sitemapvision

Новини

Назад

У Лівобережному районі з'явиться два оновлених дитячих садка

13 жовтня 2020, 17:44
1760
Суспільство, Освіта, Співпраця з міжнародними організаціями

На Лівому березі проходить капітальний ремонт двох дитячих садків №32 і №114. Проєкти реалізуються в рамках національного проєкту "Велике будівництво" за рахунок безповоротних інвестицій Європейського інвестиційного банку, який направив Маріуполю більш 700 млн гривень на ремонти шкіл, дитячих садів і медустанов. Міський голова Вадим Бойченко проінспектував хід робіт.

«Залучення безповоротних інвестицій стало можливим завдяки виконанню трьох показників: розробка чіткої Стратегії розвитку Маріуполя, ефективне управління бюджетом, відкритість та прозорість міста. Ми створюємо нові можливості для розвитку наших дітей і намагаємося створити комфортні умови для роботи працівників»,

- зазначив Вадим Бойченко.

Сьогодні дошкільні установи набувають нового вигляду. У них створюються умови для дітей з інвалідністю. Впроваджуються енергозберігаючі заходи, що знизять витрати теплоносія на 70% і споживання електроенергії на 5%. Всі приміщення та групи оснастять сучасним обладнанням та меблями. Важливо, що в кожній будівлі відкриють додаткові пожежні виходи, замінять вентиляційну і пожежні системи.

Так, ясла-садок №32 «Дивосвіт» не знав ремонту з моменту спорудження будівлі в 1951 році. Навесні поточного року почалася його масштабна реконструкція. На сьогодні завершуються демонтажні роботи, замінено вікна, триває ремонт покрівлі, посилення стін, ведуться електромонтажні роботи, заміна внутрішніх мереж водопроводу. У кабінетах буде тепла підлога, а рамка управління дозволить автоматично регулювати теплоподачу. Крім того, облаштують спортивний майданчик. Загальна вартість проєкту - 55,8 млн грн. З них 54, 5 млн грн - ЄІБ, 1,3 млн грн - кошти міського бюджету.

Завдяки капітальному ремонту, дитячий сад зможе прийняти більшу кількість дітей. До діючих дев'яти груп додасться ще дві.

Проект капітального ремонту ясла-садка №114 «Калинонька» включає в себе утеплення будівлі, заміну інженерних мереж, оздоблювальні роботи, благоустрій, ігрові майданчики та озеленення території. На сьогодні ведуться демонтажні роботи, стяжка підлоги, прокладка мереж зовнішнього електропостачання.

Загальна вартість проєкту - понад 55 млн грн. Відкрити оновлений ясла-садок планується восени 2021 року. Реконструкція будівлі дозволить збільшити його проєктну потужність і приймати до 200 вихованців.

«Реконструкція дозволить збільшити проєктну потужність будівель. В оновлені дитячі сади піде більше дітей. З'являться спеціально обладнані інклюзивні класи. Будівлі будуть максимально комфортними та доступними. Таким чином, ми розширюємо можливості для наших дітей. Створюємо рівні можливості для всіх»,

- розповів міський голова.