vision

Новини

Назад

«У Маріуполі можна втілити свою мрію», - підприємиця Руслана Щербина

07 березня 2021, 13:37
789
Економіка, Історії маріупольців

Руслана Щербина втілила в життя мрію багатьох дітей - відкрила власну фабрику з виробництва м'яких іграшок. Дівчина мріяла про це з ранніх років, але ідея здавалася недосяжною. Однак, як показало життя - будь-які мрії можуть стати реальністю.

«Я завжди прагнула свободи. Контролювати те, чим я займаюся і розпоряджатися своїм часом. Працювати на себе й займатися улюбленою справою», - розповідає Руслана Щербина.

Руслана росла з трьома братами та сестрами. Вихованням займалася мама, яка працювала в дитячому садку. Попри те, що грошей часто не вистачало, в дитинстві та юності у дівчини було багато м'яких іграшок. Тоді й з'явилася ідея відкрити власне виробництво.

«У свій час було бажання працювати в правоохоронних органах, тому вступила на юридичний факультет. Але зараз я рада, що в один момент звернула на шлях підприємництва», - згадує дівчина.

Ще в період навчання в університеті Руслана відкрила за франчайзингом магазин чоловічого одягу. Але ідея фабрики іграшок все одно залишалася в мріях. Перед карантином магазин одягу довелося закрити. І тоді дівчина повернулася до своєї мрії.

«Ключовий виклик, який стояв переді мною - фінансовий ресурс на відкриття фабрики. Я розуміла, що власних коштів для запуску такого бізнесу немає, тому почала активно шукати додаткові джерела фінансування. Пройшла навчання за програмою ПР ООН, а незабаром побачила, що запустили грантову програму «Український донецький куркуль», - зазначає Руслана.

Вона написала бізнес-план і ризикнула спробувати щастя в грантовій програмі. Її ідея отримала підтримку, і дівчина відразу ж приступила до запуску фабрики.Перший час, зізнається Руслана, було дуже важко. Навіть був страх, що виробництво доведеться закрити. Але, на щастя, з часом розкрутка в соціальних мережах дала свої плоди. М'які іграшки маріупольської фірми стали затребувані на національному ринку. Сьогодні близько 60% покупців - жителі з інших міст України. Здебільшого роблять замовлення через інтернет-майданчики. Також співпрацює з торговою мережею, яка погодилася на продаж товару.

Особлива увага приділяється якості. Кожна іграшка унікальна. Над ними працює єдиний колектив з шести осіб.

«Дуже важлива командна робота. Кожен співробітник додає свою родзинку. Завдяки цьому з'являються наші іграшки, які радують, як дітей, так і дорослих», - зазначає підприємниця.

У період карантину було налагоджено виробництво масок. Це дозволило підприємству благополучно пройти складний період. Зараз готується до випуску лінія дитячого одягу. Незабаром запуститися власний сайт.

За словами Руслани, на сьогодні у Маріуполі з'явилася хороша підтримка підприємництва з боку міста. Позитивним моментом стало відкриття Центру підтримки малого та середнього бізнесу.

«Багато людей постійно скаржаться на обставини, але якщо є бажання можна всього досягти. У мене виникали певні питання, і я звернулася в Центр МСБ. Мені там абсолютно безкоштовно надали всю необхідну інформацію в повному обсязі. Тому можливості в місті є», - підкреслила Руслана.

Маріупольцям, які бажають відкрити власну справу, Руслана радить не боятися ризикувати, але при цьому рекомендує мати «фінансову подушку». Також потрібно не бояться звертатися до центрів підтримки бізнесу за консультаціями та не упускати можливості.