vision

Новини

Назад

У Маріуполі буде доступна послуга раннього втручання для дітей з інвалідністю

02 грудня 2020, 17:20
987
Суспільство

У Маріуполі триває реконструкція Лівобережного районного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Тут діятиме послуга раннього втручання, для малюків, що мають ризик отримати інвалідність. Відкриють новий корпус для дітей від 14 до 18 років. Також у двоповерховій будівлі, вперше з моменту спорудження, з'явиться ліфт. Сьогодні міський голова Вадим Бойченко і народний депутат України Вадим Новинський ознайомилися з ходом виконання робіт.

Будівля капітально не ремонтувалася з 1970 року. В ході реконструкції проведуть перепланування трьох будівель, площа центру - збільшиться. Це дозволить приймати у два рази більше дітей. Стане доступна послуга денного перебування. Відвідувати заняття зможуть не тільки діти, а і їхні батьки та підлітки до 18 років. З'являться кімнати відпочинку та ігор, занять і релаксації. Для старших відкриють спортивний зал і клас інформаційних технологій, де підлітки будуть вчитися ІТ-грамотності.

У кімнаті раннього втручання через напівпрозоре дзеркало Гезелла батьки зможуть спостерігати за роботою фахівців з дітьми та переймати їх досвід.

«Центр допомагатиме не лише дітям з інвалідністю, а і їхнім батькам. За допомогою фахівців вони будуть вчитися правильно виховувати свою дитину. Такий досвід допоможе їм зрозуміти один одного та адаптуватися в соціумі. Важливо, що раннє втручання у віці до двох років може на 80% відновити потенціал дитини»,

- підкреслив Вадим Бойченко.

У центрі працюватимуть психологи, реабілітологи та логопеди. За допомогою спеціальних занять діти зможуть навчитися говорити, стати більш рухливими, знайти нових друзів і адаптуватися в соціумі. Одне з нововведень - кімната каністерапії. Спілкування зі спеціально навченими собаками допоможе в розвитку комунікаційних навичок. Крім цього, на базі центру запрацює консультативний пункт підтримки батьків. Також за центром буде закріплено спеціально обладнаний автобус для зручності пересування дітей з інвалідністю.

«У роботі соціальної сфери важлива кожна людина. Сьогодні в Маріуполі робиться все, щоб діти, яким потрібна допомога, вчасно отримували реабілітацію і могли бути повноправними членами суспільства. Розширення послуг та підвищення їх якості виводить Центри на сучасний високий рівень», - зазначив Вадим Новинський.

Проєкт фінансується Європейським інвестиційним банком і міським бюджетом. Загальна вартість - понад 45 млн грн. З них понад 33 млн грн - безповоротні інвестиції Європейського інвестиційного банку.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.