A-A+vision

Новини

Назад

ОСББ: у Маріуполі обговорили перспективи розвитку показового для України проєкту

08 липня 2020, 16:37
371
Суспільство, Житлово-комунальне господарство

Міський голова Вадим Бойченко продовжує серію зустрічей з головами ОСББ Маріуполя. Завдяки програмі підтримки, ініційованої муніципалітетом ще в 2016 році, в місті створено понад 800 ОСББ. На зустрічі говорили про результати виконаної роботи і можливості для подальшого розвитку.

Дана програма - ключовий напрямок для комфортного життя маріупольців. Активна громада - основа позитивних змін. За три роки сума інвестицій в підтримку ОСББ склала півмільярда гривень. До 2016 року в місті було всього 72 ОСББ, а сьогодні їх кількість становить близько 50% житлового фонду Маріуполя. Це заслуга кожного, хто взяв на себе відповідальність. За свій будинок, своє місто і свою країну. Тільки так, впевненими кроками міст, можна прийти до успішного процвітання всієї України,
підкреслив Вадим Бойченко.

Програма підтримки включає п'ять напрямків - капітальні ремонти конструктивів, міні-проєкти, «Затишні двори», співфінансування державної програми «Теплі кредити» і капітальні ремонти на умовах часткової компенсації. З моменту реалізації програми вже виконали 321 капітальний ремонт, реалізували понад 700 міні-проектів та облаштували 251 «Затишний двір».

За словами начальника управління з питань розвитку та підтримки ОСББ Сергія Марчука, з реалізацією кожного проєкту накопичувався досвід і визначалися найважливіші для ОСББ напрямки.

«У наступному році збільшуємо фінансування міні-проєктів до 130 тисяч гривень. Подвоюємо грошовий фонд на ремонт під'їздів. Даний напрямок користується попитом у жителів. Тільки в цьому році відремонтовано 69 під'їздів на суму 1,5 млн грн. Також в планах включити ремонт вхідних груп під'їздів в реалізацію програми «Затишний двір», - зазначив Сергій Марчук.

Серед нових напрямків програми підтримки - проєкт заміни ліфтів на умовах співфінансування. 70% - гроші з бюджету, а 30% - власні кошти ОСББ.

У свою чергу, начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян відзначив, що в 2019 році в місті видано 129 «теплих кредитів» на загальну суму 23 млн грн. До впровадження муніципальної підтримки даного проєкту, кількість реалізованих ініціатив було в рази менше. Наприклад, в 2017 році в програмі взяло участь лише одне ОСББ.

Далі зустріч продовжилася в форматі відкритого діалогу. У кожного представника ОСББ була можливість поділитися своїм баченням подальшого розвитку ОСББ в Маріуполі.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.