sitemapvision

Про місто

Назад

Зовнішня логістика

Свою історію аеропорт починає c 1930 року, коли почалося будівництво Маріупольського аеропорту. Перший літак «Харків - Сталіно - Маріуполь - Бердянськ» вилетів навесні 1931 року. Однак у зв'язку з господарськими проблемами аеропорт тимчасово (до осені 1932 року) не функціонував. З тих же причин встановити регулярне повітряне сполучення в Маріуполі до початку війни так і не вдалось.

12 травня 1936 року аеропорт організував катання стахановців на літаку «Сталь – 3».

У 1967 році в 5 км від міста розпочато будівництво нового аеропорту «Маріуполь». У свої кращі часи наш аеропорт перевозив до 120 тисяч пасажирів на рік. Тут виконувалося від 30 до 40 рейсів на добу, а в літній час перевозили до 25 тисяч пасажирів на місяць.

До 1993 року аеропорт «Маріуполь» перебував у складі Донецького об'єднаного авіазагону. 26 травня 1993 року розпорядженням Маріупольської міської Ради народних депутатів № 840 Аеропорт «Маріуполь» зареєстрований як Державне підприємство.

З серпня 1993 року підприємство «Аеропорт Маріуполь» стає самостійною структурною одиницею в об'єднанні «Аеропорти України». 26.08.2001 року постановою Кабінету Міністрів України © 297 ДП «Міжнародний аеропорт Маріуполь» переданий в комунальну власність Маріупольської міської ради.

З 1 листопада 2001 аеропорт «Маріуполь» знаходиться в довгостроковій оренді у ВАТ «ММК імені Ілліча» і є структурним підрозділом ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча».

У 2004 році було перевезено 11 тис. Пасажирів. У 2006 році було перевезено 18 тис. Пасажирів, а в 2007 році більше 20 тис.

У грудні 2011 р аеропорт «Маріуполь» переходить в комунальну власність міста.

А вже в січні 2012 р під своє крило аеропорт бере ПАТ «Азовзагальмаш», ставши новим орендарем.Таке рішення було прийнято з метою надання допомоги місту, на який були перекладені обов'язки за змістом аеропорту.

Авіасполучення станом на 2014 рік:

внутрішні рейси

  • Маріуполь - Київ
  • Маріуполь - Одеса
  • Маріуполь - Львів

міжнародні рейси

  • Маріуполь - Анталія
  • Маріуполь-Афіни

Станом на 2016 рік Аеропорт-Маріуполь передано у комунальну власність територіальної громади міста але у зв’язку з проведенням АТО аеропорт не функціонує та потребує ремонту.

Створення Маріупольського порту було логічним продовженням бурхливого розвитку промислового півдня в 2-й половині XIX століття. Мілководна пристань в гирлі річки Кальміус не відповідала вимогам розвитку флоту і гірничо-металургійної промисловості Донецького басейну.

У 1886 році було розпочато будівництво глибоководного порту в Маріуполі, у Зінцевій балці. Будівництво планувалося на 5 років, але було закінчено через 3 роки під тиском розвитку промисловості.

21 серпня 1889 року на набережну порту було подано 18 вагонів, завантажених вугіллям.

Після молебню в присутності градоначальника Маріуполя Хараджаєва почалося перше навантаження на пароплав «ВЕДМЕДИЦЯ», який 22 серпня пішов за призначенням.

Ця дата вважається датою початку експлуатації порту. Порт мав величезне значення для розвитку промисловості регіону і всієї країни.

На сьогоднішній день Маріупольський морський торговельний порт - провідний порт на Азовському морі. На сучасному етапі Маріупольський порт є одним з провідних в Україні за рівнем механізації, якості гідроінженерних споруд, обсягом вантажопереробки, сервісу і багатьма іншими показниками, що належать до морської індустрії.

Маріупольський порт привабливий для клієнтів високою інтенсивністю переробки вантажів, гарантією їх збереження при мінімальних витратах на вантажних роботах. Унікальність ММТП серед подібних портів полягає у відсутності невиробничих простоїв при обробці суден і рухомого складу, вмілого поєднання високого темпу, якості і безпеки виконуваних робіт. За свою історію порт набув безцінного досвіду в перевантаженні всіляких вантажів: метали, вугілля, глина, зернові, хімікати, контейнери, обладнання і машини, вантажі в палетах і біг-бегах, соняшникова олія.

Всі послуги та діяльність порту сертифікована відповідно до міжнародних стандартів системи управління якістю ISO 9001-2009.

Контактна інформація: 
Україна, 87510,
м. Маріуполь Пр. Адмірала Луніна, 99
Тел.:+38 (0629) 408-634
Факс:+38 (0629) 408-692
E-mail: all@marport.net www.marport.net

Залізничний вокзал Маріуполь  - головна пасажирська залізнична станція міста Маріуполя яка знаходиться в Приморському адміністративному районі міста. Територіально в південній частині міста. Станція Маріуполь відноситься до Донецької філії ПАТ «Українська залізниця». На площі перед вокзалом (площа Мічмана Павлова) є кінцева зупинка маршрутного таксі, а також і тролейбусів на яких можна дістатися до центру міста.

На залізничному вокзалі Маріуполь надають наступні послуги:

  • Додаткові послуги багажного відділення (повідомлення по телефону, вантажоотримувача, надання бланків заявок, бірок);
  • Зберігання речей у стаціонарних камерах схову;
  • Платна довідка;
  • Зберігання речей у автоматичній камері схову в т.ч. великогабаритних;
  • Відкриття на бажання пасажира ячейкі АКС.

Контактна інформація: 
87500, УКРАЇНА
м. Маріуполь, Донецька область, пл. Мічмана Павлова, 10
Тел.:
(0629) 54-72-67
(0629) 54-72-64

Траса Європейського значення - Е58 - європейський маршрут категорії А, що зв'язує Австрію з Росією і проходить через Словаччину, Румунію, Молдову та Україну.

Автодорога М - 14 - автомобільна дорога міжнародного значення Одеса - Мелітополь - Новоазовськ - державний кордон з Росією.

Автодорога Н - 20 - автомобільна дорога національного значення Слов'янськ - Донецьк - Маріуполь.

Автошлях Т 0803 — автомобільний шлях територіального значення в Запорізькій та Донецькій області.

Логістичний центр «Азовський»

дата оновлення: 22.03.2021