Медіа

Назад

У Маріуполі святкують День визволення міста

16 червня 2018, 15:48
1027

Свято з нагоди четвертої річниці визволення міста від незаконних збройних формувань розпочалося проходом колони бронетехніки та військовослужбовців. Піші колони включали у себе військовослужбовців, представників поліції, курсантів Донецького юридичного інституту та бійців полку «Азов». Кращих з них нагородили цінними подарунками та грамотами. Сотні дорослих та дітей вітали захисників.

Поздоровили маріупольців зі святом Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськин, міський голова Вадим Бойченко, Народний депутат України Сергій Тарута.

У рамках святкування 45 військовослужбовців та поліцейських, а також робітників металургійних комбінатів, які чотири роки назад допомагали забезпечувати порядок у місті, отримали нагороди МВС - «Вогнепальна зброя», «За відвагу у службі», «За відзнаку у службі», «Захиснику Маріуполя» та почесні грамоти від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Бійців нагородили і цінними подарунками та відзнаками від командування Національної гвардії, а також подяками від імені голови Маріупольської міськради.

Вадим Черниш у своїй промові подякував захисникам, котрі змогли зробити так, що Маріуполь знаходиться на підконтрольній території та має змогу розвиватися.

«Маріуполь – це прекрасне місто, з великими перспективами. І ми будемо робити усе можливе, аби підтримати розвиток цього чудового міста. А запорукою цього є стійка, привітна, потужна громада з кравецтвом, яке самі обрали. А головне, щоб ви знали та вірили що ваш успіх це є успіх України. На вас дивиться вся наша держава. Розвитку щастя та благополуччя», - зазначив Міністр

Мер Маріуполя у свою чергу поділився спогадами подій 2014 року та відзначив значимість праці  військовослужбовців, поліції та медиків у той напружений час.

Сьогодні місто розвивається. Ремонтуються дороги, школи, садки, будується житло. Але все це стало можливим завдяки тому, що над містом розвивається прапор України. Дякую кожному маріупольцю, котрий тоді не піддався провокації та зберіг місто для майбутніх поколінь
підкреслив Вадим Бойченко.

Згадав про події того часу і В’ячеслав Аброськін. Він поділився своїми враженнями від згуртованості та змогою швидко реагувати на незвичайні ситуації мариіупольців.

«Тоді попереду була велика робота - це повернення довіри населення до правоохоронців, військових та подолання зневіри наших громадян. Ми всі разом об’єдналися заради захисту своєї країни та відстояли наше місто-форпост Маріуполь. В червні 2014 року ми святкували дійсно першу перемогу, яка надихає й сьогодні», - розповів перший заступник голови Національної поліції України.

А прямо зараз на площі Свободи   проходять майстер-класи з плетіння браслетів, працюють майстри з боді-арту, проходять виставки військової техніки та фотографій. Також містян чекають змагання з функціонального багатоборства «Сильна Нація», різні освітні секції, фудкорти. А у вечері пройде концерт за участю ТНМК, Христини Соловій, «Роллікс» та The Doox, які вже репетують на головній сцені свята.