Новини

Назад

Вадим Бойченко на форумі Україна-30: «Маріупольський ефект відкриває країну для міжнародних інвесторів»

29 липня 2021, 16:00
1837
Суспільство

Сьогодні міський голова Маріуполя Вадим Бойченко взяв участь у форумі «Україна-30. Децентралізація». На зустрічі обговорили можливості, які вона відкриває громадам. Вадим Бойченко зазначив, що децентралізація допомогла перезавантажити Маріуполь і залучити до міста увагу міжнародних інвесторів.

«2015 рік. Бойові дії в регіоні, розруха та тривога. Тоді Маріуполю було складно говорити про розвиток та інвестиції. «Нормандський формат» переговорів дозволив відсунути лінію зіткнення на 20 км. І вже в 2019 році ми з Президентом України провели інвестиційний форум у Маріуполі. Тоді ми відкрили наше місто для інвесторів», - зазначив Вадим Бойченко.

Цьому супроводжував великий обсяг робіт. Місто керувалося трьома правилами, які Президент України назвав «маріупольським ефектом». Про що детально розповів міський голова під час форуму. Перше - це наявність довгострокової стратегії розвитку. Друге - ефективне управління бюджетом. Третє - прозорість всіх процесів.

«Децентралізація - це не тільки про гроші, а й про можливості, які ми сьогодні можемо використовувати. Дуже важливо ці можливості трансформувати у відкритість і прозорість усіх процесів. Це є ключем для залучення великих інвестицій. Завдяки такому підходу Маріуполь залучив у розвиток 200 млн євро. По місту їздить сучасний муніципальний транспорт, з'явиться завод з очищення води, нове зовнішнє освітлення та інші проєкти, які підвищать якість життя людей», - ділиться Вадим Бойченко.

За словами мера, на цьому місто не збирається зупинятися та планує продовжити дію «маріупольського ефекту». Допомагає в цьому реалізація програми Президента України «Велике будівництво». Завдяки їй, друге життя в Маріуполі отримають об'єкти освіти, медицини, спорту та культури. Такий підхід позитивно впливає на ставлення жителів до країни. Особливо молоді, яка буде пов'язувати своє майбутнє з Україною.

Крім того, Маріуполь продовжує працювати над тим, щоб відкрити наше місто та Україну для міжнародних інвесторів. Цьому сприятиме будівництво нового аеропорту на кордоні двох областей - Донецької та Запорізької. Підтримка Президента допоможе Маріуполю в появі медичного хаба, який надасть жителям якісну послугу європейського рівня.

Сильніше економіку зробить будівництво бетонної дороги. Вона дасть нові можливості для розвитку морського порту та містоутворюючих підприємств. Так, порт в рази збільшить перевалку вантажу, підвищить національний ВВП і створить 1500 робочих місць. Як зазначає мер, це запустить економіку всього Донецького регіону.

Позитивні зміни в Маріуполі притягують приватні інвестиції. Результат - в місті відкриється перший в Україні приватний виш «Метінвест Політехніка».

«У Маріуполя особливе географічне розташування - на березі найтеплішого в світі Азовського моря. За підтримки Володимира Зеленського ми відкриваємо Приазов'я для туризму. Сьогодні проводимо реконструкцію берегової лінії, для чого залучили кращих фахівців Франції і Грузії. Вони допоможуть нам відкрити для всієї України туристичний Маріуполь», - підкреслив Вадим Бойченко.