Городянам

Назад

Звіти роботи департаменту соціального захисту населення

Департаментом соціального захисту населення Маріупольської міської ради протягом першого кварталу 2018 року надавались пільги громадянам, які мають таке право; проводились заходи з соціального захисту та реабілітації громадян пільгових категорій; забезпечувалася державна політика у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення; підтримувались в актуальному стані Єдині інформаційні бази даних про взятих на облік переміщених та послуг багатьом категоріям населення; призначались субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива мешканцям міста, окрім цього проводились заходи з впровадження гендерної політики, оздоровлення дітей, протидії насиллю в сім’ї, торгівлі людьми.

З початку року в найкоротші терміни для стабільної та злагодженої роботи всіх підрозділів департаменту було реалізовано повне переналаштування серверів, комп’ютерів та оргтехніки для всіх співробітників департаменту в зв’язку з реорганізацією. Всі співробітники департаменту отримали доступи до програмних комплексів, необхідних для виконання своїх функціональних обов’язків. Проведено звірку тарифів за всіма послугами для розрахунку розмірів житлових субсидій після підписання договорів на обслуговування на 2018 рік.

Територіальними відділами по роботі з громадянами ДСЗН здійснюється прийом громадян з питань призначення допомог, компенсацій, субсидій, надання пільг громадянам згідно діючого законодавства. У громадян, які не в змозі самостійно пересуватися, прийом документів здійснюється на дому за місцем їх мешкання. Спеціалістами відділу надається вичерпна інформація та консультування громадян щодо вимог та порядку надання будь-яких послуг. Так, за І квартал 2018 року за консультаціями та призначенням різних видів допомог та компенсацій звернулося 45678 сімей.

Територіальними відділами постійно надаються повідомлення про призначення всіх видів державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій, посвідчень та вкладок до них, направлень на забезпечення засобами реабілітації, цього року видано 19057 повідомлень.

Для зручного та ефективного надання послуг проводяться виїзні прийоми громадян зі вказаних питань у селищах Сартана, Старий Крим, Талаковка, Виноградне, Широкіне та Каменськ.

За І квартал 2018 року проведено нарахування пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору 1 та 2 групи, а також дітям з інвалідністю по зору до 18 років – 186 особам на суму 282926,86 грн. Нарахована пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу 4 особам на суму 9939,06 грн. Проведено нарахування пільг ветеранам війни та окремим категоріям громадян на загальну суму 28 832,72 тис. грн.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулось 282 особи, яким видано 544 направлення на забезпечення вказаними засобами реабілітації. У першому кварталі було забезпечено 334 особи 736 одиницями засобів реабілітації.

За звітний період 2018 року департаментом видано:

25 путівок для ветеранів Великої Вітчизняної війни, особам з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

37 направлень на отримання протезно-ортопедичних виробів;

17 посвідчень інвалідам війни, учасникам війни, членам сімей загиблих, жертвам  нацистських  переслідувань;

10 талонів  на  пільговий  проїзд  по  території  України;

51 посвідчення «Ветеран праці» ветеранам праці та громадянам похилого віку.

186 особам з інвалідністю по зору проведені компенсаційні виплати затрат на житлово-комунальні послуги на суму 109,2 тис. грн. Відшкодовані затрати по компенсаційним виплатам громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, у сумі 1185,9 тис. грн.

Протягом І кварталу 2018 року щомісяця проводилися масові перерахунки розміру субсидій у зв’язку зі зміною тарифів по комунальних платежах, нарахування всіх видів соціальних допомог та компенсацій на основний і додатковий періоди.

За 1 квартал 2018 року призначено субсидій 4895, всього 68547 сімей міста отримали житлові субсидії на загальну суму 313,655 млн. грн.

Департаментом ведеться персоніфікований облік громадян пільгової категорії. Станом на 01.04.2018 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 119785 осіб.

Станом на 01.04.2018 року на обліку в департаменті соціального захисту населення перебуває 97 421 особа (81 614 сімей), які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Контингент осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, яким надається допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, складає 4033 сімей.

За 3 місяці 2018 року за результатами запитів здійснено 9 649 перевірки ВПО та складено 9373 актів матеріально-побутових умов.

