A-A+vision

Новини

Назад

«Громадський бюджет»: програма допомогла Богдану Панченко зробити подарунок для рідного Маріуполя

23 жовтня 2019, 17:40
995
Громадський бюджет, Туризм

«За кілька років Маріуполь змінився, він розвивається та навіть може змагатися з деякими містами Європи», - в цьому впевнений автор проекту «Створення муралу» Богдан Панченко. Маріуполь стає цікавий для молоді, вона пов'язує своє майбутнє з ним і намагається зробити місто ще краще​. У реалізації ідей маріупольцям допомагає програма «Громадський бюджет». Так, перемога в конкурсі малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму стала для Богдана відправною точкою на шляху здійснення своєї мрії. Вона подарувала Маріуполю «Оптиміста». Його можна зустріти, пройшовши повз проспекту Миру, 60.

#мрій

Маріуполь - місто, де я ріс і вчався. З ним пов'язано багато теплих спогадів. Коли став старше, то захотів щось подарувати Маріуполю натомість. Щось яскраве і позитивне. Так, прийшла ідея створити мурал на одному з житлових будинків. Щоб дивлячись на нього, маріупольці теж згадували щось хороше родом з дитинства або щасливі миті. Але я не художник, а в поданому проекті потрібна була й техніка, багато фарби і, звичайно ж, талант і згода жителів.

#обирай

Взяти участь у програмі порадив мій викладач. Позитивним досвідом поділилися і друзі з університету, які брали участь в різних проектах, що реалізовувалися за підтримки міської ради. Це дуже добре, коли є ідея і тобі можуть допомогти з її втіленням. Саме фінансові вкладення в проект часто зупиняють молодь. Головне діяти, тому я не став відкладати рішення на безвік і подав заявку на участь в конкурсі. Саме з цього почався мій шлях до мрії. Я обрав напрямок «Туризм», бо мурал - відмінне місце для фото. Крок за кроком ідея вишикувалася в масштабний проект.

Весь цей час мені допомагали фахівці. Вони допомагали з документами та познайомили з чудовим художником Олександром Писарчуком. Разом ми дивилися його попередні роботи та розробляли концепцію малюнка. Вийшло більш як десять ескізів. Місце вибрали в центрі Маріуполя. З одного боку, щоб мурал можна було легко знайти. А з іншого - не дуже відкрите і по-своєму затишне, щоб ще краще розкрити посилання малюнка. Коли Олександр вже працював над муралом, мене не було в Маріуполі. Ми постійно телефонували один одному, ще мені висилалися фотографії з місця роботи.

Детальніше про процес створення муралу та зміст малюнка розповів його автор, художник Олександр Писарчук. Для нього участь в програмі «Громадський бюджет» стала корисним досвідом і надихнула на нові проекти.

#реалізуй

Роботи почалися, коли остаточно вибрали ескіз і будівлю. Площа Мура 160 метрів квадратних. На його створення використовував близько 150 балончиків з фарбою. Роботи зайняли кілька тижнів. У підсумку залишилося ще трохи фарби та було прийнято рішення використовувати її на створення ще одного невеликого муралу в абстрактному стилі. Вибрали будинок по проспекту Миру біля площі Свободи. Місце не випадкове. Коли вибирали будинок для основного муралу, Центральна районна адміністрація запропонувала декілька адрес. В результаті жителі цих двох будинків виявилися найактивнішими. В малюнок додав яскравих фарб, щоб в будь-яку пору року настрій маріупольців був сонячним.

#змінюй

Познайомившись з Богданом Панченко, я зрозумів, що у нас з ним схожі ідеї - зробити Маріуполь для його жителів і гостей ще цікавіше і яскравіше. Головне, щоб мурал був не просто фоном фотографії в соціальних мережах, а змушував задуматися, а ще краще - надихав. Зображений на стіні юнак з головою в хмарах - символ молодості, безтурботності й легкості. Це людина зі світлими думками, яка може, дивлячись на повсякденне життя, знаходити в кожному дні щось прекрасне. Водночас він підіймається по сходах, наполегливо йде вгору до своєї мрії. Так, я та автор проекту нагадуємо маріупольцям про їхні мрії. Хочемо показати, що від них не варто відступати. Щоб кожен дорослий зміг повернути свій юнацький запал, а підлітки вірили в себе і свої сили. Пора заявити місту і навіть світу про свої ідеї та мрії. Програма «Громадський бюджет» - відмінний старт для цього.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.