A-A+vision

Новини

Назад

#ТутВарто дружити містами: історичні торгівельні центри Самбора та Маріуполя

30 червня 2020, 12:56
94
Культура, Туризм

ККП «m.EHUB» продовжує серію публікацій про туристичні центри України. Вони виходять в рамках міні-проєкту - «#ТутВарто дружити містами». Вже маріупольцям розповіли про Острог, Жовкву, Славутич та Білу Церкву. Новим містом для знайомства став Самбір. Це місто, як і Маріуполь, має відомий історичний торгівельний центр.

Самбір — стародавнє місто, засноване у 1241 році, але як вважають деякі вчені, перші поселення були у значно давніші часи. У 1930 році місто Самбір отримав новий статус за Магдебурзьким правом, після чого почалася розбудова та територіальне поширення міста.

Композиційним центром міста Самбір є площа Ринок, назву якої пов’язують із німецьким словом “Ring”, тобто “кільце”. Площа Ринок мала прямокутну форму, в центрі знаходиться міська ратуша, яка чудово збереглася і до наших часів. Місто Самбір у XVI-XVII сторіччях було знане, як один з найважливіших торговельних центрів Галичини. Сьогодні площа Ринок в Самборі — туристичний магніт, піднявшись на ратушу відкривається чудовий краєвид на місто.

Найстаршою площею міста Маріуполь вважається та, яку 200 років тому місцеві знали, як “Базарна площа”. Після того, як греки почали розбудовувати Маріуполь, тут пройшов перший ярмарок. З тих часів двічі на рік, у день Великомученика Георгія та на свято Покрова, саме тут проводилися масштабні ярмарки. Площа була адміністративним та торговельним центром міста. 

У Самборі знаходиться Концертний зал органної музики, який розміщується у колишньому костелі монастиря отців бернардинів XVIII ст. Як кажуть місцеві — це справжня перлина, як древнього, там і сучасного Самбора.

Більше інформації можна прочитати ТУТ.

Читайте також наші новини уFacebook та Telegram.