vision

Городянам

Назад

Детальна інформація про заклади культури

Філармонія, театри


Адреса:
87515 м. Маріуполь, пл. Театральна, 1.
Е-mail: mardramtheater@gmail.com.
Сайт:http://donetsk-region-theater.in.ua
Телефон приймальної: (0629) 33-33-67.
Графік роботи театру: Пн.-Пт. з 9.00 до 17.30. Перерва з 12.30 до 13.00
Телефони каси театру: (0629) 34-56-63; +38 067 629 15 50.
Графік роботи каси: з 11.30 до 18.00. Понеділок - вихідний.

Донецький академічний обласний драматичний театр (у Маріуполі) – це великий культурний заклад з багатою історією, давніми традиціями і славетним минулим, але водночас це сучасний, потужний колектив з розмаїттям талантів, молодою душею і великим творчим потенціалом, який прагне йти в ногу з часом, намагається своїми виставами не тільки розважати і тішити глядача, але й ставити болючі актуальні питання, відкликатись на нагальні гострі проблеми, що стоять перед суспільством і країною сьогодні.

Відлік історії театру починається з 1878 року, коли в Маріуполі почала працювати перша професійна акторська трупа під керівництвом антрепренера, режисера і актора, сина місцевого купця, Василя Леонтійовича Шаповалова. В різні роки колектив очолювали видатні діячі театрального мистецтва, а сузір'я яскравих творчих особистостей становило злагоджену сильну трупу. В репертуарній афіші зараз, як і завжди, представлені українська та закордонна класика і новітня світова драматургія. З успіхом ідуть вистави за творами Старицького і Ґолдсміта, Шевченка і Булгакова, Франка і Гоголя, Шварца та Гріна, постановки за п’єсами сучасних українських авторів Павла Ар’є, Неди Нежданої, Тетяни Іващенко, Світлани Новицької, Олександра Вітра.

Театр наразі є єдиним професійним колективом в області. Природно, що навантаження на нього, очікування й вимоги до нього збільшилися, і, цілком усвідомлюючи свою відповідальність перед глядачами регіону, колектив охоче виїжджає на гастролі з виставами для дітей і дорослих, при цьому не зменшує кількості прем'єрних постановок, намагається урізноманітнити репертуар, експериментує. Зберігаючи найкращі традиції минулого, вірність вищім професійним критеріям і відданість своїм глядачам, колектив впевнено і рішуче іде вперед – від нових викликів до нових перемог.


Маріупольська камерна філармонія була відкрита у вересні 2018 року за рішенням міської ради  та підтримкою міністерства культури. Це перший в Україні заклад такого типу. Філармонія об`’єднала під своїм дахом три муніципальні оркестри – камерний оркестр «Ренесанс» (головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Василь Крячок), оркестр духової та естрадної музики (головний диригент Василь Шакула), оркестр народних інструментів (головний диригент Юлія Чайн). Маріупольську камерну філармонію очолив заслужений діяч мистецтв України Василь Крячок. Артисти філармонії постійні учасники міських заходів, часто виступають на культурних майданчиках, парках та скверах міста.

Музичні колективи філармонії знаходяться в постійному творчому пошуку. Лідером з цікавих творчих проектів є камерний оркестр «Ренесанс». Один з його найважливіших проектів - фестиваль-конкурс юних виконавців «Музичний листопад», який є єдиним у своєму роді проектом на південному сході України, де талановиті діти мають можливість вийти на новий рівень гри разом з оркестром.

З 2018 року філармонія проводить фестиваль музичного мистецтва «Mariupol Classik», в якому беруть участь музичні колективи філармонії та артисти з різних міст України. В різний час на сцені закладу виступили: Паоло Скібілія (Італія), Д.Морозов (м.Харків), солістка Міланської опери Ла Скала Марія Раткова, О.Ширяєва, «TenorsBel'Canto», В.Туліс(м.Київ), А.Чувпило(м.Київ), Р.Кушина (м.Моршин), Ю.Дякунчак(м.Дрогобич), Ю.Кот(м.Київ), В.Митряєв(м.Київ), О.Чундак(мУжгород), Наталія Толпиго(м.Київ), Тетяна Павличук-Тишкевич (Київ) Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди(г.Київ), Віртуози Kyiv Mozart Quartet, Ансамбль класичної музики « АМАДЕУС» (м.Дніпро), родина Шутко (м.Львів), Дніпровський Академічний Театр Опери та Балету (м.Дніпро), Симфонічий оркестр (м.Сєвєродонецьк), Солісти Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету Є.Лисицький і М.Семко, Т.Скрипніков і О.Білоусов (м. Дніпро) та інші.


Адреса:
 вул. Георгіївська, 3
E-mailConceptiotheatrum@gmail.com
Телефон: +380979818868
Часи роботи: вівторок, п'ятниця, субота, неділя з 16:00-21:00
Соціальні мережі: facebook.com/conceptiotheatreinstagram.com/conceptiotheatrum

Незалежний театр авторської п'єси «Концепція» народився 1 лютого 2019 року з ініціативи творчого тандему поетеси Марії Грецької та режисера Олексія Гнатюка. Сценічний простір театру відрізняється в звичному розумінні класичного театру своєю камерною моделлю. Подібні театри, популярні в Європі і в столичних містах, де глядачеві надається унікальна можливість стати учасником вистави. У нашому театрі 30 місць, глядачі проживають разом з акторами все, що відбувається на сцені, мимоволі стаючи учасниками спектаклів. У нас немає сцени на узвишші, сценічний простір є продовженням зорового залу, що дає можливість глядачам повністю занурюватися в атмосферу вистави. У складі трупи 17 осіб, серед них є досвідчені актори і ті, які займаються у студії при театрі. В об'єднання нашого театру входять режисери, організатори культурно-дозвіллєвої діяльності, поети, актори з багаторічним стажем. 

 Потрібно відзначити, що наш театр не має вікових обмежень, головний критерій потрапити в трупу - це талант і бажання працювати. 

При театрі функціонує студія, де можна навчитися нелегкому ремеслу актора і закріпити набуті навички на показах. Завдання студії - виховати актора, який досконало володіє своїм тілом, як образним інструментом, голосом та уявою. Для цього в процесі навчання акторській справі ми застосовуємо різні методики і акторські тренінги.

Зараз модно осучаснювати класику, прикладом чого служить відома формула «Шекспір у джинсах». Але ми вважаємо, що набагато цікавіше нова драматургія, нові думки, нове сприйняття реальності

Театр «Концепція» можна назвати «сучасним» перш за все в європейському розумінні - як театр сучасної драматургії. Під «сучасною» маються на увазі не тільки і не стільки п'єси з сучасного життя, а твори, що відображають подих часу, дух нашої епохи. Ще одна унікальність театру, що наші постановки авторські та ексклюзивні. Наша територія - це територія вільної творчості, ми шукаємо свого глядача і нам є, що йому сказати.


Адреса:
м. Маріуполь, вул. Харлампіївська 17/25
Телефон: 096 92 67 528
Електрона адреса:antontelbizov85@gmail.com
Соціальні мережі:https://www.facebook.com/groups/teatromaniya/?ref=share

Народний театр «Театроманія» було створено у січні 2011 року як театральний клуб молодим режисером та актором Антоном Тельбізовим. За 9 років існування колектив зумів здобути статус «народного», поставити більше 20 вистав для дітей та дорослих, підготувати до вступу не одне покоління юних акторів і акторок, взяти участь у численних фестивалях і конкурсах.

Наразі «Театроманія» - це сучасний молодий театр, що завжди шукає нові форми й засоби для діалогу з глядачами. Основний напрямок роботи - висвітлення проблем сучасності та розробка соціальних проектів. Колектив активно гастролює, охоче освоює нестандартні майданчики. В репертуарі є масштабні й камерні вистави, а також провокаційні перформанси.

Завдяки участі у програмі міні-грантів від Маріупольської міської ради, театр створив соціальну арт - виставку «Вибір за тобою», а також у цьому році отримав кошти на створення діджиталізірованої вистави «Тіні забутих предків», прем’єра відбудеться восени 2020 року.

Народний театр «Театроманія» вийшов за лаштунки Маріуполя і України, та створює колаборації з театрами та режисерами Німеччини.

«Театроманія» завжди прислуховується до серця та тонко відчуває кожного й кожну. Це дім, двері якого завжди відкриті, а господарі чуйні та щирі. Тут говорять про важливе крізь сміх і сльози, тут не приховують свій біль і поділяють радощі, тут чують і слухають.


Адреса:
вул. Харлампіївська,17/25 (ПК Молодіжний)
Час роботи: 10.00 до 18.00, крім понеділка
Телефон: 0984804595
Соціальні мережі: https://m.facebook.com/mariupolteatrkukol

Маріупольський театр ляльок єдиний в Донецькій області театр для дітей та дорослих. Його історія починається з групи лялькарів, які почали працювати для дітей ще в 90-і роки XX століття. Засновник театру Заслужений діяч естрадного мистецтва України Ірина Руденко. Офіційно театр ляльок, як комунальний заклад, був відкритий в 1997 році.

За час існування театру було поставлено понад 60 лялькових вистав. У репертуарі театру ляльок, є такі вистави: «Три веселих поросяти», «Дюймовочка», «Теремок», «Маленький принц», «Білосніжка і сім гномів», «Чукоккала», «Ай, да Мицик», «Лисиця і Ведмідь», «Цікава лисичка» і багато інших. Щорічно театр відвідує понад 12 тисяч дітей і дорослих.

При театрі ляльок у 2010 році створена Перша театральна школа-студія і Дитяча академія Театру і Кіно, в якій займається більше 80 дітей і підлітків від 3-х до 25 років. У школі викладають кваліфіковані педагоги такі дисципліни як акторська майстерність, сценічна мова та рух, вокал, хореографія та ін. При школі працює театр юного глядача «Персонажі». Творчий колектив театру завжди радий зустрічі з маленьким і дорослим глядачем.  


Адреса:
м. Маріуполь, пр.Металургів, 52, на базі Маріупольської камерної філармонії
E-mail: dramcom.mariupol@gmail.com
Телефон: 067 451 1579
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/dramkom/?eid=ARDjPDrJuyUmJ2pegusY2iRWX7GrC2utUEmPETGk7pqcTO45vSVqTjSoXpyPqdoRUxsqj9dvn2Q-CY0w

Колектив створений у 2019 році за підтримки маріупольської камерної філармонії.

