Городянам

Назад

Звіти роботи департаменту соціального захисту населення

Департаментом соціального захисту населення Маріупольської міської ради протягом першого кварталу 2018 року надавались пільги громадянам, які мають таке право; проводились заходи з соціального захисту та реабілітації громадян пільгових категорій; забезпечувалася державна політика у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення; підтримувались в актуальному стані Єдині інформаційні бази даних про взятих на облік переміщених та послуг багатьом категоріям населення; призначались субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива мешканцям міста, окрім цього проводились заходи з впровадження гендерної політики, оздоровлення дітей, протидії насиллю в сім’ї, торгівлі людьми.

З початку року в найкоротші терміни для стабільної та злагодженої роботи всіх підрозділів департаменту було реалізовано повне переналаштування серверів, комп’ютерів та оргтехніки для всіх співробітників департаменту в зв’язку з реорганізацією. Всі співробітники департаменту отримали доступи до програмних комплексів, необхідних для виконання своїх функціональних обов’язків. Проведено звірку тарифів за всіма послугами для розрахунку розмірів житлових субсидій після підписання договорів на обслуговування на 2018 рік.

Територіальними відділами по роботі з громадянами ДСЗН здійснюється прийом громадян з питань призначення допомог, компенсацій, субсидій, надання пільг громадянам згідно діючого законодавства. У громадян, які не в змозі самостійно пересуватися, прийом документів здійснюється на дому за місцем їх мешкання. Спеціалістами відділу надається вичерпна інформація та консультування громадян щодо вимог та порядку надання будь-яких послуг. Так, за І квартал 2018 року за консультаціями та призначенням різних видів допомог та компенсацій звернулося 45678 сімей.

Територіальними відділами постійно надаються повідомлення про призначення всіх видів державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій, посвідчень та вкладок до них, направлень на забезпечення засобами реабілітації, цього року видано 19057 повідомлень.

Для зручного та ефективного надання послуг проводяться виїзні прийоми громадян зі вказаних питань у селищах Сартана, Старий Крим, Талаковка, Виноградне, Широкіне та Каменськ.

За І квартал 2018 року проведено нарахування пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору 1 та 2 групи, а також дітям з інвалідністю по зору до 18 років – 186 особам на суму 282926,86 грн. Нарахована пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу 4 особам на суму 9939,06 грн. Проведено нарахування пільг ветеранам війни та окремим категоріям громадян на загальну суму 28 832,72 тис. грн.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулось 282 особи, яким видано 544 направлення на забезпечення вказаними засобами реабілітації. У першому кварталі було забезпечено 334 особи 736 одиницями засобів реабілітації.

За звітний період 2018 року департаментом видано:

25 путівок для ветеранів Великої Вітчизняної війни, особам з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

37 направлень на отримання протезно-ортопедичних виробів;

17 посвідчень інвалідам війни, учасникам війни, членам сімей загиблих, жертвам  нацистських  переслідувань;

10 талонів  на  пільговий  проїзд  по  території  України;

51 посвідчення «Ветеран праці» ветеранам праці та громадянам похилого віку.

186 особам з інвалідністю по зору проведені компенсаційні виплати затрат на житлово-комунальні послуги на суму 109,2 тис. грн. Відшкодовані затрати по компенсаційним виплатам громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, у сумі 1185,9 тис. грн.

Протягом І кварталу 2018 року щомісяця проводилися масові перерахунки розміру субсидій у зв’язку зі зміною тарифів по комунальних платежах, нарахування всіх видів соціальних допомог та компенсацій на основний і додатковий періоди.

За 1 квартал 2018 року призначено субсидій 4895, всього 68547 сімей міста отримали житлові субсидії на загальну суму 313,655 млн. грн.

Департаментом ведеться персоніфікований облік громадян пільгової категорії. Станом на 01.04.2018 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 119785 осіб.

Станом на 01.04.2018 року на обліку в департаменті соціального захисту населення перебуває 97 421 особа (81 614 сімей), які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Контингент осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, яким надається допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, складає 4033 сімей.

За 3 місяці 2018 року за результатами запитів здійснено 9 649 перевірки ВПО та складено 9373 актів матеріально-побутових умов.

До компетенції департаменту входить організація роботи міської комісії з розгляду звернень жителів Маріуполя з питання надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету. За І квартал поточного року було проведено 2 засідання; за результатами засідань виділено матеріальної допомоги 88 мешканцям міста на загальну суму 1 130,045 тис.грн.

