sitemapvision

Городянам

Назад

Пільги

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» (зі змінами) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі з 1 жовтня 2019 року.

Згідно вказаної постанови передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова або готівкова.

За заявою пільговика, поданою до департаменту до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити уповноваженого банку або поштового відділення АТ «Укрпошта», виплата здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) періоду.

У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Для цього необхідно звернутися в територіальні відділи по роботі з громадянами департаменту:

  • Кальміуського району – вул. Чукаріна, 17, контактний телефон 47-60-06, 068-668-76-08;
  • Центрального та Приморського районів – пр-т Металургів, 35, контактний телефон 067-741-73-16;
  • Лівобережного району – вул. Українського козацтва, 51, контактний телефон 22-31-95, 098-418-80-01.

Прийомні дні:

  • понеділок-субота з 8.00 до 17.00.

У разі не надання відповідної заяви виплата пільг здійснюється автоматично в грошовій безготівковій формі.

Рахунки за комунальні послуги від житлово-комунальних підприємств надходять без урахування пільги.

Одержувачі готівкової пільги мають самостійно та своєчасно оплачувати комунальні послуги, використовуючи отримані кошти.

У разі наявності станом на 1 травня (1 жовтня) простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340,00 грн), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільг з наступного опалювального (неопалювального) сезону  здійснюється у грошовій безготівковій формі.

У грошовій безготівковій формі виплата розрахованої суми пільги здійснюється шляхом перерахування коштів в АТ «Ощадбанк», який в свою чергу перераховує кошти на рахунки житлово-комунальних підприємств. Різницю між нарахованою сумою послуги та перерахованою пільгою доплачує одержувач. Про стан розрахунків за послуги АТ «Ощадбанк» інформує пільговика шляхом надсилання йому смс – повідомлення (безкоштовна Гаряча лінія – 0 800 210 800).

Звертаємо увагу, що пільговик зобов’язаний своєчасно повідомляти департаменту соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

дата оновлення: 03.07.2020