Оснавная естетична спрямованість - класичний психологічний театр. Назва «ДрамКом» - абревіатура від слів «драма» і «комедія». Наше завдання - створення репертуарного театрального колективу, який буде пропонувати увазі маріупольського глядача якісні вистави, традиційної театральної школи.

Віковий спектр театральної артілі - від 20 до 69 років. Це дає можливість не обмежується себе у виборі п'єс. Серед учасників ДрамКома кілька людей з професійними акторськими дипломами, студенти акторського відділення і люди, які називають себе «любителі». Ми пишаємося тим, що в наших рядах дуже відомий журналіст, знаменитий на всю країну фотограф, директор кінофестивалю, людина, чия небезпечна служба в лавах МНС, дозволяє нам - городянам спокійно засинати. В цілому «ДрамКом» - це аматорський колектив, нас усіх об'єднує безмежна любов до театрального мистецтва і бажання подарувати нашому улюбленому місту ще одну можливість, побачити якісні вистави, не виїжджаючи за межі Маріуполя.

Ми весь час працюємо над собою, не дивлячись ні на які труднощі. Сподіваємося, найближчим часом, після закінчення карантину, ми представимо на суд глядачів ще 2 прем'єри.

Театр відкрився 27 жовтня 2019 року і показує вистави на площадці Маріупольського театру ляльок. Більшість акторів-з професійною освітою. Театр-член асоціації «Незалежний театр України». У репертуарі: «Голос тихої безодні» Неди Нежданої, «Селфі зі склерозом» Олександра Володарського, «Сватання in Gon4arivці» за Г.Ф.Квітка-Основ’яненком, «Твори Й.Бродського». Наразі готується до виходу «Палата №6» Антона Чехова. Театр сучасного спрямування тяжіє до постмодерну та так званого «мислячого» театру, шанує класику. Вистави граються українською та російською мовами.

Театр співпрацює з Першою Маріупольською театральною школою-студією, учні старших груп беруть участь у виставах. В рамках просвітницького проекту «мистецький хаб «ВО!»(видатні особистості) професійни актори разом із творчою молоддю читають та записують твори видатних письменників та поетів.

Цього року театр брав участь у  культурно-мистецькому театральному проекті "Theatre Day Fest" та всеукраїнському конкурсі «ГРА». В першому міжнародному театральному інтернет-конкурсі «Театр net» отримав Диплом лауреата Першого ступеня за виставу «Сватання in Gon4arivці».

Наш театр-родина. За своєю формою театр-частина громадської організації, всі творчі і технічні співробітники беруть участь в проектах на благодійній основі.

Перший недержавний театр Маріуполя  «Terra Incognita» (свій театр для Своїх)

Адреса: м.Маріуполь, вул. Харлампіївська, 17/25

Тел. 097004 2525 

пошта: direktorart5@gmail.com

Сторінка театру у ФБ  https://www.facebook.com/terrateatr/

Сторіка Інстаграм       teatrterra

Сторінка на сервісі Teatr.Love

 https://theatre.love/theatres/mar-upolskiy-teatr-terra-incognita/?fbclid=IwAR2JE1U0HuSeR_9S-R4me1clfJlcSawgpID8jF7LfFpHH_c5f70J5eR5jXA

 

 

Музеї

Адреса: вул. Георгіївська, 20.
Електронна адреса:muzmar95@ukr.net
Сайт: http://museum.marsovet.org.ua
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Телефон: +38 (0629) 33 33 38.

Маріупольський краєзнавчий музей – найстаріший у Донецькій області – володіє різноманітними колекціями з історії та природознавства краю. В експозиції, що розташована на двох поверхах старовинного будинку, демонструються найбільш цікаві та змістовні експонати. Де, як не у краєзнавчому музеї можна побачити рештки викопних тварин, дивовижну гігантську рибу, археологічні артефакти, приазовські старожитності та свідоцтва недавнього минулого?

У виставковому залі музею щомісячно влаштовуються тематичні виставки.

Адреса: вул. Георгіївська, 55.
Електронна адреса: muzmnb1989@gmail.com.
Сайт: http://museum.marsovet.org.ua
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Телефон: +38 (0629) 33 52 07.

Музей народного побуту був заснований у 1989 році. Це – своєрідний будинок етнографії, тому вивчає та представляє особливості життя різних народів: будову та оздоблення оселі, господарчий інвентар, колорит національного костюму, ремісницькі знаряддя тощо. Експозиції розповідають про побут та культуру представників основних національностей, які заселили територію Північного Приазов'я протягом XVIII-ХІХ століть.

Адреса: вул. Георгіївська, 58.
Електронна адреса: mariupol.hud@gmail.com
Сайт:http://museum.marsovet.org.ua
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Телефон: +38 (0629) 33 32 09.

Художній музей ім. А.І. Куїнджі було відкрито 29 жовтня 2010 року. Його постійна експозиція розповідає про дивовижний світ життя та творчості геніального майстра світла маріупольця Архипа Куїнджі. В музеї експонуються як оригінальні твори великого художника, так і копії його робіт.

У затишних залах музею відвідувачі також можуть ознайомитись з виставками живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва. Тематика виставок змінюється щомісячно.


Адреса:
87592, Донецька обл., м. Маріуполь, сел. Сартана, вул. Генерала Куркчі, 37а.

Музей історії та етнографії греків Приазов'я заснований в 1987 році як музей на громадських засадах, (засновник Папуш І.А.), а потім придбав статус народного музею. З 1997 року носить назву Музей історії та етнографії греків Приазов'я. Експозиція етнографічного музею розповідає про історію переселення греків-християн з Кримського ханства до Приазов'я у другій половині XVIII ст., Господарському освоєнні краю, про звичаї і звичаї греків Приазов'я. У музеї зберігаються експонати з усіх грецьких сіл Приазов'я. Серед відвідувачів музею були гості з Греції, Кіпру, Англії, Польщі.

Центр сучасного мистецтва

Адреса: 87500 м. Маріуполь, пр. Металургів,25
E-mail: centre_kuindzy@i.ua
Телефон: +38 (062) 933 22 26
Сайт: https://kuinji.com

Міський центр сучасного мистецтва і культури ім.Куінджі заснований у 2004 році та об'єднує в собі виставковий зал і музей медальєрного мистецтва. Експозиція представлена ​​творами різноманітних стильових напрямків живопису і графіки, декоративно-прикладного мистецтва і скульптури, таких як безпредметність і неокласика, монументалізм і камерна лірика, соцреалізм і поставангардний живопис. Інформаційні зони, фото, відео та текстові матеріали дозволяють отримати відвідувачам повне уявлення про сучасне мистецтво України 20-21 століття.

Місія Центру сучасного мистецтва і культури ім.Куінджі - знаходити, вивчати, колекціонувати і популяризувати творчість талановитих художників сучасної України.

Історія формування фондів Центру сучасного мистецтва починається зі зборів скульптури малих форм Заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина Маріуполя Єфіма Вікторовича Харабет (1929-2004г.г.), на честь якого був названий Музей медальєрного мистецтва, автора символіки міста Маріуполя (герб, прапор, церемоніальний знак міського голови). Експозицію нового музею склали близько 700 експонатів: медалей, плакет, жетонів, медальйонів, емблем, барельєфів і скульптур малих форм. Експонати музею виконані в різних металах, сплавах, порцеляні, глині, гіпсі, теракоті тощо. Колекція фондів Центру сучасного мистецтва і культури ім.Куінджі поповнюється протягом 15 років творами художників України та Маріуполя, чиї роботи зберігаються в Національних художніх музеях України, в зібраннях Європи, Америки тощо.

До найбільш яскравих експонатів Центру можна Віднести розробки Єфіма Харабета - державних Нагород України - «Почесної Відзнаки Президента», ордена и Медалі Богдана Хмельницького, Медалі «Захиснику Вітчизни»; картину Олександра Клименка «Володимирський ікона Божої матері» (2014 року, кришка з під снарядів, темпера , сусальне золото, 53,5х30), картину Емми Андрієвської «Над хмарами - як вшанування Леонардо да Вінчі». Щороку проводяться понад 70 експозиційних та освітніх проекти, а Фонди Центру Куїнджі налічують вже більш ніж 2200 експонатів.

Навчальні заклади культури


Адреса:
87517, м. Маріуполь, вул.Чорноморська, 27 та Новоросійська, 2
E-mail: mrplmusicschool1@gmail.com
Телефон: +38 (062) 937 10 15
Сайт: https://mrplmusicschool1.wixsite.com/musicschool1/novini-1 
Реєстрація на блокчейн: https://gurtok.bloqly.com/#/

В КЗ «Маріупольська музична школа № 1» дітей навчають грати на різних інструментах, співати, малювати і танцювати. За 45 років 1700 учнів отримали музичну освіту. Хтось став професійним музикантом, хтось залишився любителем, але все приводять своїх дітей вчитися в рідну школу. Удосконалюються методи роботи, зростає майстерність, учні підкорюють своїм талантом міста України і Європи, беручи участь в конкурсах. КУ «Маріупольська музична школа № 1» - другий дім, можливість займатися творчістю, розвивати свій талант і головне бути щасливим.


Адреса
: 87513, м. Маріуполь, вул. 26 квартал, б. 2
E-mail: mzsch@ukr.net
Телефон: +38 (006) 293 83 14
Сайт: https://mzsch2.com

Школа була відкрита в 1962 році. Зараз 35 викладачів навчають 301 учня. З 2019 навчального року діти навчаються за новими освітніми програмами, в школі відкрита група раннього розвитку для дітей 4-5 річного віку. Наші учні постійні переможці Міжнародних і Всеукраїнських, обласних конкурсів. Викладачі та учні проводять лекції-концерти для мешканців Кальміуського району.

Як зареєструвати свою дитину у музичну школу?

1. Один із батьків (законний представник) реєструється на порталі  https://gurtok.bloqly.com;

2. Вносить дані дитини, обирає бажану школу та гурток;

3. Учні мають змогу навчатися за фахом: фортепіано; гітара; акордеон; баян; домра;скрипка;віолончель; саксофон; флейта;блок-флейта;кларнет; труба; сольний спів.