Окрім цього надається матеріальна допомога пільговим категоріям громадян згідно законодавства України. Так, за 3 місяця 2018 року надано матеріальну допомогу:

- 6 учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО на загальну суму 38,4 тис. грн.;

- 37 воїнам-інтернаціоналістам до 29-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальну суму 37,00 тис. грн.;

- 204 мешканцям міста до 90 і 100-річного ювілею на загальну суму 62,3 тис. грн.

За 1 квартал поточного року нарахування на відшкодування за надані житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та інші пільги громадянам пільгової категорії станом на 01.04.2018 склали  504 348,72 тис.грн. в тому числі за рахунок:

- державного бюджету – 39 885,2 тис.грн.;

- обласного бюджету – 45,33 тис.грн.;

- місцевого бюджету – 10 367,7 тис.грн.;

- субвенції із обласного бюджету  - 292, 87 тис.грн.;

- субвенції із державного бюджету 453 757,62 тис.грн./

Обсяг фінансування на 01.04.2018 склало 446 348,04 тис.грн., в тому числі за рахунок:

- державного бюджету  – 39 829,1 тис.грн.;

- обласного бюджету–45,33тис.грн.,

- місцевого бюджету – 10 367,7 тис.грн;

- субвенції із обласного бюджету 109,20 тис.грн.

- субвенції із державного бюджету 395 996,71 тис.грн

Департаментом за три місяці проведено повідомну реєстрацію 67 колективних договорів та доповнень до них та надано 140 консультацій. Протягом І кварталу 2018 року проводилась робота щодо моніторингу заборгованості із заробітної плати та листування щодо погашення цієї заборгованості підприємствами міста. Внаслідок проведеної роботи загальна сума заборгованості по заробітній платі протягом 3 місяців 2018 року зменшилась на 13 240,5 тис. грн.

За звітний період проаналізовано 50 паспортів бюджетних програм та внесено зміни до паспорту бюджетної програми (0813180) на 2018 рік. Внесено зміни та доповнення по 6 інвестиційним і 37 операційним проектам до Програми економічного і соціального розвитку м. Маріуполя на 2018 рік. Розроблено 2 інвестиційних проекти (Капітальні ремонти Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за адресою: пр. Миру, 75б, Маріупольського міського центру для осіб без визначеного місця проживання за адресою: пр. Банний, 3, 5) для участі в конкурсному відборі на 2019 рік за рахунок співфінансування місцевого та обласного бюджетів.

За перший квартал поточного року видано: «Посвідчень батьків багатодітної сім’ї» - 180 шт. та «Посвідчень дитини з багатодітної сім’ї» - 402 шт.; підготовлено 20 пакетів документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

На сесії міської ради урочисто нагороджено з врученням почесного знака Президента України «Мати-героїня» та цінних подарунків – 6 жінок, яким було присвоєно це високе звання.

Прийнято 507 осіб з оздоровлення пільгових категорій на 2018 рік та відправлено на оздоровлення 38 дітей пільгових категорій за рахунок коштів державного бюджету.

Систематично ведеться робота з налагодження діалогу з мешканцями району шляхом проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на зменшення проблемних питань.

За звітний період 2018 року була проведена наступна інформаційно-роз’яснювальна робота:

- 11 репортажів на місцевому та державному телебаченні;

- 9 публікацій на Інтернет-ресурсах.

В Україні згідно чинного законодавства майже третина населення держави має право на пільги – за соціальними, віковими, професійними та іншими ознаками. Так у першому півріччі 2018 року Департаментом соціального захисту населення Маріупольської міської ради продовжилася реалізація на місцевому рівні системних заходів з надання пільг громадянам, які мають таке право.

В червні місяці було здійснено автоматичне призначення субсидій без звернення громадян та здійснено перерахунок субсидій у зв’язку з закінченням опалювального періоду. Сформовані та відправлені електронні файли  до житлово-комунальних підприємств по невикористаним коштам. 

На платформі обладнання Світового створено файл-сервер для зв'язку всіх структурних підрозділів департаменту. Впроваджено нове програмне забезпечення  на платформі IT-Enterprise (субсидія).

Територіальними відділами по роботі з громадянами ДСЗН здійснюється прийом громадян з питань призначення допомог, компенсацій, субсидій, надання пільг громадянам згідно діючого законодавства. У громадян, які не в змозі самостійно пересуватися, прийом документів здійснюється на дому за місцем їх мешкання. Спеціалістами відділу надається вичерпна інформація та консультування громадян щодо вимог та порядку надання будь-яких послуг. Так, за І півріччя  2018 року за консультаціями та призначенням різних видів допомог та компенсацій звернулося 124 339 сімей.

