Медіа

Назад

Маріуполь 243: святкові заходи до Дня міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

28 вересня 2021, 11:30
3486
Культура

Цього року програма святкування дня народження Маріуполя була дуже насиченою. Концерти, фестивалі та майстер-класи проходили відразу на чотирьох локаціях - площі Свободи, центральному пірсі, в парку імені Гурова та Театральному сквері.

У Театральному сквері пройшов книжковий фестиваль Mariupol Open Book. Однаково цікаво було, як дітям, так і дорослим. Відбулися презентації книг від 30 видавництв, читання, лекції та дискусії від авторів зі всієї України. Серед гостей відомі - Олександр Ірванець, Леся Воронина, Іван Андрус, Артем Полежака.

Детальніше - https://mariupolrada.gov.ua/

В оновленому парку ім. Гурова пройшов Всеукраїнський фестиваль «Мега Йорти». Він присвячений 30-річчю Незалежності України та 200-річчю Грецької революції. Гостей порадували яскравою етнічною програмою і стравами грецької кухні. В урочистій театральній ході взяли участь представники 90 грецьких товариств з різних куточків України. Також на місці пройшли боротьба куреш і перетягування каната. На сцені виступили творчі колективи з колоритною концертною програмою.

Детальніше - https://mariupolrada.gov.ua/

Фото - ММР та m.EHUB

Центральний пірс зустрів гостей мультикультурного фестивалю Goby Fest. У програмі кулінарний майстер-клас, дитячі активності, фотозони та різноманітний фудкорт з традиційними стравами. На сцені біля моря виступили Endorphins, "ШмальгаузенЪ", Jerry Heil, Laud та інші українські артисти.

Багатьох зацікавив новий арт-об'єкт. Робота торгового порту, металургійних комбінатів, шум моря і залізниці, удари на рингу та дитячий сміх. Ці та інші знайомі кожному жителю Маріуполя звуки записані на аудіо авторами проєкту «Звуки міста», присвяченого 30-річчю Незалежності України. Фіолетова хвиля - результат роботи декількох програм звукового дизайну і 3D-візуалізації. З її допомогою можна почути, як звучить наше місто. Для цього необхідно зчитати кьюар-код і перейти на сайт проєкту. Колір обраний не випадково - це колір заходу сонця над морем.

Детальніше - https://mariupolrada.gov.ua/

Фото - m.EHUB

На площі Свободи пройшов святковий концерт. Його відкрила місцева кавер-група Endorphins. Після на сцену вийшов Дантес. Своєю творчістю поділилася група «Один в каное». Також маріупольці та гості міста змогли почути улюблені пісні від гурту «Бумбокс». Справжнім подарунком на завершення свята став феєрверк.

Детальніше - https://mariupolrada.gov.ua/

Фото - ММР та m.EHUB