4. Після заповнення заявки на цьому сайті за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі. Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови вдалого прослуховування (прослуховування дітей в цьому навчальному році буде проводитися з 20 серпня 2020р.) та надання повного пакету документів (вказаний нижче).

     ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ

1. Заява за формою (надається)               

2. Свідоцтво про народження дитини (2 копія)                                                                                           

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о.    

Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

Адреса: 87502, м. Маріуполь, вул. Менделєєва,13 а
E-mail: muzshkola-3@ukr.net
Телефон:+38 (062) 922 24 15
Сайт: https://muzshkola-3.com

Музична школа №3 заснована у 1965 році. На даний момент наша школа є однією з найпотужніших в області по обсягу викладачів та здобувачів мистецької освіти. В 2020 році ми святкуємо свій 55 - річний ювілей. Це заклад з дивовижними традиціями та неперевершеною історією, у якому працюють високопрофесійні фахівці - майстри свого діла, дуже закохані у мистецтво, у справу виховання дітей естетично розвиненими особистостями та шляхетними людьми.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ

Вік дитини не менше 6 років.

Після заповнення заявки на сайті  https://gurtok.bloqly.com за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі. Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови надання повного пакету документів (вказаний нижче «перелік документів») та вдалого прослуховування.

Учні мають змогу навчатися за фахом:

- фортепіано;

- синтезатор;

- гітара;

- акордеон;

- баян;

- домра;

- скрипка;

- віолончель;

- саксофон;

- флейта;

- блок-флейта (сопілка);

- кларнет;

- труба;

- ударні інструменти;

- сольний спів;

- образотворче мистецтво.

УВАГА !!!

Прослуховування дітей в цьому навчальному році

буде проводитися з 20 серпня 2020р.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ

1. Заява за формою (надається)

2. Свідоцтво про народження дитини (1копія)

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о.

Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

ПІЛЬГИ

1 - діти з малозабезпечених сімей,

2 - діти з багатодітних сімей,           

3 - діти-інваліди, яким не протипоказане навчання,                  

4 - діти-сироти,                                                               

5 - діти, позбавлені батьківського піклування,                                                      

6 - діти, батьки яких загинули (померли)  під час проходження військової служби                                      

7 - діти ветеранів війни та учасників бойових дій,                                                       

8 - діти, які втратили одного з батьків.

Враховуйте, що законодавством відведено не більше 25 відсотків пільгових місць в черзі.

ПЕРЕЛІК  ДОКУМЕНТІВ  ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГИ

КОПІЇ  ДОКУМЕНТІВ  ПОДАЮТЬСЯ  В  ДВОХ  ЕКЗЕМПЛЯРАХ

Діти сироти – пільга 100%

- Копії документів про опікунство

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Багатодітна сім'я – пільга 100%

- Копія довідки про склад сім'ї, з вказівкою дати народження дітей

- Копія посвідчення багатодітної сім'ї

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Малозабезпечена сім'я – пільга 100%

- Копія довідки про отримання соціальної  допомоги

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Діти-інваліди – пільга 100%

- Копія свідоцтва про інвалідність (термін дії)

- Копія свідоцтва про народження

- Заява на пільгу

Діти учасників бойових дій – пільга 50%

- Копія свідоцтва про народження

- Копія посвідчення УБД (одного з батьків)

- Заява на пільгу

Діти, що втратили одного з батьків - 50%

- Копія свідоцтва про шлюб

- Копія свідоцтво про народження

- Копія свідоцтво про смерть годувальника

- Копія свідоцтва про народження

- Довідка про склад сім'ї

- Заява на пільгу

КОПІЇ  ДОКУМЕНТІВ  ПОДАЮТЬСЯ  У  ДВОХ  ЕКЗЕМПЛЯРАХ , заява у довільній формі  пишеться також у двох екземплярах. 

Враховуйте строк дії  довідок, усі довідки мають бути чинними на час подання .

Пільга починає діяти з того місяця, у якому подані всі необхідні документи  за умови подання їх до 10 числа поточного місяця. Якщо, документи подані пізніше пільга буде нараховуватися з наступного місяця.


Адреса:
87592 м. Маріуполь, сел. Сартана, вул. Лафазана, 30
E-mail: muzshcola4@ukr.net
Телефон: +38 (062) 954 02 61
Сайт: www.msh.com

Музична школа №4 розташована у с.Сартана. В школі навчаються 272 учня, працюють 37 професійних викладачів. В школі розвиваються 3 напрямки - музичне, художнє та естетичне. Наші учні вчаться грати на музичних інструментах, співати, малювати, приймають участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, вивчають українську та грецьку культуру.  В закладі створені всі умови для навчання - чистота, уют, тепло та приємна  атмосфера. 2020 рік особливий для школи - один стипендіат Маріупольської міської ради, два стипендіата Сартанської селищної ради.

Школа розвивається у 3 напрямках: музичному, художньому та загально-естетичному. П’ятнадцять спеціалізацій: фортепіано, скрипка, віолончель, блок-флейта, саксофон, труба, кларнет, ударні інструменти, гітара, баян, акордеон, вокальний спів, хоровий спів, бузукі, образотворче мистецтво.    Для самих маленьких – є  групи «естетичного класу» ваші діти навчяться спілкуватися в колективі, гарно співати, зможуть проявити свою фантазію на уроках з образотворчого і театрального мистецтва. В художньому класі діти навчяться не тільки гарно малювати, а ще пізнають різноманітні техніки декоративно-прикладного мистецтва.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ:

1. Заява за формою (надається)

2. Свідоцтво про народження дитини (1копія)

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о. Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ - Для подання заявки на вступ до закладу, батьки повинні зареєструватися на сайті https://gurtok.bloqly.com  Після заповнення заявки на цьому сайті, за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі №4. Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови надання повного пакету документів (вказаний вишче «перелік документів») та вдалого прослуховування.

Прослуховування дітей в цьому навчальному році буде проводитися з 20 серпня 2020 року.

Ви можете користуватися державними пільгами:

1 - діти з малозабезпечених сімей - 100%

2 - діти з багатодітних сімей - 100%

3 - діти-інваліди, яким не протипоказане навчання - 100%

4 - діти-сироти - 100%

5 - діти, позбавлені батьківського піклування - 100%

6 - діти, батьки яких загинули (померли) під час військової служби - 50%

7 - діти ветеранів війни та учасників бойових дій - 50%

8 - діти, які втратили одного з батьків - 50%

Пільга починає діяти з того місяця, у якому подані всі необхідні документи  за умови подання їх до 10 числа поточного місяця. Якщо, документи подані пізніше пільга буде нараховуватися з наступного місяця.

!!! Враховуйте, що законодавством відведено не більше 25 відсотків пільгових місць в черзі.

Структура навчання з 6-7 років:

1 рівень - Елементарний - 4 роки навчання, по закінченню видається свідотство.

2 рівень - Базовий (середній) - 5 років навчання, по закінченню видається свідотство.

3 рівень - Поглиблений ( професійно-орієнтований) - 2 роки навчання, для підготовки до ВНЗів.

Структура навчання з 8-9 років:

1 рівень - Елементарний - 3 роки навчання, по закінченню видається свідотство.

2 рівень - Базовий (середній) - 4 років навчання, по закінченню видається свідотство.

3 рівень - Поглиблений ( професійно-орієнтований) - 1-2 роки навчання, для підготовки до ВНЗів.


Адреса:
87547, м. Маріуполь, вул. Троїцька, 1
E-mail: muzshkola5@ukr.net
Телефон: +38 (067) 913 75 85
Сайт: http://music-school5.com

Музична школа №5 була відкрита 1 січня 1974 року. У школі тоді навчалося 100 дітей.

У 1982 році школа отримала цікаву в архітектурному плані будівлю колишнього аеропорту в місті Маріуполі. Контингент учнів виріс до 251 та зберігається на цьому рівні до сьогоднішнього дня.

Одним з основних завдань школи – є підвищення зацікавленості дітей у музичному навчанні:

 • проведення тематичних концертів;
 • підготовка лекцій – концертів та їх проведення самими учнями.
 • відвідування концертів Камерної філармонії.
 • участь учнів у змішаних ансамблях. Створення шумових ансамблів;
 • створення учнями музичних творів, малюнків до музичних творів  на заняттях з сольфеджіо та музичної літератури;
 • використання нетрадиційної методичної літератури,рекомендацій,  збірників на уроках індивідуальних і групових занять;
 • підвищення мотивації навчання з використанням мультимедійних та інформаційних технологій (традиційне навчання плюс сучасний творчий  інструментарій). Наприклад, використання циклу передач «Класична музика у  мультфільмах».

В музичній школі №5 працюють 33 висококваліфікованих викладача, які навчають дітей на таких музичних відділах:

 • Фортепіанному
 • Народних інструментів
 • Оркестровому
 • Вокальному
 • Теоретичному

В 2018-2019 навчальному році було відкрито новий відділ "Група раннього розвитку" для дітей від 4-х років.

З 2019 року музична школа працює за новими освітніми програмами,

З 1 вересня 2019 школа надає додаткові освітні послуги за такими спеціальностями:

1. Фортепіано (4 уроки в місяць, 1 урок на тиждень).

2. Гітара (4 уроки в місяць, 1 урок на тиждень).

3. Вокал (4 уроки в місяць, 1 урок на тиждень).

4. Вокальний ансамбль (8 уроків в місяць, 2 уроки на тиждень).

5. Група раннього розвитку для дітей 4-5 років (12 уроків в місяць, 3 уроки на тиждень).

У школі діють учнівські ансамблі та ансамблі викладачів - постійні учасники концертів:

 • Ансамбль гітаристів "Moderato";
 • Ансамблі скрипалів "Концертіно";
 • Ансамблі віолончелістів "Сонечко";
 • Ансамбль баяністів;
 • Естрадний ансамбль "Muz 5";
 • Хорові колективи молодших і старших класів "Камертон";
 • Фольклорний ансамбль;
 • Естрадний ансамбль молодших класів «Янголята»;
 • Вокальний ансамбль старших класів «Фантазери«;
 • Вокальний ансамбль «Червона рута»;
 • Вокальний ансамбль викладачів «Співучість».

Робота школи спрямована на збільшення кількості та різноманітності ансамлевого музикування, а також на участь у заходах районного та міського рівня.

