vision

Економіка

Назад

Ремонт та оснащення Кальміуського районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді

П'ятий об'єкт будівництва соціального спрямування Проекту технічної допомоги ЄС Маріуполю - це Кальміуський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради.

Окрема одноповерхова будівля знаходиться за адресою вулиця Левченко, 1, тривалий час не експлуатувалося і було відключено від комунікацій. Його загальна площа складає 177,1 м2.

Колектив Кальміуського РЦСССДМ з 21 соціального працівника, 1 юрисконсульта та 2 психологів обслуговує також і діючий в тій же будівлі Центр допомоги переселенцям, психологічну службу і службу підтримки сімей в складних життєвих обставинах. З 2013 року в будівлі ведеться прийом жителів без проведення ремонтних робіт, що ускладнює процес надання послуг. На сьогодні в приміщенні створено єдиний центр сприяння в отриманні гуманітарної допомоги від благодійних організацій, фондів, міжнародних організацій, жителів міста. У соціальних службах Кальміуського району взагалі відсутнє приміщення для індивідуальної допомоги юриста або психолога, а дуже часто така послуга вимагає конфіденційності. Проведення ремонту дозволить розподілити приміщення для надання такого сервісу. Щодня в приміщенні отримують допомогу та соціальні послуги у вигляді одягу, взуття, предметів побуту, меблів, продуктів харчування особи з числа вимушених переселенців і маріупольських сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах з усього міста. Щомісячне навантаження з прийому - 1000 чоловік.

Проект технічної допомоги ЄС Маріуполю націлений на проведення ремонтних робіт центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і його облаштування, що дозволить створити умови для надання якісної соціальної допомоги понад 1500 громадянам щомісяця.

Всі витрати повністю покриваються за рахунок гранту Європейського Союзу Маріупольській міській раді.

Центр підтримки сім'ї в Кальміуському районі відчинив свої двері тим, хто найбільше потребує психосоціальної допомоги - сім'ї внутрішньо переміщених осіб, учасники АТО і маріупольці, які опинилися у складній життєвій ситуації. Червону стрічку перерізав міський голова Вадим Бойченко, відкривши п’ятий такий Центр у Маріуполі. 

Центр підтримки сім'ї створений в приміщенні Кальміуського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою вулиця Левченко, 1. Три роки тому в цьому приміщенні був організований Центр допомоги переселенцям. Поступово він перетворювався, як за рахунок коштів місцевого бюджету, так і за фінансової підтримки Європейського Союзу, недержавної організації «International Alert» та участі «Маріупольського союзу молоді».  

Спільними зусиллями в Центр інвестували понад 2 млн грн. За їх рахунок провели ремонт і оснастили необхідним обладнанням. В рамках реалізації проекту «Нарощування потенціалу громади Маріуполя для підтримки внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, які постраждали в результаті конфлікту» упорядкували територію, оснастили дитячі майданчики, виконали внутрішнє оздоблення приміщень, встановили засоби доступності для маломобільних груп населення. За кошти місцевого бюджету Центр наповнили меблями та обладнанням.

«Важливо було підтримати ті сім'ї, які опинилися в складній життєвій ситуації та знайти правильні ключі, як адаптувати й інтегрувати вже нових маріупольців в наше сучасне суспільство. Це довгоочікуваний офіс, в якому мали потребу прилеглі села - Сартана, Талаковка, Старий Крим та Волонтерівка, Мирний, Україна, Каменськ», - зазначив мер.

Міському голові показали, чим живе Центр, і розповіли, які послуги в ньому можна отримати. Наприклад, у його стінах проводяться індивідуальне та сімейне консультування психолога й юриста, заняття з використанням методів арт-терапії для дітей, організовані групи взаємодопомоги для демобілізованих учасників АТО, членів їх сімей, навчальні програми для батьків, досугова кімната для дітей, батьківський клуб. Тут також інформують і сприяють у отриманні гуманітарної підтримки.

За словами мера, кожен Центр підтримки сім'ї має свою «родзинку». У Кальміуському районі - дітям прищеплюють здорове харчування і вчать домоводству. «Важливо з дитинства зароджувати сімейні цінності і традиції», - зазначив Вадим Бойченко.

дата оновлення: 02.08.2017