A-A+vision

Новини

Назад

У Маріуполі відбулося засідання Зеленої ради

26 вересня 2019, 16:35
330
Суспільство, Екологія

На базі Донецького державного університету управління пройшло планове засідання Зеленої ради. Обговорення стосувалися екологічного податку та методах переробки шлакового відсіву. Присутні підготували ряд законодавчих ініціатив щодо поліпшення екологічної ситуації.

Участь у відкритому діалозі взяли начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян, глави обласних екологічних інспекцій, народний депутат України Сергій Магера, представники промислових підприємств, члени Зеленої ради та громадськість. В ході засідання обговорили перспективи для Маріуполя в зв'язку з реформуванням екологічного податку, зміни в системі екологічної інспекції, переробку і використання шлакового відсіву.

Ваагн Мнацаканян підкреслив, що в ряді європейських країн екологічний податок залишається на місцях в розмірі 80 і більше відсотків: «Необхідно на державному рівні переглянути структуру розподілу податку, щоб в місті залишалося більше коштів на реалізацію екологічних проектів», - підкреслив Ваагн Мнацаканян.

Народний депутат Сергій Магера підтримав присутніх в цьому питанні. Нардеп розповів, що воно розглядалося в комітеті з питань екологічної політики та природокористування.

«Надходили пропозицію підняти розмір податку, що залишається в містах до 40%. Його активно підтримали всі члени комітету, що може говорити про реалізацію реформації найближчим часом. Тільки Маріуполю дана зміна принесе додаткові 35 мільйонів гривень на рік», - зазначив Сергій Магера.

За словами членів Зеленої раді, якщо дана поправка буде прийнята, то Маріуполь отримає фінансовий ресурс для реалізації найважливіших для міста екопроектів. Наприклад, завершення робіт з будівництва зливової каналізації в балці Кленова і Мар'їнська.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.