A-A+vision

Новини

Назад

#ТутВарто пам'ятати свою історію: у Маріуполі з'явилися нові арт-об'єкти

26 червня 2020, 14:35
367
Суспільство, Туризм

Сьогодні в місті встановлять шість нових міні-скульптур. «Пелікан», «Коваль», «Домаха», «Мамонтеня», «Човен» і «Осетер» - все це символи історичного Маріуполя. Ще в минулому році ККП «m.EHUB» приступило до реалізації даного культурного проєкту. Основна мета - створити фольклорні маркери Маріуполя.

«Наша ідея - в створенні символів, які не асоціюються з Маріуполем безпосередньо, а при детальному вивченні, відкривають невідомі історичні факти про місто. Фігурка - як нагадування про подію або легенду. Це поки малознайомі для городян символи», - зазначила начальник відділу розвитку туризму КП ККП «m.EHUB» Вікторія Давва.

Перші дві скульптури - «Пелікан» і «Коваль» - вже прикрасили Грецьку площу і колону історичної будівлі, з балкона якої виступав сам Нестор Махно. Місцезнаходження для кожного арт-об'єкту вибирали символічно.

Наприклад, скульптуру «Мамонтеня» встановлять біля ставку бажань в парку «Веселка». «Можливо тепер бажання туристів і жителів міста будуть виконуватися і при торканні до нової скульптуру», - іронічно зазначила Вікторія Давва. А сам міні-об'єкт нагадає про недавні розкопки. Вони підтвердили, що на приазовських землях багато тисячоліть тому водилися стародавні південні слони - нащадки мамонтів. Фігурку «Осетра» планують розмістити у яхт-клубу.

У «m.EHUB» відзначили, що дана ініціатива стала логічним продовженням проєкту «Туристична прогулянка Маріуполем». Тоді в Маріуполі встановили 6 скульптур, створених за образом відомого маріупольського архітектора Віктора Нільсена.

Читайте також наші новини у Facebook таTelegram.