До компетенції департаменту входить організація роботи міської комісії з розгляду звернень жителів Маріуполя з питання надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету. За І квартал поточного року було проведено 2 засідання; за результатами засідань виділено матеріальної допомоги 88 мешканцям міста на загальну суму 1 130,045 тис.грн.

Окрім цього надається матеріальна допомога пільговим категоріям громадян згідно законодавства України. Так, за 3 місяця 2018 року надано матеріальну допомогу:

- 6 учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО на загальну суму 38,4 тис. грн.;

- 37 воїнам-інтернаціоналістам до 29-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальну суму 37,00 тис. грн.;

- 204 мешканцям міста до 90 і 100-річного ювілею на загальну суму 62,3 тис. грн.

За 1 квартал поточного року нарахування на відшкодування за надані житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та інші пільги громадянам пільгової категорії станом на 01.04.2018 склали  504 348,72 тис.грн. в тому числі за рахунок:

- державного бюджету – 39 885,2 тис.грн.;

- обласного бюджету – 45,33 тис.грн.;

- місцевого бюджету – 10 367,7 тис.грн.;

- субвенції із обласного бюджету  - 292, 87 тис.грн.;

- субвенції із державного бюджету 453 757,62 тис.грн./

Обсяг фінансування на 01.04.2018 склало 446 348,04 тис.грн., в тому числі за рахунок:

- державного бюджету  – 39 829,1 тис.грн.;

- обласного бюджету–45,33тис.грн.,

- місцевого бюджету – 10 367,7 тис.грн;

- субвенції із обласного бюджету 109,20 тис.грн.

- субвенції із державного бюджету 395 996,71 тис.грн

Департаментом за три місяці проведено повідомну реєстрацію 67 колективних договорів та доповнень до них та надано 140 консультацій. Протягом І кварталу 2018 року проводилась робота щодо моніторингу заборгованості із заробітної плати та листування щодо погашення цієї заборгованості підприємствами міста. Внаслідок проведеної роботи загальна сума заборгованості по заробітній платі протягом 3 місяців 2018 року зменшилась на 13 240,5 тис. грн.

За звітний період проаналізовано 50 паспортів бюджетних програм та внесено зміни до паспорту бюджетної програми (0813180) на 2018 рік. Внесено зміни та доповнення по 6 інвестиційним і 37 операційним проектам до Програми економічного і соціального розвитку м. Маріуполя на 2018 рік. Розроблено 2 інвестиційних проекти (Капітальні ремонти Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за адресою: пр. Миру, 75б, Маріупольського міського центру для осіб без визначеного місця проживання за адресою: пр. Банний, 3, 5) для участі в конкурсному відборі на 2019 рік за рахунок співфінансування місцевого та обласного бюджетів.

За перший квартал поточного року видано: «Посвідчень батьків багатодітної сім’ї» - 180 шт. та «Посвідчень дитини з багатодітної сім’ї» - 402 шт.; підготовлено 20 пакетів документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

На сесії міської ради урочисто нагороджено з врученням почесного знака Президента України «Мати-героїня» та цінних подарунків – 6 жінок, яким було присвоєно це високе звання.

Прийнято 507 осіб з оздоровлення пільгових категорій на 2018 рік та відправлено на оздоровлення 38 дітей пільгових категорій за рахунок коштів державного бюджету.

Систематично ведеться робота з налагодження діалогу з мешканцями району шляхом проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на зменшення проблемних питань.

За звітний період 2018 року була проведена наступна інформаційно-роз’яснювальна робота:

- 11 репортажів на місцевому та державному телебаченні;

- 9 публікацій на Інтернет-ресурсах.

В Україні згідно чинного законодавства майже третина населення держави має право на пільги – за соціальними, віковими, професійними та іншими ознаками. Так у першому півріччі 2018 року Департаментом соціального захисту населення Маріупольської міської ради продовжилася реалізація на місцевому рівні системних заходів з надання пільг громадянам, які мають таке право.

В червні місяці було здійснено автоматичне призначення субсидій без звернення громадян та здійснено перерахунок субсидій у зв’язку з закінченням опалювального періоду. Сформовані та відправлені електронні файли  до житлово-комунальних підприємств по невикористаним коштам. 

