагують любов до сучасної музики та виховують смак молоді до якісної живої музикі у реал-таймі.

Графiк роботи: середа 18.00 – 21.00. п'ятниця 18.00 – 21.00. недiля 18.00 – 21.00   

Основним напрямком дiяльностi Народного вокального ансамблю"Blessvoice" є естрадний вокал, поєднання вокалу та хореографії та драматургії кожного номеру. Використання новiтнiх технологiй — це складовi вокального колективу.

Графiк роботи: вiвторок 12.00 – 18.00. четвер 12.00 – 18.00. субота 12.00 – 18.00.

Народний ансамбль української пісні "Живі джерела" об'єднує однодумців, людей не байдужих, які пропагують українську пісню шляхом виступів та налічує у своєму репертуарі  українські жартівливі, патріотичні, ліричні, побутові пісні, а також пісні на слова Великого Кобзаря та маріупольських авторів В. Смирного, Г. Сесіашвілі, О. Кушнарьова.

Графiк роботи: понеділок 10.00 – 16.00. середа 10.00 – 16.00. субота 10.00 – 16.00.

Дитячий вокальний ансамбль "Кенгуру" виховує та навчає дітей якісному та професійному співу, використовуя дитячий сучасний репертуар. Відчуття ритму та руху набуває сценичного образу дитини, що надає впевненості та самореалізації.

Графiк роботи: понедiлок 12.00 – 18.00. середа 12.00 – 18.00. недiля 10.00 – 16.00.


Адреса:
87592, м. Маріуполь, сел. Саратна, вул. Челюскінців,67
E-mail: gdk.t.katsy@ukr.net
Телефон: +38 (062) 954 02 04

Будинок культури був заснований в 1971 році. Рішенням сесії Маріупольської міської ради від 26.08.1999 року було присвоєно Міському Будинку культури сел. Сартана,  ім’я Тамари Каци.

Культура одна з найцікавіших и древніх явищ, яка  тісно пов'язана з діяльністю людини. Носіями культури є талановиті, творчі люди. Кожна пора ставить перед культурою свої завдання. Однак на будь-якому етапі розвитку потрібно  робити  все для збереження  та популяризації народних традицій, звичаїв, обрядів, розвитку творчості дітей, молоді, зрілого населення, починати  щось нове та  креативне. Основною задачею Будинку культури  є створення сприятливих умов для проведення різноманітних культурних заходів, що відповідають запитам різних груп відвідувачів. Удосконалення роботи гуртків та колективів народної творчості  проводиться, на сам перед, шляхом підвищення професійного рівня кадрового складу .

Значними подіями 2019- 2020 р. у творчому житті колективу був виступ колективів МБК ім. Т. Каци, у фестивалі різноманіття «Вулик культур», який проходив у селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області. Фестиваль організувала громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Вигодською об’єднаною територіальною громадою. Також у 2019 році в грудні місяці учасники танцювальної групи ансамблю «Сартанські самоцвіти», (керівник Людмила Теребінкіна) та грецька театральна студія ( режисер Корона А.В.) виступали  у концертному холі «Royal» у м.Патри.( Греція). У рамках концертної програми було представлено неповторну культуру Приазовських греків.

Для реалізації творчих здібностей працює 21 клубне формування серед яких 9 гуртків художньої самодіяльності, серед яких 5 народних:

1.Народний грецький фольклорний ансамбль пісні та  танцю « Сартанські самоцвіти» Особливістю даного колективу є збереження національних традицій та колориту грецького народу. Ансамбль має свій неповторний творчий стиль.У репертуарі ансамблю пісні та музика греків Приазов’я,  До складу ансамблю входить вокальна, танцювальна та  інструментальна групи. Графік роботи  ансамблю : вт-суб з 17-00 до 20-00 год.

2.Народний аматорський колектив « Грецька театральна студія». Постійно працює над втіленням національного колориту шляхом підвищення виконавчої майстерності, глибокого вивчення історії та традицій грецького народу. До репертуару колективу історичні теми, теми кохання, твори грецьких поетів , а також міфологічні та сатиричні твори. Графік роботи колективу : ср,пт,вскр з 15-00 до 21-00 год

3.Народна студія естрадного співу « Еліни» .Основна діяльність колективу спрямована на охоплення якомога ширшого репертуару. Учасники колективу завжди у пошуку нових музичних течій. Це пісні сучасних авторів, обробки народних пісень( українські, грецькі, тощо). Перед вокальною студією стоїть завдання по новому показати ті чи інші пісні, по новому звернути на них увагу слухача.. Графік роботи колективу : Вт-вскр з 18-00 до 21-00 год.