Територіальними відділами постійно надаються повідомлення про призначення всіх видів державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій, посвідчень та вкладок до них, направлень на забезпечення засобами реабілітації, цього року видано 52965 повідомлень.

Для зручного та ефективного надання послуг проводяться виїзні прийоми громадян зі вказаних питань у селищах Сартана, Старий Крим, Талаковка, Виноградне та Каменськ.                                   

За І півріччя 2018 року проведено нарахування пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору 1 та 2 групи, а також дітям з інвалідністю по зору до 18 років – 207 особам на суму 396 678,71 грн., пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу 13 особам на суму 31 756,50 грн.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулось 771 особа, яким видано 1368 направлень на забезпечення вказаними засобами реабілітації, 497 осіб отримали 862 одиниці засобів реабілітації.

За звітний період було укладено 15 договорів про забезпечення осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами на суму 1 081 767, 85 грн.

У 1 півріччі 2018 року за послугами із соціальної та професійної  адаптації звернулось 118 учасників бойових дій із числа учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності. Проведено відбір установи, яка буде надавати послуги. На виконання Порядку проведення психологічної реабілітації учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності до переліку суб’єктів, які будуть надавати послуги із психологічної реабілітації внесено 2 установи. У центрі по наданню допомоги учасникам АТО та членам їх сімей проведено 154 консультації з питань, які належать  до компетенції департаменту, та прийнято 124 заяви на різні види допомог.

За звітний період 2018 року департаментом видано:

 • 80 путівок на оздоровлення для ветеранів війни, особам з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • 43 посвідчення особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, членам сімей загиблих, жертвам  нацистських  переслідувань;
 • 21 лист талонів  на  пільговий  проїзд  по  території  України;
 • 103 посвідчення «Ветеран праці» ветеранам праці та громадянам похилого віку.

За звітний період за одноразовою державною матеріальною допомогою малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю звернулось  640 осіб, з яких надано матеріальну допомогу 87 особам.

Департамент організує роботу міської комісії з розгляду звернень жителів Маріуполя з питання надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету. За І півріччя поточного року було проведено 3 засідання; за результатами яких виділено матеріальної допомоги 130 мешканцям міста на загальну суму 1604,355 тис.грн., а саме:

 • ​5 дітям надана матеріальна допомога на лікування онкологічного захворювання, придбання слухових апаратів, мовних процесорів та інше;
 • пенсіонерам, малозабезпеченим громадянам міста на лікування онкологічних та інших захворювань, які потребували значного дорого вартісного лікування;
 • громадянам міста постраждалим від надзвичайних ситуацій (пожежі).  

Протягом 1 півріччя 2018 року департаментом направлено 23 справи для отримання путівок на влаштування до будинку-інтернату та отримано 3 путівки

За звітний період 2018 року департаментом видано рішень про направлення на реабілітацію:

 • до районних центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів на 36 дітей з інвалідністю;
 • до центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю на 1 дитину з інвалідністю;
 • до центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю на 2 осіб для проходження професійної реабілітації.

Важливою складовою підвищення адресності державної соціальної допомоги є Програма субсидій, так за І півріччя 2018 року щомісяця проводилися масові перерахунки розміру субсидій у зв’язку зі зміною тарифів по комунальних платежах, нарахування всіх видів соціальних допомог та компенсацій на основний і додатковий періоди.

За 1 півріччя 2018 року призначено субсидій 41984, в тому числі 5889 за зверненнями громадян, 36095 в автоматичному режимі без звернень громадян (автоподовження субсидії на неопалювальний період). Всього 68845 сімей міста отримали житлові субсидії на загальну суму 367,604 млн. грн.

Департаментом ведеться персоніфікований облік громадян пільгової категорії. Станом на 01.07.2018 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 120 265 осіб.

Проведено нарахування пільг ветеранам війни та окремим категоріям громадян на загальну суму 43 189,5 тис.грн.

Станом на 01.07.2018 року на обліку в департаменті соціального захисту населення перебуває 99 502 особи (83 618 сімей), які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Контингент осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції об’єднаних сил, яким надається допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, складає 8634 сімей.

З початку 2018 року здійснено 35793 перевірки адресів з числа ВПО та складено 18762 актів матеріально-побутових умов.