На платформі обладнання Світового створено файл-сервер для зв'язку всіх структурних підрозділів департаменту. Впроваджено нове програмне забезпечення  на платформі IT-Enterprise (субсидія).

Територіальними відділами по роботі з громадянами ДСЗН здійснюється прийом громадян з питань призначення допомог, компенсацій, субсидій, надання пільг громадянам згідно діючого законодавства. У громадян, які не в змозі самостійно пересуватися, прийом документів здійснюється на дому за місцем їх мешкання. Спеціалістами відділу надається вичерпна інформація та консультування громадян щодо вимог та порядку надання будь-яких послуг. Так, за І півріччя  2018 року за консультаціями та призначенням різних видів допомог та компенсацій звернулося 124 339 сімей.

Територіальними відділами постійно надаються повідомлення про призначення всіх видів державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій, посвідчень та вкладок до них, направлень на забезпечення засобами реабілітації, цього року видано 52965 повідомлень.

Для зручного та ефективного надання послуг проводяться виїзні прийоми громадян зі вказаних питань у селищах Сартана, Старий Крим, Талаковка, Виноградне та Каменськ.                                   

За І півріччя 2018 року проведено нарахування пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору 1 та 2 групи, а також дітям з інвалідністю по зору до 18 років – 207 особам на суму 396 678,71 грн., пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу 13 особам на суму 31 756,50 грн.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулось 771 особа, яким видано 1368 направлень на забезпечення вказаними засобами реабілітації, 497 осіб отримали 862 одиниці засобів реабілітації.

За звітний період було укладено 15 договорів про забезпечення осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами на суму 1 081 767, 85 грн.

У 1 півріччі 2018 року за послугами із соціальної та професійної  адаптації звернулось 118 учасників бойових дій із числа учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності. Проведено відбір установи, яка буде надавати послуги. На виконання Порядку проведення психологічної реабілітації учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності до переліку суб’єктів, які будуть надавати послуги із психологічної реабілітації внесено 2 установи. У центрі по наданню допомоги учасникам АТО та членам їх сімей проведено 154 консультації з питань, які належать  до компетенції департаменту, та прийнято 124 заяви на різні види допомог.

За звітний період 2018 року департаментом видано:

 • 80 путівок на оздоровлення для ветеранів війни, особам з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • 43 посвідчення особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, членам сімей загиблих, жертвам  нацистських  переслідувань;
 • 21 лист талонів  на  пільговий  проїзд  по  території  України;
 • 103 посвідчення «Ветеран праці» ветеранам праці та громадянам похилого віку.

За звітний період за одноразовою державною матеріальною допомогою малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю звернулось  640 осіб, з яких надано матеріальну допомогу 87 особам.

Департамент організує роботу міської комісії з розгляду звернень жителів Маріуполя з питання надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету. За І півріччя поточного року було проведено 3 засідання; за результатами яких виділено матеріальної допомоги 130 мешканцям міста на загальну суму 1604,355 тис.грн., а саме:

 • ​5 дітям надана матеріальна допомога на лікування онкологічного захворювання, придбання слухових апаратів, мовних процесорів та інше;
 • пенсіонерам, малозабезпеченим громадянам міста на лікування онкологічних та інших захворювань, які потребували значного дорого вартісного лікування;
 • громадянам міста постраждалим від надзвичайних ситуацій (пожежі).  

Протягом 1 півріччя 2018 року департаментом направлено 23 справи для отримання путівок на влаштування до будинку-інтернату та отримано 3 путівки

За звітний період 2018 року департаментом видано рішень про направлення на реабілітацію:

 • до районних центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів на 36 дітей з інвалідністю;
 • до центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю на 1 дитину з інвалідністю;
 • до центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю на 2 осіб для проходження професійної реабілітації.

Важливою складовою підвищення адресності державної соціальної допомоги є Програма субсидій, так за І півріччя 2018 року щомісяця проводилися масові перерахунки розміру субсидій у зв’язку зі зміною тарифів по комунальних платежах, нарахування всіх видів соціальних допомог та компенсацій на основний і додатковий періоди.