4.Зразковий танцювальний колектив « Непоседы», Свою діяльність колектив спрямовує на популяризацію хореографічного мистецтва, розвиток здібностей та підтримку талантів. У колективі проходять уроки і заняття під акомпанемент і аудіо супровід в напрямку сучасний, народний, стилізований народний танець. У колективі займаються діти у віці від 6 до 12 років. Графік роботи колективу: вт, чт -  з 14-00 до 17-00,  сб – з 10-00 до 13-00 год., ср, пт, сб – з 18-00 до 21-00.

5.Народний хор « Скарби Приазов’я» . У колективі займаються активні, ініціативні люди, які люблять музику, хоровий спів. Весь колектив хору - це люди поважного віку, які не можуть жити без сцени, які надихаються творчістю і співом. Репертуар виконуваних пісень хору широкий. Життєрадісні , патріотичні, ліричні пісні, що звучать у виконанні хору, об'єднують почуття і настрій різновікової категорії населення. Графік роботи колективу : вт- вскр – з 13-00 до 16-00 год.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ ДО ГУРТКІВ  

1. Один із батьків реєструється на порталі https://gurtok.bloqly.com/#/;

2. Вносить дані дитини, обирає установу МБК ім.Т. Каци,сел.. Сартана  та напрямки;

3. Один із батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4. Отримує сповіщення на електронну пошту, щодо підтвердження зарахування.

Умови вступу до колективів:

Надання документів (заява від батьків, оригінал (копія) свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров'я дитини (допуск до занять.)


Адреса:
87591, м. Маріуполь, сел. Старий Крим, вул. Центральна, 64
E-mail: ckidkrim@gmail.com
Телефон: +38 (067) 309 87 42
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/1763885083841613/about/

Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим на сьогоднішній день, є єдиним осередком організації і задоволення культурних, громадських потреб населення селища.

Щорічно, працівники закладу підвищують рівень і якість культурно-масової роботи. Основними цілями функціонування установи є: відродження народних свят і традицій, проведення державних, патріотичних, професійних, громадських свят. Особлива увага приділяється культурному вихованню дітей і молоді, а також сфері культурних розваг.

У Центрі культури і дозвілля функціонують 17 клубних формувань, серед яких є колективи різного жанру – вокальні (естрадний, фольклорний,класичний), театральні, хореографічні (естрадні, народні, спортивно-бальні) , спортивні, творчі, та багато інших. Кожна людина, що прийшла до Центру, має змогу обрати собі зайняття за смаком, щоб якісно і плідно організувати своє дозвілля.

Особливою гордістю ЦКіД є його аматорські самодіяльні колективи- Народний грецький пошуково-дослідницький фольклористичний гурток «Бир Тайфа», Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба», Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели», Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина», Творчий колектив «Домовичок», Театральний гурток «Галерея емоцій», Ансамбль «Мрія» та гурток «Асорті».

Концертна діяльність колективів - різнопланова, вони постійно приймають участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних, міських та обласних, святах, фестивалях та конкурсах. Творчість колективів знайома глядачам багатьох областей України та далеко за її межами.

За останні роки була організована значна культурно-масова робота: благодійні акції «Подаруй дитині свято» для вихованців Дитячого центру «Добрий самарянин».

Культурно-дозвіллєвий відділ ЦКіД - це безперервний творчий двигун, заряджений оптимізмом, невичерпною енергією і професіоналізмом. Всі ці якості роблять роботу ЦКіД привабливою для широких верств населення селища.

КУ «Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим»  інформує батьків майбутніх учасників творчих колективів  про те, що заклад почав працювати у онлайн-сервісі запису дітей у системі Блоклі.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ ДО ГУРТКІВ :

1. Один із батьків реєструється на порталі https://gurtok.bloqly.com/#/;

2.Вносить дані дитини, обирає заклад КУ «Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим» ;

3.Один із батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4. Отримує сповіщення на електронну пошту, щодо підтвердження зарахування.

