vision

Новини

Назад

Перший етап реконструкції парку Гурова буде завершено наступного року

19 жовтня 2020, 18:12
789
Суспільство, Культура, Туризм

У парку Гурова тривають ремонтні роботи. Зараз завершується створення повноцінної зони барбекю. Реконструкція комплексу складається з п'яти черг. Загальна площа парку - 45,5 га. Міський голова Вадим Бойченко проінспектував хід виконання робіт.

«Перш ніж приступити до робіт, провели опитування серед маріупольців. Дізналися яким вони хочуть бачити парк. Архітектори з Нідерландів розробили проєкт. Наше завдання - його реалізувати. Створити паркову зону, де б враховувалися інтереси всіх вікових груп населення», - підкреслив мер.

Згідно з планом розвитку парку, зараз на завершальній стадії - облаштування зони барбекю. Завдяки фінансовій допомозі області, тут вже асфальтовані тротуарні доріжки, проведено поливальний водовід, зроблено озеленення. За рахунок місцевого бюджету встановлені альтанки. У планах - встановити зовнішнє освітлення та санвузли. Висадити близько 20 тисяч квітів і чагарників та понад 400 дерев.

Наступного року приступлять до створення першої локації - прогулянкової зони з фонтанним комплексом. Маріупольці отримають зону променад з унікальним каскадним і пішохідним фонтанами. Останній оснастять додатковими опціями - системою туманостворення для створення ефекту ранкового туману і зволоження повітря. Крім того, передбачена лазерна проєкція - для вечірніх і святкових шоу. Завершити цей етап планують до Дня народження міста. Варто зазначити, що фонтани є подарунком місту від Групи Метінвест.

Також в парку реконструюють набережну, створять повноцінну спортивну зону, облаштують територію біля зоопарку з активною дитячої зоною і трансформують екстрим-парк у Меріленд.

Після реконструкції зона відпочинку стане справжньою «перлиною» Маріуполя. Схили перетворять в дитячі зони. Навколо парку облаштують велодоріжку довжиною 7 кілометрів, з'явиться нова сцена. Парк буде «пов'язаний» з ДК «Українським домом», який перетвориться на найбільший концертний зал міста.

«Парк імені Гурова стане сучасною зоною відпочинку не тільки Кальміуського району, а «магнітом» тяжіння жителів з усього Маріуполя. Такі сучасні місця, де б хотіли проводити свій час наші городяни, зроблять наше місто по-справжньому європейським», - заявив Вадим Бойченко.