sitemapvision

Прозоре місто

Назад

Електронне декларування

Шановні суб’єкти декларування!
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції»вам необхідно до 1 квітня 2021 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну декларацію).
Декларація подається за 2020 рік (період з 01.01.2020 по 31.12.2020)
Звертаємо вашу увагу, що з 01.01.2020 змінилися вимоги щодо подання декларації: Зміни у порядку подання декларацій
Нагадуємо, що упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право (не більше трьох разів) подати виправлену декларацію.

Перед заповненням декларації перевірте термін дії та працездатність Вашого КЕП для роботи з Реєстром.

 • Для отримання інформації про термін дії КЕП треба завантажити посилений сертифікат особистого КЕП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК), в якому Ви отримали КЕП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату КЕП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат КЕП був діючий. 
 • Також для перевірки працездатності КЕП Ви можете скористатись online-сервісом накладання КЕП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign. Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ДОКУМЕНТ ПІДПИСАНО».

У разі, якщо термін дії сертифіката сплинув, Ви не зможете користуватись КЕП, в тому числі подавати електронні документи до Реєстру. Тоді Вам необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий КЕП. Зазначаємо, що Національне агентство не є АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись на сторінці https://portal.nazk.gov.ua у полі: «АЦСК». 

Якщо ваші ідентифікаційні дані (кваліфікований електронний підпис) змінилися, для входу до Реєстру декларацій достатньо виконати кілька простих кроків:

 • Зайдіть на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua/login і скористайтеся посиланням «Я змінив свій особистий ключ».
 • У полі «Електронна поштова скринька, зазначена в Реєстрі», вкажіть електронну адресу, зазначену у вашому персональному електронному кабінеті та натисніть кнопку «Вислати код для відновлення».
 • Зайдіть у поштову скриньку та знайдіть лист «Зміна кваліфікованого електронного підпису (КЕП) у Єдиному державному реєстрі декларацій». Для зміни КЕП перейдіть за посиланням.
 • Перейшовши за посиланням, на сторінці зміни кваліфікованого електронного підпису оберіть кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНЕДП), новий особистий ключ, зазначте пароль від нього та натисніть кнопку «Змінити кваліфікований електронний підпис (КЕП)».

Що робити якщо змінилися не лише ідентифікаційні дані у КЕП, але і електронна поштова скринька?

У такій ситуації для того, щоб отримати доступ до персонального електронного кабінету в Реєстрі, скористайтеся кнопкою «Я змінив поштову скриньку».
Після того, як ви натиснете кнопку, необхідно зробити такі прості дії:

 • Напишіть контактний номер телефону зазначений у вашому персональному електронному кабінеті та натисніть кнопку «Змінити Email».
 • Вкажіть нову електронну адресу у полі «Нова поштова скринька» та натисніть кнопку «Змінити Email».
 • Зайдіть у поштову скриньку та знайдіть лист «Зміна електронної пошти у Єдиному державному реєстрі декларацій». Для зміни електронної пошти перейдіть за посиланням.
 • Перейшовши за посиланням, на сторінці зміни електронної поштової скриньки оберіть КНЕДП, особистий ключ, зазначте пароль від нього та натисніть кнопку «Змінити Email».

Для входу до Реєстру декларацій можна використовувати відразу декілька електронних підписів

Зараз можливо використовувати декілька КЕП для входу до Реєстру за умови, якщо під час формування підписів не змінювалися ідентифікаційні дані декларанта. Серед таких даних: прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Що робити, якщо після зміни КЕП при вході до Реєстру виникає помилка?

 • Помилка 24 — «Виникла помилка при відкритті особистого ключа (невірний пароль чи ключ пошкоджений) (24)»

Потрібно перевірити чи правильний пароль вказаний у полі «Пароль особистого ключа». Якщо ви втратили пароль доступу до особистого ключа, зверніться до одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг (https://czo.gov.ua/ca-registry) та отримайте новий КЕП.

 • Помилка 51 - «Сертифікат не знайдено (51)»

Потрібно перевірити чи правильно ви обрали кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, який вам видав кваліфікований електронний підпис (КЕП), у полі «Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг» та повторно здійснити вхід до Реєстру.

Якщо ж на екрані з’явилося повідомлення про помилку при зміні КЕП, зверніться до служби технічної підтримки НАЗК support@nazk.gov.ua.

Технічні особливості при роботі з Реєстром

 • Для входу в Реєстр декларацій використовуйте веббраузери без вбудованого VPN. Якщо ви використовуєте VPN, відімкніть його під час роботи з Реєстром декларацій.
 • Перевірте, чи опубліковані сертифікати вашого КЕП на сайті кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, яким вам видано кваліфікований електронний підпис. Наприклад, якщо ви отримували КЕП у податковій, ці дані можна знайти за посиланням: https://acskidd.gov.ua/certs-crls
 • Використовуйте операційну систему та веббраузер, які забезпечуються офіційною підтримкою виробників. Наприклад,  підтримка виробником операційної системи Windows XP була припинена 8 квітня 2014 року, операційної системи Windows 7 – 14 січня 2020 року.
 • Переконайтеся, що на вашому комп’ютері встановлено актуальну дату та час.  Зверніть увагу, що для коректного зчитування особистого ключа необхідно встановити на комп’ютері актуальну дату та час.
 • У разі виникнення проблем технічного характеру Ви можете звернутись до служби технічної підтримки за тел.: +38(044)200-06-94 або адресою електронної пошти support@nazk.gov.ua, при цьому: лист треба відправляти з поштової скриньки, яка була вказана при реєстрації у Реєстрі, і у листі необхідно вказати ПІБ та ідентифікаційний номер.

