A-A+vision

Новини

Назад

Маріуполь очолив рейтинг експертного відбору і продовжує боротьбу за звання «Великої культурної столиці України 2020»

25 лютого 2020, 17:52
246
Суспільство, Культура, Туризм

Крім почесного звання, місто Марії може отримати грант у розмірі 23 мільйони гривень на втілення масштабних проєктів. З 24 лютого 2020 року Український культурний фонд розпочав публікацію реєстрів проєктів, поданих на конкурсні програми 2020 року, за результатами експертного відбору.

Кожен проєкт водночас оцінювало п’ять експертів відповідної конкурсної програми та сектору. За результатами оцінювання концепції, плану втілення, планування та прозорості витрат Маріуполь отримав 448 балів з 500 можливих, залишивши позаду Дніпро, Вінницю, Полтаву та Львів. Наступний етап ‒ погодження Дирекцією рішень експертних рад шляхом проведення переговорних процедур.

«Конкурс за звання «Великої культурної столиці» УКФ оголосила перший раз. Маріуполь заявляє про себе, як місто з розвиненою культурною і туристичною інфраструктурою, відкрите до діалогу, привітне до гостей з усіх куточків країни. Перемога у конкурсі важлива для іміджу міста, допоможе інтегрувати Маріуполь у єдиний український культурний простір, створити сталий конкурентоспроможний культурний продукт, доступний для всіх та привабливий для довгострокового розвитку культурного туризму", - зауважила директорка ККП «м.ЄХАБ» Марія Сльота.

Проєкт, поданий від команди Маріуполя, передбачає проведення у місті у 2020 році дванадцяти творчих ініціатив. Це масштабні фестивальні події - музичні, театральний, книжковий фестиваль, «Ніч музеїв», хореографічний проєкт «4 стихії», фестиваль поколінь Generation House та довготривалі культурні проєкти з освітньою програмою, в результаті яких створюється інноваційний культурний продукт.

Всі вони формують загальну культурну атмосферу, сприяють діалогу між містами та країнами, між різними верствами населення, дають змогу спілкуватися з країною мовою сучасного українського мистецтва.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.