A-A+vision

Новини

Назад

На шляху до прозорості: Маріуполь залучив понад 100 мільйонів євро

09 травня 2019, 14:37
513
Суспільство

Міжнародне співробітництво допомагає Маріуполю реалізовувати ключові проекти. Програма «Стратегія розвитку Маріуполя-2021», лідируючі позиції в рейтингу найбільш прозорих міст України, впровадження електронних інструментів демократії, підвищення рівня безпеки - усе це стало необхідним критерієм для залучення іноземних інвестицій. Понад 100 мільйонів євро підуть на реалізацію масштабних інфраструктурних рішень.

Стратегія розвитку Маріуполя - дорожня карта міста, в якій прописані ключові напрямки розвитку протягом п'яти років. Для реалізації проектів залучають міжнародних експертів. Даний документ уже реалізований містом на 70%.

Крім того, Маріуполь проводить роботу над підвищенням безпеки міста та його жителів. Його спільні програми та проекти вивели Маріуполь до п'ятірки найбільш безпечних міст України з найвищим рівнем довіри до поліції.

Про відкритість Маріуполя свідчить рейтинг Самих прозорих міст України Transparency International. За короткий проміжок часу місто з 57-ої сходинки піднялося на лідируючі позиції. Високий результат став можливий завдяки постійній роботі з впровадженню інструментів електронної демократії. Серед них - система ProZorro, Соціальний інспектор, Відкритий бюджет, Dozorro. Крім того, працює система місцевих петицій і єдиний Контакт-центр. Ведеться співпраця з EUACI та ALDA.

Все це стало важливими критеріями, які вивели на новий рівень розвиток міжнародних відносин з Маріуполем. Так, у комплексне рішення проблем водозабезпечення півмільйонного Маріуполя Уряд Франції інвестує 64 мільйони євро. У будівництво сучасної транспортної моделі IFC, E5P ЄБРР вкладає близько 33 млн євро, які підуть на придбання майже 140 одиниць сучасного транспорту і реконструкцію депо. Європейський інвестиційний банк у реконструкцію зовнішнього освітлення міста направляє 17 мільйонів євро. Все це понад 100 мільйонів євро, за допомогою яких у Маріуполі реалізують ряд ключових проектів. У цьому напрямку проводилася поетапна та системна робота протягом декількох років.

Місто продовжує йти по шляху прозорості, співпрацює з міжнародними партнерами у реалізації інфраструктурних проектів Маріуполя. Місто доводить, що при наявності Стратегії розвитку та її виконання, можна домогтися високих результатів за короткий проміжок часу.