Окрім цього у травні 2018 року прийнято міську цільову програму «Маріуполь з турботою про Вас на 2018-2022 роки» з метою соціальної підтримки населення за рахунок коштів міського бюджету. Так, за 6 місяців 2018 року надано матеріальну допомогу:

- 206 учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО на загальну суму 102,9 тис. грн.;

- 37 воїнам-інтернаціоналістам до 29-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальну суму 37,00 тис. грн.;

- 364 мешканцям міста до 90 і 100-річного ювілею на загальну суму 125,3 тис. грн.

- 220 мешканцям міста на поховання окремих категорій громадян м.Маріуполя за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 220,00 тис. грн.

За 1 півріччя поточного року на нарахування соціальних виплат, пільг станом на 01.07.2018 склали  738 245,03 тис.грн. в тому числі за рахунок:

- державного бюджету – 100 442,7 тис.грн.;

- обласного бюджету – 958,13 тис.грн.;

- місцевого бюджету – 39 102,56 тис.грн.;

- субвенції із обласного бюджету  - 428,44 тис.грн.;

- субвенції із державного бюджету 597 313,2 тис.грн.

Обсяг фінансування на 01.07.2018 – 848 991,9 тис.грн., в тому числі за рахунок:

- державного бюджету  – 100 042,0 тис.грн.;

- обласного бюджету–974,14тис.грн.,

- місцевого бюджету – 37122,47 тис.грн;

- субвенції із обласного бюджету 348,06 тис.грн.

- субвенції із державного бюджету 710 505,23 тис.грн

Департаментом за звітний період 2018 року проведено повідомну реєстрацію 242 колективних договорів та доповнень до них та надано 468 консультацій. Протягом І півріччя 2018 року проводилась робота щодо моніторингу заборгованості із заробітної плати та листування щодо погашення цієї заборгованості підприємствами міста. Внаслідок проведеної роботи загальна сума заборгованості по заробітній платі протягом 1 півріччя 2018 року зменшилась на 20 675,0 тис. грн.

Спеціалістами департаменту здійснюється контроль за правильністю призначення (перерахунку) та виплати пенсій. За I півріччя 2018 року перевірено 8690 пенсійних справ при цьому виявлено 8 переплат на суму 8 027 грн. та 30 недоплат на суму 21 880 грн.

Були перевірені пенсійні справи по втраті годувальника сім’ями шахтарів за результатами перевірки по 10 особовим справам виявлено виплати не в повному обсязі на суму 96 768,16 грн., процес доплати по яких контролюється.

За I півріччя 2018 року відпрацьовано 21 запит по архівних пенсійних справах.

За звітний період проаналізовано 16 паспортів бюджетних програм та внесено зміни до 9 паспортів бюджетних програм на 2018 рік. Внесено зміни та доповнення по 8 інвестиційним і 36 операційним проектам до Програми економічного і соціального розвитку м. Маріуполя на 2018 рік. Проведена перевірка ведення бухгалтерського обліку підвідомчих організацій (Центральний та Лівобережний районі центри соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, Територіальні Центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лівобережного та Центрального районів, Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання), згідно графіку перевірок.

За перший квартал поточного року видано: «Посвідчень батьків багатодітної сім’ї» - 327 шт. та «Посвідчень дитини з багатодітної сім’ї» - 798 шт.; підготовлено 22 пакетів документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

На сесії міської ради урочисто нагороджено з врученням почесного знака Президента України «Мати-героїня» та цінних подарунків – 6 жінок, яким було присвоєно це високе звання.

Прийнято 1235 осіб з оздоровлення пільгових категорій на 2018 рік та відправлено на оздоровлення 208 дітей пільгових категорій за рахунок коштів державного бюджету.

Систематично ведеться робота з налагодження діалогу з мешканцями району шляхом проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на зменшення проблемних питань.

За звітний період 2018 року була проведена наступна інформаційно-роз’яснювальна робота:

- 26 репортажів на місцевому та державному телебаченні;

- 31 публікація на Інтернет-ресурсах.

В кожному районі міста функціонують Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які надають соціальні послуги одиноким непрацездатним громадянам та адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення, особам з інвалідністю, ТПО, а також особам, які опинились у тяжких життєвих обставинах.

Так, станом на 01.07.2018 у центрах обслуговується 4780 громадян, у тому числі:

 • відділенням соціальної допомоги вдома – 2052 одиноких непрацездатних громадянина, яким за поточний період було надано 276 553 різноманітних видів соціальних послуг;
 • відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 2487 громадян, що опинились у складних життєвих обставинах, пенсіонерів, інвалідів.

Громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі, надаються послуги швачки, перукаря, робітника з ремонту обладнання. Взагалі за І півріччя 2018 року надано 8232 послуг для 4772 громадян.

Робітники територіальних центрів звертаються до підприємств та організацій міста з питань надання різноманітної шефської допомоги громадянам, їх колишнім працівникам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, на теперішній час одинокі та потребують підтримки.

За І півріччя 2018 року за рахунок підприємств районів та міста, шефських  підприємств, а також за рахунок коштів місцевого бюджету надано натуральної та матеріальної допомоги для 2861 громадянина на загальну суму 628 364 грн.

За І півріччя 2018 року 482 громадянина похилого віку пройшли курси навчання на факультетах «Університету третього віку». «Університет третього віку» створює умови для їх спілкування, всебічного розвитку, проявлення індивідуальності і реалізації творчого потенціалу.

Усі громадяни, які знаходяться на обліку у територіальних центрах, оточені турботою та увагою.

В Лівобережному та Центральному районах міста розташовані центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Основні завдання Центрів направлені на виконання комплексу заходів з соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації, медичного супроводження дітей з інвалідністю.

Для проходження курсу реабілітації Центри приймають дітей з інвалідністю віком  до 14 років та дітей віком до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність.

Протягом 1 півріччя 2018 року реабілітацію в Центрах проходило 108 дітей з інвалідністю. Закінчили курс реабілітації 43 дитини. Зараховано на реабілітацію 29 дітей. 5 дітей навчаються за індивідуальною програмою по узгодженню з адміністрацією ЗОШ № 52.

З початку року проведено реабілітаційних процедур в наступному обсязі:

- психолого-педагогічна реабілітація - 2857 занять;

- фізична реабілітація – 5864 од. масажу;

- соціальна реабілітація - 8368 занять.

Проведено 35 засідань реабілітаційної комісії, на яких здійснювалось комплексне соціальне діагностування індивідуальних рівнів розвитку дітей, визначались строки і тривалість проходження реабілітації відповідно до Індивідуальних програм реабілітації, забезпечувались послідовність, комплексність і безперервність виконання реабілітаційних заходів, оцінювались їх результати та ефективність. З метою оперативного коригування реабілітаційного процесу до індивідуальних планів реабілітації вносилися своєчасні зміни та корективи. 

В місті функціонує Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання, в якому постійно надається допомога в працевлаштуванні, відновленні документів, оформленні пенсії, встановленні груп інвалідності, направленні в будинки-інтернати і т.і.

За 1 півріччя 2018 року на обслуговуванні центру знаходилось 1025 осіб, з них:

- бездомних – 124;

- тимчасово переміщених осіб – 901;

- разова ночівля – 124.

У поточному році було надано 9558 соціальних послуг (харчування, одяг), 37 особам було відновлено документи,  направлено до будинків-інтернатів 3 особи, влаштовано до лікарняних закладів – 35 осіб.

Протягом 2018 року робота департаменту соціального захисту населення та підвідомчих йому установ була спрямована на  покращення якості надання соціальної допомоги одиноким малозабезпеченим громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально-незахищеним верствам населення, зменшення заборгованості з виплати заробітної плати та підтримку соціально-уразливих верств населення. Основним завданням департаменту є забезпечення реалізації державної соціальної політики на території міста у сфері соціального захисту населення. 

Для якісного та своєчасного обслуговування громадян в департаменті функціонують територіальні відділи по роботі з громадянами. Організація роботи відділів здійснюється за єдиною технологією прийому громадян з питань призначення допомог, компенсацій, субсидій, надання пільг громадянам згідно діючого законодавства.

Якщо  громадяни не в змозі самостійно пересуватися, прийом документів здійснюється на дому за місцем їх мешкання.

Протягом ріку за консультаціями та призначенням різних видів допомог та компенсацій до департаменту звернулося 305 292 сімей.

Територіальними відділами постійно надаються повідомлення про призначення всіх видів державних соціальних допомог, компенсацій, субсидій, також видаються посвідчення та вкладки до них, направлення на забезпечення засобами реабілітації, цього року видано 102 703 повідомлення.

Для зручного та ефективного надання послуг проводяться виїзні прийоми громадян зі вказаних питань у селищах Сартана, Старий Крим, Талаковка, Виноградне та Каменськ.