Умови вступу до колективів:

Надання документів (заява від батьків, ксерокопія паспорта одного з батьків, оригінал (копія) свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров'я дитини (допуск до занять)

Перелік творчих колективів у яких ведеться набір на наступний навчальний рік ( за жанрами - вокальні, танцювальні, театральні та гурток декоративно-прикладної творчості):

 • Ансамбль «Мрія» кер. Ушкало Л.О. (діти 6-15 років) 
 • Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина» кер. Кузь Х.Є. (мол. гр. діти 4-7 років) 
 • Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина» кер. Кузь Х.Є. (ст. гр. діти 8-14 років)
 • Гурток «Асорті» кер. Набок Н.В. ( діти 9-14 років) 
 • Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба» балетмейстер Білоус С.М. (мол. група 6-14 років) 
 • Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба» балетмейстер Дангулжи М.О.( ст. група хлопці з 14років) 
 • Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели» (мол. гр.4-7 років)
 • Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели» (сер. гр.8-13 років)
 • Зразковий ансамбль естрадного танцю "Ангели" (ст.гр. з 14 років) 
 • Народний грецький фольклористичний пошуково-дослідницький ансамбль «Бир Тайфа» кер. Акритова О.Г. (підгот.група вік 8-12років) 
 • Творчий колектив «Домовичок» кер. Арабаджи О.О. (мол.гр. діти 4-6 років) 
 • Творчий колектив «Домовичок» кер. Арабаджи О.О. (сер.гр. діти 7-12 років) 
 • Театральний гурток «Галерея емоцій» кер. Харасахал А.Д. (мол. група діти 6-10років) 
 • Театральний гурток «Галерея емоцій» кер. Харасахал А.Д. (сер. група діти 11-14 років) 

КУ «Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим»

Інформація про творчі колективи

 

Назва колективу

Короткий опис

Розклад занять

1

Народний грецький пошуково-дослідницький фольклористичний гурток «Бір Тайфа»

( керівник О.Акритова)

Учасниці ансамблю - берегині селища, вони ретельно зберігають, збирають і відновлюють зникаючий фольклор свого народу, його пісні, традиції і обряди.

Ст.гр.

Пн. 18.00-20.00

Ср.18.00-20.00

Пт. 18.00-20.00

Підг. Гр.

Пн. 17.00-18.00

Ср.17.00-18.00

Пт. 17.00-18.00

2

Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба»

( балетмейстери М.Дангулжи, С.Білоус)

Танці наповнюють життя новими враженнями і фарбами. Грецькі танці -це пристрасть і впевненість в собі. Це струнке і здорове тіло, відточені рухи. Це можливості, потенціал, перемога над страхами і сумнівами. Це зоряний вихід на сцену і танцпол.

Ст. гр.

Вт. 18.00-21.00

Чт. 18.00-21.00

Сб. 18.00-21.00

Мол. гр.

Ср. 17.00-20.00

Сб. 16.00-19.00

Нд. 10.00-13.00

3

Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели»

( балетмейстер В. Мосєжна)

Учасники розвивають  музикальність, відчуття ритму, здатність до імпровізації, вдосконалюють орієнтування в просторі і часі, формують такі якості, як витримка, самостійність, наполегливість, активність, ініціатива, почуття товариськості і взаємодопомоги.

Пн.

Ст.гр. 18.00-21.00

Ср.

Сер.гр. 16.00-18.00

Підг. гр. 18.00-19.00

Ст.гр. 19.00-21.00

Пт.

Сер.гр. 16.00-18.00

Ст.гр. 18.00-20.00

Нд.

Підг. гр. 10.00-11.00

Сер.гр. 11.00-14.00

Ст.гр. 14.00-16.00

4

Ансамбль «Мрія»

( керівник Л. Ушкало)

Вихованці ансамблю на своїх заняттях подорожують по всьому світу, вони займаються вокалом, вчаться «співати в ансамблі», позитивно дивитися в майбутнє і розкривають для себе прекрасний світ музики.

Пн.13.00-17.30

Сб. 13.00-18.00

5

Гурток «Асорті»

(керівник Н. Набок)

Заняття вокалом в гуртку  розвиває у дітей слух і почуття ритму, прищеплює музичний смак,  покращує пам'ять, розвиває здібності до імпровізації та стимулюють мовну активність.

Пн. 17.00-20.00

Чт. 17.00-20.00

Сб. 10.30-13.30

6

Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина»

(керівник Кузь Х.Є.)

В ансамблі дітей навчать слухати своє тіло, відчувати такт і насолоджуватися синтезом музики і такту, а також направляти свою енергію в правильне русло, взаємодіяти в колективі і не боятися публічних виступів.

Вт.

