vision

Новини

Назад

«#ТутВарто дружити містами»: «італійські корені» Маріуполя та Жовкви

19 травня 2020, 11:41
240
Культура, Туризм

ККП «m.EHUB» продовжує серію публікацій про туристичні центри України. Вони виходять в рамках туристичного міні-проєкту - «#ТутВарто дружити містами». Основна мета - познайомити маріупольців з історією і трансформацією урбаністичних просторів. Новим містом для знайомства стала Жовква. Це місто, як і Маріуполь, мало тісні зв’язки з Італією.

«Ми хочемо даною серією публікацій ознайомити маріупольців з яскравими туристичними центрами нашої країни. Поділимося безліччю історій, цікавими фактами та таємничих загадками. Крім того, акцентуємо увагу на неочевидних рисах, які пов’язують наше місто з іншими», - зазначила представниця «m.EHUB» Вікторія Давва.

Місто Жовква виникло в 1594 році, коли шляхтич Станіслав Жолкевський став гетьманом і вирішив побудувати замок та захистити місцевих жителів від татарських набігів.

Жовкву будували італійці, і їх стараннями на галицьких пагорбах виникло справжнє ідеальне місто: простора площа, широкі вулиці, найсучасніші укріплення. У той же час, одна з вулиць Маріуполя носить назву Італійська. І не випадково: тут італійці також грали важливу роль в історії міста. Ще до виникнення Маріуполя, а також в ранній історії міста італійські мореплавці і купці були частими гостями торгового містечка, яке до кінця XIX століття розташовувалось на цих землях. 

Бурхливе ХХ століття завдало удару по Жовкві. Під час Другої світової війни спалили синагогу (збереглися лише стіни), від бомбардувань постраждали житлові будинки. Маріуполь також був в окупації. Відомо, що під час відступу, німецькі війська спалювали за собою місто. Тому найменше історичних будівель збереглося в центрі міста і по головному його проспекту. 

Більше цікавих фактів за посиланням.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.