За 2018 рік автоматично без звернення громадян здійснено перерахунки житлової субсидії:

 • у вересні - у зв'язку з підвищенням тарифу на вивезення сміття,
 • у жовтні - у зв'язку з підвищенням тарифу на холодне водопостачання,
 • у грудні - у зв'язку з підвищенням тарифу на газопостачання.

У листопаді 2018 року здійснено автоматичне призначення субсидій без звернення громадян на опалювальний період 2018-2019 р.р.

На платформі IT-Enterprise (субсидія) у 2019 році планується розширити спектр обробки інформації по пільгам та державним соціальним допомогам. 

Проведено нарахування пільги по оплаті житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю по зору 1 та 2 групи, а також дітям з інвалідністю по зору до 18 років – 259 особам на суму 731,10 тис.грн., пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу - 13 особам на суму 31,8 тис.грн.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та інших категорій громадян у 2018 році департаментом видано 4580 направлень.

З підприємствами-виробниками укладено 273 договори на  суму 8 млн. 819 тис 818 грн.; забезпечено 903 людини 2113 одиницями технічних засобів реабілітації та протезно-ортопедичних виробів.​

З метою соціальної та професійної адаптації у 2018 році за послугами до департаменту звернулось 162 учасника бойових дій із числа учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності. Проведено відбір установ, які будуть надавати послуги. Отримали послуги із професійної адаптації 75 учасників АТО. На виконання Порядку проведення психологічної реабілітації учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності до переліку суб’єктів, які будуть надавати послуги із психологічної реабілітації, внесені 8 установ. Отримали послуги із психологічної реабілітації 16 учасників АТО.  У центрі по наданню допомоги учасникам АТО та членам їх сімей проведено 587 консультацій з питань, які належать  до компетенції департаменту, та прийнято 402 заяви на різні види допомог.

   За звітний період департаментом видано:

 • 227 путівок на оздоровлення для ветеранів війни, особам з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • 99 посвідчення особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, членам сімей загиблих, жертвам  нацистських  переслідувань;
 • 28 лист талонів  на  пільговий  проїзд  по  території  України;
 • 197 посвідчення «Ветеран праці» ветеранам праці та громадянам похилого віку.

Для отримання одноразової державної матеріальної допомоги малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю за рік  звернулось  812 осіб, з яких надано матеріальну допомогу 508 особам.

Протягом року функціонує міська комісія з розгляду звернень жителів Маріуполя з питання надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету, роботу якої організує Департамент. За рік проведено 8 засідань, за результатами яких виділено матеріальну допомогу 212 мешканцям міста на загальну суму 5 372,62 тис.грн., а саме:

 • ​17 дітям надана матеріальна допомога на лікування онкологічних захворювань, придбання слухових апаратів, мовних процесорів та інше;
 • пенсіонерам, малозабезпеченим громадянам міста на лікування онкологічних та інших захворювань, які потребували коштовного лікування;
 • громадянам міста, які постраждали від надзвичайних ситуацій (пожежі).  

Матеріали за 20 зверненнями мешканців м. Маріуполя Комісією направлено на розгляд районнихадміністрацій міської ради.

За 2 зверненнями з питань надання матеріальної допомоги (у зв’язку з обставинами) міською радою прийнято рішення про надання матеріальної допомоги на суму 368,36 тис. грн без прийняття рішень Комісією.

Протягом 2018 року департаментом направлено 32 справи для отримання путівок на влаштування до будинку-інтернату та отримано 12 путівок.

За 2018 рік департаментом видано рішень про направлення на реабілітацію:

 • до районних центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів - на 118 дітей з інвалідністю;
 • до центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю - на 2 дитини з інвалідністю;
 • до центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю - на 4 особи для проходження професійної реабілітації.

Програма надання житлових субсидій залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Протягом року щомісяця проводилися масові перерахунки розміру субсидій у зв’язку зі зміною тарифів по комунальних платежах, нарахування всіх видів соціальних допомог та компенсацій на основний і додатковий періоди.

За 2018 рік призначено 53880 субсидій, в тому числі 20181 за зверненнями громадян, 33699 - в автоматичному режимі без звернень громадян (автоподовження субсидії на неопалювальний та опалювальний періоди). Всього 41526 сімей міста отримали житлові субсидії на загальну суму 443,7 млн. грн.

Департаментом ведеться персоніфікований облік громадян пільгової категорії. Станом на 01.01.2019 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 121 839 осіб.

