A-A+vision

Економіка

Назад

Навчання співробітників маріупольських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Маріупольський Союз Молоді в рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу м.Маріуполь почав навчання персоналу центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради. Серія тренінгів складається з 28 дводенних занять по восьми темах.

Перші навчальні тренінги на тему «Реабілітація дітей постраждалих від емоційно-психологічного та інших форм насильства» пройшли в приміщенні Центрального районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради, за адресою вулиця Шота Руставелі, будинок 46. Навчання проходили дві групи фахівців під керівництвом тренерів з м.Харків - Олени Луценка, Валерія Луценко і Ольги Щербакової. Заняття триватимуть з 6 по 10 червня 2016 року.

Ольга Щербакова: «Маріуполь, як і завжди прийняв нас тепло. Ми співпрацюємо з 2015 року. Ми відзначаємо високий для України рівень і кількість освітніх програм для соціальних служб міста. Такого немає ні в одному місті - постійного процесу навчання, відпрацювання навичок і вмінь в тренінгах, з одночасним емоційним отреагуванням. Це практично створена система безперервного навчання і професійної підтримки. Участь в таких проектах радує і зобов'язує одночасно. На цьому етапі у нас дві групи, в цілому відзначимо, що учасники груп активні і допитливі»

Минулі тренінг фахівці першої групи відзначили свої успіхи в ознайомленні із законодавчою базою України з питання захисту дітей від насильства, і Декларацією про захист жінок і дітей в надзвичайних обставинах і в період збройних конфліктів; з видами насильства і системою спеціальних заходів щодо попередження насильства в сім'ї; знань про особливості формування і обробки травматичного досвіду; а також оволодіння техніками і методиками психологічної роботи з дітьми, які постраждали від різних форм насильства.

Наступні тренінги в рамках реалізації проекту технічної допомоги ЄС м.Маріуполь пройдуть 21-24 червня 2016 року.

Завершились чотири дні інтенсивної тренінгової роботи для співробітників соціальних служб міста Маріуполя. ГО "Маріупольська Спілка Молоді" організувала третій та четвертий тренінги з серії навчальних занять, які підтримує грантовими коштами Представництво Європейського Союзу в Україні.

Мета тренінгів, що відбулися — надання учасникам інформації щодо визначення емоційного стану отримувачів соціальних послуг,  формування в учасників розуміння особливостей реагування людини у стресовому стані.    

Загалом у третьому та четвертому тренінгах взяли участь 38 осіб. Учасниками тренінгу були фахівці із соціальної роботи, психологи, юристи.

Ми зібрали кілька відгуків учасників:

Анастасія Кашира (психолог ГО «Рада Жінок Донеччини»): «Дякую за чудово проведений час! Все пройшло з користю: я отримала нові знання, нові навички надання першої психологічної допомоги. Обов'язково будемо використовувати їх у власній практиці».

Вікторія Бєла (фахівець соціальної роботи Кальміуського РЦСССДМ): «Дуже дякую за чудовий тренінг! Мені дуже сподобалось, як тренери надавали інформацію. Сподіваюся використовувати отримані знання у власній роботі».

Наталя Лісіцина (фахівець із соціальної роботи): «Фахівці Лівобережного районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді дуже вдячні тренеру за теплу, дружню та доброзичливу атмосферу. Були теми, які були дійсно цікавими. Такі тренінги можуть допомогти вирішити проблеми та ефективно себе реалізувати».

Світлана Мешкова (керівник клубу народно-прикладної творчості «Макош»): «Дуже дякую за чудовий досвід. Завдяки вашому тренінгу я багато усвідомила і отримала багато позитивних емоцій».

Тренер — Ганна Усатенко з психологічного центру «Психея» — також прокоментувала процес навчання:

«Ми дуже вдячні громадській організації «Маріупольська Cпілка Молоді» за можливість взяти участь в цьому проекті. Приємно відмітити  відвертість, чуйність та щире бажання допомагати людям, які ми спостерігаємо у фахівців – учасників тренінгу. Присутні ділились досвідом та на прикладі їхніх робочих ситуацій, ми навчались практиці надання першої психологічної допомоги людям в стані стресу. Водночас з тим, щоб надати учасникам необхідні знання в рамках проекту, нам здається важливим підтримати фахівців, тому що надаючи допомогу, вони знаходяться у схожій соціальній ситуації з отримувачами послуг. Щоб допомагати ефективно, спеціалісту також потрібне психологічне розвантаження, можливість поділитись відчуттями, які виникають в робочих ситуаціях, та отримати підтримку колег. Тому ми радимо фахівцям на місцях об’єднуватись у професійні групи, проводити супервізійні  зустрічі, балінтовські групи або просто мати можливість обговорити робочі ситуації в колективі, не тільки зважаючи на те, що вони мають робити як соціальні працівники, але й беручи до уваги почуття, які виникають в роботі з клієнтами. Тому що надання першої психологічної допомоги отримувачам послуг може бути дуже виснажливим для спеціаліста. І підтримка йому необхідна також. Будемо раді побачитись з новими учасниками груп в серпні. До зустрічі!»

Наступні тренінги в межах проекту технічної допомоги Європейського Союзу м.Маріуполю відбудуться в кінці липня.

В Маріуполі з'явилося 40 фахівців, які пройшли тренінги з медіації 25 фахівців Левобрежного центру, які навчені міжвідомчої комунікації і мають план взаємодії між своїми службами.

