Новини

Назад

Маріуполь увійшов до п'ятірки міст, в яких буде реалізовуватися Програма «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні» (EUACI)

19 червня 2018, 16:01
3556
Суспільство

Наше місто одне з перших, з ким підписано Меморандум про співпрацю за Програмою «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні» (EUACI). Це програма технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. Розрахована вона на три роки.

Меморандум передбачає співпрацю між двома сторонами у рамках проекту EUACI «Міста Доброчесності». Проект спрямований на надання допомоги місцевим органам влади у зменшенні ризиків корупції, а також буде сприяти більшому залученню громадян до контролю за органами влади.

Нагадаємо, що в лютому поточного року Програма була представлена ​​в Маріуполі. І після аналізу міст України, Маріуполь увійшов до п'ятірки лідерів з прозорості та прагнення до розвитку.

Міський голова Вадим Бойченко розповів керівнику програми Еці Ткешелашвілі про те, які кроки вже зроблено у Маріуполі в напрямку викорінення корупції. Вона у свою чергу підкреслила, що завдання Програми - посилити ті процеси в області прозорості, які вже стартували в Україні. І зазначила, що Маріуполь цікавий тим, що динамічно розвивається, а не проблематичний в порівнянні з іншими містами, з частини боротьби з корупцією.

«Результатом співпраці повинно стати, то що зміни повинні бути відчутні городянам у повсякденному житті. Важливо в процеси включати громадськість. Це повинна бути синергія громадськості та міської влади», - сказала Ека Ткешелашвілі.

В рамках реалізації програми, у місті будуть впроваджуватися такі ключові інструменти: відкритий бюджет; електронний портал, де будуть відображені плани міста та майбутні закупівлі; системний підхід до управлінської діяльності міста; зміни у сфері освіти міста - городяни повинні знати, куди витрачаються бюджетні кошти та гроші, зібрані батьками.

Ми хочемо створити систему, яка дозволить працювати Маріуполю в автономному режимі, незалежно від того, хто керує містом. Спрямована вона на відкритість та прозорість. Це повинно стосуватися і комунальних підприємств
підсумував міський голова.