Новини

Назад

Особливості призову на строкову військову службу у 2018 році

14 березня 2018, 11:20
1696
Суспільство, Оголошення

Президент України Петро Порошенко 15 лютого 2018 року підписав указ №33/2018, згідно яким встановлено дати звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби. Окрім того, визначені строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2018 році.

Згідно з указом, військовослужбовці строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, будуть звільнені у запас у 2018 році у квітні-травні та жовтні-листопаді.

Хто підлягає призову до армії в 2018 році?

Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цього віку, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних Сил України.  Раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Який термін служби в українській армії?

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:

18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Які терміни проведення призову на строкову службу в 2018 році?

Як і раніше, в 2018 році в Україні буде проведено дві хвилі призовів в армію — весняну та осінню. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Так, на 2018 рік встановлено такі дати:

з 1 квітня по 31 травня 2018 — весняний призов до ЗСУ

з 1 жовтня по 30 листопада — осінній призов до ЗСУ

Що робити, якщо принесли повістку?

Згідно з законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

В яких областях України будуть проходити службу призовники?

В усіх областях, крім Донецької та Луганської. В бойових діях військовослужбовці строкової служби участі не приймають.

Які пільги мають призвані на строкову військову службу?

За ними зберігається робоче місце та заробітна плата на весь строк служби у Збройних Силах України. Крім того, в разі їх бажання заключити контракт та зробити військову службу своєю професією, ці пільги також будуть збережені за військовослужбовцем.