vision

Медіа

Назад

Інклюзивний фестиваль творчості об'єднав маріупольців (ФОТОРЕПОРТАЖ)

04 листопада 2019, 12:00
741
Суспільство, Культура

У Маріуполі вперше проходить відкритий інклюзивний фестиваль творчості «Разом - ми єдині!». Вчора на гала-концерті показали найяскравіші номери. Артисти 23-х творчих колективів міських палаців культури та 33 учасники фестивалю вийшли на сцену ПК «Український дім». Серед глядачів - перший заступник міського голови Михайло Когут і заступник міського голови Ксенія Сухова.

Спеціально для фестивалю підготували 35 унікальних номерів. Дорослі та діти, новачки та досвідчені артисти об'єдналися, щоб показати багатство наших талантів: танці, гру на музичних інструментах, спів, декламування віршів і акторську майстерність. Кожен номер супроводжувався перекладом з жестової мови. Тексти пісень перекладала Анастасія Чала, намагаючись передати їх настрій і музичний ритм.

«Маріуполь змінюється. Стає доступним містом, в якому всім однаково комфортно жити. Фестиваль доводить, що наша сила в єдності. Тільки спільними зусиллями ми можемо подолати бар'єри та досягти успіхів», - підкреслив Михайло Когут.

У свою чергу, Ксенія Сухова зазначила, що для нашого міста проведення фестивалю інклюзивної творчості - позитивний досвід: «Я рада, що разом ми змогли розширити межі та створити такий масштабний фестиваль, де кожен показав свій талант світу. Це важлива подія, яка допомогла здійснити мрію та об'єднати маріупольців».

Фестиваль організовано в рамках міської цільової програми підтримки, адаптації та профорієнтації дітей і молодих людей з інвалідністю. У його реалізації також беруть участь 30 волонтерів. Подавши заявки та пройшовши співбесіду, вони протягом двох місяців відвідували спеціальні заняття. У них поєднувалися теорія, практика й активна взаємодія з представниками громадських об'єднань людей з інвалідністю. Завдання у волонтерів різнобічні: від допомоги учасникам фестивалю, роботи за лаштунками до вирішення організаційних моментів.

Кожному учаснику вручили пам'ятні подарунки. Також представники громадських об'єднань для людей з інвалідністю передали міському голові Вадиму Бойченко, департаментам культурно-громадського розвитку та соцзахисту населення подяки за підтримку в проведенні інклюзивного фестивалю.

Нагадуємо, що до 10 листопада в Центрі сучасного мистецтва і культури імені А.Куїнджі проходить виставка «Вернісаж життя». У виставковому залі можна побачити роботи 50 авторів.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.