За 1 півріччя 2018 року призначено субсидій 41984, в тому числі 5889 за зверненнями громадян, 36095 в автоматичному режимі без звернень громадян (автоподовження субсидії на неопалювальний період). Всього 68845 сімей міста отримали житлові субсидії на загальну суму 367,604 млн. грн.

Департаментом ведеться персоніфікований облік громадян пільгової категорії. Станом на 01.07.2018 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 120 265 осіб.

Проведено нарахування пільг ветеранам війни та окремим категоріям громадян на загальну суму 43 189,5 тис.грн.

Станом на 01.07.2018 року на обліку в департаменті соціального захисту населення перебуває 99 502 особи (83 618 сімей), які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Контингент осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції об’єднаних сил, яким надається допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, складає 8634 сімей.

З початку 2018 року здійснено 35793 перевірки адресів з числа ВПО та складено 18762 актів матеріально-побутових умов.

Окрім цього у травні 2018 року прийнято міську цільову програму «Маріуполь з турботою про Вас на 2018-2022 роки» з метою соціальної підтримки населення за рахунок коштів міського бюджету. Так, за 6 місяців 2018 року надано матеріальну допомогу:

- 206 учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО на загальну суму 102,9 тис. грн.;

- 37 воїнам-інтернаціоналістам до 29-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальну суму 37,00 тис. грн.;

- 364 мешканцям міста до 90 і 100-річного ювілею на загальну суму 125,3 тис. грн.

- 220 мешканцям міста на поховання окремих категорій громадян м.Маріуполя за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 220,00 тис. грн.

За 1 півріччя поточного року на нарахування соціальних виплат, пільг станом на 01.07.2018 склали  738 245,03 тис.грн. в тому числі за рахунок:

- державного бюджету – 100 442,7 тис.грн.;

- обласного бюджету – 958,13 тис.грн.;

- місцевого бюджету – 39 102,56 тис.грн.;

- субвенції із обласного бюджету  - 428,44 тис.грн.;

- субвенції із державного бюджету 597 313,2 тис.грн.

Обсяг фінансування на 01.07.2018 – 848 991,9 тис.грн., в тому числі за рахунок:

- державного бюджету  – 100 042,0 тис.грн.;

- обласного бюджету–974,14тис.грн.,

- місцевого бюджету – 37122,47 тис.грн;

- субвенції із обласного бюджету 348,06 тис.грн.

- субвенції із державного бюджету 710 505,23 тис.грн

Департаментом за звітний період 2018 року проведено повідомну реєстрацію 242 колективних договорів та доповнень до них та надано 468 консультацій. Протягом І півріччя 2018 року проводилась робота щодо моніторингу заборгованості із заробітної плати та листування щодо погашення цієї заборгованості підприємствами міста. Внаслідок проведеної роботи загальна сума заборгованості по заробітній платі протягом 1 півріччя 2018 року зменшилась на 20 675,0 тис. грн.

Спеціалістами департаменту здійснюється контроль за правильністю призначення (перерахунку) та виплати пенсій. За I півріччя 2018 року перевірено 8690 пенсійних справ при цьому виявлено 8 переплат на суму 8 027 грн. та 30 недоплат на суму 21 880 грн.

Були перевірені пенсійні справи по втраті годувальника сім’ями шахтарів за результатами перевірки по 10 особовим справам виявлено виплати не в повному обсязі на суму 96 768,16 грн., процес доплати по яких контролюється.

За I півріччя 2018 року відпрацьовано 21 запит по архівних пенсійних справах.

За звітний період проаналізовано 16 паспортів бюджетних програм та внесено зміни до 9 паспортів бюджетних програм на 2018 рік. Внесено зміни та доповнення по 8 інвестиційним і 36 операційним проектам до Програми економічного і соціального розвитку м. Маріуполя на 2018 рік. Проведена перевірка ведення бухгалтерського обліку підвідомчих організацій (Центральний та Лівобережний районі центри соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, Територіальні Центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лівобережного та Центрального районів, Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання), згідно графіку перевірок.

За перший квартал поточного року видано: «Посвідчень батьків багатодітної сім’ї» - 327 шт. та «Посвідчень дитини з багатодітної сім’ї» - 798 шт.; підготовлено 22 пакетів документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

На сесії міської ради урочисто нагороджено з врученням почесного знака Президента України «Мати-героїня» та цінних подарунків – 6 жінок, яким було присвоєно це високе звання.

