vision

Новини

Назад

Курс на розвиток: Делегація Маріуполя вивчає найкращі практики українських міст  

13 травня 2021, 17:12
953
Суспільство

Делегація Маріуполя, під головуванням міського голови Вадима Бойченка, відвідала з робочим візитом Вінницю. Мета – вивчити досвід інших муніципалітетів у будівництві будинків,  впровадженні електронного білету, роботі технопарків та створення муніципальної варти.

Вадим Бойченко зі своїми заступниками та профільними фахівцями зустрівся з мером Вінниці Сергієм Моргуновим. Ознайомилися з роботою КП «Муніципальна варта», міськими програмами з будівництва житла, IT-послугами, відвідали індустріальний технопарк та низку  комунальних підприємств. Дізналися про залучення інвестицій та проєкти розвитку міста.

За словами Вадима Бойченка, це другий візит Маріуполя до Вінниці. Перша зустріч відбулася чотири року назад, коли наше місто вивчало передовий досвід українських міст. Побачені практичні рішення були застосовані у Маріуполі. Серед них – забезпечення чистоти на вулицях міста, створення кардіоцентру та відкриття центрів з надання адміністративних послуг.

У результаті Маріуполь став чистішим та використовує у роботі «дорожні пилососи», які колись побачили саме у Вінниці. Вивчаючи досвід колег, у Маріуполі у найкоротші строки відкрили кардіосудинний центр, оснащений сучасним обладнанням. Завдяки йому рятують життя тисячі людей, а смертність від серцево-судинних захворювань скоротилася удвічі. Також Маріуполь взяв у роботу принцип надання муніципальних послуг у «Прозорому офісі». Це надихнуло наше місто відкрити центри надання адміністративних послуг та навіть більше - розширити, підсилити та зробити їх мультифункціональними.

«Я вважаю, що муніципалітети повинні бути відкритими, ділитися знаннями та успішними практиками. Якщо ми думаємо про Україну та її розвиток, то повинні розуміти, що не можна побудувати суперефективне місто, чи навіть область, не зважаючи на те, в якому стані знаходяться інші. Тому такі зустрічі повинні бути регулярними. Ми повинні ділитись знаннями та досвідом. Сьогодні Маріуполю теж є що показати. Адже ми також маємо знання, інноваційні нестандартні підходи, і я впевнений, що Вінниці так само буде цікавий досвід Маріуполя. Зокрема, програма підтримки ОСББ та реалізації масштабних проєктів, унікальних для всієї України», - наголосив Вадим Бойченка.

Його думку поділяє його колега - Сергій Моргунов. Він зазначив, що позитивний обміном досвідом між різними містами допоможе розвиватися усім громадам: «У кожного є свій досвід, у кожної територіальної громади є свої особливості, свій менталітет, є певні відмінності у баченні розвитку територіальної громади. Але найголовніше, що у Вінниці та Маріуполя є можливості та команди, які здатні сконцентровано працювати і досягати відповідних результатів».