A-A+vision

Економіка

Назад

Реконструкція соціального гуртожитка для внутрішньо перемішених осіб

Одне із завдань проекту технічної допомоги ЄС Маріуполю - це реконструкція соціального гуртожитку по вул. Гугеля, 14.

Стан гуртожитку (до початку робіт) плачевний: глибокі тріщини в стінах, виламані двері, батареї, понівечені стіни всередині приміщення.

Представництво Європейського Союзу в Україні в рамках спеціального гранту виконкому Маріупольської міської ради фінансує відновлення об'єкта. У відремонтований гуртожиток буде поселено 120 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують житла.

Колосальний обсяг робіт за кошти Європейського Союзу проводиться на об'єкті "Соціальний гуртожиток" за адресою вул. Гугеля 14, на території Лівобережного району м. Маріуполя.

Будівельним бригадам належить капітальний ремонт будівлі, стіни і підлоги якого, частково зруйновані. Необхідна також заміна електричних, каналізаційних мереж і водопроводу. На даний момент роботи ведуться повним ходом. Введення в експлуатацію намічено на кінець осені 2016 року.

Сьогодні відбулася знакова подія для всієї країни: у Маріуполі відкрили перший соціальний гуртожиток. Стрічку перерізали Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ган, міський голова Вадим Бойченко, а також Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко  і голова Донецької ОДА Павло Жебрівський. Також на відкритті гуртожитку з робочим візитом побували перший заступник спікера Верховної Ради Ірина Геращенко і Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Будівництво соціального гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб – перший проект такого рівня в нашій країні. Його здійснено завдяки співпраці Маріупольської міської ради з Представництвом Європейського Союзу в Україні. Загальний обсяг інвестицій склав більше 9 млн грн.

«Спільна робота Маріупольської міської ради та Представництва Європейського Союзу в Україні принесла свої конкретні результати. Відкриття в Маріуполі соціального гуртожитку такого рівня - це перший настільки великий спільний проект подібного роду», - зазначив Вадим Бойченко.

Йоганнес Ган подивився, наскільки сумлінно виконані роботи по створенню всіх необхідних умов для перших мешканців соціального гуртожитку. Слід зазначити, що реконструкція будівлі по вулиці Гугеля, 14 розпочалася в травні минулого року. За цей час провели монтажно-будівельні роботи, замінили електричні мережі, систему водопостачання і водовідведення, встановили якісні металопластикові вікна та повністю відремонтували покрівлю. Будівлю утеплили за сучасними енергоефективним стандартам. Крім того, проведено капітальний ремонт системи опалення, встановлена регулююча рамка з вузлом обліку. Кожен опалювальний прилад оснащений регулятором. Для освітлення приміщень застосовуються виключно сучасні LED - світильники. Проведено внутрішній ремонт кімнат, всі вони обставлені меблями і м'яким інвентарем. Кухні та кімнати для гігієни оснащені сучасною санітарної та побутовою технікою: встановлені пральні машини, печі з духовими шафами. Територію навколо упорядкували і зробили дитячий майданчик.

Єврокомісар Йоганнес Ган зазначив: «На допомогу Маріуполю Європейський Союз виділив близько 1,3 млн євро. Частина цих коштів пішла на реконструкцію цього гуртожитку». У ході огляду гуртожитку Комісар ЄС разом з міським головою поспілкувався з тими, хто сильніше за всіх чекав отримати дах над головою. Люди не приховували радості і щиро дякували за підтримку.

У гуртожитку розташовані 33 комфортабельні кімнати, які розраховані на проживання 75 осіб з різних міст та населених пунктів Донецької області, які, проти своєї волі, були змушені покинути свої будинки. Серед них одинокі матері, літні люди і особи з числа дітей-сиріт.

Вадим Бойченко подякував представництво Європейського Союзу в Україні за надану підтримку: «Завдяки вашій допомозі люди отримали нову надію на світле майбутнє. Ви даєте людям другий шанс почати нормальне, спокійне і гідне життя».

Міський голова впевнений, що реалізація проекту по соціальному гуртожитку стане міцною основою для майбутньої співпраці. Гуртожиток заклав міцний фундамент для подальших проектів.

За словами Йоганнеса Гана, Європа готова інвестувати у розвиток української економіки, незважаючи на близькість до міста лінії розмежування: «У Донецькій області, зокрема, для нас - найбільш привабливим є сільське господарство. Думаю, європейським інвесторам слід звернути увагу на виробництво харчової продукції».

дата оновлення: 01.08.2017