Новини

Назад

У Маріуполі стартував Український Жіночий Конгрес

07 червня 2019, 10:28
585
Суспільство

Сьогодні у Маріуполі розпочав роботу Український Жіночий Конгрес, ініціатором якого виступило міжфракційне депутатське об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості». На конгресі обговорять професійне становлення жінок, піднімуть питань впровадження політики рівних прав та можливостей для них. У заході прийняли участь заступник  міського голови Ксенія Сухова та секретар міської ради Степан Махсма.

Мета конгресу - створення майданчику для діалогу між парламентарями та місцевою владою, активістами громадських організацій, жінками та чоловіками з громад щодо питань впровадження політики рівних прав та можливостей, а також підвищення обізнаності про дискримінацію за ознакою статі та переваг дотримання принципів рівності між жінками та чоловіками.

Організатором заходу виступила громадська організація «Український Жіночий Конгрес». На ньому зареєструвалося понад 100 учасників. Серед них - представники та представниці об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, державних органів влади, громадські активісти й активістки, жінки-військовослужбовці, ветеранки та волонтерки. В обговореннях також прийняли участь депутати Маріупольської міської ради та Комітети самоорганізації населення. 

За словами організаторів, Маріуполь  для проведення третього регіонального Українського Жіночого Конгресу обрано не випадково. Учасниці та учасники з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Кіровоградської та інших областей також підніматимуть питання ролі жінок у безпеці та обороні країни. Вони обговорюватимуть також питання дискримінації жінок у політичному житті, інструменти досягнення паритетного представництва у владі, і які це матиме переваги для держави.

У дискусіях Конгресу візьмуть участь Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, народний депутат України Дмитро Лубінець, ґендерна радниця Міністра внутрішніх справ України Вікторія Арнаутова.

Конгрес працюватиме у двох форматах: дискусійна платформа та презентації з обговоренням. Під час першої - розглянуть переваги політичної участі жінок та ґендерні аспекти безпеки. Дискусія навколо теми «Хто вони - нові амбасадори ґендерної рівності та розбудови дружніх міст» спрямована виявити, як зусилля громадських активістів, представників бізнесу та журналістики впливають на доступність, дружність та рівність публічних просторів міста.

Український Жіночий Конгрес у Маріуполі проводять у партнерстві з: Національним Демократичним Інститутом (NDI), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Структурою ООН Жінки в Україні (UN Women), Проектом ПРОМІС (PLEDDG) та Федерацією Канадських Муніципалітетів (FCM), Міжнародним Республіканським Інститутом (IRI), Проектом «Ґендерне бюджетування в Україні» (GBR), Представництвом Європейського Союзу в Україні, Міжнародною організацією «Глобал комюнітіз», Швецією, Посольствами Норвегії, Данії та Канади в Україні та Фондом розвитку ефективного врядування Великої Британії; у партнерстві з проектом «Я зможу» Фонду Олени Пінчук, що реалізується за підтримки Фундації Кока-Кола.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.