sitemapvision

Медіа

Назад

«Тіні забутих предків» - прем'єра модерного театру Маріуполя (ФОТОРЕПОРТАЖ)

04 березня 2021, 11:46
418
Громадський бюджет

У Маріуполі відбулася прем'єра діджіталізірованої вистави «Тіні забутих предків». Сюжет класичної повісті Михайла Коцюбинського перенесли в сучасний час. Народний театр «Театроманія» представив свою адаптацію історії. Проєкт реалізовано за підтримки програми «Громадський бюджет». Фінансування з міського бюджету склало 100 тисяч гривень. Були придбані музичні інструменти, апаратура і реквізит для вистави.

«Тіні забутих предків» - перший спектакль «Театроманіі» поставлений на українській мові. Режисери Антон Тельбізов і Ольга Самойлова експериментували з сюжетом і на сцені, працюючи з різними формами. В образи українських Ромео і Джульєтти вклали новий зміст. Марічка уособлює Землю, природу, Іван - людство. В модерновому театрі поєдналися риси професійних і народних виступів.

 «Створюючи спектакль, ми переслідували кілька цілей - підняти актуальні в 21 столітті проблеми людства, зацікавити молодь культурою України. Через сучасні образи ми показуємо класику, залишаючи недомовленість, щоб глядач зацікавився і захотів прочитати оригінал. Так ми хочемо зберегти фольклор та історію нашої країни», - розповів Антон Тельбізов.

У сучасному баченні актори зійшли зі сцени, а частина декорацій транслювалася відеопроектором. За допомогою сучасних технологій в залі росли гори, змінювалися локації і лунав «гул Землі». У постановці персонажі говорять не багато, вони висловлюють емоції за допомогою тіла, танцюють. Крім цього, всі дії супроводжуються живою музикою. Спів і гра на барабанах створюють автентичну атмосферу.