vision

Новини

Назад

Мер Маріуполя спільно з губернатором Донецької області відвідали нове екстрене відділення

17 жовтня 2020, 17:54
548
Суспільство, Медицина

У міській лікарні №1 створили відділення екстреної допомоги. Воно дозволить оперативно встановлювати діагноз і надавати допомогу. Проект реалізовано в рамках державної програми «Велике будівництво». Міський голова Вадим Бойченко і глава Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко відвідали новий об'єкт.

«Я хочу подякувати Президенту України Володимиру Зеленському за дану ініціативу, яка стала можливою завдяки програмі «Велике будівництво». Відділення не було б і без Павла Кириленка, який прийняв рішення збільшити фінансування в двічі. Блоку екстреної медицини ніколи не було в Маріуполі. Сьогодні тут надаватимуть оперативну, повноцінну допомогу та рятуватимуть життя маріупольців», - підкреслив Вадим Бойченко.

У відділенні облаштували приймальний бокс для двох автомобілів швидкої допомоги з наскрізним проїздом. Звідси пацієнти потрапляють в приймальне відділення. Тут є необхідне діагностичне обладнання та лабораторія. Все це сконцентровано на одному поверсі, що дозволяє максимально швидко встановити діагноз і почати потрібне лікування. Пропускна здатність відділення - до 100 осіб на добу.

«Ми давно хотіли мати таке відділення. Воно дозволить зменшити час для постановки діагнозу і надання допомоги. Тим самим ми можемо оперативно надати допомогу і зменшити смертність. Важливо, що у нас з'являється можливість розподілити потоки хворих», - розповіла директорка лікарні Лариса Мамаєва.

На другому поверсі розміщені сучасні операційні кімнати, обладнані новою технікою. Операційна стійка дозволяє виконувати унікальні лапароскопічні операції. Встановлено інноваційні хірургічні лампи і узд-апарат. Загальна вартість робіт - майже 60 млн грн. Джерела фінансування - державний і міський бюджети.

Павло Кириленко високо оцінив виконану роботу.

«Це сучасно, мобільно. Особливо приємно бачити радісні очі медиків. Переконаний, комфорт відчують і пацієнти. Важливо, що лікарі готові працювати на сучасному обладнанні. Я бачу, що плідна взаємодія між містом і лікарнями дає високий результат», - зазначив глава Донецької облдержадміністрації.