Інформація про доходи декларанта

Для правильного та достовірного внесення в е-декларацію інформацію про отримані доходи, необхідно заказати довідку про отримані доходи в бухгалтерії за місцем роботи.

Крім того, можна скористатися Електронним кабінетом платника податків (далі – ЕКП) https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet. Для входу в кабінет використовується кваліфікований електронний підпис (КЕП), за допомогою якого декларант матиме змогу ввійти до ЕКП. Корисність ЕКП полягає в тому, що користування ним за наявності КЕП дозволено всім громадянам, тому інформацію про доходи може отримати не лише декларант, але й члени його родини (при наявності особистого КЕП).

В ЕКП потрібно ввійти в розділ «Заяви, запити для отримання інформації». Далі обрати документ «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО – платників податків для заповнення декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій» (далі – Запит про доходи).

У Запиті про доходи потрібно заповнити пусті поля:

 • адресу електронної скриньки (e-mail);
 • назву населеного пункту, вулиці, номер будинку та квартири (проживання);
 • паспортні дані (серія та номер, ким і коли виданий).

Натиснути активну кнопку «Підписати та надіслати», ЕКП переведе користувача до блоку використання КЕП. Користувачу потрібно ще раз обрати КЕП та ввести пароль захисту ключа, натиснути кнопку «Зчитати», потім кнопку «Підпис». На екрані з’явиться спосіб отримання відповіді на запит (за замовчуванням ЕКП), користувачу необхідно натиснути кнопку «Зберегти та відіслати».

У відповіді на запит буде міститися інформація про отримані доходи за обраний період.

Відомості про нерухоме майно

Для отримання відомостей про нерухоме майно декларанту створити електронну поштову скриньку на порталі mail.gov.ua. Після цього необхідно зайти та зареєструватися на сайті Мін’юсту «Кабінет електронних сервісів» https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1. На сайті електронних сервісів обрати в розділі «Послуги реєстрів» – «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно» та натиснути активне посилання «Отримати інформаційну довідку». Увійти до власного кабінету, використовуючи логін та пароль, КЕП або ж увійти через BankID.

Далі необхідно заповнити обов'язкове поле «Серія та номер паспорта», поставити відмітку в поле «Підтверджую достовірність своїх персональних даних та надаю згоду на їх обробку». На наступному етапі обрати пошук відомостей за ідентифікаційними даними фізичної особи та натиснути кнопку «Далі». У випливаючому вікні заповнити дані фізичної особи (для більш  точного пошуку рекомендуємо вводити виключно ідентифікаційний код фізичної особи) та натиснути кнопку «Знайти».

Отримання відомостей з Реєстру є платним, після сплати інформація щодо відомостей про нерухоме майно буде надіслана на e-mail.

Відомості про рухоме майно

Для отримання відомостей про рухоме майно потрібно ввійти на Портал державних послуг https://igov.gov.ua/service/1397/general, використовуючи BankID. Для отримання інформації потрібно заповнити інформацію щодо: контактного номера телефону, e-mail адреси, обрати тип запитуваної інформації «Витяг з Єдиного державного реєстру МВС», обрати тип пошуку «пошук за індивідуальним податковим номером» або «пошук за П.І.Б.», ввести ІПН або П.І.Б. (додатково дату народження) та натиснути кнопку «Замовити послугу». Витяг з ЄДР МВС України надійде на вказаний e-mail.

Інформація про корпоративні права

Інформацію про корпоративні права декларанта можна отримати на порталі Мін’юсту в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch. Для отримання інформації про корпоративні права в частці юридичних осіб потрібно в критеріях пошуку позначити «Юридична особа» та повне найменування або код ЄДРПОУ. Навпроти відповідної юридичної особи натиснути кнопку «Детальніше». У графі «Перелік засновників» можна перевірити розмір внеску до статутного капіталу підприємства.

Пам’ятка декларанта

Рекомендації при роботі з реєстром

Навчальне відео «Реєстрація у Системі ЄДРДО»

Навчальне відео «Зміна електронного підпису у системі ЄДРДО»

Навчальне відео «Заповнення електронних декларацій»

Роз'яснення щодо заповнення декларацій

Роз’яснення НАЗК щодо заповнення декларацій

Технічна допомога при роботі з Реєстром

Відповідальність​ за несвоєчасне подання, умисне неподання декларації або за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації

Також нагадуємо, що:

 • Суб’єкти декларування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності (звільнення). Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
 • Суб’єкти декларування, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності (до 1 квітня) подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
 • У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (113 500 грн з 01.01.2021), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство (шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції «Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані»). Законом передбачено, що обов’язок повідомлення про суттєві зміни у майновому стані застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 513 Закону України «Про запобігання корупції», а саме:
 • міський голова (міст обласного значення);
 • голова районної ради
 • заступник, перший заступник міського голови;
 • заступник сільського (селищного) голови;
 • заступник голови районної ради;
 • секретар міської ради;
 • секретар сільської (селищної) ради;
 • керуючий справами виконкому міської ради
 •  У разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство у десятиденний строк з дня, коли суб’єкт декларування чи член його сім’ї відкрив зазначений валютний рахунок, або з дня, коли суб’єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунку членом його сім’ї.

Таке повідомлення можна:

 • надіслати до НАЗК засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
 • подати шляхом заповнення електронної форми через персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у Реєстрі. У разі подання повідомлення через персональний електронний кабінет, таке повідомлення в паперовому вигляді не подається.

ПОРЯДОК інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента

дата оновлення: 08.02.2021