За ітогами 2019 навчального року стипендіатом міського голови став Челборах Олександр, учень викладача Сараваса А.В. з класу гітари.

Нагородженині преміями міського голови у 2019 році викладачі школи: Яковлева Т.О. (клас фортепіано) та Саравас А.В. (клас гітари).

Також у 2020 навчальному році учні нашої школи, незважаючи на карантин, стали переможцями багатьох Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, які були проведені онлайн.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ СВОЮ ДИТИНУ ДО МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ?

Декілька простих кроків:

 1. Один із батьків (законний представник) реєструється на порталі «електронних черг» gurtok.bloqly.com.
 2. Вносить дані дитини (ПІБ, дата народження, місце проживання тощо).
 3. Обирає бажану школу та інструмент (наприклад «Маріупольська музична школа №5»  → «Фортепіано», «Гітара», «Флейта», «Скрипка», «Баян (акордеон), «Сольний спів», «Хоровий спів», «Віолончель», «Група раннього розвитку» ).
 4. Після заповнення заявки на цьому сайті за Вашою дитиною гарантовано буде закріплене місце у черзі на навчання у музичній школі. Ви можете перевіряти статус Вашої заявки. Вона набуде статусу «Рекомендовано до зарахування» тільки за умови вдалого прослуховування, яке відбудеться з 20 серпня 2020 р., та надання повного пакету документів.

Перелік документів для вступу:

 1. Заява за формою (надається у школі);
 2. Свідоцтво про народження дитини (2 копії);
 3. ІНН (2 копії);
 4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою медичної документації №086-1/0.

Під час подання копії необхідно пред’явити оригінал відповідного документа.


Адреса:
87515, м. Маріуполь,вул. Куїнджі, 82
E-mail: imkuinji@gmail.com
Телефон: +38 (062) 933 43 71
Сайт: https://kuinji.com

Маріупольська художня школа ім. А.І. Куїнджі забезпечує отримання якісної початкової мистецької профільної освіти. Надає можливість вступу до вищих мистецьких закладів. Викладаємо предмети зберігаючи національні українські традиції, ткацтво, петриківський розпис, витинанки. Професійні викладачі навчають скульптурі, комп'ютерної графіки, рисунку, живопису, композиції, історії мистецтв, основи дизайну. При школі є студія для дорослих, майстер класи різних напрямків мистецтв.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ СВОЮ ДИТИНУ ДО ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ? 

Зарееструватись на сайті: https://gurtok.bloqly.com/#/ знайти Маріупольска художня школа ім А.І. Куїнджі, подати заявку, додати скани документів: свідоцтво про народження, ІНН, довідка від лікаря, документи підтверджуючі льготу. Перевірити отримання заявки та розгляду школою.

Вступні іспити з 03.08.20-25.08.20. Принести з собою фарби гуаш, або акварель,ємність для води,пензлі, папір формату А3, олівець, гумка, кнопки. Завдання: намалювати з натури, натюрморт в кольорі (наприклад: кувшин з яблуком на столі) за дві години часу.  Мати при собі такі документи: оригінали та ксерокопії документів: свідоцтво про народження, ІНН дитини, довідка від лікаря, документи підтверджуючі льготу.


Адреса:
вул. Гранітна,116
Телефон: +38 (062) 952 03 13
Сайт: http://msm-school.com.ua

«Творче дитинство – успішне майбутнє!» - за цим гаслом по над 20 років працює колектив митців КЗ «Маріупольська спеціалізована музична школа Маріупольської міської ради».  Понад  250 учнів  з самого малку, кожен рік приходять до нашого закладу  щоб знайти свій шлях до творчості, розкрити свій талант, навчитися творити своїми руками, оцінювати те, що вони створили, та виносити це на оцінювання всьому світу. За 20 років існування (заклад відкрито  рішенням Маріупольської ради 23.03.1998р)  школа виховала більше 450 лауреатів найбільш престижних конкурсів України та світу, серед яких всеукраїнський конкурс-фестиваль «Нейгаузовські музичні зустрічі», міжнародний конкурс пам'яті Володимира Горовіця, міжнародний конкурс «Синій птах» у різних номінаціях, Міжнародний юнацький конкурс імені В. Віардо  міжнародний конкурс виконавців на дерев'яних духових інструментах імені Дмитра Біди, міжнародний конкурс імені Фредеріка Шопена (м. Нарва, Естонія). На музичному, хореографічному та образотворчому відділах естетичний та духовний розвиток дитини надає вірні орієнтири , розвиває почуття прекрасного, відчиняє світ з найкращої сторони та надає шлях до творчості, допомагає розкрити всі таланти людини.

Вимоги до вступу у 2020-2021 навчальному році.

Зарахування до Школи ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ!

Час та тривалість уроків за розкладом - 2-3 дні на тиждень.

Навчання в закладі у будні дні: у другій половині дня та у суботу в залежності від розкладу.

Освітня програма передбачає вивчення комплексу дисциплін в залежності від обраної спеціальності.

По закінченню навчання за освітньою програмою видається СВІДОЦТВО ПРО ПОЧАТКОВУ МИСТЕЦЬКУ ОСВІТУ державного зразку.

Структура навчання - (вступ до Школи  з 6-7 років):

1. рівень - Елементарний - 4 роки навчання, по закінченню видається свідоцтво.

2. рівень - Базовий (середній: загально мистецьке спрямування, професійне спрямування) - 5 років навчання, по закінченню видається

  свідоцтво.

3. рівень - Поглиблений ( професійне спрямування) - 2 роки навчання, для підготовки до ВНЗ.

Структура навчання (вступ до Школи  з 9 до 12 років):

1. рівень - Елементарний - 3 роки навчання, по закінченню видається свідоцтво.

2. рівень - Базовий (середній: загально мистецьке спрямування, професійне спрямування) - 4 років навчання, по закінченню видається

  свідоцтво.

3. рівень - Поглиблений ( професійне спрямування) -  1 рок навчання, для підготовки до ВНЗ.

Питання щодо спеціальностей, термінів навчання за телефоном +380 97 583 0458 (Ткачова Алла Олександрівна заступний директора по навчально – виховної роботи).

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВСТУПУ:

1. Заява за формою (надається)

2. Свідоцтво про народження дитини (1копія)

3. ІНН (2 копії)

4. Медична довідка (оригінал або копія) за формою первинної облікової документації № 086-1/о.

Під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ - Після заповнення заявки на цьому сайті, за Вашою дитиною буде закріплене місце у черзі на навчання у КЗ «Маріупольська спеціалізована музична школа». Ваша заявка набуде статусу "Рекомендовано до зарахування" тільки за умови надання повного пакету документів (вказаний висче «перелік документів») та вдалого прослуховування.

Прослуховування дітей в цьому навчальному році буде проводитися з 20 серпня 2020 року до 10 жовтня 2020 року.

Пільгами у закладі користуються:

1. - діти з малозабезпечених сімей - 100%

2. - діти з багатодітних сімей - 100%

3. - діти-інваліди, яким не протипоказане навчання - 100%

4. - діти-сироти - 100%

5. - діти, позбавлені батьківського піклування - 100%

Пільга починає діяти з того місяця, у якому подані всі необхідні документи  за умови подання їх до 5 числа поточного місяця.

Якщо, документи подані пізніше пільга буде нараховуватися з наступного місяця.

!!! Враховуйте, що законодавством відведено не більше 25 відсотків пільгових місць в черзі.

https://gurtok.bloqly.com/?fbclid=IwAR0VgBSZSWTJ28-Kr4fQbqRsPXaXRwZsGSBOul_LahJ8udZBQ4O_3PR7hEQ#/locations/467


Адреса: 
87515, м. Маріуполь, пр. Миру, 48
E-mail: shkolais@ukr.net
Телефон: +38 (062) 933 30 34
Сайт: http://artschool.com

Маріупольська школа мистецтв – заклад початкової мистецької освіти, що надає освітні послуги за напрямками музичного, хореографічного, образотворчого та театрального мистецтва. Освітні програми, за якими здійснюється навчання дозволяють забезпечити індивідуальний підхід до кожного учня, забезпечують як загально-мистецьке, так і початкове професійне спрямування. Мистецька освіта реалізується за широким спектром мистецьких напрямків, навчальний план передбачає вивчення комплексу необхідних дисциплін для набуття компетентностей з мистецтва початкового рівня.

Досвідчений колектив розвиває творчий потенціал дитини, індивідуальні мистецькі здібності, мислення та комунікативні навички дитини. За час навчання учні стають учасниками багатьох мистецьких проектів, концертів, вистав та виставок.

ПРАВИЛА ВСТУПУ:

Право вступу до закладу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах віком від 4 до 12 років (в залежності від обраної спеціалізації).

З 2020 року порядок вступу до закладу передбачає обов’язкову реєстрацію на gurtok.bloqly.com. Обирайте заклад КЗ «Маріупольська школа мистецтв Маріупольської міської ради» (https://gurtok.bloqly.com/#/locations/460).

Заклад пропонує навчання за наступними освітніми програмами:

 1. Музичне мистецтво - Інструментальні класи (фортепіано, скрипка, віолончель, флейта, гобой, кларнет, саксофон, труба, тромбон, ударні інструменти, електрогітара, бас-гітара, класична гітара, домра, цимбали, баян, акордеон) - 6-12 років (бюджет).
 2. Музичне мистецтво - Сольний спів - 6-12 років (бюджет).
 3. Образотворче мистецтво - 6-12 років (бюджет).
 4. Хореографічне мистецтво (класичний, народний, сучасний танець) - 5-12 років (бюджет).
 5. Підготовче відділення - ранній мистецький розвиток 4-6 років (контракт).
 6. Театральне мистецтво - 6-12 років (контракт).

Навчання на бюджетному місці передбачає батьківську плату у розмірі 250-400 грн на місяць в залежності від обраної спеціальності.

Реєструйте свою дитину в обраний клас (гурток) та слідкуйте за чергою.

З 20 по 30 серпня 2020 року Вас буде запрошено взяти участь у вступних випробуваннях. За рішенням вступної комісії Ваша дитина може бути рекомендована або не рекомендована до зарахування на бюджетні місця. У разі відмови у вступі на бюджетне місце Вам буде запропоновано пройти підготовку до вступу наступного року у підготовчій групі за контрактом.