Проведено нарахування пільг ветеранам війни та окремим категоріям громадян на загальну суму 69766,7 тис.грн.

Станом  на  01.01.2019  на  обліку  в  департаменті   перебуває  98 336 осіб (78 808 сімей), які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Контингент осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції об’єднаних сил та яким надається допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, станом на 01.01.2019 складає 16109 сімей.

За 2018 рік здійснено 55 578 перевірок адресів з числа ВПО та складено 33975 актів обстеження матеріально-побутових умов.

З травня 2018 року працює міська цільова програма «Маріуполь з турботою про Вас на 2018-2022 роки», яка направлена на соціальну підтримку населення за рахунок коштів міського бюджету. Згідно з програмою вже у 2018 році надано матеріальну допомогу:

 • 420 учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО на загальну суму 1 043,5 тис. грн.;
 • 38 воїнам-інтернаціоналістам до 29-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальну суму 47,5 тис. грн.;
 • 585 мешканцям міста до 90 і 100-річного ювілею на загальну суму 210,2тис.грн.
 • 388 мешканцям міста на поховання окремих категорій громадян м. Маріуполя за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 388,00 тис. грн.

За 2018 рік нарахування соціальних виплат та пільг склали 1 274 441,40 тис.грн. в тому числі за рахунок:

 • державного бюджету – 199 834,99 тис.грн.;
 • обласного бюджету – 1 120,36 тис.грн.;
 • міського бюджету – 90 078,10 тис.грн.;
 • субвенції із обласного бюджету – 2 157,58 тис.грн.;
 • субвенції із державного бюджету  – 981 250,37 тис.грн.

Обсяг фінансування станом на 01.01.2019 складає 1 422 586,81 тис.грн., у тому числі за рахунок:

 • державного бюджету  –  201 136,71 тис.грн.;
 • обласного бюджету – 1 120,36тис.грн.,
 • міського бюджету  –  91 284,01 тис.грн;
 • субвенції із обласного бюджету  – 2 157,58 тис.грн.
 • субвенції із державного бюджету  – 1 126 888,15 тис.грн

Департаментом, відповідно до повноважень проводився моніторинг заборгованості із заробітної плати. Проведено 3 засідання тимчасової міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Внаслідок проведеної роботи загальна сума заборгованості по заробітній платі протягом 2018 року зменшилась на 47,0 млн. грн.

За рік було проведено повідомну реєстрацію 356 колективних договорів та доповнень до них та надано 960 консультацій з питань укладення колективних договорів. Проводилась робота з питань альтернативної (невійськової) служби. Для проходження альтернативної (невійськової) служби на комунальні підприємства міста направлено 7 громадян.

Департаментом здійснюється нагляд за дотриманням чинного пенсійного законодавства. Так, за 2018 рік перевірено 16634 пенсійні справи, при цьому виявлено:

 • 24 переплати на суму 25142,39 грн. Суми переплат повернені на рахунок Пенсійного фонду України.
 • 63 недоплати на суму 66082,11 грн. Суми виплачені  отримувачам пенсій у повному обсязі.

Були перевірені пенсійні справи по втраті годувальника сім’ями шахтарів. За результатами перевірки по 10 особовим справам виявлено виплати не в повному обсязі на суму 96 768,16 грн. Пенсійні справи приведені у відповідність до вимог законодавства, суми доплачені в повному обсязі.

За 2018 рік  відпрацьовано 37 запитів по архівним пенсійним справам.

          За звітний період проаналізовано 20 паспортів бюджетних програм та внесено зміни до 18 паспортів бюджетних програм на 2018 рік. Внесено зміни та доповнення по 8 інвестиційним і 39 операційним проектам до Програми економічного і соціального розвитку м. Маріуполя на 2018 рік. Проведена перевірка ведення бухгалтерського обліку підвідомчих установ (Центральний та Лівобережний районні центри соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, Територіальні Центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лівобережного та Центрального районів, Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання), згідно графіку перевірок.

За 2018 рік було направлено на оздоровлення та відпочинок  1214 дітей, з них:

 • за кошти міського бюджету - 600 детей
 • за кошти обласного бюджету - 247 детей
 • за кошти  державного бюджету - 151 дитина
 • на благодійній основі - 91 дитина
 • відпочинок за кордоном - 19 дітей
 • за методикою часткового відшкодування вартості путівки - 106 дітей. 

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, для всебічного їх розвитку присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та урочисто нагороджено на сесіях міської ради з врученням почесного знака Президента України «Мати-героїня» та цінних подарунків – 15 жінок.