Крім того, в нашому місті тепер працюватимуть 21 фахівець-медіатор, які успішно опанували базовим курсом технології медіації (посередництва в конфліктах). Їм треба ще опанувати більш глибоко даної складної технологією надання соціальних послуг, адже для того щоб стати уповноваженим медіатором потрібно вчитися не менше 90 годин у кваліфікованого тренера. Проте, кожен з маріупольських медіаторів володіє вже сертифікатом про проходження 24 годин навчання. Вони пройшли теоретичну і практичну підготовку через техніки «Вертушка» і «Коло». Особливо цікава практична підготовка під назвою «Вертушка».

Всього ж за 28 тренінгів Маріупольський Союз Молоді навчив 224 фахівця міських соціальних служб і громадських організацій і видав їм понад 600 сертифікатів про проходження навчання по різного роду соціальних технологій.

Опрацьована «Партнерством «Кожній Дитині» у співпраці з Міністерством соціальної політики України та Міністерством закордонних справ Чехії тренінгова програма була опрацьована учасниками занять повністю. Отриманий індивідуальний пакет методичних матеріалів і практичні вправи дозволять фахівцям розібратися з особливостями застосування технологій оцінки потреби дітей і їх сімей в складних життєвих обставинах. Тепер кожен з фахівців, які пройшли тренінговий курс, чітко розуміє, що за кожним складним випадком стоять реальні діти. І що кожне рішення, прийняте цими фахівцями і їх колегами, під час ведення випадків, має бути зваженим і прийнятим з повним усвідомленням всієї відповідальності помилкових рішень. Учасники навчилися застосовувати десятки специфічних прийомів для сприяння виходу сімей зі складних життєвих обставин. Важливо, що при цьому сім'ї спираються на свої сили, а не на обмежену допомогу держави або благодійних організацій.

За результатами навчання, учасники отримали сертифікати про проходження курсу підготовки по "Оцінці потреб сімей в складних життєвих обставинах і соціальному супроводі".

Заняття проводилися 16-19 серпня 2016 року одночасно з двома групами: 20 фахівців під керівництвом Наталії Боровко - в приміщенні Центрального районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді по вул. Шота Руставелі, 46; і ще 20 під керівництвом Марини Кравченко - в приміщенні комунального закладу «Маріупольське соціальний гуртожиток» по пров. Київський, 10а.

А також 22-26 серпня одночасно з двома іншими групами: 20 фахівців під керівництвом Ольги Рак - в приміщенні Центрального районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді по вул. Шота Руставелі, 46; і ще 20 під керівництвом Марини Кравченко - в приміщенні комунального закладу «Маріупольське соціальний гуртожиток» по вул. Київський, 10а.

Заняття фінансуються Представництвом Європейського Союзу в Україні та спрямовані на підвищення кваліфікації фахівців Маріуполя, які задіяні в наданні громаді соціальних послуг.

Маріупольска Спілка Молоді в рамках завдань проекту Європейського Союзу в Маріуполі продовжує навчання спеціалістів із соціальної роботи в Маріуполі.

Протягом останніх двох тижнів заняття відомого психолога Людмили Петрановської відвідали більше 120 соціальних працівників та психологів міста. Це представники як державних установ, так і громадських організацій, які надають соціальні послуги маріупольцям. Окрім цього, Людмила Володимирівна провела дві великі публічні лекції, шість практичних занять, колективну та індивідуаліні супервізії.

Маріупольські спеціалісти отримали інформацію про механізми подолання стресу, пояснення його виникнення та розвитку. Ознайомилися із різноманітними техніками роботи з людьми у стресовій ситуації. Були розібрані десятки складних випадків із практики фахівців соціальної роботи. Соціальних працівників Л.Петрановська супервізувала, а психологів ознайомила із основами проведення супервізій.

Сподіваємося, що досвід та рекомендації одного з провідних східноєвропейських спеціалістів у галузі соціальної роботи допоможуть фахівцям Маріуполя більш успішно надавати послуги усім людям, які їх потребують.

П'ять груп маріупольських фахівців пройшли навчання у тренерів Надії Комарової та Олександра Полянського. За підтримки Європейського Союзу Маріупольська Спілка Молоді запросила цих відомих фахівців для обміну досвідом у галузі представництва інтересів отримувачів соціальних послуг.

Сьогодні ми трохи розповімо про цих гостей міста.

Надія Миколаївна Комарова є керівником Центру теорії та методики соціальної роботи Державного інституту сімейної та молодіжної політики. Вона також проходила профільне навчання методиці соціальної роботи в університетах США, Великобританії, Німеччини та Канади. Багато з сьогоденних нормативних актів соціальної роботи були розроблені за участі та широкого внеску цього спеціаліста.

Її колега - Олександр Олексійович Полянській є науковим консультантом Державного інституту сімейної та молодіжної політики, тренером Національної поліції, та протягом останніх 15 років співпрацює із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ОБСЄ в якості консультанта та тренера із соціальної роботи.

На заняттях із фахівцями маріупольських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, було розібрано регламентуючі нормативні акти, а на конкретних прикладах із практичного досвіду тренерів вивчено алгоритм дій соціального працівника у разі необхідності представництва інтересів сім'ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

Загалом 100 маріупольских фахівців соціальної роботи протягом 03-13 жовтня пройшли навчання і отримали сертифікати.

дата оновлення: 02.08.2017