sitemapvision

Про місто

Назад

Міська символіка

Опис герба Маріуполя

Герб міста являє собою історично традиційний щит, в основі якого прямокутник зі сторонами в пропорціях золотого перетину.

Щит розділений на дві рівні частини по горизонталі хвилястою лінією - графічним зображенням моря. Верхнє поле - срібного (сірого) кольору, що символізує сталь (основну продукцію промисловості міста). Нижнє поле - синього кольору, що символізує море (географію розташування міста). Центральний образотворчий символ герба - «якір» - символ приморського портового міста, міжнародної торгівлі, а також як виріб машинобудування. Кільце якоря (золотий круг на сірому фоні) символізує ківш, з якого ллється метал, утворюючи контури якоря. Цифровий символ «тисячі сімсот сімдесят вісім» позначає рік заснування міста.

Основний сенс образотворчих і колірних рішень герба міста Маріуполя - південне місто біля моря, місто металургів, моряків, машинобудівників, місто міжнародної торгівлі (морські ворота Донбасу), місто-трудівник.

Композиційне, образотворче та колірне рішення герба міста побудовано за законами науки про геральдику з урахуванням наступності композиційних принципів першого (1811 г.) герба Маріуполя. Таким чином, дотримані канони видозміни гербів з плином часу, відображена історична спадкоємність основного символу міського суверенітету.

Опис прапора Маріуполя

Прапор розміром 120x150 см виконано з синього оксамиту способом машинної вишивки.

У центрі Прапора кольорове зображення герба міста, обрамленого золотим декором з переплетеними стрічками, на яких виткані на українській, російській та грецькою мовами ім'я міста. У нижній частині вінка зображено старовинний герб Маріуполя.

Прапор навколо облямоване бахромою золотистого кольору.

Кріпиться прапор до древка, яке вінчає бронзовий наконечник, до нього прикріплені спадаючі стрічки державного прапора України, що завершуються золотими кистями.

дата оновлення: 11.06.2018