A-A+vision

Новини

Назад

У Маріуполі побудують соціальне житло європейського рівня

02 липня 2019, 14:15
1468
Суспільство

У Маріуполі реалізується проект доступного житла - переможця конкурсу «Steel Freedom 2018». Проект з будівництва соціального житла вже пройшов тендер і знаходиться в розробці. Він буде відповідати європейським стандартам.

Нагадаємо, що в грудні минулого року в Маріуполі за підтримки Групи Метінвест були підведені підсумки конкурсу Steel Freedom у категорї «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м. Маріуполь» у номінації для молодих архитекторів. На ньому початківці архітектори з різних міст України представили свої проекти житлових будинків.

Головна умова конкурсу - розробити проект із застосуванням несучих сталевих конструкцій. Планується, що сталеві рішення дозволять скоротити терміни зведення об'єкта і знизити вартість будівельних робіт. Вони довговічні та міцні. Переможцями у категорії «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м. Маріуполь» стали Дмитро Щепетнов, Євген Колмаков, Микола Ворончук і Євген Цюпин.

Як повідомляють організатори конкурсу Асоціація "Український Центр Сталевого Будівництва", в минулому році Маріупольська міська рада вперше за п'ятирічну історію конкурсу стала замовником проекту з будівництва соціального житла. Раніше міста до них з таким запитом не зверталися. В оголошеній категорії взяли участь 48 молодих архитекторів та конструкторів. Вони представили 21 проект. Роботи оцінювали за вісьмома критеріями. Серед них - архітектура, енергоефективність, конструктивна форма сталевих конструкцій. Робота молодих архітекторів лягла в основу розробки проекту.

«У нас вже є досвід у створенні доступного житла. Маріуполь перший в Україні відкрив соціальний гуртожиток для переселенців. Також видаються ключі для кваліфікованих фахівців від квартир. Реконструйовано два будівлі під соціальне житло. Місто будується – створюються всі умови, щоб люди робили вибір на користь Маріуполя», - зазначає заступник міського голови Сергій Захаров.

На сьогодні за підтримки та фінансування Фонду Розвитку Маріуполя вже проведено тендер на виконання проектно-кошторисної документації. Обрана компанія «NEW VISION PROJECT» (м. Київ).

Відповідно до технічного завдання проектується восьмиповерховий двох секційний будинок з експлуатованої покрівлею по вулиці Амурській. Буде зведено 121 квартира. Сумарна площа одне і двокімнатних квартир буде близько 5500 м2. У його проектуванні будуть враховані всі теплотехнічні розрахунки, і він буде відповідати нормативним критеріям сучасного будівництва. Затверджено поверховий план, а унікальний фасад в сучасних європейських тенденціях підкреслить оригінальність будівлі. Граничний термін експлуатації 100 років.

«Вперше в Україні будується соціальний житловий будинок з металевого каркаса. Цей об'єкт стане знаковим як для Маріуполя, так і для країни в цілому. Його естетичний вигляд і технічні рішення будуть знаменувати початок нової гілки розвитку швидкозведенного житла», - підкреслив керівник проектної компанії.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.