A-A+vision

Новини

Назад

У Маріуполі проходять онлайн-заходи до Міжнародного дня біологічного різноманіття

20 травня 2020, 16:20
186
Екологія

Починаючи з 2001 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біорізноманіття. В його рамках проводять різні тематичні заходи. В цьому році вони проходять під гаслом «Наші рішення в природі». В його основі лежить солідарність і важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови життя в гармонії з природою.

Одним зі способів боротьби за збереження різноманітності життя на нашій планеті є охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також дбайливе ставлення до природи. З метою інформування молоді, в Маріуполі провели ряд заходів на тему біорізноманіття. У зв'язку з карантином вони пройшли в форматі онлайн. Наприклад, фахівці департаменту культурно-громадського розвитку міської ради підготували відеоролик про відомих особистостей, які присвятили своє життя і творчість захисту тварин. Також пройшов онлайн перегляд фільму про Приазовський край.

Міські бібліотеки провели відеоекскурсію по заповідники Донецької області. Екодайджест познайомив читачів з новою книгою про навколишнє середовище. Також на сторінках бібліотек для читачів виклали різні тематичні статті та відеоролики.

Крім цього, в травні навчальні установи Маріуполя провели благодійну акцію «Сортувати добро». У дистанційному форматі триває міська освітньо-екологічна програма «Зелений паросток», в рамках якої проходять онлайн конкурси: «Еко мода - краса твого життя», комікс «Неймовірні пригоди лікарських рослин», авторських ідей екологічних акцій.

На сайті Маріупольської міської ради можна знайти корисну інформацію про правила любительського і спортивного рибальства, заборону випалювання сухої рослинності, охорону первоцвітів, шкоду поліетиленових пакетів для природи та людини.

При виконавчому комітеті Маріупольської міської ради створено «Зелену раду». Вона є координаційним, консультативно-дорадчим, рекомендовано-експертним органом, мета якого забезпечити участь громадськості в процесі підготовки, прийняття та реалізації рішень про навколишнє природне середовище.

Нагадаємо, що цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН (ГА ООН) в 1995 році в спеціальній резолюції. Біологічне різноманіття - це все різноманіття життя на планеті. У 1992 році на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, світової громадськості було запропоновано звернути увагу на збереження біологічного різноманіття - як живих видів, так і екологічних систем. У зв'язку з цим, було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття, її сторонами є близько 200 держав.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.