A-A+vision

Новини

Назад

24.01.2015: Маріуполь вшанував пам'ять загиблих під час обстрілу Східного

24 січня 2020, 10:06
768
Суспільство

П'ять років тому сталася трагедія в мікрорайоні «Східний». Щороку Маріуполь вшановує пам'ять загиблих мирних жителів в ході артобстрілу. Вранці в храмі пройшов молебень та панахида, а біля пам'ятного знаку «Загиблим в неоголошеній війні» - мітинг-реквієм. На пам'ять про загиблих пролунали електросирени.

«У цей день дуже важко підібрати слова. Минуло п’ять років, а біль не вщухає. Я хочу висказати слова подяки громаді Маріуполя, яка в той жахливий день своєю згуртованістю довела, наскільки вона любить і дбає про своє місто та його жителів. Ми повинні розуміти, що загиблі живуть у наших серцях доти, поки живе пам'ять про них. Пам’ятаємо їх!», - зазначив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Міський голова Вадим Бойченко поділився спогадами того дня. Він підкреслив, що ця страшна трагедія назавжди відклала відбиток на маріупольських серцях.

 

«Той суботній ранок не віщував біди. Залпи, розриви снарядів. 30 секунд - 30 смертей, 117 поранених, зруйнована інфраструктура, стисле серце від болю та страху. Життя, розділене на «до» і «після». Кажуть, що час лікує, але сьогодні в храмі ми бачили, наскільки болить. Цей біль неможливо передати словами. Цей день назавжди об'єднав нашу державу Україну, об'єднав кожного жителя міста Маріуполя», - зазначив Вадим Бойченко.

Він розповів, що 24 січня 2015 року небайдужі маріупольці разом з металургами, рятувальниками, медпрацівниками, представниками силового блоку взяли участь в ліквідації наслідків обстрілу та допомагали відновлювати мікрорайон «Східний».

«Ми, звісно, навчилися відновлювати інфраструктуру - дитячі садки, школи, будинки, але неможливо повернути тих людей, які залишили своє життя в той трагічний ранок. Найцінніше, що у нас є - людське життя. Я хочу, щоб ми ніколи не забували цю трагедію. Кожен з нас повинен робити усе можливе та неможливе, щоб вона ніколи не повторилася в нашій країні та Маріуполі», - підкреслив мер.

Завершився мітинг-реквієм покладанням квітів до пам'ятника загиблим. До його підніжжя поклали і дитячі іграшки.