Інд.з. 14.30-15.30

Мол.гр. 15.30-16.30

Сер.гр. 17.00-19.00

Інд.з. 19.30-20.30

Чт.

Інд.з. 14.30-15.30

Мол.гр. 15.30-16.30

Сер.гр. 17.00-19.00

Інд.з. 19.30-20.30

Сб.

Мол.гр. 09.00-10.00

Сер.гр. 11.30-12.30

Ст. гр. 13.00-15.00

7

Творчий колектив «Домовичок»

(керівник О. Арабаджи»

На заняттях у дітей розвивають креативне мислення та дрібну моторику, художні здібності та навички роботи з різними матеріалами, формують духовно багату особистість, виховують у дитини смак, почуття міри і кольору.

Пн. 13.00-17.00

Сер.12.00-17.00

Чт. 13.00-17.00

Пт. 12.00-17.00

8

Театральний гурток «Галерея емоцій»

(керівник А. Харасахал)

У колективі діти багато працюють над собою, розвиваються і навчаються мистецтву театру, ставлять спектаклі, пантоміми, номера, виступають і беруть участь у святах, конкурсах. Це місце,  де кожен може відкритися і самореалізуватися.

Вт. 14.00-18.00

Сер.14.00-18.00

Чт. 14.00-19.00

Пт. 14.00-19.00

9

Любительське об’єднання «Ігроманія»  (любителі настольних ігор)

Учасники організовують дружні зустрічі, грають в настільні ігри, влаштовують змагання, шукають друзів і просто відпочивають.

1 раз на тиждень по п’ятницям

17.30

 

10

Любительське об’єднання «Кюреш» ( ЗСЖ)

Для хлопчиків і дівчаток, які стежать за здоров'ям і хочуть пов'язати своє життя зі спортом, працює клуб «Кюреш», в якому діти та підлітки з професійним тренером займаються греко-римської та вільної боротьбою.

3 рази у неділю

вт., чт, сб.

15.00-16.30

11

Любительське об’єднання «Олімпіонік» (любителі настольних ігор)

Об'єднання для маленьких інтелектуалів, в якому їх навчать приймати самостійні рішення і логічно оцінювати те, що відбувається навколо, також заздалегідь планувати свої дії, будувати прогнози, розпоряджатися часом і досягати поставлених цілей.

1 раз на тиждень щосереди

о 16.30

12

Любительське об’єднання «Флора» ( любителі квіткарства)

Об’єднання для тих, кому  подобаються квіти та рослини та створення яскравих квіткових композицій в приміщенні. Якщо докласти найменше зусилля, то все селище перетворитися в прекрасну квітучу галерею.

1 раз на місяць

третя субота місяця

о 19.00 

 

13

Любительське об’єднання «Спорт Лайн» (ЗСЖ)

Заняття в об’єднанні допоможуть всім прихильникам активного способу життя поліпшити фізичну форму, зробити фігуру краще, а також отримати масу позитивних емоцій.

Два рази на тиждень

середа,субота

о 19.00

14

Любительське об’єднання «Клубок» (любителі в’язання)

Захоплення в’язанням  допоможе вам висловити свою індивідуальність, подарувати тепло і любов рідних для вас людям.

2 рази на місяць

другий та останній понеділок місяця

о 18.00

15

Любительське об’єднання «Експериментатори» ( любителі наукових експериментів)

У клубі діти ставлять цікаві експерименти, пізнають багато нового та роблять відкриття з розряду "як я цього раніше не помічав".

1 раз на два тижні

по четвергах

о 15.00

 

16

Любительське об’єднання «Алоє перо» (любителів літератури)

Учасників клубу об’єднує навколо себе любителі і цінителі високого поетичного слова

1 раз на місяць

друга субота місяця о 18.00

17

Любительське об’єднання «Майстерня декору» ( любителі декору)

Об’єднання любителів декору – це світ сучасних технік декоративно-прикладного мистецтва: декупажу, скрапбукінгу, вітражного розпису, квілінгу, розпису по каменю, тканини, скла та ін.

 

1 раз на місяць

друга неділя місяця

о 19.00


Адреса:
м. Маріуполь, вул. Першотравнева, 35
E-mail: gdkkamensk@gmail.com
Телефон:+38 (067) 309 87 42
Сайт: gdkkamensk.com

Ми не відкриємо нової істини, якщо скажемо, що творчі працівники Будинку культури - щасливі люди, адже основна їхня турбота створювати яскраві події, дарувати людям радість творення. Тому все більшу роль в організації дозвілля населення сел. Каменськ грає Будинок культури, девіз якого – «Для вас відкриті двері та серця!».

