A-A+vision

Економіка

Назад

Кредитний рейтинг

Кредитний рейтинг – це міра кредитоспроможності компанії, регіону або країни, яка є важливим і невід'ємним інструментом фінансового ринку.

Кредитні рейтинги розраховуються на основі минулої та поточної фінансової історії учасників ринку, а також на основі оцінок розміру їх власності і взятих на себе фінансових зобов'язань. Основне призначення таких оцінок є необхідність дати потенційним інвесторам можливість оцінити надійність майбутніх партнерів, а також чи будуть вигідні їхні інвестиції та чи зможе організація або країна, які оцінюються, виконати свої зобов'язання.

При спрощеному стандартизованому підході до розрахунку кредитних ризиків по Базель II, зовнішні рейтинги застосовуються тільки в відношенні до держав та банків, і визначаються агентствами експортного фінансування, що функціонують в більшості країн. Для інших контрагентів значення коефіцієнтів ризиків відповідають рейтингу країни.(Базельські угоди про капітал).

Відповідно до цього підходу, кредитний рейтинг Маріуполя приймається відповідним до кредитного рейтингу України.

Згідно міжнародного кредитного рейтингу країн, довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті в 2019 році підтверджені на рівні «B / B», прогноз - "стабільний".
(S&P підтвердило суверенні рейтинги України на рівні В/В;
Рейтинг стран по версии Fitch;
Рейтинг стран по версии S&P).

дата оновлення: 21.01.2020