Новини

Назад

У Маріуполі відкриють музей просто неба «Обереги України»

19 листопада 2018, 13:04
1512
Культура, Анонси міських заходів

Проект Музей просто неба «Обереги України» - унікальна ініціатива громадських організацій Сходу України, що поклали собі за мету популяризувати сучасне українське монументальне мистецтво задля укріплення довіри, співпраці та розвитку культурної ідеї. Відкриття музею відбудеться 22 листопада о 14.00 у парку культури та відпочинку ім. Гурова (вхід до зоопарку).

Проект реалізувався за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Виконавці - Маріупольська організація Національної спілки художників України, громадська організація «Колегіум Анни Ярославни Схід» за підтримки  Маріупольської та Старосамбірської міських рад.

Музей просто неба «Обереги України» реалізовувався у Маріуполі та Старому Самборі (Львівська область) – прикордонних містах України на сході та заході. Протягом жовтня відомі митці з різних регіонів України працювали з маріупольським металом та створили арт-об’єкти для облагородження громадського простору.

Металеві інсталяції, які виготовлені в Маріуполі, символізують обереги, завдяки своїм захисним властивостям, роблять країну невразливою до загроз, приносять мир та щастя.

Проект закріплює українські культурні особливості у монументальних витворах мистецтва. Пробуджує зацікавленість історією країни. Пропагує вподобання та цінності українства. Відроджують самобутність українського народу.

Частину експонатів буде транспортовано до Старого Самбору та встановлено на центральному майданчику міста. Однією зі скульптур, які поїдуть на Львівщину, буде символ Маріуполя.