І дійсно, до пізнього вечора світяться вікна Будинку культури, звучить музика, лунають голоси. І завдання творчих працівників - зробити культурне життя с. Каменськ барвистим і подієво насиченим, а ще своєю щирою зацікавленістю, так висвітлити таланти його жителів, щоб вони засяяли і заграли живими фарбами, немов вітражі в променях світла!

КУ «МБК с. Каменськ» є єдиним комунікативним центром культурного обслуговування населення с. Каменськ чисельністю біля 5 тис. мешканців.

У травні 2020 році Будинку культури виповнилось 68 років. Важко оцінити, скільки за ці роки зроблено для пропаганди успіхів рідного селища в усіх сферах життєдіяльності, прилучено мешканців до світу мистецтва, для зміцнення духовності, моральності, доброти і милосердя.

Метою МБК сел. Каменськ є - сприяння у формуванні всесторонньо розвиненої молоді, організація дозвілля для всіх верств населення. 

Основними функціями БК с. Каменськ є культурно–просвітницька, виховна, пізнавальна, методична та розважальна діяльність.

За 2019 – 2020 рік силами творчого колективу МБК сел. Каменськ було проведено масові, театралізовані свята та концерти, які стали традиційними та невід’ємною частиною життя мешканців селища: День селища, Відкриття творчого сезону, Новорічні свята, Масляна, День Батька, День жінок, Закриття творчого сезону.

Колективи являються активними учасниками Міських та районних заходів, а також учасниками та переможцями Всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

Умови вступу до колективів: Надання документів (заява від батьків, оригінал (копія)свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров'я дитини (допуск до занять), відповідний вік дитини (вокальний,танцювальні,естрадно - цирковий, колектив образотворчого мистецтва від 3 років, театральні,театр екстремального танцю, гурток загального розвитку від 7 років)

Перелік творчих колективів:

 • Вокальний ансамбль «Улыбка»
 • Танцювальний колектив естрадної хореографії
 • Естрадно цирковий колектив «Грація»
 • Ансамбль бального танцю «Жемчужина»
 • Театральний колектив «Зазеркалье»
 • Театр ростових ляльок «Веселые ребята»
 • Театр брейк - дансу  «Легіон»
 • Колектив образотворчого мистецтва «Веселий олівець»
 • Кружок загального розвитку «Magical English»
 • Хор народної пісні «Каменські зорі»

Інформація про творчі колективи МБК с. Каменськ

№ з/п

 

Назва колективу

Інформація про колектив

Графік роботи

Відомості про керівника

1.

Вокальний ансамбль “Улыбка”

В цьому колективі займаються діти віком з трьох років. Вивчають: музичну грамоту, сольфеджіо, вокал. В репертуарі колективу дитячі, естрадні, патріотичні, народні пісні в естрадній обробці 

Четвер 14.00-20.00;

Субота та неділя 13.00-19.00

Шерпа Тетяна Володимирівна

0676866987

2.

Ансамбль бального танцю «Жемчужина»

В цьому колективі займаються діти віком з трьох років, різні вікові групи. Є учасниками різноманітних фестивалів та конкурсів. Вивчають латиноамериканську та стандартну програму спортивних бальних танців

Понеділок 17.15-19.15

Середа і п’ятниця  14.00-17.30

Кузь Христина Євгенівна

0975802284

3.

Хор народної пісні «Каменські зорі»

Вік учасників цього колективу від 50 років. Репертуар складається з українських народних пісень, народних в естрадній обробці, пісні нац. меншин 

Понеділок, четвер 16.30-19.30;

Субота 11.00-14.00

Піднебеной Григорій Миколайович

0963147453

4.

Гурток загального розвитку “Magic English” 

Учасники колективу від молодшого до старшого шкільного віку. Вивчаючи англійську мову учасники колективу мандрують віртуально по країнам світу, ставлять міні вистави на англійській мов.

Понеділок, середа, четвер

15.30-1930

 

Сирота Віра Олександрівна

0673168738

5.

Театральний колектив малих форм «Зазеркалье»

Вік учасників з 7ми років. Вивчають театральне мистецтво початкового рівня. Приймають участь у всіх театралізованих заходах установи.

Понеділок 17.00-20.00;

П’ятниця 17.00-19.00;

Субота 10.00-14.00

Мухіна Олена Володимирівна

0677993568

6.

