Новини

Назад

Від Центру інновацій до плавбасейну на Лівобережжі: у Маріуполі презентували 31 проєкт розвитку

17 листопада 2021, 19:55
1754
Суспільство

Маріуполь надасть 31 проєкт для фінансування Європейському інвестиційному банку в рамка другої фази Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.  Сьогодні їх презентував міський голова Вадим Бойченко під час зустрічі з старшим експертом сектору регіонального розвитку Європейського Інвестиційного Банку в Україні Роєм Дрейкоттом.

Усі проєкти мають соціальний характер та охоплюють різні сфери – медицину, освіту, спорт, транспорт, адміністративні послуги. Вони розбиті на дві черги. У першій черзі 16 проєктів. Серед них - чотири амбулаторії у різних районах міста, ліцеї та дитсадок. Крім того, житло для переселенців, культурний центр «Порт культур», плавальний басейн у Лівобережному районі, ЦНАП та Центр інновацій М-IT на місці «Гіпромезу».

«Ці проєкти про покращення якості життя людей, європейські послуги та сервіси. Ключове – реалізуючи такі важливі інфраструктурні об’єкти, ми на прикладі Маріуполя показуємо, що за Україною майбутнє та розвиток», - наголосив мер.

Вадим Бойченко подякував Європейському інвестиційному банку та ПРООН за особливу увагу до Маріуполя. Він розповів про 15 проєктів, які вже отримали фінансування в рамках програми. Більшість з них вже реалізована. Зокрема, Кардіосудинний центр, електронна бібліотека та Центр розвитку стартапів «1991», Лівобережний центр соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю. Інші проєкти ще на стадії реалізації. Серед них - «Український дім», будівля виконкому міської ради та пологове відділення МТМО.

«Реалізовані проєкти допомогли «перезавантажити» економіку Маріуполя. Відкриті нові можливості для молоді. Так, понад 70% випускників шкіл залишається у місті, тоді як ще п’ять років тому така кількість покидала його», - розповів міський голова.

Рой Дрейкотт відзначив успіхи Маріуполя у реалізації проєктів та висловив упевненість у перемозі нових ініціатив. Представник Програми розвитку ООН Ігор Кістеньов-Кавказький наголосив, що Маріуполь безперечний лідер серед усіх міст в рамках Надзвичайної кредитної програми.