Чекаємо на Ваші таланти!

Вищі навчальні заклади культури


Адреса:
м. Маріуполь, 87515, пр. Миру, 5/62,
Е-mail: muzuch@meta.ua
Сайт: http://muzmar.com.ua/
Телефон: (0629)33-24-43,(0629)47-05-21
Графік роботи: 8:00-18:00. Вихідний – субота, неділя.
Тривалість навчального процесу: 8:00-18:00 вихідний – неділя.

Маріупольський коледж мистецтв засновано у 1966 році. Це єдиний в Донецькій області ВНЗ який надає послуги мистецької освіти за двома спеціальностями: 025 «Музичне мистецтво», 026 «Сценічне мистецтво». За роки своєї діяльності коледж підготував більше двох тисяч фахівців: викладачів музичних шкіл, концертмейстерів, артистів ансамблів, артистів оркестрів, диригентів оркестрів, диригентів хорів, акторів.

За останні 5 років студенти коледжу стали лауреатами більш ніж 300 конкурсів та фестивалів; 53 студента отримали дипломи з відзнакою і продовжують навчання у самих престижних ВНЗ м. Києва, м. Львова, м. Одеси, в Польщі, Німеччині.

Творчі колективи коледжу виступали на відомих сценах України: Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» (м. Київ), Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського (м. Київ), Софійська площа (м. Київ).

Студенти та викладачі Маріупольського коледжу мистецтв були обличчям України в Греції, Словаччині, Чорногорії, Польщі, Франції, Італії, ОАЕ.

Коледж очолює Валентина Дмитрівна Андронова - Заслужений працівник культури України. 

Маріупольська філія НАОМА

Адреса: 87555, м.Маріуполь, вул.Георгіївська, 69 (вхід з вул.Архітектора Нільсена, 33)

Е-mail: mrpl.naoma@ukr.net

Посилання на сайт:http://naoma.edu.ua/ua/academy/marupolska_flya/, https://www.facebook.com/naomamariupol

Телефон: 0629 484 032

Графік роботи: понеділок-п’ятниця: з 9:00 до 18:00

Примітки: Маріупольська філія НАОМА – відокремлений структурний підрозділ Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, створений з метою надання якісної художньої освіти талановитій молоді південно-східного регіону України. Філія має ліцензію на впровадження освітньої діяльності за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» за двома освітніми програмами: «Станковий і монументальний живопис», «Графіка вільна, оформлення та ілюстрація книги» за освітнім ступенем «Бакалавр». Форма навчання – денна. Ліцензований обсяг ‑ 30 осіб на рік. На базі філії діють освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», що дозволяє вступникам з непідконтрольних територій та лінії розмежування Донецької та Луганської областей, а також з тимчасово окупованих територій Криму вступати до ЗВО за спрощеною процедурою.

Маріупольська філія НАОМА є важливим культурно-мистецьким центром Маріуполя. Тут відбуваються засідання круглих столів з культурологічної та мистецтвознавчої проблематики, працює гурток з мистецтвознавства для юних дослідників-членів Малої Академії наук України, проводяться фестивалі («Вікно у дивосвіт») та конкурси («Крок до Олімпу») художньо-естетичного спрямування.

В межах реалізації Концепції ЮНЕСКО «освіта протягом життя» Маріупольська філія НАОМА с 2019 року пропонує мешканцям Маріуполя участь в освітньо-мистецькому проекті «ART для всіх» для підвищення професійного рівня та вдосконалення майстерності в галузі образотворчого мистецтва.

 

Пандус: планується.

Палаци культури


Адреса:
87516, м.Маріуполь, вул. Азовстальська 13
E-mailkugdk2017@gmail.com
Телефон: +38 (062) 922 12 54
Facebook: www.facebook.com/groups/GDK
Сайт: http://www.kugdk.com.ua/

Міський Палац культури - одне з найстаріших закладів культури в місті і єдине в Лівобережному районі. Історія Палацу цікава і багата подіями. З 1952 року він був осередком культури будівельників, а з 1996 року став Міським Палацом культури. За роки існування, Палац став не просто серцем культури Лівобережного району, а й центром розвитку творчості з міжнародним ім'ям.

Наші колективи і керівники впевнено і переможно прославляють Маріуполь на Міжнародних платформах. Наша команда - це кращі з найкращих, одна сім'я. Керівники колективів - креативні, сучасні й активні. Проводять флеш-моби, постійно вдосконалюють свою майстерність, беруть участь в майстер-класах, а також щорічно проводять «День відкритих дверей» - презентацію своїх колективів для жителів міста, що значно сприяє бажанню населення приєднатися до творчого процесу.

В даний час у Палаці працюють 30 колективів художньої самодіяльності та клубів за інтересами, в яких щорічно займається близько 800 дітей і дорослих. В цьому числі 5 колективів художньої самодіяльності мають звання «народний», 7 «зразковий». Всі вони - постійні учасники міських і районних заходів, збірних концертів, присвячених професійним, державним і міським святам. А так же Палац активно співпрацює з іншими культурними центрами та закладами Маріуполя.

Протягом декількох років, для жителів Лівобережжя проводиться цикл «Всією сім'єю - до Палацу» - заходи розважального, інтелектуального та інформаційного характеру по культурному розвитку і просуванню сімейних цінностей, де вся сім'я може провести дозвілля разом.
У 2017 році до нас приєднався Приморський СКБ, де ми активно виступаємо з культурно-розважальними та просвітницькими програмами. Творчі колективи обслуговують 14 КСН, сцену Міського саду, Театральний сквер, парк «Веселка». Більше 5 років нас пов'язує тісна дружба з профспілковим комітетом комбінату «Азовсталь». Для працівників та їх дітей ми організовуємо і проводимо святкові шоу-програми до Нового Року та інших свят.
З 2018 року активно співпрацюємо з ЦПСС, проводимо заходи для представників центру на наших майданчиках, а так само співпрацюємо з УРК, бібліотеками району, Лівобережної районною адміністрацією, ГЦФРН «Спорт для всіх».
У 2019-му році Палац був удостоєний права представляти місто Маріуполь на святкуванні Дня Європи в місті Бахмут, де нам випала честь представляти Бельгію. Так само активно ведеться робота з людьми старшого покоління: танцювальні вечори «В колі друзів», розважальні програми. У конкурсі «Модники і Модниці» для цієї категорії населення, наші колективи, співробітники надавали активну методичну та практичну допомогу учасникам. Інклюзивний фестиваль «Разом - ми єдині» було організовано та проведено у співпраці з іншими Палацами нашого міста.

2020 рік став цікавим для Палацу, адже ми невпинно винаходили нові способи комунікації з жителями міста і не переставали працювати ні на секунду. Навіть дистанційно, наші колективи прославляли місто і перемагали на Міжнародних фестивалях і конкурсах.

Зараз Палац готується до урочистого відкриття після ремонту, у вересні. Всю актуальну інформацію можна отримати на нашому сайті: http://www.kugdk.com.ua/, в розділах: головна сторінка, про палац, афіша, колективи, заходи, наша команда, новини, документація та звіти, контакти. Також з цього року є можливість отримати інформацію про умови та вимоги  зарахування до гуртків, через електронну систему Blockchein, де також можна залишити свою заявку та данні для проведення конкурсу: https://gurtok.bloqly.com/#/admin/locations/459.


Адреса:
87524 пр. Металургів, 150
E-mail: dk.metallurg150@gmail.com
Телефон: +38 (062) 947 31 74
Сайт: http://ukrdim.com.
Соціальні мережі: www.facebook.com/ukrayinskiydim

Дата народження Міського палацу культури «Український дім» (до цього Палац металургів маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча) - липень 1982 року. З січня 2017 Палац металургів став підрозділом департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради. А з січня 2018 року, згідно з рішенням Маріупольської міської ради, на його базі створено Комунальну установу «Міський палац культури «Український дім».

Понад 350 заходів різного рівня щорічно проводиться творчим колективом ПК. З 2017 року Палац культури «Український дім» став засновником і організатором щорічного відкритого фестивалю національної культури «Ukraine ornament - Українські візерунки». А з 2019 року - фестивалю соціальних відеороликів «Нам тут жити». Кількість відвідувачів Палаца культури в рік становить близько 140 000 чоловік.

У Палаці культури «Український дім» працює тринадцять колективів художньої самодіяльності (в яких займається понад 800 осіб). Одинадцять з них зі званням «Зразковий» і «Народний». Творчі колективи Палацу відомі як в рідному місті, так і далеко за його межами. Вони багато разів ставали переможцями Міських, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Так само в «Українському домі» працює 13 клубних об'єднань. Загальна чисельність учасників всіх творчих колективів до 2000 чоловік.

У Палаці культури є спортивний зал. Протягом тижня відвідуваність спортзалу становить понад 800 осіб.

Концертний зал МПК «Український дім» використовується для проведення концертів професійних артистів-вокалістів, симфонічних оркестрів, театральних труп. Кількість глядачів на цих концертах в рік близько 35 000 чоловік.

У 2020 році в Міському палаці культури «Український дім» запланована реконструкція, в ході якої, передбачена модернізація сцени, заміна звукового обладнання і світлових приладів. Це дозволить Палацу відповідати світовим стандартам, проводити заходи на високому професійному рівні, стати одним з найпривабливіших Палаців України, в технічному оснащенні для проведення професійних концертів і заходів Всеукраїнського та Міжнародного рівня.

Набір учасників колективів МПК «Український дім» сезону 2020-2021 оголошено за такими напрямками:

 • народна хореографія,
 • сучасна хореографія,
 • класична хореографія,
 • циркове мистецтво,
 • естрадний вокал,
 • театральне мистецтво.

Згідно рішення Маріупольської міської ради, виховання у підготовчих групах колективів міських палаців культури м. Маріуполя проводиться на платній основі.

Народна хореографія:

 • Студія «Вєснушкі» Зразкового ансамблю танцю «Веснянка», хлопчики віком від 4 до 10 років, дівчатка від 4 до 6 років, (набір до 40 осіб). Керівник колективу Міщенко Інна Олександрівна (т. 068 438 59 79)

Сучасна хореографія:

 • Зразковий ансамбль естрадного танцю «Строката компанія»,  хлопчики  та дівчатка віком від 5 до 11 років (набір до 50 осіб); Керівник колективу Ліхуша Наталя Володимирівна (т. 067 986 70 68)

Класична хореографія:

 • Підготовча група Народної студії класичної хореографії (балет), дівчатка віком від 3,5 до 6 років (набір до 20 осіб). Керівник колективу Калініна Ганна Віталіївна (т. 097 238 83 87), Горбачьова Оксана Ігорівна (т.068 779 71 97).