Театр екстремального танцю «Легіон»

 

Три вікові групи від 7ми років до 18 років. Вивчають напрямки культури вуличного танцю.

Середа, субота 14.30-20.00;

Неділя 9.00-16.00

Грєвцов Дмитро Олександрович

0678516067

7.

Гурток образотворчого мистецтва «Веселий олівець»

Займаються діти віком від трьох років. Учасники не тільки вивчають образотворче мистецтво, але й займаються декоративно-прикладним мистецтвом

Вівторок, середа, четвер

16.00-19.00

 

Маслова Ольга Олександрівна

0969995543

8.

Колектив ростових ляльок «Веселые ребята»

Вік учасників з 7ми років. Вивчають театральне та аніматорське мистецтво початкового рівня. Ростові ляльки є частими гостями на міських заходах. 

Понеділок, вівторок, п’ятниця

14.00-20.00

Лебідь Юлія

Вікторівна

0977042104

9.

Танцювальний колектив естрадного танцю «Атлантіс»

В цьому колективі займаються діти з трьох років, три вікові групи. В репертуарі колективу сучасні естрадні танці, українські народні в естрадній обробці.

Вівторок 13.00-19.00;

Четвер 14.00-20.00;

Субота 13.00-19.00

Алдакімова Вікторія Вікторівна

0985663556

Інформація МБК с.Каменськ по блокчейну:  https://gurtok.bloqly.com/#/


Адреса:
87594, м. Маріуполь, сел. Талаківка, вул. Азовська, 33
E-mail:ckd_talakovka@meta.ua
Телефон:+38 (097) 785 12 47
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/1037568189649434

Центр культури і дозвілля сел.Талаківка є закладом,де кожному допоможуть розкрити свій внутрішній творчий потенціал та розвинути свій талант,навчать бачити приховану красу навколишнього світу.

Основні напрямки діяльності:

 • формування єдиного культурного простору з максимально сприятливим середовищем для реалізації творчих і духовних потреб населення;
 • створення умов для збереження і розвитку культурно-історичних традицій;
 • забезпечення різноманітності культурно-дозвіллєвої та освітньо-просвітницької діяльності різних верств населення;
 • формування і виховання художнього смаку;
 • розвиток і популяризація народної художньої творчості;
 • підтримка новаторських пошуків.

КУ «Центр культури і дозвілля сел.Талаківка» проводить святкові та урочисті концерти, різноманітні конкурсні програми; вечори відпочинку для молоді. Щодо збереження народних традицій, відродження українських звичаїв, обрядів - проводяться театралізовані свята, ігрові та розважальні програми. Функціонують клуби за інтересами, гуртки різного направлення. Вокальні та хореографічні колективи беруть активну участь у  різноманітних конкурсах.

Умови вступу до колективів:

Реєстрація на сайті: https://gurtok.bloqly.com/#/admin/locations/458

Документи:

 • заява від батьків,
 • оригінал(копія)свідоцтва про народження дитини,
 • медична довідка про стан здоров'я дитини(допуск до занять)
 • ІПН дитини

БібліотекиЦентральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка

Адреса: 87555, м. Маріуполь, пр. Миру, 93-б – 1 корпус (ліфт); 87515, вул. Грецька, буд.43 - 2 корпус
E-mail: marlibrary@ukr.net
Сайт:http://marlibrary.com.ua/
Телефон: 098-4334636
Час роботи:

 • 1 корпус 9.30 – 18.00 без перерви Вихідні дні: неділя, понеділок
 • 2 корпус 9.30 – 18.00 без перерви Вихідні дні: понеділок, вівторок

Блог: http://putevo.blogspot.com/;

Соц. мережі: https://www.facebook.com/groups/1476321979131170/?ref=bookmarks

Інстаграм: https://www.instagram.com/korolenko_mrpl_library/?igshid=mgxzuvmmans6&fbclid=IwAR1Tlut-KtBt1IGVxQI6QHj7kp381W9f-J2k_xGiRGlNQlvfvmNsf4VgL9o

YouTube:https://www.youtube.com/channel/UCQ8LFuypxVNc6xoeLfZQIkw?view_as=subscriber&fbclid=IwAR0MMJVcVgN3Ut8Nmj_hBmuHuxhOoZ8K1quxEGNHSDlGqqwVx9wJvlT-5sk

Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка - сучасна багатофункціональна бібліотека, яка забезпечує організацію інформаційно-бібліотечного й дозвіллєвого обслуговування громади міста. Функціонують 2 корпуси: IT-бібліотека та традиційна (інтелектуально-освітня).

