Новини

Назад

Маріупольські юні винахідники поїхали до Європи

11 лютого 2019, 14:17
440
Суспільство, Освіта

Більше 500 школярів, 53 команди, 21 фіналіст і 6 призерів - результат унікального для Маріуполя конкурсу наукової технічної творчості «Технокрафт» від Групи Метінвест. Змагання юних умів завершилося. Головний приз - поїздку до Центру науки «Коперник» у Варшаві завоювала команда технічного ліцею «Кіберліцеісти».

Маріупольські старшокласники етап за етапом протягом декількох місяців боролися за перемогу. У форматі онлайн-гри учасники за допомогою мозкового штурму та командної роботи ефективно вирішували інженерні завдання і створювали творчі проекти.

Конкурс проходив за технічної підтримки фахівців ММК імені Ілліча та мережі квест-кімнат «Замкнені / Під замком / Locked». На спеціально розробленій ігровій онлайн платформі команди вирішували нестандартні задачі та направляли свої рішення в різних форматах: фото, відео, ескізи конструкцій, комп'ютерні програми, виробничі моделі та інше. У фіналі захищали свої проекти, кожен з яких журі оцінювало індивідуально.

21 команда зробила візуалізацію, презентувала та захистила свої проекти. До складу журі увійшли представники Групи Метінвест і педагоги технічних ВУЗів. Журі оцінювало відповідність заявленої концепції, акуратність оформлення, функціонування заявлених елементів, впевненість у відповіді, швидкість реакції, розуміння матеріалу, залученість в проект і навички презентації власного проекту.

 «Завдання були цікаві та різні. Десь потрібно було дати правильну відповідь на питання, десь розробити індивідуальний проект вирішення проблеми. При цьому ми жодним чином не обмежували науково-технічну фантазію учасників. Адже вміння мислити нестандартно, за допомогою мозкового штурму знаходити оригінальні підходи до вирішення завдання - набагато важливіше шаблонного мисленн », - розповів член журі, HR-бізнес-партнер металургійних підприємств Групи Метінвест Михайло Цуркан.

Максимальна кількість балів і гран-прі конкурсу завоювала команда «Кіберліцеісти» Маріупольського технічного ліцею з проектом «Смартфон для БілАЗа». Перше місце дісталося команді «Фаза розуму» ОШ №10. За проект «Вояджер», кожен з хлопців отримав в нагороду планшет. На другому місці проект «Спецодяг» команди «Техноlife» ЗОШ № 41, кожен учасник отримав в подарунок електронну книгу. Третє місце і приз смарт-годинник дістався команді «Кіберкод» ЗОШ № 55 за проект «Хмарочос».

 «Одне з найважливіших якостей в дорослому житті: швидке вирішення завдань, включаючи роботу в команді. Ми робили акцент на тому, щоб наша молодь розуміла, що виробництво - це не тільки фізична праця, це ще і знання автоматизації, металургії. В майбутньому металург - це або програміст, що знає технологію, або технолог, знає програмування», - зазначив член журі, начальник конвертерного цеху ММК імені Ілліча Сергій Козловцев.

Крім того, відзначені куратори команд - викладачі Олена Нестеренко (ОШ №48), Олексій Крив'як (ОШ№5) і Катерина Суслова (ОШ №10). Вони отримали звання «Кращий куратор» і грант на суму 25 тис грн. кожен на розвиток технічних гуртків в школах.