Циркове мистецтво:

 • Студія Народного естрадно-циркового колективу «Арго»:
 • молодша група:  хлопчики  та дівчатка віком від 5 до 6 років (набір до 30 осіб);
 • середня група: хлопчики  та дівчатка віком від 7 до 12 років (набір до 50 осіб).

Керівник колективу Гур’єва Оксана Павлівна (т.067 759 00 54).

Естрадний вокал:

 • Вокально-хореографічна студія «Крапельки» хлопчики  та дівчатка віком від 5 до 7 років (набір до 60 осіб);
 • Зразковий театр пісні «Радість» дівчата та хлопці віком від 8 до 15 років, (набір до 100 осіб).

Керівник колективу Баранова Ірина Валеріївна (т.097 197 70 64).

Театральне мистецтво:

 • Зразковий молодіжний театр «Варіант», дівчата та хлопці віком від 7 до 14 років, (набір до 15 осіб);
 • Студія естрадних мініатюр «Маракуйя», дівчата та хлопці віком від 7 до 14 років, (набір до 15 осіб).

Керівник колективу Романюк Олександр Геннадійович (т. 097 918 43 09).

ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО КОЛЕКТИВІВ ПРОВОДИТЬСЯ НА ОСНОВІ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ.

Конкурсний відбір до колективів буде проходити з 20.08 по 06.09.2020, про конкретні дати відборів буде повідомлено додатково.

ДОПУЩЕННЯ ДІТЕЙ ДО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ МОЖЛИВО ЛИШЕ ПІСЛЯ ЗАПОВНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ ЗАЯВКИ В СИСТЕМІ Blockchain https://gurtok.bloqly.com/#/

Для зарахування дитини, необхідно надати наступні документи:

1. Свідоцтво про народження дитини або паспорт(оригінал та копія);

2. Ідентифікаційний податковий номер (оригінал та копія).

Перелік пільгових категорій

Звільняються від оплати за навчання (виховання) у розмірі 100%:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти з малозабезпечених сімей;
 • діти з багатодітних сімей;
 • діти з інвалідністю, яким не протипоказане навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (за висновком медичної комісії).

Зменшується оплата за навчання (виховання) на 50%:

 • дітям, батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (ООС);
 • дітям ветеранів війни та учасників бойових дій;
 • дітям, які втратили одного з батьків.

Перелік документів, необхідних для отримання пільг за навчання (виховання) у підготовчих групах колективів на  2020-2021 навчальний рік:

1. Для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування:

- заява опікуна;

- свідоцтво про народження дитини;

- рішення про призначення опіки чи піклування (оригінал та копія).

2. Для дітей з малозабезпечених сімей:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- довідка органу соціального захисту про призначення допомоги малозабезпеченій сім`ї  відповідного терміну дії (оригінал).

3. Для дітей з багатодітних сімей:

- заява батька чи матері або особи, яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дітей багатодітної родини (оригінал та копія);

- довідка про склад сім`ї (оригінал), або довідку про реєстрацію місця проживання (місця перебування), або довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (оригінал);

- посвідчення дитини з багатодітної сім`ї (оригінал та копія).

4. Для дітей з інвалідністю:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- посвідчення про інвалідність (оригінал та копія), або довідка про інвалідність (оригінал);

- медична довідка про те, що дитина може навчатися за обраним фахом.

5. Для дітей, батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (ООС), дітей ветеранів війни та учасників бойових дій:

- заява батька чи матері або особи яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- свідоцтво про смерть (оригінал та копія);

- довідка про загибель під час проведення антитерористичноїоперації /операції обєднаних сил (ООС) – (оригінал та копія).

6. Для дітей, які втратили одного з батьків:

- заява батька чи матері або особи, яка їх замінює;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія);

- копія свідоцтва про смерть (оригінал та копія).


Адреса:
87515, м. Маріуполь, вул. Харлампіївська, буд. 17/25
E-mail: molodezhnyy@gmail.com
Телефон: +38 (062) 933 45 45
Сайт: http://dkmolod
Соціальні мережі: www.facebook/DKMolodMarUa

Палац культури «Молодіжний» знаходиться в історичній будівлі, якій понад 120 років. Більше 80 з них тут знаходились заклади культури - Палац праці, згодом ПК заводу «Азовсталь», а тепер і палац культури «Молодіжний», що відкритий у 2010 році як центр творчого натхнення для молоді. Це комплексна широкодоступна клубна установа, яку створено з метою роботи з молоддю у сферах інформаційної підтримки та культурного дозвілля, творчої діяльності, відродження традицій, культури обрядів України і культур національних меншин, підтримки ділової активності та науково-просвітницьких ініціатив молоді.

Палац культури «Молодіжний» є комунальною установою, заснованою на власності територіальної громади м.Маріуполя. Засновником є Маріупольська міська рада. Установа є юридичною особою, утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом.

Палац має концертну залу на 385 місць, 5 залів для занять хореографією, кабінет для занять вокалом, кабінет для занять театрального мистецтва, молодіжний простір «ArtPazzle», студію звукозапису, внутрішній дворик для проведення малих форм мистецтва та інші допоміжні простори для реалізації ідей молоді міста. Для здійснення свого функціоналу Палац обладнаний звуковою та світловою апаратурою та укомплектований професіональними спеціалістами: керівниками колективів, режисером народного театру «Театроманія», акомпаніаторами, звукорежисерами та освітлювачем, має різноманітну костюмна базу.

Колективом палацу культури «Молодіжний» для самореалізації молоді та розвитку культури та з метою просування молодіжного альтернативного мистецтва  ведеться проектна діяльність.   

Правила прийому в колективи КУ «ПК «Молодіжний»

УМОВИ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ

Набір дітей до гуртків  на 2020-2021 навчальний рік розпочнеться з 17.08.2020 року.

Для вступу необхідно:

 • У зв’язку із впровадженням електронної черги дітей та молоді на здобуття послуг із навчання в закладах культури клубного типу необхідно зареєструватися на сайті http://gurtok.blogly.com;
 • Надати сканкопію свідоцтва про народження дитини (при реєстрації в електронній черзі);
 • Надати сканкопію Довідки про пільги (при реєстрації в електронній черзі);
 • Надати сканкопію Довідки про місце реєстрації дитини (при реєстрації в електронній черзі);

Надати адміністрації закладу:

 • Заяву про зарахування дитини до колективу;
 • Анкету учасника колективу;
 • Згоду батьків на збір та обробку персональних даних дитини відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року №2297-VI;
 • Довідку про стан здоров'я дитини;

Пред’явити адміністрації закладу:

 • Довідку про пільги-оригінал;
 • Довідку про місце реєстрації дитини-оригінал;
 • Свідоцтво про народження дитини-оригінал;

Інші умови:

 • Пройти  тестування, прослуховування, конкурс, співбесіду, відбірковий перегляд на предмет встановлення природних даних для визначення рівня підготовки дитини та  схильності до виду творчості;
 • 1-й та 2-й рік навчання проводиться на платній основі згідно до розпорядження міського голови.


Адреса:
87510, м. Маріуполь, Пр. Адмірала Луніна, буд. 71
E-mail: dkchayka@ukr.net
Телефон: +38 (062) 937 81 88
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/206794349841781/

Міський палац культури «Чайка» розташован на високому пагорбі і звертає на себе захоплені погляди городян і туристів. Він став дійсно прикрасою Приморського району і головним місцем дозвілля маріупольців та гостей міста. Засновником палацу культури було Азовське морське пароплавство в 1958 для працівників порту та жителів міста, як палац культури «Моряків». І у 2000 році палац був переданий на баланс міста і перейменований в Міський палац культури «Чайка».

За більш ніж півстолітню історію було засновано багато творчих колективів і творчих династій. Талановита молодь знайшла себе в різних напрямках творчої діяльності не тільки в Україні, але і в різних куточках світу. Культурні заходи, які проходять за участю та з ініціативи МПК «Чайка» сприяють розвитку багатогранного, національного, естетичного напрямку колективів художньої самодіяльності.

Народний театр танцю «Азовські чайки» в 1976 році перший зробив успішні концертні гастролі в Німеччину і Польщу. А з 1991 року поїздки з обміну творчим досвідом до Франції стали регулярними і щорічними. У 2019 учасники колективу побували на Міжнародному фестивалі «Beregszaszi unnepi estek» в Угорщині.

Народний театр бойових мистецтв «Білий лотос», володіючи унікальними здібностями в цьому напрямку, після успішного виступу на Національному телепроекті «Україна має таланти», став відомим не тільки в Україні, а й за кордоном. У Франції на Міжнародному фестивалі BUDO EXPO 2018: Warrior of Light Martial Arts Show вони стали переможцями.

Колектив орієнтальної хореографії «Дарін» внесений до Книги рекордів України  є учасником встановленого рекорду в категорії «Масовий захід» по виконанню східного танцю і унікальної техніки «шими».

Творча робота палацу ведеться в патріотичному напрямку, по збереженню і розвитку української культури. Колективи Палацу культури завжди активні учасники масштабних культурних подій в місті.

Перелік послуг:

 • занятия у студіях, гуртках (підготовчи групи хореографічних/театральних/циркових та вокальних колективах);
 • проведення послуг з організації забезпечення заходу;
 • проведення розважально-ігрових заходів для молодших та старших школярів;
 • проведення концертів і спектаклів колективів художньої самодіяльності;
 • проведення святкових/новорічних заходів для молодших та старших школярів.

Набір дітей від 4х років, підлітків та дорослих.

Документи для вступу:

 • копія свідотства про народження та довідка від педіатра (для дітей від 4 до 13 років включно)
 • ІПН
 • копія паспорту (від 14ти років).

Період занять - з вересня по червень включно.

