A-A+vision

Новини

Назад

Новий тролейбусний маршрут №3 зв'яже ЖМР «Західний» і залізничний вокзал

11 вересня 2020, 13:00
864
Транспорт

У Маріуполі запустили тролейбусний маршрут №3. Він пов'язує ЖМР «Західний» і залізничний вокзал. Це стало можливим завдяки прибуттю в місто четвертої партії тролейбусів. Вони придбані в рамках реалізації спільного проекту Маріупольської міської ради та Європейського банку реконструкції та розвитку. Роботу нового транспорту проінспектував міський голова Вадим Бойченко.

«Ключові фактори - безпека та комфорт для пасажирів і персоналу. Нові тролейбуси повністю їм відповідають. Ми успішно створюємо в Маріуполі нову транспортну інфраструктуру. Також ми повинні дотримуватися культури обслуговування техніки і культури поведінки, як кондукторів, так і пасажирів»,

- зазначив Вадим Бойченко.

15 нових «електрокарів» вже пройшли обкатку і повноцінно підготовлені до роботи. Вони замінять старий транспорт на 8 маршрутах і посилять роботу ще шести маршрутів. Тим самим поліпшивши транспортне обслуговування селищ Слобідка і Гавань та скоротивши час очікування на зупинках.

Важливо, що споживання електроенергії в нових тролейбусах менше на 35%. Вони обладнані системою кондиціонування, відкидним пандусом для людей з інвалідністю, електронними табло. У салоні встановлені комфортні сидіння польського виробництва зі спеціальним покриттям, що миється. Транспорт попередньо підготовлений під установку валідаторів для впровадження системи електронних квитків. Згідно з графіком поставки до кінця 2020 року в Маріуполь приїде остання партія тролейбусів. Всього їх закуплено 72.

 Протяжність нового маршруту - 7,7 км. Він з'єднає ключові об'єкти інфраструктурного та соціального значення: Академію поліції, МДУ, ЦНАП, ПДТУ, Театральну площу та залізничний вокзал.

Зараз в Маріуполі ведеться розробка транспортної моделі розвитку до 2030 року. Фахівці вироблять алгоритм заміщення транспорту в майбутньому і коригування маршрутів в залежності від затребуваності. Для цього в салонах автобусів і тролейбусів встановлені датчики обліку пасажиропотоку та камери відеоспостереження.

За словами директора департаменту транспорту та зв'язку Василя Клата, всі кондуктори та водії в обов'язковому порядку проходять навчання з надання допомоги людям з інвалідністю.

Читайте також наші новини в Facebook та Telegram.