Новини

Назад

Free Mariupol defenders : у Львові відбулись акція та відкриття виставки плакатів на підтримку військовополонених

18 травня 2024, 19:35
184
Суспільство, Культура

До другої річниці виходу захисників Маріуполя з «Азовсталі», у Львові відбулось відкриття виставки плакатів, створених в рамках проєкту «М86. Літопис оборони Маріуполя». Перед  цим пройшла масштабна акція на підтримку військовополонених, яка завершилась ходою до простору «Mariupol Reborn». Її організували родини воїнів, до яких доєднались небайдужі маріупольці.

Учасники акції проїхали вулицями міста та пройшли від центру до платформи «Mariupol Reborn». В руках у них були плакати із написами – «Вони врятували Україну! Хто врятує «Азов», «Стань голосом полонених», «Ми вдома, вони у пеклі», «Волю прикордонникам Маріуполя». Після чого у львівський платформі «Mariupol Reborn» відбулось відкриття виставки плакатів, присвячених героїчній обороні Маріуполя. Доповненням до неї стала створена з плакатів акції інсталяція Free Mariupol Defenders.

На виставці  представлені роботи понад 80 плакатистів з більше ніж 10 країн, які показали Маріуполь через людей і події, що назавжди закарбувалися у пам’яті.

Плакати зробили митці з України, США, Японії, Китаю, Туреччини, Мексики, Болгарії, Польщі, Іспанії, Норвегії в рамках масштабного проєкту «М86.Літопис оборони Маріуполя», створеного Big City Lab, Національним музеєм історії України за підтримки Mariupol Reborn. Частина робіт увійде до колекції Національного музею історії України.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. Українські військові та правоохоронці билися в повному оточенні, поки не отримали наказ командування скласти зброю. Військові вийшли з «Азовсталі» та наразі й досі продовжують перебувати у російському полоні.  

Історії захисників міста Марії – це історії мужності, стійкості, жертовності та вірності своїй країні такої сили, яких світ не чув з часів Другої світової війни.

Виставка триватиме до 20 травня  включно за адресою: вул. Форенца Ліста, 6 (Львів, «Mariupol Reborn»).

Доносимо голос захисників Маріуполя світу й разом боремося за звільнення з полону кожного та кожної.