Медіа

Назад

Маріупольські школярі взяли участь у проекті «Ким я хочу стати»

19 червня 2017, 16:11
599

Представники учнівського самоврядування, переможці предметних олімпіад, учасники МАН та учні 44 загальноосвітніх шкіл відвідали місто Київ. Захід відбувся завдяки благодійному фонду «Стрічка Надії» спільно з Київським молодіжним центром та проекту ПроПрофесії. За рахунок організаторів всі учасники були забезпечені перевезенням, харчуванням, проживанням та освітньою програмою.

Основні заходи відбувалися в кулуарах Київської міської адміністрації. В програму відвідування увійшов тренінг від Дар’ї Агішевої, в ході якого учні маріупольських шкіл ознайомилися зі спектром професій, які на сьогодні потрібні Україні в першу чергу, визначилися з тими професіями, які можуть стати необхідними в світі подій, що відбуваються останніми роками в Україні та закордоном, а також мали можливість пофантазувати над тими професіями, які можуть стати в нагоді у недалекому майбутньому.

Крім того, до молодих людей завітала людина, чий життєвий приклад дає віру в те, що для того, щоб чогось досягти, щоб бути достойним сином своєї Держави, треба працювати, прагнути до досконалості, підтримувати ближнього, не зважаючи на власні негаразди. Лише так ти зможеш стати справді щасливою людиною. З лекцією до представників Маріуполя завітав Антон Дубішин –  людина, яка долає життєві перепони і фізичну ваду лише своїми сильними, мужніми, чоловічими думками і вчинками! Антон своїм життям доводить всім, що для того, щоби бути справжньою людиною, не потрібно мати фізичну досконалість, великі кошти та серйозні зв’язки, треба, мати щире серце, міцний розум та палке бажання бути потрібним своїм друзям, співвітчизникам, Державі.

Другий день у Києві мав дуже насичену програму. В першу чергу маріупольські школярі відвідали Головне управління національної поліції України, де на власні очі подивилися наскільки професійною та сучасною стала наша поліція завдяки реформам, що проводяться сьогодні в Україні. Учні ознайомилися із системою Безпечне місто, яка дає працівникам правоохоронних органів можливість цілодобово спостерігати за порядком в місті Київ та підтримувати спокій та правопорядок на вулицях міста. Діти побачили, як працюють оператори камер відеоспостереження, та, навіть, поспілкувалися з ними. Після цього діти завітали до центру 102, куди щоденно потрапляє близько 5,5 тисяч дзвінків з різних куточків Києва, а іноді, навіть, з різних міст області. Крім того, в рамках візиту до національної поліції учні ознайомилися зі зброєю, з якою працюють сучасні поліцейські. Була продемонстрована робота кінологічної служби. Для дітей з Маріуполя було організовано показний виступ спецпідрозділу поліції КОРД. Після офіційних заходів дітям надали можливість потримати в руках зброю та сфотографуватися з головними героями кінологічної служби – німецькими вівчарками.

Третій день учні провели в Верховній раді України, де для них було організовано дуже цікаву екскурсію, із відвідуванням кулуарів та сесійної зали. Після цього, в залі для переговорів відбулася зустріч із народними обранцями, під час якої хлопці та дівчата поставили хвилюючі їх питання, що стосуються власного майбутнього, майбутнього школи, в якій навчаються, майбутнього країни. Крім того, дітей цікавили питання професійного зростання і можливості стати на професійний шлях вже у 14-17 років. Підсумком цієї зустрічі стало те, що народний депутат Валерія Заружко оголосила конкурс на посаду помічника депутата Верховної Ради України в місті Маріуполь і багато хто з підлітків вирішили відгукнутися на таку привабливу пропозицію.

Приємним сюрпризом для гостей з Маріуполя стала екскурсія Хрещатиком, відвідування Андріївського спуску, Софіївської площі, Михайлівської площі, Пейзажної алеї.

Для маріупольців було організовано захопливу подорож Дніпром вздовж  мальовничих київських берегів. Під час прогулянки дітей пригощали солодощами, а наприкінці влаштували невеличку дискотеку прямо на палубі.

Даний проект допоміг старшокласникам зорієнтуватись в сучасному світі професій та спробувати себе у ролі певного спеціаліста. Приїзд до Києва не лише подарував можливість пройти професійну підготовку по визначенню особистих здібностей і ознайомлення із професією, а і душевний час, проведений у атмосфері добра, злагоди та миру.