Окрім цього було видано: «Посвідчень батьків багатодітної сім’ї» - 703 шт. та «Посвідчень дитини з багатодітної сім’ї» - 1 764 шт.; підготовлено 28 пакетів документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

Для інформування і налагодження діалогу з мешканцями міста проводиться широкомасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота, яка сприяє зменшенню кількості проблемних питань.

Протягом 2018 року департаментом проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота:

 • 52 репортажі у місцевих та обласних ЗМІ;
 • 58 публікацій у друкованих виданнях та на Інтернет-ресурсах.  

Постійно функціонуючі Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснюють соціальні послуги для одиноких непрацездатних громадян та надають адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення, особам з інвалідністю, ВПО, а також особам, які опинились у тяжких життєвих обставинах.

За рік на обслуговуванні в центрах перебувало 4 756 громадян, у тому числі:

 • соціальне обслуговування на дому отримували 2194 одиноких непрацездатних громадянина, яким за поточний період було надано 436 227 різноманітних видів соціальних послуг;
 • надано адресної натуральної та грошової допомоги 1 939 громадянам, що опинились у складних життєвих обставинах, пенсіонерам, інвалідам;
 • у відділенні денного перебування знаходились 623 громадянина, що опинились у складних життєвих обставинах, пенсіонерів, інвалідів, ВПО.

Також за 2018 рік було надано 16 410 побутових послуг для 5 450 громадян, а саме послуги швачки, перукаря, робітника з ремонту обладнання.

Робітники територіальних центрів звертаються до підприємств та організацій міста з питань надання різноманітної шефської допомоги громадянам,  їх колишнім працівникам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, на теперішній час одинокі та потребують підтримки.

За 2018 рік за рахунок підприємств міста, шефських  підприємств, а також за рахунок коштів міського бюджету надано натуральної та матеріальної допомоги для 3 988 громадян на загальну суму 1,241 млн. грн.

Працюють курси навчання для громадян похилого віку на факультетах «Університету третього віку». Ці курси створюють умови для спілкування, всебічного розвитку, проявлення індивідуальності і реалізації творчого потенціалу людей цієї вразливої категорії. Всього за 2018 рік на факультетах «Університету третього віку» перебувало 325 громадян.

У Територіальних центрах застосовуються інноваційні моделі соціальної роботи, підвищується соціальна активність людей похилого віку, організується дозвілля, заняття спортом у сучасних тренажерних залах, люди оточені турботою та увагою.

У минулому році в Лівобережному та Центральному центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів виконувався комплекс заходів щодо соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації та медичного супроводження дітей з інвалідністю.

Курс реабілітації в Центрах проходять діти з інвалідністю віком  до 14 років та діти віком до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність. Всього протягом 2018 року реабілітацію проходила 181 дитина з інвалідністю, з них закінчили курс - 108 дітей. Зараховано на реабілітацію ще 93 дитини.

Всього за 2018 рік було проведено реабілітаційних процедур:

 • психолого-педагогічна реабілітація – 4 801 заняття;
 • фізична реабілітація – 9 976 од. масажу;
 • соціальна реабілітація – 13 546 занять.

Проведено 59 засідань реабілітаційної комісії, на яких здійснювалось комплексне соціальне діагностування індивідуальних рівнів розвитку дітей, визначались строки і тривалість проходження реабілітації відповідно до Індивідуальних програм реабілітації, забезпечувались послідовність, комплексність і безперервність виконання реабілітаційних заходів, оцінювались їх результати та ефективність. З метою оперативного коригування реабілітаційного процесу до індивідуальних планів реабілітації вносилися своєчасні зміни. 

5 дітей навчаються за індивідуальною програмою за узгодженням з адміністрацією ЗОШ №52.

Постійно функціонуючий Маріупольський міський центр з обслуговування громадян без визначеного місця проживання надає допомогу в працевлаштуванні, відновленні документів, оформленні пенсії, встановленні груп інвалідності, направленні в будинки-інтернати і т.і.

Протягом 2018 року 2091 особа перебувала на обслуговуванні центру, з них:

 • бездомних – 297;
 • внутрішньо переміщених осіб – 1105;
 • разова ночівля – 297.

За 2018 рік було надано 20285 соціальних послуг (харчування, одяг, консультування, супровід), 87 особам було відновлено документи,  направлено до будинків-інтернатів 3 особи, влаштована до лікарняних закладів  41 особа.

дата оновлення: 27.02.2019