1 корпус (пр. Миру, 93-б) - розташована електронна бібліотека, оснащена новими меблями і відповідним обладнанням – мультимедіа, сенсорним інформаційним кіоском, планшетами, електронними книжками, ноутбуками. Це приклад, як може змінюватися традиційна книгозбірня, перетворюючись на смарт-бібліотеку: користувачі замовляють документи через QR-коди, мають нагоду ознайомитися з популярними електронними періодичними виданнями Європи. Тут надаються інформаційні послуги, це місце для креативу і творчості. До речі, за необхідності маріупольці також зможуть замовити необхідні традиційні, паперові книги з фонду бібліотеки.

2 корпус (вул. Грецька,43) - Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка розпочинає свою історію з 1904 року, коли в м. Маріуполя було відкрито першу громадську бібліотеку. Ім’я визначного письменника-гуманіста В.Г. Короленка (1853-1921) маріупольській бібліотеці було присвоєно в 1923 році.

ЦМПБ ім. В.Г. Короленка очолює КУ «Міська централізована бібліотечна система», яка об’єднує 15 бібліотек-філій, вирішуючи проблему бібліотечного обслуговування маріупольців та гостей міста.

Якісний бібліотечний фонд нараховує близько 110 тис. одиниць зберігання, наявний широкий спектр періодичних видань.

Сьогодні ЦМПБ ім. В.Г. Короленка – член Української бібліотечної асоціації,  методичний та консультаційний центр для бібліотек Маріуполя та Приазов’я, партнер Маріупольської міської ради з реалізації цільової програми «Доступний Маріуполь».

Центральна бібліотека – це сучасний коворкінг, де  проводяться зустрічі користувачів з цікавими людьми, діячами культури та мистецтв, презентації нових книг, заходи з виховання інформаційної культури, вернісажі місцевих майстрів в Мобільній галереї «Світ захоплень» тощо.

ЦМПБ – один з ініціаторів та організатор міських відкритих фестивалів «Книга і преса Маріуполя», конкурсів «Краща книга року»: в 2020 році відбувся ювілейний десятий фестиваль.

Бібліотека – це територія творчості та дозвілля, де для різних верств населення працюють клуби за інтересами, в т.ч. клуб любителів декоративно-прикладного мистецтва «Hand made», розмовний клуб англійської мови «Friday evening», дискусійний клуб документального кіно Docudays UA.

На часі активно працює Центр навчання. У бібліотеці проходять курси комп'ютерної грамотності для людей похилого віку, тренінги з електронного урядування. Одним з головних напрямів бібліотеки є вектор на розвиваюче середовище нового покоління, саме тому приділяється багато уваги навчанню IT-технологіям, проведенню інтелектуальних ігор, квестів, героїко-історичних бібліокросів, інтернет-турнірів та ін.

З вересня 2020 р. бібліотека переходить на новий рівень обслуговування користувачів, впроваджуючи програмне забезпечення сервісу «Є-книга».

Отже, кожен користувач тут знайде заняття до душі.

1. Бібліотека-філія № 1 ім. М.В. Гоголя
Адреса: пр. Єдності, 55

Соц.мережі:

https://www.facebook.com/groups/583283649032185/

Інстаграм: https://www.instagram.com/tv/CHzjZoCHHL2/?utm_source=ig_web_copy_link&fbclid=IwAR0H3wK4VyPZrzf6_oTwOv783QHjTBlaGHv6-lWbsp4v8J0Z4gxmXGM2THg

E-mail: libfil1@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

2. Бібліотека-філія № 2 для дітей ім. І.Я. Франка
Адреса: вул. Карпінського, 68

Соц.мережі: https://www.facebook.com/102977384840340

E-mail: bibfranko@ukr.net 
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період: 9.30 – 18.00), без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

3. Бібліотека-філія № 3 ім. О.С. Новикова-Прибоя
Адреса: вул. Кронштадтська,11

Соц.мережі: https://www.facebook.com/groups/2704973316491507/
E-mail: polinabiblioteka3@ukr.net    
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

4. Бібліотека-філія № 4 ім. Лесі Українки
Адреса: пр. Нікопольський,133

Соц.мережі: https://www.facebook.com/111957390599378/
E-mail:marfilial4@ukr.net
Час роботи: 8.30-17.00, без перерви. Вихідні дні: субота, неділя.