Прийнято 1235 осіб з оздоровлення пільгових категорій на 2018 рік та відправлено на оздоровлення 208 дітей пільгових категорій за рахунок коштів державного бюджету.

Систематично ведеться робота з налагодження діалогу з мешканцями району шляхом проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на зменшення проблемних питань.

За звітний період 2018 року була проведена наступна інформаційно-роз’яснювальна робота:

- 26 репортажів на місцевому та державному телебаченні;

- 31 публікація на Інтернет-ресурсах.

В кожному районі міста функціонують Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які надають соціальні послуги одиноким непрацездатним громадянам та адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення, особам з інвалідністю, ТПО, а також особам, які опинились у тяжких життєвих обставинах.

Так, станом на 01.07.2018 у центрах обслуговується 4780 громадян, у тому числі:

 • відділенням соціальної допомоги вдома – 2052 одиноких непрацездатних громадянина, яким за поточний період було надано 276 553 різноманітних видів соціальних послуг;
 • відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 2487 громадян, що опинились у складних життєвих обставинах, пенсіонерів, інвалідів.

Громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі, надаються послуги швачки, перукаря, робітника з ремонту обладнання. Взагалі за І півріччя 2018 року надано 8232 послуг для 4772 громадян.

Робітники територіальних центрів звертаються до підприємств та організацій міста з питань надання різноманітної шефської допомоги громадянам, їх колишнім працівникам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, на теперішній час одинокі та потребують підтримки.

За І півріччя 2018 року за рахунок підприємств районів та міста, шефських  підприємств, а також за рахунок коштів місцевого бюджету надано натуральної та матеріальної допомоги для 2861 громадянина на загальну суму 628 364 грн.

За І півріччя 2018 року 482 громадянина похилого віку пройшли курси навчання на факультетах «Університету третього віку». «Університет третього віку» створює умови для їх спілкування, всебічного розвитку, проявлення індивідуальності і реалізації творчого потенціалу.

Усі громадяни, які знаходяться на обліку у територіальних центрах, оточені турботою та увагою.

В Лівобережному та Центральному районах міста розташовані центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Основні завдання Центрів направлені на виконання комплексу заходів з соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації, медичного супроводження дітей з інвалідністю.

Для проходження курсу реабілітації Центри приймають дітей з інвалідністю віком  до 14 років та дітей віком до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність.

Протягом 1 півріччя 2018 року реабілітацію в Центрах проходило 108 дітей з інвалідністю. Закінчили курс реабілітації 43 дитини. Зараховано на реабілітацію 29 дітей. 5 дітей навчаються за індивідуальною програмою по узгодженню з адміністрацією ЗОШ № 52.

З початку року проведено реабілітаційних процедур в наступному обсязі:

- психолого-педагогічна реабілітація - 2857 занять;

- фізична реабілітація – 5864 од. масажу;

- соціальна реабілітація - 8368 занять.

Проведено 35 засідань реабілітаційної комісії, на яких здійснювалось комплексне соціальне діагностування індивідуальних рівнів розвитку дітей, визначались строки і тривалість проходження реабілітації відповідно до Індивідуальних програм реабілітації, забезпечувались послідовність, комплексність і безперервність виконання реабілітаційних заходів, оцінювались їх результати та ефективність. З метою оперативного коригування реабілітаційного процесу до індивідуальних планів реабілітації вносилися своєчасні зміни та корективи. 

В місті функціонує Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання, в якому постійно надається допомога в працевлаштуванні, відновленні документів, оформленні пенсії, встановленні груп інвалідності, направленні в будинки-інтернати і т.і.

За 1 півріччя 2018 року на обслуговуванні центру знаходилось 1025 осіб, з них:

- бездомних – 124;

- тимчасово переміщених осіб – 901;

- разова ночівля – 124.

У поточному році було надано 9558 соціальних послуг (харчування, одяг), 37 особам було відновлено документи,  направлено до будинків-інтернатів 3 особи, влаштовано до лікарняних закладів – 35 осіб.