vision

Новини

Назад

Міський палац культури трансформувався у сучасний центр творчого життя Маріуполя

25 вересня 2020, 16:51
1308
Суспільство, Культура

Міський палац культури перетворився в культурний центр Лівобережжя. Будівлю, якій понад 65 років, повністю реконструйовано всередині та зовні. Упорядкована прилегла територія, встановлено нове вуличне освітлення і декоративне підсвічування будівлі. Тепер 21 творче об'єднання, в яких займаються близько 800 дітей і дорослих, отримали сучасні умови для самореалізації. Міський голова Вадим Бойченко проінспектував хід виконаних робіт, а також поспілкувався з батьками та вихованцями закладу.

«Кожен район Маріуполя отримає свій культурний центр, де наші діти зможуть реалізувати свій творчий потенціал. Міський палац культури - черговий крок у цьому напрямку. Даючи молоді можливість вибирати, підтримуючи починання і розвиваючи таланти, ми робимо Маріуполь містом, в якому хочеться жити. Сьогодні ми бачимо, що 70% маріупольської молоді пов'язує своє майбутнє з нашим містом», - підкреслив він.

При капітальному ремонті замінили опалення, інженерні мережі та вентиляцію. Творчі класи оснащені необхідним обладнанням. У класі бальних танців поклали новий паркет. Зроблені дзеркальні стіни і нові верстати. Тут зможуть займатися учасники першої школи балету в Маріуполі. Також створені всі умови для практичних занять естрадно-циркового колективу.

«Родзинкою» проекту став концертний зал. Тут повністю замінили підлогу, встановили нову сцену і глядацькі крісла. Вартість проекту - понад 70 мільйонів гривень. Важливо, що при повній модернізації приміщень вдалося зберегти автентичний архітектурний вигляд будівлі, включаючи незвичайні вікна, ліпнину і розпис на стелі, яку художники відновлювали вручну.

«Ми будуємо Маріуполь, де кожен може реалізувати себе. Проектами культурного переродження і натхнення ми показуємо, що наше місто стає європейським і комфортним. Такі зали хореографії не поступаються європейським, в них створені комфортні умови для занять. Розробивши план розвитку ми доводячи справою, його реалізуємо. За три роки у місті відбулися масштабні зміни, які можна побачити», - підкреслив Вадим Бойченко.

Також в ГДК презентували маріупольський стартап-проект «VAHTA». Це сервіс обліку та аналітики відвідуваності, який використовує технологію QR-кодів. Він об'єднує в собі можливості мобільного застосування і CRM-системи. «VAHTA» оптимізує контроль відвідуваності дітьми занять. Крім цього, у всіх класах встановлені камери відеоспостереження. Пряма трансляція занять виводиться на екрани, які розташовані в холі будівлі. Так, батьки в будь-який момент зможуть дізнатися, як проходять заняття.