Пільгові категорії:

100 %

 • діти-сироти
 • діти, позбавлені батьківськивського піклування
 • діти з малозабезпечених сімей
 • діти з багатодітних сімей
 • діти з інвалідністю, яким не проипоказане навчання у початкових спеціалізованих мистецьких закладах (за висновком медичної комісії)

50%

 • діти, батьки яких загинули (померли) під час участі у проведенні АТО (ООС)
 • діти ветеранів та учасників бойових дій
 • діти, які втратили одного з батьків

Маршрути міського транспорту до закладу:

тролейбус - 2,4,4А,7,8,10,13 зупинка "ДЮІ"

автобус - 8А,18А,18n,28А зупинка "ДЮІ"

маршрутне таксі - 101,105,111,154,154А,211 зупинка "ДЮІ".

Повна інформація: https://gurtok.bloqly.com/#/

 


Адреса:
87592, м. Маріуполь, сел. Саратна, вул. Челюскінців,67
E-mail: gdk.t.katsy@ukr.net
Телефон: +38 (062) 954 02 04

Будинок культури був заснований в 1971 році. Рішенням сесії Маріупольської міської ради від 26.08.1999 року було присвоєно Міському Будинку культури сел. Сартана,  ім’я Тамари Каци.

Культура одна з найцікавіших и древніх явищ, яка  тісно пов'язана з діяльністю людини. Носіями культури є талановиті, творчі люди. Кожна пора ставить перед культурою свої завдання. Однак на будь-якому етапі розвитку потрібно  робити  все для збереження  та популяризації народних традицій, звичаїв, обрядів, розвитку творчості дітей, молоді, зрілого населення, починати  щось нове та  креативне. Основною задачею Будинку культури  є створення сприятливих умов для проведення різноманітних культурних заходів, що відповідають запитам різних груп відвідувачів. Удосконалення роботи гуртків та колективів народної творчості  проводиться, на сам перед, шляхом підвищення професійного рівня кадрового складу .

Значними подіями 2019- 2020 р. у творчому житті колективу був виступ колективів МБК ім. Т. Каци, у фестивалі різноманіття «Вулик культур», який проходив у селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області. Фестиваль організувала громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Вигодською об’єднаною територіальною громадою. Також у 2019 році в грудні місяці учасники танцювальної групи ансамблю «Сартанські самоцвіти», (керівник Людмила Теребінкіна) та грецька театральна студія ( режисер Корона А.В.) виступали  у концертному холі «Royal» у м.Патри.( Греція). У рамках концертної програми було представлено неповторну культуру Приазовських греків.

Для реалізації творчих здібностей працює 21 клубне формування серед яких 9 гуртків художньої самодіяльності, серед яких 5 народних:

 • Народний фольклорний грецький ансамбль пісні і танцю «Сартанські Самоцвіти» вікова категорія задіяних осіб від 14 років
 • Народний хор ветеранів «Скарби Приазов'я» вікова категорія задіяних осіб від 45 років,
 • Зразковий танцювальний колектив «Непосиди» вікова категорія задіяних осіб від 5 років до 14 років ,
 • Народна студія естрадного співу «Елліни» вікова категорія задіяних осіб від 16 років,
 • Народний аматорський колектив «Грецька театральна студія» вікова категорія задіяних осіб від 14 років; і 12 аматорських об'єднань.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ ДО ГУРТКІВ  

1. Один із батьків реєструється на порталі https://gurtok.bloqly.com/#/;

2. Вносить дані дитини, обирає установу МБК ім.Т. Каци,сел.. Сартана  та напрямки;

3. Один із батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4. Отримує сповіщення на електронну пошту, щодо підтвердження зарахування.

Умови вступу до колективів:

Надання документів (заява від батьків, оригінал (копія) свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров'я дитини (допуск до занять.)


Адреса:
87591, м. Маріуполь, сел. Старий Крим, вул. Центральна, 64
E-mail: ckidkrim@gmail.com
Телефон: +38 (067) 309 87 42
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/1763885083841613/about/

Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим на сьогоднішній день, є єдиним осередком організації і задоволення культурних, громадських потреб населення селища.

Щорічно, працівники закладу підвищують рівень і якість культурно-масової роботи. Основними цілями функціонування установи є: відродження народних свят і традицій, проведення державних, патріотичних, професійних, громадських свят. Особлива увага приділяється культурному вихованню дітей і молоді, а також сфері культурних розваг.

У Центрі культури і дозвілля функціонують 17 клубних формувань, серед яких є колективи різного жанру – вокальні (естрадний, фольклорний,класичний), театральні, хореографічні (естрадні, народні, спортивно-бальні) , спортивні, творчі, та багато інших. Кожна людина, що прийшла до Центру, має змогу обрати собі зайняття за смаком, щоб якісно і плідно організувати своє дозвілля.

Особливою гордістю ЦКіД є його аматорські самодіяльні колективи- Народний грецький пошуково-дослідницький фольклористичний гурток «Бир Тайфа», Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба», Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели», Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина», Творчий колектив «Домовичок», Театральний гурток «Галерея емоцій», Ансамбль «Мрія» та гурток «Асорті».

Концертна діяльність колективів - різнопланова, вони постійно приймають участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних, міських та обласних, святах, фестивалях та конкурсах. Творчість колективів знайома глядачам багатьох областей України та далеко за її межами.

За останні роки була організована значна культурно-масова робота: благодійні акції «Подаруй дитині свято» для вихованців Дитячого центру «Добрий самарянин».

Культурно-дозвіллєвий відділ ЦКіД - це безперервний творчий двигун, заряджений оптимізмом, невичерпною енергією і професіоналізмом. Всі ці якості роблять роботу ЦКіД привабливою для широких верств населення селища.

КУ «Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим»  інформує батьків майбутніх учасників творчих колективів  про те, що заклад почав працювати у онлайн-сервісі запису дітей у системі Блоклі.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ ДО ГУРТКІВ :

1. Один із батьків реєструється на порталі https://gurtok.bloqly.com/#/;

2.Вносить дані дитини, обирає заклад КУ «Центр культури і дозвілля сел. Старий Крим» ;

3.Один із батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4. Отримує сповіщення на електронну пошту, щодо підтвердження зарахування.

Умови вступу до колективів:

Надання документів (заява від батьків, ксерокопія паспорта одного з батьків, оригінал (копія) свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров'я дитини (допуск до занять)

Перелік творчих колективів у яких ведеться набір на наступний навчальний рік ( за жанрами - вокальні, танцювальні, театральні та гурток декоративно-прикладної творчості):

 • Ансамбль «Мрія» кер. Ушкало Л.О. (діти 6-15 років) 
 • Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина» кер. Кузь Х.Є. (мол. гр. діти 4-7 років) 
 • Ансамбль спортивно-бального танцю «Жемчужина» кер. Кузь Х.Є. (ст. гр. діти 8-14 років)
 • Гурток «Асорті» кер. Набок Н.В. ( діти 9-14 років) 
 • Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба» балетмейстер Білоус С.М. (мол. група 6-14 років) 
 • Зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба» балетмейстер Дангулжи М.О.( ст. група хлопці з 14років) 
 • Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели» (мол. гр.4-7 років)
 • Зразковий ансамбль естрадного танцю «Ангели» (сер. гр.8-13 років)
 • Зразковий ансамбль естрадного танцю "Ангели" (ст.гр. з 14 років) 
 • Народний грецький фольклористичний пошуково-дослідницький ансамбль «Бир Тайфа» кер. Акритова О.Г. (підгот.група вік 8-12років) 
 • Творчий колектив «Домовичок» кер. Арабаджи О.О. (мол.гр. діти 4-6 років) 
 • Творчий колектив «Домовичок» кер. Арабаджи О.О. (сер.гр. діти 7-12 років) 
 • Театральний гурток «Галерея емоцій» кер. Харасахал А.Д. (мол. група діти 6-10років) 
 • Театральний гурток «Галерея емоцій» кер. Харасахал А.Д. (сер. група діти 11-14 років) 


Адреса:
м. Маріуполь, вул. Першотравнева, 35
E-mail: gdkkamensk@gmail.com
Телефон:+38 (067) 309 87 42
Сайт: gdkkamensk.com

Ми не відкриємо нової істини, якщо скажемо, що творчі працівники Будинку культури - щасливі люди, адже основна їхня турбота створювати яскраві події, дарувати людям радість творення. Тому все більшу роль в організації дозвілля населення сел. Каменськ грає Будинок культури, девіз якого – «Для вас відкриті двері та серця!».

І дійсно, до пізнього вечора світяться вікна Будинку культури, звучить музика, лунають голоси. І завдання творчих працівників - зробити культурне життя с. Каменськ барвистим і подієво насиченим, а ще своєю щирою зацікавленістю, так висвітлити таланти його жителів, щоб вони засяяли і заграли живими фарбами, немов вітражі в променях світла!

КУ «МБК с. Каменськ» є єдиним комунікативним центром культурного обслуговування населення с. Каменськ чисельністю біля 5 тис. мешканців.

У травні 2020 році Будинку культури виповнилось 68 років. Важко оцінити, скільки за ці роки зроблено для пропаганди успіхів рідного селища в усіх сферах життєдіяльності, прилучено мешканців до світу мистецтва, для зміцнення духовності, моральності, доброти і милосердя.

Метою МБК сел. Каменськ є - сприяння у формуванні всесторонньо розвиненої молоді, організація дозвілля для всіх верств населення. 

Основними функціями БК с. Каменськ є культурно–просвітницька, виховна, пізнавальна, методична та розважальна діяльність.

За 2019 – 2020 рік силами творчого колективу МБК сел. Каменськ було проведено масові, театралізовані свята та концерти, які стали традиційними та невід’ємною частиною життя мешканців селища: День селища, Відкриття творчого сезону, Новорічні свята, Масляна, День Батька, День жінок, Закриття творчого сезону.

