sitemapvision

Новини

Назад

Олексій Резніков підтримав будівництво нового аеропорту для Маріуполя та проєкт якісного водопостачання 

13 вересня 2021, 16:45
737
Суспільство, Транспорт

Про це віце-прем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив під час свого офіційного візиту до Маріуполя. Логістичні питання та проблему водозабезпечення міста з ним обговорив мер Вадим Бойченко. 

Вадим Бойченко акцентував увагу на логістичних викликах, які не дають Маріуполю розвиватися ще швидше. Серед них – будівництво нового аеропорту та скорочення часу перебування в дорозі поїзду «Маріуполь-Київ» до 10 годин. 

«Без аеропорту неможливий подальший розвиток Маріуполя. Ми пропонуємо дві локації, які дозволяють з дотриманням всіх безпечних умов побудувати аеропорт. Маємо також побудувати двоколійну колію. Європейський інвестиційний банк готовий підтримати цей проєкт», - підкреслив мер. 

Олексій Резніков зазначив, урядом затверджено Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Її ключова ідея – закласти умови для будівництва «поясу успіху». Було вивчено 42 міста та регіони, яким довелося переходити з індустріального до постіндустріального розвитку. Одним з факторів успіху такого переходу був запуск державою інфраструктурних проєктів. 

«Вирішення авіа- та залізничного сполучення Маріуполя з іншими містами країни – задача номер один для нас. Вирішення цих питань вже обговорюється урядом. Маємо дійти спільної точки зору», - зазначив віце-прем'єр-міністр.

В ході візиту також відбулася нарада з питань постачання питної води. Вадим Бойченко розповів про проєкт побудови водоочисного заводу, який реалізується спільно з Урядом Франції. За його словами, сьогодні триває робота над розробкою техніко-економічного обґрунтування. 
У планах до кінця вересня провести аналіз води у дев’яти джерелах можливого забору води. У жовтні - розробити генеральну схему централізованого водовідведення та водопостачання. 

«Відкритість та прозорість Маріуполя дозволили залучити 64 млн євро від Міністерства фінансів Франції. За підтримки Президента України ми провели інвестиційний форум та Європейський інвестиційний банк надав ще 27 млн євро на очищення стоків. Цей великий проєкт має на меті покращити життя півмільйонної громади міста. Зробити його ще більш комфортним та європейським», - наголосив міський голова.