Новини

Назад

Вперше у Маріуполі врятували життя людині на новому ангіографі

13 вересня 2018, 17:15
1059
Медицина

10 вересня у Міській лікарні швидкої медичної допомоги врятували життя маріупольчанки, провівши першу операцію зі стентування на новому ангіографі. Завдяки новому медичному обладнанню ургентні операції на серці тепер у Маріуполі проводяться безкоштовно. Раніше вони проводились виключно на апаратурі приватної клініки і коштували близько 45 тис. грн. Придбання ангіографа в Кардіоцентр це спільний проект міста та Міністерства охорони здоров'я, його загальна вартість близько 18 млн грн.

«Вперше надано допомогу пацієнтові за допомогою нового обладнання. На момент надходження пройшло три години з початку симптомів захворювання. Це найбільш оптимальний час для проведення операції. Я хочу звернутися до всіх жителів, треба ставитеся з увагою до свого здоров'я. При перших симптомах, а це болі в грудях або животі, звертайтеся відразу до лікаря. При серцевих захворюваннях особливо важливі перші години після появи симптомів», - розповів головний лікар ЛШМД Сергій Орлеанський.

Як повідомила сама хвора, вона до останнього не зовсім розуміла серйозність свого стану. Сама ж операція пройшла швидко та безболісно.

«Команда спрацювала дуже професійно - швиденько переодягнули, швиденько прооперували. Лікарі привели мене до тями при тому, що в них вже закінчилася зміна. Дякую лікарям, які врятували моє життя і ангела-охоронцю, який розправив свої крила цього дня», - каже пацієнтка Ольга Орлова.

Оперував жінку головний кардіолог відділення Дуран Медіна Сесар. Він розповів, що пацієнтка поступила до відділення з гострим інфарктом міокарда. Хвора була в стані гострого періоду захворювання. Тому було прийнято рішення про термінове оперування.

«Нове обладнання високого класу. У нього набагато більше можливостей. До кінця місяця наша команда освоїть весь його функціонал. Ми працюємо 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Завжди готові надати допомогу», - зазначив кардіолог.

Заступник міського голови Ксенія Сухова зазначила, що кардіоцентр продовжить розвиватися. Наступного року приступлять до ремонту наступних відділень.

«Вже сьогодні ми маємо перші врятовані життя на новому обладнанні. Операційні тут виглядають, як у Європі і кращих центрах України. Під час операції хірургу асистують інші лікарі, а саме приміщення оснащене сучасним діагностичним обладнанням. Ми готові рятувати серця і життя наших маріупольців. Центр буде і далі розвиватися. Цього року приступимо до ремонту другої частини відділення. Наше завдання - розширити можливості надання медичної допомоги в Маріуполі», - підкреслила Ксенія Сухова.