Новини

Назад

«Наша мета, щоб лікарня у дітей більше не викликала страх», - Вадим Бойченко перевірив готовність до відкриття Дитячого діагностичного центру

09 квітня 2019, 15:54
517
Суспільство, Медицина

На базі Маріупольського територіального медичного об'єднання здоров'я дитини і жінки скоро відкриють оновлений сучасний Дитячий діагностичний центр. Перевірити якість виконаних робіт та оцінити наповнення центру ультрасучасним устаткуванням приїхав міський голова Вадим Бойченко.

Загальна сума фінансування склала 26,6 млн грн. З них на ремонт приміщення з місцевого бюджету було виділено 10,5 млн грн, Група Метінвест - 1,2 млн грн. На закупівлю обладнання місто виділило близько 8 млн грн. Державна субвенція на ці цілі склала 6,8 млн грн.

Ми наповнюємо медицину новим змістом. Наша мета, щоб лікарня у дітей більше не викликала страх. Щоб кожна дитина відчувала себе тут як в ігровому просторі. Ми розробили концепцію, при якій фахівці зможуть мінімізувати час постановки діагнозу. Це стало можливим завдяки сучасному обладнанню. Залучити і адаптувати молодих фахівців залишається однією з супутніх стратегічних завдань. Вже сьогодні ми робимо конкретні кроки і виводимо медицину Маріуполя на регіональний рівень
зазначив Вадим Бойченко.

В майбутньому діагностичному центрі - світлі холи, м'які пуфи, ігрові зони. Кабінети оснащені сучасним обладнанням: діагностична система ЕКГ навантаження, рентгенографічна система преміум-класу, дерматоскоп, пульсоксиметр і багато іншого.

«Ряд обладнання, представленого в стінах центру - унікальні для України. Послуги поліклініки будуть доступні жителям - абсолютно безкоштовно», - розповіла директор департаменту охорони здоров'я Світлана Макарова.

У дитячому центрі працюватимуть вузькі фахівці з 17 напрямками: кардіолог, отоларинголог, хірург, онколог, логопед та інші. Затишні зони очікування, місце для колясок, гардероб. Два ізольованих боксу з окремими входами для пацієнтів з інфекційними захворюваннями.

За словами заступника міського голови Ксенії Сухової, в Маріуполі створюються умови для розвитку медицини. Результат - в місті ремонтуються установи охорони здоров'я і закуповується сучасне обладнання.

«Тільки на первинну ланку медицини в цьому році передбачено фінансування близько 35 млн грн. Це і профілактика, первинна діагностика, раннє втручання і вакцинація. Перед нами стоїть амбітне завдання. Ми встали на цей шлях і впевнено йдемо до мети», - підсумувала Ксенія Сухова.