vision

Новини

Назад

Вода, пляжі та стратегія розвитку: Франція та Маріуполь обговорили реалізацію спільних проєктів

03 грудня 2020, 16:30
832
Співпраця з міжнародними організаціями

Протягом тижня делегація з Франції вивчала у Маріуполі питання співпраці з містом. Робота велася за трьома напрямками: реалізація проєкту модернізації системи водопостачання міста, реконструкція набережних, допомога у створенні Стратегії розвитку міста до 2030 року. Сьогодні були підведені підсумки візиту. Фахівці французських компаній, перший заступник міського голови Михайло Когут, заступники міського голови Сергій Орлов і Сергій Захаров та керівники підрозділів муніципалітету провели робочу зустріч.

«У Маріуполі водопровідна вода має бути якісна та доступна. У цьому напрямку муніципалітет веде активну роботу. Співпраця з Францією дозволить нам втілити проєкт у життя на високому, європейському рівні. Завдяки цьому, Маріуполь стане прикладом для інших міст України у модернізації водопостачання», - зазначив Михайло Когут.

Так, вже проходить реалізація першого етапу спільного проєкту. Французькі фахівці проводять дослідження джерел води та збирають дані по геології. На основі цього - зможуть визначити, де знаходяться найбільш оптимальні місця водозабору та локацію для будування заводу. Паралельно буде проводитися робота по генеральним схемам і підготовці техніко-економічного обґрунтування для майбутнього водоочисного заводу.

Президент французької компанії Beten Ingenierie Жан Рош зазначив, що вже скоро з’являться перші напрацювання. А після розроблять основні пункти плану роботи.

Крім того, буде дан старт проєкту з реконструкції набережних міста. Представник суспільно-корисного об'єднання «Узбережжя Аквітанії» Мартен Ренар, розповів, що на досвіді європейських країн розроблять поетапний план благоустрію пляжів Маріуполя. Вони будуть сучасними та комфортними, при цьому збережуть екосистему узбережжя. В роботі врахують всі особливості Азовського моря.

Вже навесні наступного року почнеться вивчення морського дна та ґрунту за допомогою спеціального обладнання та дронів. Першим буде оновлено Лівобережний пляж. Зараз там вже ведуться роботи.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.