Новини

Назад

У Маріуполі завершили ремонт відділення судинної хірургії (ФОТОРЕПОРТАЖ)

05 лютого 2021, 15:28
1670
Суспільство, Медицина

У Кардіосудинному центрі завершився капітальний ремонт відділення судинної хірургії. Тут обладнана сучасна операційна, палати інтенсивної терапії, розміщено 20 койкомісць. Сьогодні клінічну установу відвідав міський голова Вадим Бойченко.

«Для Маріуполя будівництво кластера кардіосудинної хірургії було життєво необхідним. Тому з 2017 року ми почали реалізовувати цей масштабний проєкт. Нам вдалося зосередити ресурси Європейського інвестиційного банку, Державного фонду регіонального розвитку, області та міста. Така акумуляція зусиль дозволила створити центр для всього півдня Донецької області. Це дозволяє охопити понад 600 тисяч осіб», - заявив мер.

У відділенні створили комфортні палати, сучасну операційну. Облаштували системи вентиляції та кондиціонування, замінили інженерні мережі. Фінансування у 2020 році склало 11 млн грн. Ресурс був виділений з обласного та міського бюджетів.

Директор Лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський зазначив, у відділенні пацієнти зможуть отримувати високопрофесійну допомогу як в плані профілактичного лікування, так і хірургічного втручання.

«Сьогодні це особливо актуально, оскільки Covid-19 нерідко призводить до серцево-судинних ускладнень. Зокрема, тромбозів. Якщо раніше подібні ситуації, нерідко, закінчувалися ампутацією, то тепер ми можемо рятувати таких пацієнтів», - запевнив лікар.

Також на першому поверсі Кардіосудинного центру відкрили комунальну аптеку. Тут пацієнти мають можливість придбати весь необхідний набір медикаментів відразу після призначення лікарем. Ключове - за доступною ціною. Всі медикаменти закуповуються в офіційних дистриб'юторів і є сертифікованими. Реалізуються соціальні державні програми, від яких нерідко відмовляються комерційні аптеки.

«Для нас життя та здоров'я маріупольців - в центрі уваги. У комунальної аптеки не стоїть завдання продавати, стоїть завдання - допомагати. Тому тут є доступність, гарантована якість і високий професіоналізм», - підкреслив Вадим Бойченко.

Важливою проблемою, яка вимагала вирішення - енергетична незалежність медустанови. За словами Сергія Орлеанського, при невідкладних операціях використовується високотехнологічне обладнання високої потужності. Так, потужність тільки одного ангіографа 110 кВт. У лікарні було встановлено генератор всього на 30 кВт. Тому при відключенні електроенергії виникали складності при проведенні операційних втручань. Тепер ця проблема вирішена установкою генератора з потужністю двигуна - 431 кВт.

«Генератор дозволяє цілу добу подавати енергію для повноцінного функціонування Кардіосудинного центру. Включення займає всього одну хвилину. Вартість обладнання - 2,7 млн ​​грн. Гарантійний термін - 10 років», - розповів перший заступник міського голови Михайло Когут.

Вадим Бойченко зазначив, тепер лікарі можуть бути впевнені, що їм нічого не завадить проводити багатогодинні операції. Також мер подякував губернатору Донецької області Павлу Кириленку за субвенцію та можливість завершити ремонтні роботи.