 

5. Бібліотека-філія № 6 для дітей ім. В.В. Маяковського
Адреса: вул. Пилипа Орлика, 92-а

Соц.мережі: https://www.facebook.com/106955851114126/
E-mail: bibmayakovskogo6@ukr.net
Час роботи: 8.00-16.30, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

6. Бібліотека-філія № 7 для дітей ім. А.П. Чехова
Адреса: вул. Гагаріна,3

Соц.мережі: https://www.facebook.com/librarychehova/
E-mail:bibchehova@meta.ua
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період: 9.30 – 18.00), без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

7. Бібліотека-філія № 8 ім. М.О. Некрасова
Адреса: сел. Ст. Крим, вул. Центральна,64

Соц.мережі: https://www.facebook.com/groups/289182598863665
E-mail: nalcha_nadezhda@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

8. Бібліотека-філія № 9 для дітей ім. В.З. Нестайка
Адреса: вул. Київська, 92

Соц.мережі: https://www.facebook.com/libraryofthenameofnestayko/
E-mail: super_biblioteka9@ukr.net
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період: 9.30 – 18.00), без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

9. Бібліотека-філія № 10 ім. О.І. Купріна
Адреса: бульвар Морський, 44

Соц.мережі: https://www.facebook.com/biblioteka.Kuprina

Твіттер: https://twitter.com/OOixeRlOxdWFOkn

Інстаграм:https://www.instagram.com/bibl10m/

E-mail: bibl10@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

10. Бібліотека-філія № 11 для дітей ім. Г.Х. Андерсена
Адреса: бульвар Б. Хмельницького, 9/10

Соц.мережі: https://www.facebook.com/andersentoread/
E-mailbibgaidara@meta. ua  
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період: 9.30 – 18.00), без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

11. Бібліотека-філія № 12 ім. О.Т. Гончара
Адреса: вул. Машинобудівна,80

Соц.мережі: https://www.facebook.com/groups/247544012342864/
E-mail: labr14@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

12. Історична бібліотека-філія №13 ім. М.С. Грушевського
Адреса: пр. Нахімова, 60

Соц.мережі: https://www.facebook.com/history.lib.grush
E-mail: history-lib-grush@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

13. Бібліотека-музей-філія № 14 ім. К.М. Симонова
Адреса: сел. Талаківка, вул. Соборна, 168

Соц.мережі: https://www.facebook.com/librarymyseumSimonova
E-mail:libfil12@ukr.net 
Час роботи: 8.30 -17.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

 

14. Бібліотека-філія № 15 ім. М.Ю. Лермонтова
Адреса: сел. Сартана, вул. Челюскінців, 34-а

Соц.мережі: https://www.facebook.com/106974761100275
E-mail: libfil5@ukr.net
Час роботи: 8.30 -17.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

В усіх бібліотеках: останній четвер місяця – санітарний день. Читачів бібліотеки не обслуговують.

 

 

 

 

Екстрім-парк


КНП «Extreme-park»

Адреса: 87523, м. Маріуполь, вул.Карпінского 90
E-mail: mar-extreme@ukr.net
Сайт:https://extremepark.com.ua/
Телефон: +38 098 898 18 87 – адміністрація
Час роботи: Пн-пт: з 15:00 до 22:00. Субота: з 12:00 до 22:00. Неділя: з 11:00 до 22:00.
Соц. мережі: https://www.facebook.com/marextremepark/

Екстрім-Парк відкритий в 2003 році за підтримки і завдяки інвестиціям Металургійного комбінату ім.Ілліча. З квітня 2016 року - переданий у власність міста. Прекрасне місце для вихідних з усією родиною, де кожен знайде атракціон до душі. Під час довгої прогулянки ви можете перекусити або охолодитися морозивом в нових спеціалізованих фудкортах, які стоять на території парку у вигляді дев'яти будиночків. Екстрім-Парк є одним з туристичних магнітів міста, який з кожним роком стає все більш привабливим.

Починаючи з 2019 року відбувається постійна модернізація та оновлення атракціонів. Вже сьогодні ви можете побувати в іншому світі і відчути себе мандрівником на атракціоні «Віртуальна реальність» або ж стати чемпіоном в «Аерохокеї». На сьогоднішній день придбана і встановлена ​​нова сцена для проведення яскравих шоу програм на території парку. Оновлені тентові покриття.

дата оновлення: 08.09.2021