Колективи являються активними учасниками Міських та районних заходів, а також учасниками та переможцями Всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

Умови вступу до колективів: Надання документів (заява від батьків, оригінал (копія)свідоцтва про народження дитини, медична довідка про стан здоров'я дитини (допуск до занять), відповідний вік дитини (вокальний,танцювальні,естрадно - цирковий, колектив образотворчого мистецтва від 3 років, театральні,театр екстремального танцю, гурток загального розвитку від 7 років)

Перелік творчих колективів:

 • Вокальний ансамбль «Улыбка»
 • Танцювальний колектив естрадної хореографії
 • Естрадно цирковий колектив «Грація»
 • Ансамбль бального танцю «Жемчужина»
 • Театральний колектив «Зазеркалье»
 • Театр ростових ляльок «Веселые ребята»
 • Театр брейк - дансу  «Легіон»
 • Колектив образотворчого мистецтва «Веселий олівець»
 • Кружок загального розвитку «Magical English»
 • Хор народної пісні «Каменські зорі»

Інформація МБК с.Каменськ по блокчейну:  https://gurtok.bloqly.com/#/


Адреса:
87594, м. Маріуполь, сел. Талаківка, вул. Азовська, 33
E-mail:ckd_talakovka@meta.ua
Телефон:+38 (097) 785 12 47
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/1037568189649434

Центр культури і дозвілля сел.Талаківка є закладом,де кожному допоможуть розкрити свій внутрішній творчий потенціал та розвинути свій талант,навчать бачити приховану красу навколишнього світу.

Основні напрямки діяльності:

 • формування єдиного культурного простору з максимально сприятливим середовищем для реалізації творчих і духовних потреб населення;
 • створення умов для збереження і розвитку культурно-історичних традицій;
 • забезпечення різноманітності культурно-дозвіллєвої та освітньо-просвітницької діяльності різних верств населення;
 • формування і виховання художнього смаку;
 • розвиток і популяризація народної художньої творчості;
 • підтримка новаторських пошуків.

КУ «Центр культури і дозвілля сел.Талаківка» проводить святкові та урочисті концерти, різноманітні конкурсні програми; вечори відпочинку для молоді. Щодо збереження народних традицій, відродження українських звичаїв, обрядів - проводяться театралізовані свята, ігрові та розважальні програми. Функціонують клуби за інтересами, гуртки різного направлення. Вокальні та хореографічні колективи беруть активну участь у  різноманітних конкурсах.

Умови вступу до колективів:

Реєстрація на сайті: https://gurtok.bloqly.com/#/admin/locations/458

Документи:

 • заява від батьків,
 • оригінал(копія)свідоцтва про народження дитини,
 • медична довідка про стан здоров'я дитини(допуск до занять)
 • ІПН дитини

Бібліотеки
Адреса:
87515, м. Маріуполь, пр. Миру, 93-б – 1 корпус (ліфт); вул. Грецька, буд.43 - 2 корпус
E-mail: marlibrary@ukr.net
Сайт:http://marlibrary.com.ua/
Телефон: 098-4334636
Час роботи:

 • 1 корпус 9.30 – 18.00 без перерви Вихідні дні: неділя, понеділок
 • 2 корпус 9.30 – 18.00 без перерви Вихідні дні: субота, неділя

Блог: http://putevo.blogspot.com/; Соц. мережі: https://www.facebook.com/groups/1476321979131170/?ref=bookmarks
Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка - сучасна багатофункціональна бібліотека з організації дозвілля громади міста. Функціонує на  2 корпуси:  IT-бібліотека та класична (інтеллектуально-освітня).

1 корпус (пр. Миру, 93-б) - розташована електронна бібліотека, оснащену новими меблями і відповідним обладнанням – мультимедіа, сенсорним інформаційним кіоском, планшетами, електронними книжками, ноутбуками. Це приклад, як може змінюватися традиційна книгозбірня, перетворюючись на смарт-бібліотеку: користувачі замовляють документи через QR-коди, мають нагоду ознайомитися з популярними електронними періодичними виданнями Європи. Тут надаються інформаційні послуги, це місце для креативу і творчості. До речі, за необхідності маріупольці також зможуть замовити необхідні традиційні, паперові книги з фонду бібліотеки.

2 корпус (вул. Грецька,43) - Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка розпочинає свою історію з 1904 року, коли в м. Маріуполя було відкрито першу громадську бібліотеку. Ім’я визначного письменника-гуманіста В.Г. Короленка (1853-1921) маріупольській бібліотеці було присвоєно в 1923 році.

З 18 червня 2019 року ЦМПБ ім. В.Г. Короленка очолила КУ «Міська централізована бібліотечна система», яка об’єднала 16 міських бібліотек, що вирішують проблему бібліотечного обслуговування маріупольців та гостей міста.

Якісний бібліотечний фонд нараховує близько 110 тис. одиниць зберігання, наявний широкий спектр періодичних видань.

Сьогодні ЦМПБ ім. В.Г. Короленка – член Української бібліотечної асоціації,  методичний та консультаційний центр для бібліотек Маріуполя та Приазов’я, партнер Маріупольської  міської ради з реалізації цільової програми «Доступний Маріуполь».

Центральна бібліотека це сучасний коворкінг, де  проводяться зустрічі користувачів з цікавими людьми, діячами культури та мистецтв, презентації нових книг, заходи з виховання інформаційної культури, вернісажі місцевих майстрів в Мобільній галереї «Світ захоплень» тощо.

Бібліотека це територія творчості та дозвілля, де для різних верств населення працюють клуби за інтересами, в т.ч. клуб любителів декоративно-прикладного мистецтва «Hand made», розмовний клуб англійської мови «Friday evening», дискусійний клуб документального кіно Docudays UA.

На часі активно працює Центр навчання. У бібліотеці проходять курси комп'ютерної грамотності для людей похилого віку, тренінги з електронного урядування. Одним з головних напрямів бібліотеки є вектор на розвиваюче середовище нового покоління, саме тому приділяється багато уваги навчанню IT-технологіям, проведенню інтелектуальних ігор, квестів, героїко-історичних бібліокросів, інтернет-турнірів та ін.

З вересня 2020 р. бібліотека переходить на новий рівень обслуговування користувачів через впровадження нової системи управляння бібліотечним фондом «Е-книга».

Отже, кожен користувач тут знайде заняття до душі.

1. Бібліотека-філія № 1 ім. М.В. Гоголя
Адреса:
пр. Єдності, 55
E-mail: libfil1@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок

2. Бібліотека-філія № 2 для дітей ім. І.Я. Франка
Адреса:
вул. Карпінського,68
E-mail: bibfranko@ukr.net 
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період:   9.30 – 18.00) без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

3. Бібліотека-філія № 3 ім. О.С. Новикова
Адреса:
вул. Кронштадтська,11
E-mail: polinabiblioteka3@ukr.net    
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок

4. Бібліотека-філія № 4 ім. Лесі Українки

Адреса: пр. Нікопольський,133
E-mail:marfilial4@ukr.net
Час роботи: 8.30-17.00, без перерви. Вихідні дні: субота, неділя

5. Бібліотека-філія № 5 для дітей ім. Т.Г. Шевченка
Адреса:
пр. Металургів, 121
E-mail:bibkirova@meta.ua    
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період: 9.30 – 18.00) без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

6. Бібліотека-філія № 6 для дітей ім. В.В.Маяковського
Адреса:
вул. Пилипа Орлика, 92-а
E-mail: bibmayakovskogo6@ukr.net
Час роботи: 8.00-16.30, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

7. Бібліотека-філія № 7 для дітей ім. А.П. Чехова
Адреса: вул. Гагаріна,3
E-mail:bibchehova@meta.ua
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період:   9.30 – 18.00) без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

8. Бібліотека-філія № 8 ім. М.О. Некрасова
Адреса:
сел. Ст. Крим, вул. Центральна,64
E-mail: nalcha_nadezhda@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

9. Бібліотека-філія № 9 для дітей ім. В.З. Нестайка
Адреса: вул. Київська,92
E-mail: super_biblioteka9@ukr.net
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період:   9.30 – 18.00) без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

10. Бібліотека-філія № 10 ім. О.І. Купріна
Адреса: бульвар Морський, 44
E-mail: bibl10@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

11. Бібліотека-філія № 11 для дітей ім. Г.Х. Андерсена
Адреса:
бульвар Б. Хмельницького, 9/10
E-mail: bibgaidara@meta. ua  
Час роботи: 8.30 -17.00, (літній період:   9.30 – 18.00) без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

12. Бібліотека-філія № 12 ім. О.Т. Гончара
Адреса:
вул. Машинобудівна,80
E-mail: labr14@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

13. Історична бібліотека-філія №13 ім. М.С. Грушевського
Адреса:
пр. Нахімова,60
E-mail: history-lib-grush@ukr.net
Час роботи: 9.30 -18.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

14. Бібліотека-музей-філія № 14 ім. К.М. Симонова
Адреса: сел. Талаківка, вул.Соборна, 168
E-mail:libfil12@ukr.net 
Час роботи: 8.30 -17.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

15. Бібліотека-філія № 15 ім. М.Ю. Лермонтова
Адреса: сел. Сартана, вул. Челюскінців, 34-а
E-mail: libfil5@ukr.net
Час роботи: 8.30 -17.00, без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок.

У всіх бібліотеках: останній четвер місяця – санітарний день. Читачів бібліотеки не обслуговують

Екстрім-парк


КНП «Extreme-park»

Адреса: 87523, м. Маріуполь, вул.Карпінского 90
E-mail: mar-extreme@ukr.net
Сайт:https://extremepark.com.ua/
Телефон: +38 098 898 18 87 – адміністрація
Час роботи: Пн-пт: з 15:00 до 22:00. Субота: з 12:00 до 22:00. Неділя: з 11:00 до 22:00.
Соц. мережі: https://www.facebook.com/marextremepark/

Екстрім-Парк відкритий в 2003 році за підтримки і завдяки інвестиціям Металургійного комбінату ім.Ілліча. З квітня 2016 року - переданий у власність міста. Прекрасне місце для вихідних з усією родиною, де кожен знайде атракціон до душі. Під час довгої прогулянки ви можете перекусити або охолодитися морозивом в нових спеціалізованих фудкортах, які стоять на території парку у вигляді дев'яти будиночків. Екстрім-Парк є одним з туристичних магнітів міста, який з кожним роком стає все більш привабливим.

Починаючи з 2019 року відбувається постійна модернізація та оновлення атракціонів. Вже сьогодні ви можете побувати в іншому світі і відчути себе мандрівником на атракціоні «Віртуальна реальність» або ж стати чемпіоном в «Аерохокеї». На сьогоднішній день придбана і встановлена ​​нова сцена для проведення яскравих шоу програм на території парку. Оновлені тентові покриття.

дата оновлення: 12.08.2020