A-A+vision

Новини

Назад

Від водонапірної вежі до сучасного культурного простору: маріупольська «Вежа» святкує 110 років

03 липня 2020, 11:11
145
Культура

Маріупольській «Вежі» - 110 років. Саме 3 липня вважається датою народження водонапірної вежі, тому що міський водопровід почав діяти в цей день, але в 1910 році.

Сьогодні «Вежа» - один з туристичних символів Маріуполя. Це візитна картка та історична спадщина міста. За свою більш ніж 100-річну історію вона пережила чимало трансформацій. На початку ХХ століття на вулиці Фонтанній знаходилися підземні джерела води. Населення Маріуполя становило близько 60 тисяч осіб, і цих підземних джерел не вистачало для задоволення потреб всіх, тому постало питання про будівництво водопроводу.

Водонапірна вежа будувалася за проєктом відомого архітектора Віктора Нільсена протягом двох років. І в 1910 році заробила. До 1930 року населення міста виросло до 150 тисяч осіб, тому почали будувати новий водогін. Потреба в вежі відпала, в будівлю заселили пожежну частину. У 1983 році вежі присвоїли статус пам'ятника архітектури місцевого значення. У 90-і та 2000-і роки тут розміщувалося відділення одного з банків. Потім - структурні підрозділи міськради.

До 240-річчя міста Марії колишню водонапірну вежу відреставрували і наповнили новими смислами. Вона перетворилася в культурно-туристичний центр «Вежа». Тут розмістилася сучасний відкритий простір для спілкування та обговорення. На регулярній основі проводяться коворкінги, екскурсії, виставки, покази кіно, діє книжковий клуб.

Особливий інтерес у відвідувачів викликають 3-D тури і оглядовий майданчик з телескопом. На згадку про відвідини «Вежі» можна придбати сувенір - брендову продукцію міста. «Вежа» стала одним з найулюбленіших місць маріупольців і гостей міста. Її відвідали майже 80 тисяч осіб, проведено понад 400 заходів.

До ювілею старовинної будівлі команда «м.ЕХАБ» і культурно-туристичний центр «Вежа» підготували ряд онлайн і оффлайн подій. Більш докладно про них можна дізнатися ТУТ.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.